Doctor Who & Torchwood

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
Post Reply
User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20276
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon Feb 15, 2010 10:14 pm

Еее да, знаем. Друг любим епизод - Gridlock :drool: :mrgreen:
:ninja:

User avatar
JohanVladimir
Sorcerer
Posts: 381
Joined: Fri Mar 19, 2004 1:40 pm

Post by JohanVladimir » Mon Feb 15, 2010 11:21 pm

Като ще си говорим за епизоди, да ги караме подред :mrgreen:

Сезон 1, еп. 1 - "Роуз".
Беше любов от пръв епизод. Най-очарователната бутафория, която бях виждала. Особено
Spoiler: show
самото начало, когато пухквата блондинка с бебешко лице се събужда в наситено розовите си чаршафи. Два пъти подред. Никога няма да забравя и яркожълтия фолксваген костенурка, който така горещо възжелах :) А също и коша за боклук, който залепна за Мики, изръмжа, изяде го и на това отгоре се уригна.
Разбира се, нищо от това нямаше да ми направи впечатление, ако не беше Доктора и начина, по който
Spoiler: show
произнесе онова неповторимото Фан-тас-тик!
Малко откровение -
Spoiler: show
през 2003 година написах едно разказче "Демонофилия". Нищо особено, но като гледах Доктора и внезапно осъзнах, че това е образ, който съм носила в подсъзнанието си под някаква форма.
Може би ми е било дълбоко закодирано да се влюбя в Доктор Ху. А може би само си въобразявам. Все едно, де, вече съм го решила -
Когато порасна, ще се оженя за него.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20276
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue Feb 16, 2010 7:37 am

Ех, ако тръгна серия по серия да описвам :D

Да видим, че новия доктор не предизвиква положителни емоции за ся, ама да го видя как играе - този след Тенант, 11ия имам предвид.
http://www.bbc.co.uk/doctorwho/s4/characters/doctor11

Аз се кефа повече на - Molto bene!

Новото лого поне е по-яко ;)
Spoiler: show
Image
:ninja:

User avatar
JohanVladimir
Sorcerer
Posts: 381
Joined: Fri Mar 19, 2004 1:40 pm

Post by JohanVladimir » Tue Feb 16, 2010 9:59 am

Xellos wrote:Ех, ако тръгна серия по серия да описвам :D
А тя темата не е ли за това? :) Аз поне се каня тъй да направя :D

"Молто бене!" е реплика на десетия Доктор, а също и "Алонзи", не се сещам да са присъствали в речника на деветия.
А единайсетия е грозен, горкия, това ме много натъжава.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20276
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue Feb 16, 2010 11:58 am

Е то 9-тия прелетя много набързо и му помня само големите УШИ :). Улавям се как на моменти си тактувам тап тап тап тап тия дни. :mrgreen:
:ninja:

User avatar
JohanVladimir
Sorcerer
Posts: 381
Joined: Fri Mar 19, 2004 1:40 pm

Post by JohanVladimir » Tue Feb 16, 2010 4:54 pm

Ушите са прекрасния завършек на усмивката между тях :)

Аз пък ще понапиша още малко фрии хейт по адрес на Роуз Тайлър,
Spoiler: show
понеже още не мога да преживея как така Доктора най-накрая се оказа влюбен в милата кокошчица.
Значи защо продуцентите са кастнали за ролята сладка поп певичка, мога да проявя пълно разбиране. Обаче защо след това сценаристите й правят ролята все по-сложна и драматична, като я виждат колко може, е мистерия за мен. Били е малка руса кукла, която изглежда толкова миличка, когато се усмихва. Поставиш ли я в драматична ситуация обаче, тутакси започва да изглежда несправедливо напляскана по дупенцето, а това е толкова, толкова, толкова не на място в сценария за Роуз. Милото дете се старае. На места има и постижения. И въобще не е виновно, че са го сложили вдясно от титани на театралното актьорско изпълнение като Крис и Дейвид. Понякога забелязвам, че съзнателно или не, ги имитира - например нечовешкото ухилване на първия и драматичното, напрегнато зъбене на втория...

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20276
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue Feb 16, 2010 6:47 pm

За мене дразнещата простакеса Дона си е номер 1 ;)

Не знам дали мерна линка по-горе със скеча, но след него просто Розичка и Марта не важат ;). Мене Марта в чст на истината най-не ме кефеше барабар цялата и досадна рода ;).

http://www.youtube.com/watch?v=M5K5Bghk3Dk&hl=bg
:ninja:

User avatar
JohanVladimir
Sorcerer
Posts: 381
Joined: Fri Mar 19, 2004 1:40 pm

Post by JohanVladimir » Tue Feb 16, 2010 8:50 pm

Филмчето е разкош! :)

Катрин Тейт е великолепна актриса, по това спор няма, обаче Дона си е "дразнеща простакеса" - ти го каза! :D При все това е ярка личност.
Но!! Марта е номер 1, пък :)
Spoiler: show
Добре, че поне Мики има вкус :roll:

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed Feb 17, 2010 10:18 am

До-на! До-на! До-на! :mrgreen:

User avatar
JohanVladimir
Sorcerer
Posts: 381
Joined: Fri Mar 19, 2004 1:40 pm

Post by JohanVladimir » Wed Feb 17, 2010 11:14 am

Trip wrote:До-на! До-на! До-на! :mrgreen:
Ама как може така масово да не разбирате от Мартиния чар, недоумявам! :)
Момент първо да се нахейтя на Роуз, после ще отпочна и Дона:
Spoiler: show
Сезон 1, еп. 2. Ставаме свидетели на две неща с вселенска значимост - първо, края на света и избухването на планетата, второ, терзанията на русокоска, която, след като се хвърли с писък на врата на Доктора в предходния епизод, сега пред лицето на космическия катаклизъм внезапно осъзна, че нито го знае кой е и отде е, нито за чий е тръгнала с него, на това отгоре май май ше се мре...
Измъчвана от тези мрачни мисли, девойката руса извършва геройски дела: изпадна в истерия от тъга по майка си и след като така си издейства мобилен телефон с милиардогодишен обхват, й звънна, колкото да я притесни; разходи се сред гостите и си премери по един твърде махленски начин човешкостта с вманиачен по пластичната хирургия зъл гоблен; заключи се в единична стая с пряк изглед към Слънцето и се отдаде на експлицитна скръб, прекъсвана само от някой-друг врясък, че се е случила прекалено на припек...
На втори план Доктора предотврати сатанински заговор, наказа злодеите и спаси всички. За награда получи от русокоска упрек, че е търчал насам-натам, вместо да съзерцава как избухва Земята. Ди енд.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20276
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Feb 19, 2010 10:54 pm

бтв, в момента се опитвам да си издиря това:

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Sarah_Jane_Adventures
:ninja:

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Sun Feb 21, 2010 2:52 pm

Xellos wrote:бтв, в момента се опитвам да си издиря това:

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Sarah_Jane_Adventures
И аз ама нямам успех.Почнах да гледам Торчууд,яко е ама не може да се сравнява с доктора,поради което в момента заедно с TW почвам да rewatch-вам доктора.Страхотен е дори на второ гледане!
Xellos wrote:Е то 9-тия прелетя много набързо и му помня само големите УШИ :). Улавям се как на моменти си тактувам тап тап тап тап тия дни. :mrgreen:
BTW,и аз!Запалих един от класа ми,вече не съм сам! :lol:
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Sun Feb 21, 2010 3:19 pm

И трите сезона ги има в демоноид.
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Mon Feb 22, 2010 10:08 am

Знам че ще бъда анатемосан заради това( :lol: )но на мен любимата ми спътничка е Роуз.След нея е Донна а след нея Марта.Въпросът е че спътниците са замислени за сурогати на публиката е по-лесно за някои хора да се идентифицират със някой като Роуз или Дона,отколкото Марта,все пак не много хора се идентифицират със студент по медицина. :D Иначе НАЙ,ама НАЙ-ЛЮБМИМИ от първи сезон са ми първи епизод,втори и 9 и 10.Просто това със Are you my mummy е един от малкото пъти които изпитах нещо като страх докато гледам сериалапърви епизод просто съм се скъсал да се хиля а пък втори ме впечатли с това че сериал който е нов вариант на неизвестен сред новото поколение стар има таива ефекти от втори епизод.Дори без простотиите и как онази пуска "класическа" музика като Toxic и Tainted Love. :lol: Като обмисля ще пиша и за любими епизоди от другите сезони.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20276
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon Feb 22, 2010 1:21 pm

Мене са ми тотално различни трите за да си харесам. Абе има вкус Доктора :) Мдам трее се регна най-сетне в демоноида аз.
:ninja:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests