Doctor Who & Torchwood

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Tue Sep 02, 2014 5:37 pm

Всички разсъждения, смислени или не, могат много, даже прекалено лесно да се загубят в безличния фон. Както и, повече или по-малко, се случи в Into the Dalek. Друг е въпроса, че въпросните настроения на Доктора не бяха точно смислени. От една страна, той иска да види добрия далек като нещо, което да реабилитира целия им вид, и да, поне според мен това си беше искрена надежда да види нещо хубаво в тях, по-скоро някъф връх на положителното мислене. От друга страна, в досегашните 7 сезона от Екълстън насам, ние такова нещо, което да ни кара да искаме някаква положителна реабилитация на консервните кутии не сме видяли/не ни е показана, така че сега малко изведнъж ... си е малко не на място може би. А това, че в рамките на два епизода има вече доста неща, така малко изведнъж, идва в повече. Мисля че отбелязах че за мен епизода много добре си реабилитира солниците като Зло, нещо което напоследък меко казано липсваше в характеристиката им.

Понанататък, може да отбележим, че Доктора вече имаше много добра възможност да загърби целия далекски хейт в Суфле епизода - всмисъл те вече не помнят/знаят за к'во става на въпрос, и съответно нашия "човек" можеше също да рибуутне, но не стана. Може би именно щото както за Далеците е присъщо да са меко казано зли, и така и на Доктора си му е присъщо да си ги мрази до степен да си му е основна черта в характера, без значение от актуалната му версия. Не на последно място, ако наистина искаше да загърби тоя конфликт, нямаше да остави Ръсти да си ходи по-живо, по-здраво обратно.
*тук ще отбележа как не съм гледал нищо Докторско с година на производство преди 2004, но от това, което съм мяркал в разни материали, там май не е мн по-различно.

Другите размислешния за войната и някак изведнъж неприязънта му към войниците нещо не я схванах. Това също идва малко отникъде, в предишни сезони се разбираше с персонажи като Джак, който беше някъф военен, ако не ме лъже паметта, Марта, която по едно време джойнна ЮНИТ, и разни други (от древните серии примерно Бригадир Летбридж-Стюарт, дъщерята на който беше в спешъла, тия ми хрумват на първо четене без да задълбавам). Тия отношения не са били винаги гладки разбира се, но все пак не бяха дотам директно да отсвири новата мацка Блу, която беше нещо като свеж полъх в актуалния епизод и би ми било интересно да я видя отново в някоя серия. Това точно ми се вижда като някво изкуствено насаждане на неща с цел да има конфликт с другото ново парче, пак именно някакси изведнъж.

А личния ми генерален извод (от поне 3 сезона насам) е че Мофат, освен ако не му хрумне няква наистина нова и гениална сюжетна идея, поне на нивото на Блинк, продължава да му е крайно време да се оттегли, щото в рамките на 2 епизода не се демонстрира меко казано нищо ново, даже напротив, из различните рикапи сравненията с предходни епизода са с лопата да ги ринеш, въпреки че имаме нов Доктор, а актуалната версия на Кларето също може да мине за такава, впредвид че се рибуутна в края на предния сезон. Упорито се говори, че един от задаващите се епизоди (4ти или 5ти май), ще е именно на нивото на дебюта на Ангелите, така че предстои да видим.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Tue Sep 02, 2014 10:45 pm

Докторът и далеците в стария сериал:
Spoiler: show
Image

Иначе, колкото до новите епизоди... Горе-долу биват.
Първият ми хареса доста, всъщност. Може би защото много се кефя на екипа Вестра/Джени/Дракс и всичките сцени с тях ме радваха на макс. Имаше забавни моменти, имаше и по-идейни неща и въобще беше много готино, без да е нещо изключително. И това камео в края беше страхотно.
Вторият ми се стори по-тъпичък. И като сюжет, и като концепции се лашкаше натам-насам. И се дразня, че главният злодей на сезона явно пак ще е поредица от камеота, докато избухне изненадващо във финалните един-два епизода.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Post by Litz » Mon Jan 05, 2015 12:44 am

Последният сезон беше плашещо зле, имайки предвид колко е як Капалди.

