Doctor Who & Torchwood

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Doctor Who & Torchwood

Post by Litz » Mon Dec 14, 2015 2:59 pm

Принципно Клара в началото със Смит беше някаква непохватна, некадърна не знаеше нищо, стояла си в едно село там и беше интересно някво. После я направиха някъв епичен гений, пред когото светът трябва да се прекланя, а Доктора е някакъв идиот там, който без Клара не може. Аз мразя Роуз до болка, но тя беше прекрасна в сравнение с Клара, защото Дейвис не я третираше като богиня...

Все ми е тая дали ще има 10 сезн в крайна сметка. Аз честно казано спрях на 8ми сезон и само следя нещата около сериала, защото вече няма нищо запомнящо се. Не мисля, че е нормално да си спомням епизоди, които съм гледала преди 6-7 години, а тези от 6 сезон нататък да са ми пълен блър. Помня гост персонажи като Адам от първи сезон???? Но ако ме питате нещо от миналата година, освен омразата ми към Джени и Вастра и мега якият епизод с мумията съм бяло платно. И това е огромен проблем.

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Re: Doctor Who & Torchwood

Post by armageddon » Mon Dec 14, 2015 4:09 pm

Честно казано не ми е баш все тая дали ще има още серии, щото Капалди е готин като Доктора, но за съжаление сценария никак не му е на нивото. Така, де, май всещност искам 11ти сезон с Капалди, ама с някой друг сценарист, трудно ми е да си представя някой да се справи по-зле от Мофат. Най-малкото, дори да е по-зле, бих останал доволен поне от опита.

stealth
Scholar
Posts: 112
Joined: Thu Jan 03, 2008 3:37 pm

Re: Doctor Who & Torchwood

Post by stealth » Mon Dec 14, 2015 5:01 pm

Довърших вчера 4-те последни епизода на 9-ти сезон. Sleep No More ме остави безмълвен. В смисъл... нямам идея, какво точно гледах и защо по дяволите!? Завършващата тройка затвърди това усещане. Тъжно е :(

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Doctor Who & Torchwood

Post by tigermaster » Sun Dec 20, 2015 4:56 pm

"Heaven Sent" всъщност не беше никак зле. Даже ми хареса много, с все абсурдите, които не бяха малко. Питър Капалди има потенциал да бъде най-добрият от съвременните Доктори.
Просто... Мофат да си остане автор на отделни епизоди, защото явно все още го може това, Гатис повече да не припарва до сценариите на сериала и да намерят друг шоурънър и нещата ще си дойдат на мястото. Най-готините епизоди в този сезон са писани от сценариста на "Джонатан Стрейндж и мистър Норел" и от един от сценаристите на "Дърк Джентли" - и определено внесоха доста свежест. Дали ако някой от тях стане шоурънър, няма да е по-добре?
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Re: Doctor Who & Torchwood

Post by armageddon » Sat Jan 23, 2016 7:39 am

Мофат се маха! :panda: :panda: :panda: :panda: :panda: :panda: :panda: :panda: :panda: :panda: :panda:
Но чак след края на 10 сезон, който ще е чак догодина (тази година ще има само коледен спешъл)
Ще бъде сменен от сценариста на Broadchurch (писал е и за Ху и Torchwood, разбира се) Chris Chibnall за 11ти сезон през 2018та.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Doctor Who & Torchwood

Post by Dr. Horrible » Mon Feb 08, 2016 7:02 pm

Отдавна му е време на Мофат да си ходи :D
Аз го толерирах, защото обожавам Ривър Сонг, тя му беше скритото оръжие. Но след Коледния епизод (който беше страхотен, най-якият епизод евър) линията на Ривър вече е напълно завършена, всичко е приключено. И Мофат може спокойно да си ходи. И по възможност Капалди също да се разкара. Добър актьор е, предпоследният епизод на най-новия сезон му даде възможност да го покаже. Но му се нагледах вече, а и ще имам още цял сезон да го гледам. Нов шоурънър с нов Доктор ми звучи чудесно.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Doctor Who & Torchwood

Post by Xellos » Tue Aug 09, 2016 9:57 pm

Нимоааа, мене ме фана страх и не цъкнах на плей бутона признавам си. :shock: :facepalm:

http://www.radiotimes.com/news/2016-08- ... ly-bizarre
:ninja:

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Doctor Who & Torchwood

Post by Martix » Mon Feb 13, 2017 2:35 pm

Стегнах се тези дни и догледах 8-ми сезон. Не съжалявам изобщо, въпреки че сериалът става все по-inconcequential, или просто повече ми прави впечатление.

Anyway, сезонът е пълен с гениални моменти и готини twist-ове(каквото и да казвате за Мофат, никой не пише ending-и на епизоди които се разрешават без насилие като него) пръснати из иначе тъпите епизоди.
В началото бях скептичен към фенфик трактовката на мастъра, но Мишел Гомез перфектно улавя craziness-а на героя.
Плюс имаме Flatlines, със най-епичната сцена in like ever, онази на релсите с ръката на доктора, пръснах се от смях, а аз не съм такъв човек (дето се пръска от смях на сериозни сцени).
Последно гледах коледния спешъл Last Christmas, и макар да беше доста стандартна docwho история подходяща за 4-ти епизод от някой сезон без връзка с main story-то, и в него имаше мега ценния Santa Claus, който ако не стане следващия companion на докторът ще е загуба за цялото човечество. :yay:

Сега очаквам plummet-а към дъното във 9-ти сезон
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Doctor Who & Torchwood

Post by tigermaster » Mon Mar 06, 2017 2:13 pm

Интересно ми е какво точно си мислят, че доказват хората, които правят такива списъци:
http://www.imdb.com/imdbpicks/new-docto ... pks_who_sm
Освен дето доказват, че, явно, не познават франчайза изобщо. Героят не се казва Доктор Кой, по дяволите... Да не говорим, че ми идва до не знам до къде от предложения Доктора да бъде изигран от жена. Една от причините да дропна сериала бяха на Мофат ЛГБТ простотиите - и не, не е нужно да съм хомофоб, бифоб или трансфоб, за да се дразня от това, че сериалът беше обърнат на фенфикшън. (Тъпакът като не знае какво да пише, задължително ще вкара я някоя ЛГБТ референция, я някой ЛГБТ образ, който задължително ще е много по-готин, по-силен и по-як от някаквите си мъже. Вижте само колко пъти го направи в "Шерлок" и в "Доктор Кой". В началото беше свежо. Сега е репетитивно и досадно.) Като искате жена главен герой в такъв сериал, направете си я бе, да ви... Или поне настоявайте за нов сериал, а не за смяна на пола на герой, който, хм, не си е сменял пола в петдесетгодишното си съществуване. Предложенията Джема Атъртън, Хелена Бонъм Картър, Хейли Атуел или коятотам да изиграе Доктора не показва широка скроеност.

Същия проблем го имам и с настояванията този или онзи бял главен герой в екшън франчайз да стане черен. Егати, Идрис Елба изигра Джеймс Бонд в един доста приличен, макар и леко маломерен екшън - "Денят на Бастилията". Колко от настояващите да го видят на мястото на Даниел Крейг изобщо забелязаха този филм? (Елба е като танк там, бтв - сравнен с Крейг е каквото беше Крейг след Пиърс Броснан.)
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Doctor Who & Torchwood

Post by Litz » Tue Apr 25, 2017 5:16 pm

Бил е много яка. Дано не я съсипят. Класи над великата Клара е към тоя момент. И сцените във Валенсия бяха един път.

User avatar
ProxyFantasy
Paragon
Posts: 615
Joined: Tue Jul 19, 2011 12:59 pm
Contact:

Re: Doctor Who & Torchwood

Post by ProxyFantasy » Wed Apr 26, 2017 3:09 pm

Аз също си го мислех това. Тя е много по-близо до Капалди, отколкото Клара някога е била, до който и да е Доктор. Така че дано не успеят да унищожат всичко.

А да и това, че Мофат си тръгва - красота. Дано това разнообрази нещата малко.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Doctor Who & Torchwood

Post by tigermaster » Tue May 02, 2017 1:50 am

Гледах най-после първия епизод от новия сезон.
Дропвам сериала. Това беше пълна отврат, да му се не знае, буквално нищо, ама нищичко не ми хареса. Искрено се надявам в следващите епизоди Бил да е по-малко ужасна, но няма да ги гледам, за да разбера. Сериозно, мразех я през цялото време, и през цялото време ми идеше да я сравнявам с картоф. Чак се чувствах гадно заради това, честно. И целият сценарий смърдеше на фен фикшън, писан от някоя тъмблър активистка, от тия, които биха ме нарекли хомофоб, защото мисля, че новата партньорка разполага с коефициент на интелигентност нейде около нивото на картоф с прогимназиално образование. Сериозно, в рамките на първите две минути преди появата на Доктора - Тардис (ОК), снимки на любимите му жени (ОК?), кадри с различни звукови отверки (ОК...), Доктора професор по квантова физика и поезия влиза в кабинета с китара в ръка (ВТФ бе!). И Бил поне в този епизод е наистина потресаващо тъпа, чак прави Роуз да изглежда като преподавател във ФМИ в сравнение.
Отврат.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Doctor Who & Torchwood

Post by tigermaster » Sun Jul 16, 2017 8:23 pm

Новият Доктор е феминистка:
http://www.bbc.com/news/entertainment-arts-40624288
Лол, явно са забравили, че основното, което им съсипа сериала, е идиотската сошъл-джъстис-уориърщина на Мофат, та продължават в същия дух.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Doctor Who & Torchwood

Post by Dr. Horrible » Sun Jul 16, 2017 9:55 pm

В див възторг съм!!!!!! Не мога да си събера мислите от радост :D

Впрочем, новият сезон почна наистина катастрофално и Бил беше ужасна. После пети епизод е приличен. Шести е страхотен, най-добрият от сезона и един от най-добрите в целия сериал. Седми и осми ми се сториха много добри. Тегля девети сега.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Doctor Who & Torchwood

Post by tigermaster » Mon Jul 17, 2017 1:19 am

Ами, за мен това е на точно същото ниво като женските ловци на духове - "Вижте ни колко сме прогресивни, не можем да направим свестен франчайз с жена в главната роля, затова просто ще сменим мъжа". Като искат женски таймлорд, да направят спиноф на сериала. Не е като да нямат възможности. Защо ще сменят пола на герой, който в над половинвековното си съществуване не си е сменял пола?
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests