FlashForward

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
Muad_Dib
Shadowdancer

FlashForward

Post by Muad_Dib » Fri Oct 30, 2009 11:08 pm

Image

Изгледахме излезлите 5 серии (днешната 6та още не сме я гледали) и аз, както и любимата, сме в пълен възторг. Сериалът за тези 5 серии нямаше празно, идеята е адски добра, Джоузеф Файнс не успя да ме издразни досега и въобще ако ABC не разводнят историята сериалът може да е дъ некст бест тинг.

За какво иде реч накратко: мултимилионна продукция, призвана да замести Лост, сюжетът с две думи: изведнъж всички хора на земята изпадата в безсъзнание за 2 минути и 17 секунди. През това време всеки един от тях изживява тези 2 минути в бъдещето, след 6 месеца, един вид, получават спомените си "in advance". Флашфоруърдите на някои са жестоки и променят сегашния им живот, на другите са направо смешни, на трети скучни....Естествено има конспирация и хора, които не са пострадали от гледането напред в бъдещето, много въпроси, малко отговори и т.н. Това е подкрепено с доста прилични ефекти, МНОГО хубав диалог и сценарий и силен каст.

Времето ще покаже какво ще излезе от този многообещаващ сериал, но аз лично засега съм официално хукнат.
Last edited by Muad_Dib on Fri Oct 30, 2009 11:23 pm, edited 1 time in total.

Бобсън
Arcanist

Re: Flash Forward

Post by Бобсън » Fri Oct 30, 2009 11:20 pm

Muad_Dib wrote: Изгледахме излезлите 5 серии (днешната 6та още не сме я гледали) и аз, както и любимата, сме в пълен възторг. Сериалът за тези 5 серии нямаше празно, идеята е адски добра, Джоузеф Файнс не успя да ме издразни досега и въобще ако ABC не разводнят историята сериалът може да е дъ некст бест тинг.

Времето ще покаже какво ще излезе от този многообещаващ сериал, но аз лично засега съм официално хукнат.
6а седмица чакам да го каже това некой и да си почнем темичка за... :)

в 5и епизод нещата съвсем избесняха сюжетно, направо за разлика от други некои сериали нямям търпение да гледам 7и епизод...

passer-by
Elder God

Post by passer-by » Fri Oct 30, 2009 11:21 pm

Аз бях хукнат до първите четири епизода, но поизгубих интерес към персонажите. Вече не ме вълнува какво ще им се случи, а и актьорите не ме убеждават, че героите им са интересни.

Може би и защото следя доста други сериали и все по-трудно давам шанс на нови заглавия.

Ама ще поглеждам темата, да знам как ще приключи работата. :)
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

Бобсън
Arcanist

Post by Бобсън » Fri Oct 30, 2009 11:22 pm

Може ли некой админстващ да махне празното от заглавието?

да бъде FlashForward, а не Flash Forward....

Muad_Dib
Shadowdancer

Post by Muad_Dib » Fri Oct 30, 2009 11:24 pm

Оправих го.

Ицо, ти гледаш над 20 неща, не съм изненадан :lol:

passer-by
Elder God

Post by passer-by » Fri Oct 30, 2009 11:25 pm

Е, в началото ме заинтригува. :)
passer-by wrote:Пилотния епизод на FlashForward.

Всички хора по света в един и същи момент губят съзнание за 2 минути и 17 секунди. Повечето от тях получават видения за един и същи момент от бъдещето - 29 април 2010 г.

Зарибяваща идея. Два основни въпроса на този етап:

1. Ако това наистина са видения от бъдещето, може ли то да бъде променено поради самия факт, че е видяно или ще се случи неизбежно това, което хората са видели (от най-различни гледни точки)? Понеже някои може например да са се самоубили заради шока и това автоматично променя тяхната съдба и тази на пряко свързани с тях хора. Някои от героите искаха това, което видяха да се случи, а други се надяваха на обратното.

2. Ако това не са видения от бъдещето, а внушени възприятия, кой или какво ги е вкарало в съзнанието на цялото човечество и с каква цел? Сцената на стадиона накрая показва, че някои от хората не са изгубили съзнание във въпросните 2 мин 17 сек. Или пък не са били хора.

Интригуващо. Ще му дам един шанс, но засега съм предпазливо настроен, най-вече защото след начина, по който се развиха Lost и Fringe се поразочаровах от такива сериали, а този има елементи и от двата - природата на времето от първия и евентуална конспирация и от двата.

Дано създателите на FlashForward не го изЛостят с ненужни разтягания и нахални пълнежи. Този сериал може както да стане следващия голям фантастичен култ, така и да се разбози и да отблъсне част от публиката.
passer-by wrote:FlashForward 1.02

Сглобяването на пъзела върви добре. Засега интересът ми се задържа. Досадното е, че персонажите не ме вълнуват особено, а това може да стане доста голям минус. На този етап обаче историята поне е достатъчен повод да продължа да гледам.

Факт е, че ако имах повече време, може би щях да продължа да го гледам.
Last edited by passer-by on Fri Oct 30, 2009 11:39 pm, edited 1 time in total.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

Бобсън
Arcanist

Post by Бобсън » Fri Oct 30, 2009 11:35 pm

Искам да помоля сюжетните разкрития да се слагат стриктно в означения,
за да може да се чете лесно от хора дето ще гледат и т.н..
Spoiler: show
в 5и епизод много силно беше това, че Джанет Сокола е от малцинствата, което
с оглед на нейното ПрескокНапред е интересно. А Пуцаницата като завършек е много силно...

в 6и епизод ми хареса, че си направиха "епизод за Halloween" и го вписаха в цялостната сюжетност, дето развиват.

в 3и Епизод страшно ме изкефи Убийството гарвани...
Бях го чел термина в Тъмната Кула, но така го вплетоха, че да няма превеждне...

Има много подробна история за това, която може би по-нататък ще добавя...

Gunslinger
Warmage

Post by Gunslinger » Fri Oct 30, 2009 11:42 pm

Критиките ми се изчерпват с тези неща:
-Не чувствам никаква химия между актьорите особено от влюбения Шекспир.
-Мисля, че сценария е прекалено corny на места.
-Прекалено много повтарят тия flashfoward-и.Ако още веднъж видя пича от Лойд още веднъж да си обърне главата не знам кво ще направя.
Иначе съм много заинтригуван.
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

armageddon
Forsaken

Post by armageddon » Sat Oct 31, 2009 12:43 am

Пуснах първите два епизода, добро е сериалчето, ма чак некс бест тинг .. . не мисля. Вероятно ще продължа да гледам, като има повече серии. Освен това, след като гледах първите два епизода от един друг нов сериал, харесаха ми, но се оказва че рейтинга е мега зле т.е върви към кенсълване, ми се отгледаха нови сериали :)

Бобсън
Arcanist

Post by Бобсън » Sat Oct 31, 2009 12:56 am

Gunslinger wrote: -Не чувствам никаква химия между актьорите особено от влюбения Шекспир.
Е това откъде дойде? Това, че си гледал нек'ъв филм от миналия век, с участието на актьора изпълняващ главната роля, какво общо има с предаването?

Ако искаш химия виж двете хлапета как се сработват....

Лично на мен ми е все едно дали ще ми погледнеш любимо предаване, ама това за химията много не си прав ш'знаиш!(лично мое си мнение, както би следвало да е ясно...)

Muad_Dib
Shadowdancer

Post by Muad_Dib » Sat Oct 31, 2009 2:06 am

armageddon wrote:Пуснах първите два епизода, добро е сериалчето, ма чак некс бест тинг .. . не мисля. Вероятно ще продължа да гледам, като има повече серии. Освен това, след като гледах първите два епизода от един друг нов сериал, харесаха ми, но се оказва че рейтинга е мега зле т.е върви към кенсълване, ми се отгледаха нови сериали :)
Казах, че може да е, не, че е. Хайде да не се хващаме за думата, интелигентно момче си и горе-долу спряхме да се храним последните месеци, дай да продължим, а? :wink:

Roland
Site Admin

Post by Roland » Sat Oct 31, 2009 4:11 am

Абе аз принципно не си падам по дудненето "това що не е като в оригинала", знам, че от книга до филм/сериал има голяма разлика, обаче предвид на какво лежаха идеите в романа, не ми е ясно що изобщо са го използвали името, след като явно няма да има нищо общо. Дори самото явление не е същото.
And you can't dance with a devil on your back...

Gunslinger
Warmage

Post by Gunslinger » Sat Oct 31, 2009 9:49 am

Бобсън wrote:
Gunslinger wrote: -Не чувствам никаква химия между актьорите особено от влюбения Шекспир.
Е това откъде дойде? Това, че си гледал нек'ъв филм от миналия век, с участието на актьора изпълняващ главната роля, какво общо има с предаването?
Oчевидно общото е, че актьора в главната роля а.к.а Влюбения Шекспир не ми харесва особено как се справя с актьорската игра.
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

Dr. Horrible
Forsaken

Post by Dr. Horrible » Sat Oct 31, 2009 9:51 pm

Изгледах първите четири серии и най-вероятно ще изгледам поне още толкова, но все пак не успя да ме грабне особено.
Има някои хубаво направени сцени и моменти, но са по-скоро малко. Историята не е лоша, но за момента ми е леко обикновена, героите също не са лоши, но и те са някак стандартни. Фразите „Това беше на стената с доказателства”, „Няма да ти изневеря” и „След шест месеца ще умра” се повтарят през пет минути и е просто уморяващо да ги слуша човек отново и отново.
Вижда се, че има потенциал, но ако не започне да го развива в близките няколко епизода, сигурно ще го спра.
Life is a gift. We must celebrate it! We have to dance, to show God we are grateful to be alive.

Dr. Horrible
Forsaken

Post by Dr. Horrible » Fri Nov 06, 2009 8:36 pm

Ок, признавам – пети, шести и най-вече седми епизод наистина бяха адски добри и дръпнаха нивото на сериала доста нагоре.
След седма серия някак най-после възприемам нещата сериозно –
Spoiler: show
самоубийството беше страхотен ход. В първите серии си казвах „Е, каквото и да се случи, всички са в безопасност, нали имат бъдеще”. Но сега вече се видя, че това не е така. Тоест залозите са вече големи и всеки може да промени видяното. От друга гледна точка така заприличва леко на Heroes, но какво пък, пак си изглежда яко.
Life is a gift. We must celebrate it! We have to dance, to show God we are grateful to be alive.