Doctor Who & Torchwood

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
Claymore
Ascendent

Post by Claymore » Tue Jan 12, 2010 10:14 pm

Xellos wrote:+ спешъли :mrgreen: Хехе, подариха ми за нова година реплика на "отверката" :mrgreen:
Къде живееш? :lol:
Ето я моята реакция на новия доктор.
http://www.youtube.com/watch?v=qx5U_mFQ3sA
Mouthpiece drawn, got a verbal armory
Stack bodies, not figurines
Move beneath the surface, submarine
I'm half machine, obscene with a light sword
Look inside the brain, it's a riot in the psych ward
What you standing on the side for?
Roar like a lioness, punch like a cyborg

Claymore
Ascendent

Post by Claymore » Mon Jan 18, 2010 7:02 pm

Trip wrote:Между другото, в Dr. Who има бая леко изсмукани от пръстите сълзливи елементи в определени епизоди, както и силно застъпен pop-trashy елемент, но сериалът има такъв заряд и енергия, че не мога да не му простя. Да не говорим за оригиналността и простотиите.
С извинение за невежеството,какво е това поп-траш?

ON:Така и не направих коментар за втори сезон.Изгледах го и искам да кажа че от сезоните които съм гледал този ме кефи най-много.Особено епизодите със Сатаната,а последните два епизода просто SUGOOOOOOOOOOOI! :shock: Е това е единственият момент от филм и единственият филм или сериал на който съм плакал. :oops: Трети сезон също кърти,ама вече я няма Роуз.Ама и Аджйеман си я бива. :lol:
Изгледах трети сезон фактически за два дена-в миналата събота и неделя изгледах коледният спешъл и първите два епизода,в четвъртък изгледах 3 и другите 8 съм ги гледал в петък до 3 часа.Малко съм откачен и вманиачен ама какво да се прави. :D
И тоя сезон ме изкефи края въпреки че не ми стори толкова силен както на втори и каквито и гадории да правеше не можех наистина да мразя Господаря,ама все пак доста голяма неприязън предизвикваше у мен ама и ме кефеше когато тропаше по масата след като уби политиците. :twisted: Най-яките епизоди от този сезон според мен са The Shakespeare Code,Daleks in Manhattan,Evolution of the Daleks,Blink(на т'ва се насрах от страх :lol: ),Utopia,Sound of Drums и Last of the Time Lords.Сега почвам четвърти сезон а като го свърша и докато чакам за новият сезон ще гледам Torchwood.Промених негативното си мнение за Мат Смит след като видях трейлъра за пети сезон а Карън Джилиан е просто WOW!

Xellos
Moderator

Post by Xellos » Tue Jan 19, 2010 10:40 am

Welcome to the Club :D
If you have come to these pages for laughter, may you find it.
If you are here to be offended, may your ire rise and your blood boil.
If you seek an adventure, may this story sing you away to blissful escape.
If you need to test or confirm your beliefs, may you reach comfortable conclusions.
All books reveal perfection, by what they are or what they are not.
May you find that which you seek, in these pages or outside them.
May you find perfection, and know it by name.

Claymore
Ascendent

Post by Claymore » Tue Jan 19, 2010 10:13 pm

Claymore
Ascendent

Post by Claymore » Sun Jan 31, 2010 5:54 pm

Бобсън wrote:
Dante wrote:Свърших Doctor Who.
значи ли това, че си изгледал всичко за първия доктор и за втория и т.н. до днешни дни?
или си гледал само новите лъскавите от новия век, което звучи, горе долу да зяпнеш "The Phantom Menace" и след това да заявиш, че "Свърших Star Wars"...
За какво да гледам,с извинение,някакъв бутафорен олдскуул шит,като има Доктор Ху Уики за тая работа?
On:Изгледах и четвърти сезон,плаках за втори път,като Ривър Сонг умря и Доктора после я сейва,и вече се убедих че RTD и Стивън Мофат пишат най-яките епизоди.Така че щом Стивън Мофат е писал епизодите и е екзекютив продюсър,ако има грешки и гафове е възможно да е от страна на Мат Смит ама досега са избирали само добри актьори,така че едва ли са го избрали на случаен принцип.Финала беше просто брутален и трябва да кажа че за малкото си същинско екранно време като за целият сериал,Мики Смит ми е един от любимите спътници и е егати пича!А Даврос пак е прецакан :lol: .Гадно ми е че Дона вече няма да я има ама нейсе.Та любимите ми епизоди от този сезон са Partners in Crime(kawai fat-creatures!),The Fires of Pompeii,Planet of the Ood,The Sontaran Stratagem,The Poison Sky,The Unicorn and the Wasp,Silence in the Library,Forest of the Dead,Midnight,The Stolen Earth и The Journey's End.Фактически всички без Turn Left. :lol: Сега почвам спешълите и после Торчууд. :P Само още 4-ри епизода с Наемателя. :(

VenomPlague
E'lir

Post by VenomPlague » Sun Jan 31, 2010 7:38 pm

Turn Left беше един чудесен Doctor-lite епизод. Е, не е от ранга на Blink, но все пак беше даден шанс и на Катрин Тейт да се изяви, и тя се справи блестящо. Даже, смятам, с тази серия затвърди "най-добър НюХу партньор" статуса си. За мен.
Spoiler: show
Бонус точки за появата на Роуз. :wink:
Знаех си, че след време аватарът ми ще стане отново актуален ;)

Xellos
Moderator

Post by Xellos » Mon Feb 01, 2010 8:37 am

Аааа ииима интересни идиотщини и в старите, недей така. Гледам, избрано от епизоди в тубето де. :)

Аз ся се усетих, че още не съм изгледал Водите на Марс ;( Довечера ше поправя тази грешка. :spank:
If you need to test or confirm your beliefs, may you reach comfortable conclusions.

Claymore
Ascendent

Post by Claymore » Sun Feb 07, 2010 4:16 pm

Изглезах спешълите,просто У А У!The End of Time според някои хора н***а канона ама за мен беше супер.Това с крадлата също ме изкефи,жалко че не тана спътница.А Доктора във Водите на Марс излъчваши много неприятна Лайт Ягами аура ако схващате какво имам в предвид.В последните пет минути,въпреки че не може да се съди само по тях,новият доктор ми хареса. :oops: Осочено като си стисна носа и каза :"I've had worse". :lol: Тоест почвам Торчууд и чакам с нетърпение 5-ти сезон.И между другото,ще има епизод със вампири и епизод който е замислен първоначално,(не знам как ще излезе на края де)като Уинстън Чърчил използващ далеците за да победи нацистите. :shock: Ще има и епизод в който "Vincent Van Gogh stabs a yellow monster".
Ето една пародия писана от Стивън Мофат- http://www.youtube.com/watch?v=Do-wDPoC6GM.

VenomPlague
E'lir

Post by VenomPlague » Sun Feb 07, 2010 4:35 pm

Една новинка и от мен: Геймън официално потвърди, че ще напише епизод за сериала. Интересно е, че няма да е за 5тия сезон, а чак за 6тия.
Сорс
Знаех си, че след време аватарът ми ще стане отново актуален ;)

Dr. Horrible
Forsaken

Post by Dr. Horrible » Mon Feb 15, 2010 4:45 pm

Изгледах първи сезон на Доктора и определено ми хареса много.

Сигурно скоро ще почна и Торчууд. Някой може ли да ми каже доколко са свързани двата сериала? Има ли сюжети, които започват в единия и продължават в другия, или са си отделни истории?
Life is a gift. We must celebrate it! We have to dance, to show God we are grateful to be alive.

Xellos
Moderator

Post by Xellos » Mon Feb 15, 2010 5:23 pm

Е първия сезон си е въведение за мене само ;) Втори и натам с Дейвид Тенант са доста по яки.

Еми гледа се почти задължително след Доктора, има преплитане някакво, но не пречи да се гледат отделно. Торчууда си е с капитан Джак Харкнес, който се мярка около Доктора в една от най-яките серии "The Empty Child".

Dr. Horrible
Forsaken

Post by Dr. Horrible » Mon Feb 15, 2010 6:08 pm

Ахаааа... Капитанът всъщност беше доста забавен в последните 5 серии на първи сезон :D
Значи ще ги редувам - сега ще гледам втори сезон на Доктора, после един сезон от другото, после трети на Доктора и така нататак.
Тези 13 начални серии определено ми събудиха интереса доста :)
Life is a gift. We must celebrate it! We have to dance, to show God we are grateful to be alive.

JohanVladimir
Sorcerer

Post by JohanVladimir » Mon Feb 15, 2010 7:18 pm

На мен най-любим ми е третият сезон, най-вече заради Марта. Марта е единствената спътничка на новите доктори, която да излъчва достатъчно чар и интелигентност за моя вкус и е много жалко, че му беше спътник само за един сезон.
И въобще за мен е необяснимо защо
Spoiler: show
в крайна сметка Доктора предпочете и избра Роуз. При всичките безспорни качества на Марта, а и Дона поне беше жена с характер.
Роуз е просто... руса. Безобразие!
Има само едно обяснение: Мъж.
:)

Xellos
Moderator

Post by Xellos » Mon Feb 15, 2010 7:20 pm

За сметка на това Джак не подбира :mrgreen: :mrgreen:

JohanVladimir
Sorcerer

Post by JohanVladimir » Mon Feb 15, 2010 10:01 pm

Обаче всички знаем какво се случва с капитан Джак най-накрая :mrgreen: