Doctor Who & Torchwood

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Thu Sep 09, 2010 6:14 pm

Боже как се пристрастих - изгледах 3-ти и 4-ти сезон за има няма седмица :mrgreen: Брилянтен Тенант и Дона рулз накратко, другото в спойлера:
Трети сезон:
Spoiler: show
епизода с Шекспир беше уникално брилянтен, а онзи с ангелите чудовища и немигането и връщането през времето уникално гениален. Двойният епизод с човешката версия на Доктора ми дойде твърде лигав и мелодраматичен, но пък Тенант просто блестеше в ролята. И края на сезона с тоя Мастър, или аз задобрявам, или Дюс Екс Макината е слабичка, ама познах какво е казал доктора на Марта и че будалкат Мастъра с тоя пистолет.
Четвърти сезон:
Spoiler: show
Баси якия спешъл, ама Кайли Миноуг втф :shock: Иначе имаше толкова много брилянтности, че им изгубих реда - корабът се казва Титаник, Доктора пробва код 42 за овъррайд на машините, култувите идеи на професора за Коледа и т.н. По-нататък Дона определено рулира отвсякъде - изведнъж другите две се оказаха някакви бебета кифли. Пък и самите епизоди хем станаха по-забавни, хем и по-сериозни. А пък финалните епизоди леле мале - а си мислех че няма да рева повече след края на втория сезон...Много яка идея да събере всичките му компаньони на едно място и как Дона изведнъж стана половин Тайм Лорд...и накрая малко пак всичко се нареди за нула време - Роуз си получи собствен Доктор, всички останали оживяха, обаче баш Доктора пак остана самичък...
Image

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Thu Sep 09, 2010 7:57 pm

Хихи, Казах ли ти аз ТЕНАНТ :)
:ninja:

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sun Sep 12, 2010 11:04 am

Концертче ;) има го по наще бананови плантации ;)

http://www.bbc.co.uk/doctorwho/dw/episodes/b00tq7bh
:ninja:

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Mon Sep 13, 2010 8:42 pm

Мразя ги, мразя ги, мразя ги :evil: :evil: :evil: Как можаха да подменят брилянтния Тенант с това...това...този...квадратен некадърник, поради липса на по-подходящи епитети. Говори като Доктора, върши неща като него, обаче НЕ Е Доктора - Тенант имаше стил даже и в дрехите, а този носи тиранти и папийонка,блях :x
Иначе по отношение на спешълите 4 и 5
Spoiler: show
Отново брилянтен Тенант, много добър Мастър (макар и рус да замяза тотално на Миро), супер яка идея за дядката-компаньон и Тимъти Далтън за ултимът тайм лорд - якооо. А и марсианската зараза с водата беше баси яката идея, че и гадовете добре ги бяха направили страшнички. А, да не забравяме тайм краша с паст и презент доктора - прайслес, дет се вика :)))
Но пък новата мадама кефи с акцент, и новия стил на опенинга с буквите-кабинка също е мега як :)))
Image

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Mon Sep 13, 2010 8:46 pm

Абе ако Мат Смит изглеждаше на малко повече от 17 години, щеше да е по-добре, като че ли... Сериозно, и Тенант, и Екълстън изглеждаха като да са събрали мъдростта на вековете, обаче новият...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Mon Sep 13, 2010 8:52 pm

Е, той може да се редженерейтва и в 10 годишно лапе, ако ще, но погледът му винаги казва какво е видял. А при този тук няма нищо таймлордско, уви...
Image

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Post by Litz » Mon Sep 13, 2010 9:30 pm

Зависи как го гледаш :)
Мат Смит е много по-извънземен от Тенант. На Десетия Доктор драмите ме караха да го намразя до болка. Както и простотиите на Дейвис с това, че Доктора беше повече човек, отколкото извънземно.

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Mon Sep 13, 2010 9:32 pm

Ми по твоята логика да бяха сложили голямо дърво, дето може да говори, с голям квадратен кораб, че да изглежда извънземно, понеже дърветата са дълголетни нали...
Image

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Post by Litz » Mon Sep 13, 2010 9:55 pm

Не, не ми е това логиката. Просто Мат Смит ми идва като свеж въздух след Тенант, не че не харесвам втория. Много е различен, признавам, но това му е якото.. Смисъл аз като човек гледал всичко досега, мога да ти кажа, че смените на Доктора не са ми проблем пък и в миналото на сериала е имало по-лоши примери от Тенант-Смит :)
все пак аз съм фен на Доктор Ху, преди всичко като сериала Доктор Ху, а не като сериала за таймлорда с много якия Дейвид Тенант.
Пък и ти ми кажи, кой щеше според теб да е по-добре да изиграе 11?

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon Sep 13, 2010 10:05 pm

Абе я малко свет, че ме мързи да ровя статията на Емо. Това са некви нови серии от които първи сезон е някъф ръбец, а втори и трети - с Тенант, и сега върви четвърти? Пети?

ОБЪРКАХ СЕ.

отде да почна, ако бих?
This is it. Ground zero.

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Mon Sep 13, 2010 10:12 pm

Говорим за актьорска игра и липсата на такава. Младежите, дето играха Робин Худ или Мерлин, примерно. Пак щяха да са различни от Тенант, без да са квадратни :wink:
Едит за Мор, че ме изпреварил - 1ви сезон 2005 Екълстийн, 2-3-4 - 2006-2009 Тенънт и последният 5-ти от тая година с квадратен ръб ъъъ Мат Смит.
Image

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Mon Sep 13, 2010 11:19 pm

Брилянтен ръб! :mrgreen: Гледай го Мор,към ту да дарк сайд...we have cookies

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Tue Sep 14, 2010 5:46 pm

5 епизода по-късно, равносметката продължава да е същата - квадратен ръб, който не може да играе :? Съжалявам, ама просто не му се получава на момчето, опитва се, верно, но не става - нито ядосания му вид, нито крясъците, нито мисленето на бързи обороти, нищо :neutral: Мацката, дето играе Ейми, го бие по актьорска игра във всеки един епизод до момента. И като говорим за епизоди -
Spoiler: show
Тоя сезон дотук е мега скучен, единственото, дето си струваше, беше двойният епизод с ангелите и Ривър, и идеята, че проекцията на ангел в мозъка на Ейми пак е ангел. Бтв и аз мисля, че става дума баш за доктора, като човека, убит от Ривър. А, да, и Чърчил беше много симпатичен чичка
Едва ли ще спра да го гледам сериала, но е жестоко разочарование след силните предни сезони :(
Image

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Sep 14, 2010 6:18 pm

Жоро, първи сезон не е с "ръбец", а с един доста много брилянтен английски актьор - Кристофър Екълстън (ако така се произнася). Страхотен е като Доктора. Той играе в първи сезон на новия сериал и се води 9тия Доктор от началото на сериала. Тенант е в сезони 2-4 + спешълите между 4ти и 5ти сезон. Той е десетият Доктор и е безкрайно готин, а и са му направили доста керъктър девелопмент. Мат Смит е в 5ти сезон (11ти Доктор) - той е симпатичен младеж, който не успява да изиграе добре концепцията "симпатичен младеж, който е на 900+ години и е видял цялата вселена, края на планетата си, смъртта на целия си вид и загубата на всеки човек, когото е обичал в някакъв момент". Шава с пръсти и поглед по много сладурски и закачлив начин, търчи насам-натам и върши някакви дивотии и дотам. Може би има нещо общо с по-старите Доктори, които не преживяват драмите на Десетия (Тенант), но след първите 4 сезона и след участието на двама наистина големи актьори, тоя изглежда като някво футболистче пуснато там отнякъде.
Мацката и тя отсъства тотално, когато трябва да изиграе нещо емоционално, ама явно Мофат е решил да не набляга на емоциите, щото те липсват в целия 5ти сезон, включително и във финала. Беше ми скучно, изгледах го насила, за принципа и се чудя да се хващам ли изобщо с 6ти, при положение, че толкова не ми пука за тия персонажи...
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Tue Sep 14, 2010 6:35 pm

Йес, Амелия, четеш ми мислите направо, макар и да не съм го довършила още 5-я, де 8-) Т'ва везните са супер зодия, нали :mrgreen:
Image

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 77 guests