Kings

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Apr 02, 2009 8:33 am

Image


Вчера изгледах първия (двоен) епизод на Kings.

Сериала го рекламираха масирано в Америка, докато бях там, и ми стана любопитно. Историята накратко: действието се развива в свят с измислени държави, който иначе си е като нашия, в наши дни, но доскоро е бил разкъсван от постоянни войни. След десетилетия на мир, кралство Гилбоа води война със съседа си Гат. Момчето от село Дейвид (РОРАН!!!!) спасява двама заложници, взети в плен от врага, и единият от тях се оказва синът на краля на Гилбоа, Сайлас (Лавджой, за който го помни тоя сериал) - принц Джак. Съответно се превръща в герой (а това, че се изправя сам срещу един от Голиатите - танковете - на Гат, също не вреди), оказва се въвлечен във висшето общество, а оттам - и в интригите, които се вихрят там.

Според TV.com сериалът се базирал на мита за Крал Давид. Нямам идея как ще се разви, но първи епизод ме изкефи много и мисля като излезе целият сезон (13 серии е), да го изгледам. Атмосферата на столицата на Гилбоа, Шинох, е адски кефеща - един леко по-приказен откъм форма на небостъргачите Ню Йорк, комбиниран с тежки аристократични мотиви, понеже страната е, доколкото мога да преценя, абсолютистка монархия или поне съвременният еквивалент на подобно управление. Вече се набутаха един куп фактори, като корпоративните интереси, държащи парите зад краля, сина на въпросния, който е завистлив комплексар с лични проблеми, яко политически интриги и други подобни. Има шанс БОЗАТА ДА Е ДРАМАТИЧНО ГОЛЯМА, но ми се струва, че сериалчето има потенциал и да се окаже много добро. Рейтингът му в tv.com е астрономически висок за момента, ще видим дали ще се задържи.

Един дребен проблем е, че засега Дейвид е просто твърде идеален - да се чете "скромен, смирен, героичен, чаровен, умен и самоотвержен" - за да е правдоподобен, но пък в Kings, за ужас на разочарованите от BSG, май има заложена и лека мистична нишка, или поне на тема провидение, предопределеност, символика. Има ПЕПЕРУДИ енд шит!

Тъй де, мисля, че първи епизод си струва да се тества, колкото да прецените става ли за гледане сериалът, или не става, но аз ше му дам шанс определено. Освен това кралят е нема такъв изрод! :mrgreen:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Thu Apr 02, 2009 3:40 pm

Освен това кралят е нема такъв изрод! Mr. Green
След бърза проверка в имдб се оказа, че въпросния крал го играе Йън Макшейн, което напълно обяснява нещата. Този човек има един от най-запомнящите се образи в сериал, който аз съм гледал - на Ал Суеринджън в Deadwood.
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Apr 02, 2009 4:02 pm

Абе не знам, ама като започна да говори гневно с библейския глас и кралската реч (с местоимение "we" и фънки стъф като "mine will"), беше убийствен.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Sep 22, 2009 3:18 am

Добре, зомг, баси! :shock: Kings Има от 38 ревюта в Амазон само 2, които не са пълни пет звезди - една четворка, която е задето сериалът излиза само на ДВД, и една единица защото тъпият канал го кенсълнал, пък то било най-доброто нещо, пускано по телевизията от не знам си колко време. Т.е. НЯМА негативни ревюта. ЗАЩО тогава наистина го няма в HD вариант?! :shock: :shock: :shock:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Oct 19, 2009 8:49 am

Сплитнах си, щото сега заглеждам наново сериала. Тъкмо минах втори епизод (т.е. де факто трети, те май така и не можаха да решат дали пилотът е двоен, или е двучастен).

Удивително як ми е във визуално, стилистично и музикално отношение, а Макшейн е титаничен, дори когато няма кой знае какво да прави. Все още не знам накъде отива историята, но тая смесица от съвременност и митологичност, пророчества и поличби е убийствена. Освен това всеки има някакви интриги зад нечий гръб, всеки има тайни в миналото си и всеки държи нечии конци! Умирам си от кеф.

Много ще се радвам, ако и някой друг му даде шанс и сподели впечатления :) Само 12 епизода е и повече няма да има... уви...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
VenomPlague
E'lir
Posts: 165
Joined: Fri Jun 20, 2008 10:07 pm

Post by VenomPlague » Mon Oct 19, 2009 2:34 pm

Моите, накратко - УАУ. :shock:
Това е сериал с невероятно добър writing. Много силни драми, увлекателна история, ярки персонажи(Силас е колкото добре написан, два пъти по-добре изигран от Макшейн), почти всички серии преливат с поетичност(в смесването на библейски мотиви в съвременен сетинг, както и ти отбеляза, например). А да не говорим за количеството quotable реплики само в 12/13 серии. Да кенсълнеш това, а да продължиш да си тъпчеш с Heroes е невероятна проява на слабоумие от страна на NBC.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Oct 19, 2009 2:35 pm

Толкова нисък рейтинг ли е имал, че са го анулирали, или е станало по други причини?
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Mon Oct 19, 2009 2:53 pm

Нисък рейтинг + твърде скъп, NBC май са супер закъсали още от миналата година.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6458
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Mon Oct 19, 2009 3:00 pm

Като чета коментарите тук, сигурно и ще го пробвам. Само да питам, все пак, достатъчно добре ли завършва? В смисъл, дори да има отворен край историята, да не свършва посред нищото или с някакъв клифхенгър - примерно отвореният край на "Carnivale" не ме издразни много, въпреки че бих се зарадвал на още доста серии.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
VenomPlague
E'lir
Posts: 165
Joined: Fri Jun 20, 2008 10:07 pm

Post by VenomPlague » Mon Oct 19, 2009 4:21 pm

Не, свършва достатъчно добре. В смисъл видно е, че са мислили за бъдещи сезони и не са очаквали толкова скорошно прекратяване, но все пак са успели да завършат достойно.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Oct 24, 2009 5:56 am

Минах средата. Това е един от най-великите сериали, които съм гледал някога! Зашеметяващо развитие на герои, страхотна смесица от дворцови интриги, лични истори, религия, мистицизъм и истинска, неподправена емоция. Това в комбинация с някаква титанична актьорска игра и изключително стилна смесица от визия и музика.

Баси, как можеш да кенсълнеш подобна перла?! :shock: И как може да не я издадеш на HD носител?!
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6458
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sat Oct 24, 2009 11:35 am

Мдаааа...
Първите два епизода бяха феноменални. Макшейн троши фаянс. Мяза ми малко на Ал Пачино, не знам защо. Той е гласът на Тай Лунг в "Кунг-фу Панда", бтв, и се разпознава яко.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Sat Oct 24, 2009 1:26 pm

Roland wrote:Баси, как можеш да кенсълнеш подобна перла?! :shock: И как може да не я издадеш на HD носител?!
Можеш, Ролик, можеш - щото телевизията е същата дето врътка Heroes. Аз се чудя тва как въобще са се навили да го продуцират. Гледам го на HD носител, btw. :)

И, да, за всички, които възхваляват МакШейн пък не са минали през Deadwood - ще се пържите в ада. :lol:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Oct 25, 2009 4:13 am

Минах 8-ми епизод. Ако нещо фатално не се прецака до края на сезона, тоя сериал ще е Firefly добър...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sun Oct 25, 2009 6:15 am

Иззяпах пилотния двоен епизод. Разтърсващо добър от началото та до финалната сцена с пеперудения венец.

Изненадан съм, че сериалът е бил с анулиращо нисък рейтинг. Или Ен Би Си е по-зле в рекламирането и излъчването на сериалите си от Фокс, или американската телевизионна публика надминава и моите очаквания в ниското ми мнение за масовия й вкус. Не бих се учудил ако е комбинация от двете. Хироус, впрочем, е с печално ниски рейтинги и ми е трудно да повярвам, че Царете са били по-зле. Освен ако тук не се намесва и факторът "себестойност на епизод".

Е, поне от крайно смътните ми спомени от Стария завет ми се мержелее, че Давид ще намаже мощно, макар и преминавайки през жертви и страдания - финалната сцена с пеперудите дебело намеква, че е обичан от който е там монотеистичен бог, както е в библията. Ако се придържат към библейската фабула, де. Но театрално-декламативните сцени (които биха ме подразнили почти навсякъде другаде, но не и тук) като че ли навеждат на подобна мисъл, поне стилистично. А може да наблегнат на съвременно-британския монархически привкус. Но и така имаше бая намеци за цар Саул и (бъдещия) цар Давид. Даже военните сцени ми напомниха на създаването и защитата на Израел, макар и по-скоро съвременната версия.

Поне стискам палци на момъка да отнесе момата без пречки от брата и сивия кардинал. Уидън го няма в екипа, та има бегла надежда за щастлива развръзка при все злокобните поличби. :mrgreen:

При всяко положение - язък, че ще е само един сезон. Замисъл, заснемане, игра - всичко е кадърно до болка.










П.П. По повод подмятането на Рол, че разочарованите от БСГ се ужасявали от мистични нишки.

Едно, че се сравниха несравними заглавия и друго, че аз поне като един от разочарованите от БСГ нямам принципно нищо против мистични нишки, че и въжета. Стига да са умело вплетени в общата фабула като в Царете. Иначе БСГ добре си почна, но в края си беше мощно издържан в стил "безхаберен самотек на сценаристите от сезон-сезон и кусур насам". :lol:

Съпоставката между двата сериала обаче ми се вижда неуместна на доста нива, та викам да се придържаме към Царете в тая тема, а Рол след тях да доизгледа първия сезон на той-си-знае-какво. :P
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 18 guests