Въобще
Spoiler: show
Доктора е спътникът на Клара, тя решава междувселенските проблеми, той е някъв стар дядка некадърник там. Изненадана съм, че Капалди не го пишат като guest starring, щото толкова му беше присъствието в тоя сезон. А най-забавното е, че Клара си остава и за девети епизод, нищо че е най-мразената спътничка.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20289
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Feb 06, 2015 8:15 pm

Накарах се да седна след сума отлагане по разбираеми причини след последните сезони да видя и този с Капалди накуп. Разредена пи... бира, макар, че Капалди като се разгрее е мнооого добър да компенсира тъпия сценаризъм.

изсмях се с глас на това моментче с мумията, имаше и няколко добри момента тук там из епизодите /до 9-ти поне стигнах/, ама не и цял епизод от - до да е як. Сезоните с Тенант форевър! Ще го догледам днес да знам, че съм го отметнал.

https://www.youtube.com/watch?v=nLcTw42b07E
:ninja:

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Doctor Who & Torchwood

Post by Litz » Sun Sep 20, 2015 8:53 pm

Новият сезон почна.

Тоя път
Spoiler: show
не само сценария боготвори Клара, ми и Доктора. Някво дразнещо е в крайна сметка, защото фокусираме твърде много върху Клара. А аз си мислех, че по-зле от Роуз няма?
Spoiler: show

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20289
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Doctor Who & Torchwood

Post by Xellos » Sun Sep 20, 2015 9:34 pm

Е тя уж ще се махала, иначе Мофат е крайно време да спре да го съсипва това. Почна доста яко поне серията за малко. :metal: Бюджета изглежда добър за ефекти поне за сега.
Spoiler: show
Далеци от началото ффс :(
:ninja:

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Re: Doctor Who & Torchwood

Post by armageddon » Sun Sep 20, 2015 10:16 pm

Уф, пак ли далеци? Не почнаха ли и последните поне 3 сезона с тях?

Иначе е хубаво, че Клара ще се омита, ама защо не е забрала и Мофат с нея?

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Doctor Who & Torchwood

Post by Litz » Mon Sep 21, 2015 4:14 pm

По-добре Далеци, отколкото Джени и Вастра, моля ви се. Якото е, че поне от промото си личи, че
Spoiler: show
РИВЪР СОНГ СЕ ВРЪЩА!!!!!!!!! :evil:
Клара не дразнеше толкова с Мат Смит като че ли, щото въпреки че наратива ни обясняваше как тя е специално великолепна снежинка самия Доктор рядко го показваше. С Капалди е някво страшно. Окей е сериала да е компаниън дривън, но при Клара е някво страшно, защото тя просто е перфектна никога не прави грешки, всеки един персонаж, включително и 12 я третира като междувселенско божество. Освен това, фокуса върху нея може би нямаше да е такъв проблем, ако това не бяха първите два сезона на Капалди, който е супер як и мега надъхан.

То и Ривърските епизоди са си Ривър дривън, но Ривър прави грешки, Доктора ги отчита, наратива ги отчита и знаем, че тя не е перфектна. При Клара е някво страшно. Кофтито е, че Джена е супер яка ;/

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Re: Doctor Who & Torchwood

Post by armageddon » Mon Sep 21, 2015 7:46 pm

Те отдавна обявиха, че Алекс Кингстън ще я видим пак като Ривър, май за коледния епизод, ама на мен ми влиза в графата "защо, в името на триста хиляди дяволи, изобщо?". Всмисъл, Алекс кефи, Ривър също кефеше (до едно време), ама след 6тия - изцяло Ривър дривън сезон - Мофат успешно ми уби целия кеф, включително този от предните и изяви, ретроактивно. Камеото от края на 7ми беше ок и единствено бих одобрил подобна като размер изява. Има и дребния шанс Мофат да изненада с нещо яко, ама както вика Айшето, А дано, ама надали.

И да, Клара кефеше повече с Матсмитскоя доктор. В осми не ме дразнеше чак толкова, ама липсата на мярка у Мофат за това колко е яка Клара и колко всичко се върти около нея, пресоли манджата по едно време.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Doctor Who & Torchwood

Post by Litz » Mon Sep 21, 2015 8:03 pm

Освен това ся не съм наясно Доктора
Spoiler: show
ще се влюбва ли в нея, няма ли. Кво става там?
С Мат Смит като че ли и пърсъналитито й беше по-различно? После тя стана тоталната зла ковра-социопатка, която сериала ни обясняваше колко е яка? Ми не. Освен това тъпото е, че при нея няма никва последоватлност. Като я видяхме при децата, дето ги гледаше, тя с компютър не можеше да работи, ся е специалистка по всичко. Дори Роуз не ме дразнеше толкова егати.

При Ривър според мен, когато наратива ни обяснява колко е яка, велика и тн, не е чак такъв проблем, щото Ривър е яка, но в същото време има и своите недостатъци и това ни се показва в някаква степен. Освен това she is such a badass.

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Re: Doctor Who & Torchwood

Post by armageddon » Mon Sep 21, 2015 10:21 pm

Ривър беше яка, докато имаше някаква мистерия около нея. Със всички простотии, които надроби Мофат в 6ти сезон да ни покаже цялото и бекстори и прочее, тая аура на мистериозност се загуби просто и съответно г-жа 11 вече никак не беше интересна и много правилно приключиха с тая история. Сега просто не виждам смисъл за какво ще я вадят пак от Библиотеката, дано поне е за нещо интересно, както казвах.

Мда, за Клара имаше нещо че и смениха целия образ м/у края на 7ми и 50 спешъла някъде, ама да кажем го отдавам на слуховете че някъде там Бибисито са отрязали цял Матсмитски сезон (щото уж пари за Ху нямали, ама имат за куп други простотии, най-вече разни Денсинги и Войсове, имат късмет че не съм инглишман, иначе щях сигурно лично в централата им да ида да смърдя), и съответно се губи значително количество планирано развитие. В 8ми вече ни е "завършен" персонаж и развитие няма.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Doctor Who & Torchwood

Post by Claymore » Tue Sep 22, 2015 4:48 am

Не мисля че ще я вадят от Библиотеката, щото когато среща 10 там отбелязва колко по-млад изглежда от последните пъти когато го е виждала, демек би трябвало да е някаква междинна среща с 12.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Re: Doctor Who & Torchwood

Post by armageddon » Tue Sep 22, 2015 10:13 am

Ако я вадят от библиотеката, точно ще си остане вярно това, защото в тоя случай срещата с Дядокапалдиевия доктор ще е хронологически след тази с младичкия Тенантски доктор.

А ако е няква междинна среща, обяснена с таймиуайми, обещавам да си метна телевизора през терасата (или, понеже няям телевизор, и засега нямам намерение да си купувам, ш метна нещо друго, хладилник, микровеле) и да се отрека официално от всичко Ху с държавен вестник поне докато Мофат дърпа конците.

stealth
Scholar
Posts: 112
Joined: Thu Jan 03, 2008 3:37 pm

Re: Doctor Who & Torchwood

Post by stealth » Tue Sep 22, 2015 3:35 pm

Ъхъм... аз продължавам да си го гледам, въпреки всичко... или, може би, точно за това :D
Забавно ми стана как в една сцена вкараха
Spoiler: show
Викингите и Mad Max:
Image
а след това и shame! shame! shame! изражението на Доктърът
В крайна сметка, все пак става въпрос за пътуване във времето, където всякакви маймунджулъци са възможни. Изключвайте логиката и се забавлявайте с всеки епизод :)

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20289
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Doctor Who & Torchwood

Post by Xellos » Tue Sep 22, 2015 5:44 pm

Не се получава забавлението като тонинко сценарий нов няма от сума време, остави логиката. Къде са кефещите моменти поне малко доближаващи тия на Тенант и Катрин Тейт баси.
Далеци, сайбърмени, Клара.. .ей до тука вече... Даврос помнел, Ху кеърс! :evil:

Тази сцена
Spoiler: show
с дуела беше идейна за 30 сек до момента в който е засраха с далек...
:ninja:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests