Castle

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Sun Oct 05, 2014 12:43 am

Нз, тоя казус ми е тъпичък. Естествено че повечето сериали с цифра сезони стават бози, но точно Castle все още се държи прилично. Последния сезон ми беше почти интересен и дори имаше няколко епизода, които бяха на доста добро ниво и горе-долу забавни (от първия път се сещам за оня със тайм травълърите и Морган от Chuck). Не може да отпишем сички сериали, само и само щото, нали, с увеличаването на цифрата на сезоните вече нещата не са същите. Да не говорим че точно Касъл вече е нананайсти сезон със съвсем незначителни промени по каста, което далеч не се случва със всички хубави неща. Щото примерно даже и тнар силни телевизии правят невероятни бози (AMC - The Killing, HBO - True Blood, SHO - всичко, изкарало повече от 1 сезон), докато иначе канали бълващи едно и също може да намерят диамант (CBS - The Good Wife).

А по въпроса за Нейтъна и ролята на живота му - винаги съм имал силното подозрение че при повече от 14 епизода, Firefly щеше да стане егати бозата. Може би вместо да наливаме в канчето на лисичарите че са го спрели, трябва да им благодарим че го направиха култов? И впорем, точно по Фокс се въдят разни доста интересни неща, които може и да не са мн дълго на екран, но поне го виждат, което не можем да кажем за цифра други канали.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sun Oct 05, 2014 12:47 am

Никой не е казал, че щом даден сериал надхвърли Х сезона, трябва да бъде автоматично спрян.
Казваме, че има такива, които след силно начало стават разочароващо клиширани, шаблонни и невдъхновени, без значение на кой сезон са го подкарали по инерция със залежаване на стари лаври и без значение коя телевизия ги излъчва (никой не отрича, че и другаде е така). :wink:

А други заглавия като Боунс са далеч по-зле по тоя параграф, де. Гледах премиерния епизод на 10-и сезон на Боунс и се покъртих - спрямо него Касъла си е направо добре.
Костите, гледам, вече го избиват на конспирация на високо държавно ниво с интелектуалното равнище на 24 (забавно, че и двата са Фоксаджийски), но без марковото темпо и развлекателно ВТФ на втория.
Е, имат три сезона разлика, разбира се, да видим ако Касъла върже десятката на какво ще мяза.

Впрочем Нейтън Филиън трябва да преподписва след седмата година и доста хора се надяват да откаже. Което за мен е малко вероятно - все пак си е стабилен доход година след година, това не се зарязва току-тъй, дори и да не е вдъхновен като в началото.


Иначе гледам ДВД-тата на Касъл сега са яко намалени в британския Амазон и излизат около 100 лв. общо за първите пет сезона, та може и да се изкуша. За тия пари спокойно мога да гледам само някои неща в по-късните сезони и да прескачам нежеланите моменти.



А това подозрение за Файърфлай на какво се опира, че ми стана интересно (в неговата тема ако искаш)? :)
Last edited by passer-by on Sun Oct 05, 2014 1:20 am, edited 2 times in total.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Sun Oct 05, 2014 1:19 am

Е то сериалите, които са яки изначално и си остават яки някво продължително време, без разни спадове в качеството за разнородни периоди от време, поради ред причини като промени из каста, авторския състав и тн, май няма. Примерно, The Good Wife, като актуален бастион на качеството и цифра сезони, още повече и по канал със стандартно бозеста продукция, има своите спадове в качеството. А нещата които са гениални или поне минават за такива, обикновено имат някъф краен брой серии, щото са им дръпнали шалтера най-често м/у 13та и 22ра серия.

Подозрението ми за Файърфлай са някви твърде на общ принцип, щото нали, все нещо щеше да стане. И се почва със точно тая схема - Ама той първи/те 2-3-19 сезон/а е/са най-добър/и, после всичко отива подяволите и се чудя защо още продължават още да го снимат, освен щото нали стабилен пейчек - ми не се отказват докато е време. Просто май няма начин нещо което е минало "гениалния си" първия сезон и да не се почнат спорове кога точно е станал боза. Пък и тия дни преглеждах темата за Dollhouse и се присетих за "оргиналните" планове на Джос за него и кое точно му беше якото.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sun Oct 05, 2014 1:26 am

armageddon wrote:А нещата които са гениални или поне минават за такива, обикновено имат някъф краен брой серии, щото са им дръпнали шалтера най-често м/у 13та и 22ра серия.
Не непременно, справка The Wire (60 епизода), The Sopranos (86 епизода) и Six Feet Under (63 епизода) на прима виста. Да, имат относителни спадове спрямо по-яки периоди, но като цялостен резултат са си точно гениални. Но да, повечето заглавия не знаят кога да сложат точката - Касъл, Боунс, Морските детективи, Суперначъръл, Хаус и т.н.

А Файърфлай и Долхаус са твърде различни като замисъл, тематика и изпълнение. Единственото общо им е Уидън. :wink:
Светулката тръгна с летящ старт и никъде в тия 14 епизода нямаше и намек за некачественост или спад по никой показател - което не може да се каже нито за Бъфи, нито за Ейнджъл, нито за Долхаус, които на ниво 14 епизода още се ориентираха в обстановката и тъкмо си стъпваха на краката.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Sun Oct 05, 2014 3:06 am

Долхауса ми беше няква начална точка на размишленията, и далеч не ми е идвало на идея да го сравнявам със Файърфлай. Не мога да кажа, че съм особено на ти с продъкшан историята на Светулката, но обикновено в първите 13 серии няма особено голяма възможност да се пипат вече заложените елементи в сериала, но нищо след тях не пречи всичко в цялата продукция да се обърне на колкото си иска градуси. Така или иначе тва си е упражнение във фантастиката.

The Wire (60 епизода), The Sopranos (86 епизода) и Six Feet Under (63 епизода) (които впрочем не съм гледал засега и 3те) ще направя смелото предположение че не си гледал онгоинг, докато другите неща, които ми цитираш са точно такива. Дори няма да отварям темата че пак става въпрос за кабеларски, сериализирани драма вс разните там процедурни неща от ефирните телевизии, които бичат 2 пъти повече серии на сезон и просто са замислени изначално да нямат край. A HBO в онзи период са правели сериали с цел презтиж и са гонили различни production values от сериали, правени за цел някъф рейтинг - сравняваме ябълки с портокали, както казват често (и по друг повод) в един сайт. Просто от скоро ми направи впечатление че гледането на неща онгоинг ми носи различен кеф от това да гледам нещо накуп (дори и да става въпрос за цял сезон на сериал който още не му се вижда края), като във втория случай разните му там моменти където качеството пада не ми правят толкова силно впечатление и да ми развалят кефа.

stealth
Scholar
Posts: 112
Joined: Thu Jan 03, 2008 3:37 pm

Post by stealth » Sun Oct 05, 2014 9:00 am

Касъл не го гледам от известно време, но тия дни ми се отвори време (благодарности на грипа) и зазяпах новият сериал на ABC - Forever. Те това е новият Касъл. Плюс е, че нашето момче освен всичко друго е и шотландски боец, и там тръгва да се гради някаква история. Общо взето като изключим задължителните лицепляси заради вкараните „фантастични“ елементи е доста приятен сериал.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5766
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Mon Oct 06, 2014 3:08 pm

И да добавим че в главната роля е Йоън Грифит, известен още като милионерът, който сваляше нашата инспекторка в Касъл :mrgreen:

Като си говорим за първия епизод от новия сезон, и на мен ми хареса повече от очакваното. Такава боза беше краят на миналия сезон и началото на самия нов епизод, че начинът, по който епизодът се разви и приключи всъщност надмина очакванията.

Връх на тъпотията в епизода:
Spoiler: show
всички търчат след сигнала на телефона на Касъл и на никой не му хрумва, че Касъл може да не е там, където е телефонът му. Да речем, че Бекет е в състояние на краен афект и мозъчният й капацитет е спаднал до 0,5 от обичайния, но Райън и Еспозито поне да бяха проявили някакво наличие на мисловна дейност!
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Tue Oct 07, 2014 10:24 am

Тоя сериал трябваше да приключи миналия сезон със сватбата, в момента просто вече си смучат от пръстите да завъртят някаква поредна интрига. И Forever е доста готин за сега.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri Oct 10, 2014 7:18 am

7.02

Доста по-добър от предишния след като преодолях шока от сапунестата посока на сезонната фабула. Поне сега персонажите се държаха адекватно към Касъл, а той пък напомни за хлапашкото в себе си (полицейската шефка с "What just happened?" :mrgreen: ).

Значи ще имаме разследване тип
Spoiler: show
"Самоличността на Борн".
Да видим как ще го развият. Съдейки по първите два епизода имам чувството, че криминалните разследвания ще отидат към миманса докато върви загадката
Spoiler: show
"Какво се е случило с Касъл, че сам да поиска да му изтрият паметта?"


Реших да наваксам с негледаните епизоди и почнах от шести сезон.
Минах първите осем епизода и за мое учудване доста ми допаднаха, особено оня с новия прочит на "Терминатор" - последните две сцени, едната с Касъл в празния коридор и другата с Бекет и петното на писмото бяха доста дебели намеци, че не е фантасмагория. :D
Готино развитие на Бекет в началните епизоди на друга длъжност, добре показаха, че не е от хората, които биха се примирили с някои неща и предпочита да се държи достойно, дори това да й коства работата.
Заложническата криза беше добро разследване, а случаят с осъдения на смърт още повече.
Мъката на Касъл, че Алексис се е забила с Пай също я биваше. :mrgreen:


П.П. И началото на 6.09, когато Касъл и Бекет се опитват да изберат място за медения си месец, където той не е бил преди с други жени, някакво място, което да си е тяхното място.
Spoiler: show
Beckett: Albania and Finland... that's all you've got left.
Castle: Well, we've travelled a lot."
:lol:

Всъщност като се замисля, лутанията им докато се забият бяха развлекателни, та нямам нищо против да има забавление и докато мъчително се придвижват към сватбата, ако се получава добре.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Wed Oct 15, 2014 1:01 am

7.03

Ами... стандартно разследване, нищо особено при отношенията Касъл-Бекет, намигване към един от основните елементи от митологията на Суперначъръл, което си беше симпатично хрумване, ама пак си е в категория "Усмивки от старите ленти на съседния сериал - и какво от това?".

Мне, "Касъл" вече ми омръзва. Хубавите спомени от предишни години могат да докарат харесване по инерция само до един момент и май в общи линии го достигнах.

Не е чак фатално зле, просто много се изтърка вече. Тоя сериал щеше да е супер в три-четири сезона, сега си е все повече и повече поредното копие на масата стандартни телевизионни криминалета с все по-избледняващи спомени от готино изиграната връзка Касъл-Бекет, която кара все повече по набраната инерция от натрупаните години стари изпълнения.

Нелошо криминале, ама си давам сметка, че епизодите от седми сезон, плюс тия, които видях от шести, ми допадаха основно защото ги гледах за пръв път, но не се виждам да ги повторя. А има други заглавия, при които имам такова желание. "Касъл" от известно време вече не е сред тях, даже май не ми пука особено как ще се развие общата загадка за седми сезон и какво ще стане с двамата главни персонажи в крайна сметка, а камо ли с поддържащите.

В началото ми беше любопитно да видя какво съм изпуснал последните две години, сега обаче си давам сметка, че има други сериали, на които с по-голям кеф бих отделил време за първо или поредно гледане.
Castle отива в групата на Bones и NCIS - сериали, които адски ме кефеха в първите си години и в един момент ми дотегнаха със сценарното си циклене на все по-ниски нива.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Wed Oct 15, 2014 2:38 pm

Мдам NCIS го спрях след 9ти сезон, а Касъл все още го гледам по инерция и събирам сили да го спра и него.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20293
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Castle

Post by Xellos » Sun May 15, 2016 10:01 pm

Разгеле кенсълнаха го след некви дивни простотии като махането на Бекет от героите и бойкот май. :dash:
:ninja:

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Re: Castle

Post by Alexis » Wed May 18, 2016 10:29 am

Финалът на последния епизод беше епично тъп и нагласен, а цялата развръзка беше абсолютното дъно.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5766
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Castle

Post by Ghibli » Mon May 23, 2016 12:25 am

А какво всъщност стана на финала, че аз нещо не схванах?
Spoiler: show
1. Нашите оцеляха и живяха дълго и щастливо, наплодявайки си 3 малки касълобекетчета, или
2. Всичко това бяха някакви техни предсмъртни видения?
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Re: Castle

Post by Alexis » Mon May 23, 2016 7:41 am

Гибли,
Spoiler: show
Предвид че имаше надпис "7 год по-късно", явно това си е баш захаросаната версия, в която някак ги намират и спасяват и те започват активно да се плодят, защото тая планета не е пренаселена достатъчно, а и Бекет изведнъж решава, че работата й не е толквоа важна, колкото перманентно надутия корем и/или напращелите от кърма гърди.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 43 guests