Doctor Who & Torchwood

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20289
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue Apr 27, 2010 10:41 am

Have you ever tried Not blinking? :ninja:
:ninja:

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Tue Apr 27, 2010 12:59 pm

Оживях. :D


Скоро започнах Торчууд и доста ми хареса. Не е на нивото на Доктор Ху, но има епизоди, които са колосални и могат да се мерят с гореспоменатия. Капитан Джак е страхотен персонаж, а героя му има ярко излъчване. Радва. Сега започвам сезон 2.
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20289
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue Apr 27, 2010 4:10 pm

сезон 2 е като 1, виж 3ката ще те разбие ;)

Абе двоен епизод си е този, трябваше да изчакам накуп, ама де търпение ;)
:ninja:

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Tue Apr 27, 2010 8:11 pm

Ти луд ли си,аз веднага щом излезе го награбих. :lol: А аз щом разбрах за пукнатините и за ангелите веднага разбрах че е много вероятно ангелите да са отговорни до някаква степен.А във някакъв двоен епизод ще се завърнат Силурианците( http://tardis.wikia.com/wiki/Silurians ),те могат да се видят на трейлъра.

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Tue Apr 27, 2010 10:49 pm

Днеска изгледах 5 епизода на Торчууд и продължавам...доста зарибява.
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Fri Apr 30, 2010 8:17 pm

Сори за двойния пост.


Приключих Торчууд. Всъщност съм доста приятно изненадан. Трети сезон може да се мери с най-добрите епизоди на Доктор Ху, а играта на Джон Бароуман единствено с тази на на Тенант...
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Fri Apr 30, 2010 9:09 pm

Петосезонния Доктор нещо ме дразни честно казано. Не че Мат Смит е лош, но просто много дървен ми е дизайннат. Лицето на Тенантовия Доктор постоянно играеше, изразяваше нещо, смееше се, зъбеше се, плачеше, крещеше. Смитовия има една перманетна кротка забозила физиономия, с която бие на учен, зациклил върху текущото си проектче. Сега, ясно, че това най-вероятно е преднамерено, личи си и по умалелия му костюм, папионката, дървените движения и потриването на ръцете, обаче задължителния Докторски кулнес фактор отива в Пичковци.
Хилавият невъоръжен Тенант като кажеше "Бягайте, аз съм Доктора", и си казваш "Деба, тоя ще ги направи на салата". Мат Смит в първи епизод като се издръвчи на окото направо си представих как му дърпат папионката, плякват я и го оставят да се търкаля в прахта.
За това пък за Ейми нищо лошо не мога да кажа. Особено в полицейска униформа. Абе и по пижама. Разкошна е, а определено има и екранно присъствие. :)

=====

Иначе последните 4 Тенантови епизода бяха епик фейл. Ясно, страхотен Доктор беше, но просто да бяха го оставили да си умре. В камък да се беше спънал по-щях да съм доволен. То не бяха жертви, не бяха сополи, не беше драма. Единствено епизода с планетата на мъртвите беше доволно качествен, останалото развлачена сволоч.
Като почнах, и от финалите не сезоните да се оплача. Великолепно билдване на напрежението, страхотен кеф, подготовка за финала, пускам си последния епизода надъхан докрай и като свърши ми иде да си пръсна мозъка. Добре, ясно, фантастичен сериал, деус екс машини, али-бали, вадят си някви неща хората дето ние не знаем, ама поне за финала деба може да го извадят от някаккво малко по-светло и немиризливо място.
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Sun May 02, 2010 2:08 am

Spoiler: show
Ривър е убила Доктора.Obvious plot twist is obvious.
Иначе епизода беше стабилно як.
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Sun May 02, 2010 11:51 am

Gunslinger wrote:
Spoiler: show
Ривър е убила Доктора.Obvious plot twist is obvious.
Наистина очевидно е кой е убила ривър.
А не съм съгласен че последните епизоди на тенант са лоши.Разбрахме че е направил дори по-голяма жертва от колкото сме подозирали за да приключи войната.Просто тур дьо форс беще краят на времето.
Иначе епизода беше епик,чудя се с тия пукнатини какво ще стане накрая.

User avatar
VenomPlague
E'lir
Posts: 165
Joined: Fri Jun 20, 2008 10:07 pm

Post by VenomPlague » Wed May 05, 2010 12:39 am

Преди малко намерих време и аз да изгледам 2рата част, която наистина се оказа също толкова яка. Мофат ни разглези обаче с тези силни серии, така че дано следващите ненегови да не ни се сторят прекалено слаби.
Spoiler: show
Не смятам, обаче, че мистериозният мъж, когото Ривър е убила ще е толкова очевидния избор, макар че би било поетично, като знаем как Ривър умря. Всичките тези мистерии - Пандориката, ролята на Ейми във всичко, пукнатините, са предпоставка за много силен финал. Нямам търпение.
Няколко култови сцени: хареса ми как преобърнаха "Не мигай." правилото и накараха Ейми да ходи сляпа измежду ангелите. Беше напрегнато, а и доведе до "They're alive!They're alive!" момента на серията. А любовните нападки накрая бяха толкова забавни. :mrgreen:
Знаех си, че след време аватарът ми ще стане отново актуален ;)

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Wed May 05, 2010 10:45 am

It's been a while? :lol: :lol:

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20289
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed May 05, 2010 11:37 am

Мене ми е любопитно дали ще вмъкнат някъде
Spoiler: show
все дъщеря му (клонинга/сладката блондинка) или Капитана (дай боже Т 4 сезон) пак в сериала :mrgreen:
:ninja:

apocalexxnow
Commoner
Posts: 26
Joined: Tue Apr 20, 2010 6:07 pm

Post by apocalexxnow » Mon May 10, 2010 10:18 am

Не мисля, че Ривър е убила Доктора. Евентуално може да е дъщеря му или Ейми, или в краен случай на Ейми годеника, но може и да е някой, когото още не познаваме.

Иначе шести епизод беше перфектен :) Между другото Доктора си има форум - който е достатъчно фен, може да влиза и да обсъжда с останалите - who.bgbestfed.com - извинявам се, ако това се счита за спам и не е позволено - изтрийте абзаца просто :)

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20289
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon May 10, 2010 7:08 pm

Приличен епизод 6тия, тва с тортата беше култ ;)
:ninja:

User avatar
VenomPlague
E'lir
Posts: 165
Joined: Fri Jun 20, 2008 10:07 pm

Post by VenomPlague » Tue May 11, 2010 12:24 am

Да, прилична серийка.
Spoiler: show
Рори го бива за comic relief, не дразни, а и ми е интересно да видя как ще се справи с растящото сексуално напрежение между Ейми и Доктора. И макар че е companion само от няколко часа, наблюденията му за хората покрай Доктора бяха толкова точни.

Подразни ме как се отърваха от маминия принц. Толкова deus. Толкова machina.

Не мога също да разбера какво целят с "агресивността" на новия Доктор. Определено е доста избухлив и май няма серия досега, в която да не е повишавал тон на някой. Някак си не ми се връзва с цялостното му по-детински-безотговорно поведение.

Трейлъра за следващата ме заинтригува значително. Изглежда интересна, злодеят и той.
Ask me what happens if you die in reality?
- What happens?
- You die, stupid. That's why it's called reality.
:mrgreen:
Знаех си, че след време аватарът ми ще стане отново актуален ;)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests