Doctor Who & Torchwood

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6458
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sat Dec 28, 2013 4:00 pm

Як беше епизодът, макар и леко инкосистентен с предишния - доколкото още там се появи Капалди, а сега Мат Смит твърдо вярваше, че повече няма да се преражда... Не съм сигурен доколко тоталният рестарт на историята е добра идея, обаче.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6458
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sun Dec 29, 2013 2:32 pm

Това вероятно е взето от "The Thick of it". Трябва да взема да го пробвам най-после...
http://d24w6bsrhbeh9d.cloudfront.net/ph ... V_700b.jpg
Image
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Sun Dec 29, 2013 2:37 pm

Як е сериала, да. Трябва да си изтетля 4-ти сезон най - накрая. Иначе, от същия режисьор сериала по HBO Veep също рулира.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Sun Dec 29, 2013 4:34 pm

Беше яко. Мат Смит определено ще ми липсва, вкрайна сметка май ми е по-любим неговия доктор от предишните. Мофат си оправи бакиите, то освен цялостен рисет май нямаше друг начин да се приключи всичко. Друг е въпроса че след като ни стрингваше толкова време, нямаше никъф пейофф, но карай.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Thu Jan 09, 2014 11:42 pm

Странно на мен не ми се зарежда нещо схемата ;(

http://www.doctorwho.tv/infographic/time-lord-timelines
:ninja:

User avatar
JohanVladimir
Sorcerer
Posts: 381
Joined: Fri Mar 19, 2004 1:40 pm

Post by JohanVladimir » Sun Feb 16, 2014 4:12 pm

Мофат е задник.
Spoiler: show
По-скучен заключителен епизод за участието на Мат Смит и регенериране моето въображение не е способно и да измисли :shock:
Накараха ни да чакаме най-епичната битка в историята на времето и тя протече някъде зад кулисите, докато ние гледахме Доктора как тихо изпада в старческа дименция, дялка дървени неща и се сополиви в люлеещия си стол.
Пфу!
Мат Смит просто не заслужаваше такова безлично сбогуване.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Thu May 01, 2014 8:56 am

Хахаха "Рори" рулз всъщност, ако и го бяха и ползвали като хората.

https://www.youtube.com/watch?v=TNDyBBA ... e=youtu.be
:ninja:

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Thu Jul 31, 2014 5:55 pm

Надеждите да има най-сетне пак як сезон на Доктора за ся изглеждат оправдани :).

http://www.nerdist.com/2014/07/pictures ... ep-breath/
:ninja:

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Mon Aug 18, 2014 5:06 pm

http://www.doctorwhotv.co.uk/jenna-cole ... -65502.htm

Малко тъжно, ако се окаже вярно - Клара стоеше доста добре с Матсмитския доктор на екран, и Джена Коулман се бореше сравнително успешно със наличния материал. Първо да видим обаче какви са ги натворили в новия сезон, може да се окаже повече или по-малко тъжно ....

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon Aug 18, 2014 6:40 pm

Дам суфле гърл си беше за Мат тунингована, с дядо Капалди не е ясно как ще се сработят нещата. При всички положения нямам търпение да видя. :roll:
:ninja:

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Sun Aug 24, 2014 1:40 pm

Sooo, 8ми сезон премиера.

Новия оупънинг е приятен за окото, новия аранжимент на темата обаче е за кофите, за съжаление.

Дядо Капалди ме кефи, поне засега (в тоя ред на мисли, май има някъф актуален сериал за мускетари с него в ролята на Ришельо, и вероятно ще се тества някой от тея дни). Има нещо мн налудничаво в новия доктор, все едно са го изпуснали от близката психиатрия. За сметка на това нещо не ми харесаха със суфлето като екранна двойка, ако продължат в тоя дух в близките няколко серии, напълно ще подкрепя желанието на мацката да си търси други екранни изяви. Дано нещо разнообразят с бойфренда и, но впредвид че на този етап (мернах няколко снимки, където са 3мата), типа изглежда като копие на Микито, дано са измислили нещо по-различно. Междудругото, вкарването на романтичната нотка м/у Клара и Доктора, при условие че такава досега нямаше, пък сега някак изневиделица, беше рядко тъпо изпълнение.

Епизода иначе беше яко ... мех, точно след два дена някой ако ме пита кво се случва в него, ще се затрудня да дам отговор, което горе долу може да се каже и за кажи речи повечето епизоди от предните два сезона. Тиър джъркъра към края беше както мн сладък, така и безумно излишен, щото нали, тоя момент го минахме в предния епизод. Някакси очаквах нещо по-така като за откриване на сезона с нов доктор. Имаше си и яките моменти (сцената с Вастра с воала, мятането на вестника, финалната сцена в балона), но просто смятам, че не само можеше, но и трябваше повече.

Вастра, Джени и Стракс са винаги почти забавни, но почва да ми се иска да им списват хепи енда и актуалния сезон и за тях да е последен, време е за нещо ново. Не съм мн сигурен, че уонъби Ривър Сонг 2.0 от финала е точно това нещо, но да видим, дано има нещо по-различно тоя път.

Да дават следващите епизоди, но в тоя не видях нещо, което да ме трогне да не желая искрено Мофат като шоурънър да се раздели със сериала възможно най-скоростно.

User avatar
ProxyFantasy
Paragon
Posts: 615
Joined: Tue Jul 19, 2011 12:59 pm
Contact:

Post by ProxyFantasy » Mon Sep 01, 2014 11:48 am

Вторият епизод от сезона определено попада в топ 10 на новите 8 сезона. Единствено липсва динамика, но предполагам, че връщайки се към по класически облик, сериите ще загубят това усещане.

Капалди ми става все по-приятен, все по-сериозен и все по-мрачен, което за мен са плюсове. Има го това очарование на деветия, тази загубеност и определено ги няма любовните отношения между него и някоя красавица, които на мен ми бяха втръснали, дали ще е Ривър или Роуз, наистина ми лазеха по нервите.

Второстепенните сюжетни тийзъри също са интересен елемент и те карат да искаш да разбереш какво се случва, така че добре написано от Мофат. За разлика от всички негови хейтъри, аз съм му голям почитател.

Надявам се Ривър Сонг 2.0 да не е точно това, а да поизкривят малко историята, защото не ми се гледат драми от този род. По-скоро нещо по дарк и по ориентирано с тайм лордовете.

Осмият* сезон за сега ми харесва. Ще видим натам.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Sep 01, 2014 1:49 pm

armageddon wrote:Sooo, 8ми сезон премиера.

Новия оупънинг е приятен за окото, новия аранжимент на темата обаче е за кофите, за съжаление.

Дядо Капалди ме кефи, поне засега (в тоя ред на мисли, май има някъф актуален сериал за мускетари с него в ролята на Ришельо, и вероятно ще се тества някой от тея дни). Има нещо мн налудничаво в новия доктор, все едно са го изпуснали от близката психиатрия. За сметка на това нещо не ми харесаха със суфлето като екранна двойка, ако продължат в тоя дух в близките няколко серии, напълно ще подкрепя желанието на мацката да си търси други екранни изяви. Дано нещо разнообразят с бойфренда и, но впредвид че на този етап (мернах няколко снимки, където са 3мата), типа изглежда като копие на Микито, дано са измислили нещо по-различно. Междудругото, вкарването на романтичната нотка м/у Клара и Доктора, при условие че такава досега нямаше, пък сега някак изневиделица, беше рядко тъпо изпълнение.

Епизода иначе беше яко ... мех, точно след два дена някой ако ме пита кво се случва в него, ще се затрудня да дам отговор, което горе долу може да се каже и за кажи речи повечето епизоди от предните два сезона. Тиър джъркъра към края беше както мн сладък, така и безумно излишен, щото нали, тоя момент го минахме в предния епизод. Някакси очаквах нещо по-така като за откриване на сезона с нов доктор. Имаше си и яките моменти (сцената с Вастра с воала, мятането на вестника, финалната сцена в балона), но просто смятам, че не само можеше, но и трябваше повече.

Вастра, Джени и Стракс са винаги почти забавни, но почва да ми се иска да им списват хепи енда и актуалния сезон и за тях да е последен, време е за нещо ново. Не съм мн сигурен, че уонъби Ривър Сонг 2.0 от финала е точно това нещо, но да видим, дано има нещо по-различно тоя път.

Да дават следващите епизоди, но в тоя не видях нещо, което да ме трогне да не желая искрено Мофат като шоурънър да се раздели със сериала възможно най-скоростно.
Не съм гледал втори епизод още, но ТОЧНО това ми бяха впечатленията и на мен от първи, хем даже на голям екран го гледах. "Това е новият доктор, така ще се държи, така ще е облечен, така е предекорирал Тардиса, stay tuned for the new screwdriver." Тотален фенсървис с нула стойност като за епизод. Дори зачатъкът на глобален сюжет накрая ми беше безкрайно wut...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Mon Sep 01, 2014 3:41 pm

8х02 е приятен епизод, май ми хареса повече от премиерата, и особено като за "тунелен", но чак да го слагам в някъф топ, надали. Имаше яки неща, но нищо не беше чак толкова интересно, колкото можеше - баси, напъхаха се вътре в далека вкрайна сметка, което се оказа толкова безинтересно, колкото като Клара се загуби в Тардиса предния сезон. По-интересно щеше да ми е да бяха метнали повече детайли за войната от бекграунда, там с изречение две да ни разяснят какво аджеба се случва, извън Далеците са зли и тн. Пък после защо не ме грабна сюжета - ся хубаво Доктора търси не-злия Далек, но каква беше точно целта на Аристотелци да го оправят или за какво точно си го бяха прибрали ин дъ фърст плейс? Да не говорим как от 8 сезона насам ни се обяснява колко зли са нали подвижните солници и сега изведнъж Доктора се опитва да ни убеди в нещо различно.

Бойните сцени бяха на завидно добро ниво, което поддържа тезата че Далеците са по-интересни зли. Ясно че са най-най- .... евър, но им е време да ги приберат в съответния нафталин за сезон два. Новото гадже за суфлето изглежда по-интересен от колкото се предполагаше по предварителните материали, но с тоя love at first sight не успяха да ме спечелят за каузата. Ако поне до края на сезона не видим тунелен епизод, ще съм особено хепи, напоследък се изприщвам още на трейлъра на такъв. Мисито, ако смятат да я мяркат всеки епизод за по-толкова, ... просто не.

User avatar
ProxyFantasy
Paragon
Posts: 615
Joined: Tue Jul 19, 2011 12:59 pm
Contact:

Post by ProxyFantasy » Tue Sep 02, 2014 1:10 am

Мен ме грабна по-скоро разкриването на настроенията на доктора и на това, че самият той не иска да ги вижда гадовете в положителната им страна, не иска да си помисля, че те могат да са добри. И най-вече това, че най-сетне трябва да изчисти цялата тази омраза събрана някъде си. Тоест трябва да има генерална промяна в начина на развиване на действието, надявам се, в положителна посока. Това ми хареса като цяло. Останалото беше просто някакъв плот да го има някъде и като цяло изобщо не се замислих за него.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests