House M.D. (Д-р Хаус)

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Thu May 24, 2012 10:41 pm

Не, напротив, не мисля,
Spoiler: show
че на свобода е трябвало да си остане,
но не смятам и че беше чак такова потресаващо престъпление, колкото изглеждаше, че ще бъде в началото на епизода (ако не се лъжа, и този епизод започна с ретроспекция и аз като го видях началото, си казах, че нещо много зловещо ще се случи). Бтв като казах ретроспекция - това е другото нещо, което ме подразни във финалния епизод - ПАК ретроспекция, взе малко да ми писва тоя похват...
Относно осми сезон -
А това, което каза за осми сезон, съвсем изби рибата. Точно лекар да направи това... Преди все пак му пукаше за болните, даже рискува професията си, за да спаси свой пациент в епизода с присаждането.

Имаш предвид
Spoiler: show
пускането на билетите в тоалетната ли
? Абе не знам, мен ми беше цялото това много странно. По-скоро го приемам като недообмислено действие, отколкото нещо по-сериозно - баси, на мен лично не би ми и хрумнало, че нещо подобно може да се случи...
Добре, че спрях на 7.18 и гледах само финалите на 7 и 8, ама определено трябваше по-рано да го отсвиря.
Да, е ти наистина си видял най-доброто... Просто заради "пълнежа" си струва и един или два финални епизода на мен примерно не ми определят цялото впечатление от сезона на сериал..
Но май при теб е точно обратното? :mrgreen: Знаем за Кесъл трети сезон как го нахрани основно заради финала ;р
Last edited by Killua on Thu May 24, 2012 10:49 pm, edited 1 time in total.
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Thu May 24, 2012 10:44 pm

Не, не беше основно заради финала, ама карай, явно и с теб като със Симеон харесваме различни неща в даден сериал. За теб Хаус каквото и да направи си остава целият в бяло. :mrgreen:

А това за финалите го казах за хората, които със сигурност няма да изгледат цял сезон.

Аз като съм изгледал шест цели сезона, 18 епизода от седми плюс финала му и финала на осми, мисля, че имам добра представа за сериала и да, определено съм изгледал най-доброто (сезони 1-5), но за жалост видях и най-лошото.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Thu May 24, 2012 10:54 pm

passer-by wrote:Не, не беше основно заради финала, ама карай, явно и с теб като със Симеон харесваме различни неща в даден сериал. За теб Хаус каквото и да направи си остава целият в бяло. :mrgreen:
Стискаме ръце значи :mrgreen: , но с лекото доуточняване относно белия Хаус - просто игнорирам нещата, които ме дразнят (например някой и друг сезон или финален епизод), и се концентрирам върху нещата, които все пак са били яки. И накрая на мен ми е кеф от цялото нещо :wink: Защото ако човек изгледа само финалите, ще остане само с горчилката и ще е изпуснал вкусните хапки по пътя :)
Аз като съм изгледал шест цели сезона, 18 епизода от седми плюс финала му и финала на осми, мисля, че имам добра представа за сериала и да, определено съм изгледал най-доброто (сезони 1-5), но за жалост видях и най-лошото.
- хихи, Хаус е като живота - дава по равно и от хубавото, и от лошото :lol:
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Thu May 24, 2012 10:56 pm

Мели...


Посъветвах Никича да изгледа финалите на 6, 7 и 8, тъй като той ясно заяви, че иска само да тества сезоните, а не да ги гледа целите, както предложих на адашката да погледне поне финала на 7, за да добие представа колко са се сговнили нещата в тоя сериал, след като тя каза, че не смята да гледа повече.
Те ранните сезони са ги гледали изцяло, тях не ги споменавам.
Може и да има "вкусни хапки" в късните, но сезонът се обобщава във финала си, та ако човек ще гледа само един епизод, по-добре да е финалният.
Killua wrote:хихи, Хаус е като живота - дава по равно и от хубавото, и от лошото :lol:
Под лошо тук имах предвид неадекватно написано. Няма как да се абстрахирам от сценарните безумия с главния персонаж, които ти отписваш като "странности" и търсиш поредната яка реплика на Хю Лори.
Иначе сериали като Six Feet Under показват кофти страните на живота, но го правят гениално качествено. Късният Хаус е просто некадърно написан.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Thu May 24, 2012 11:16 pm

passer-by wrote:Казах на Никича да изгледа финалите на 6, 7 и 8, тъй като той ясно заяви, че иска само да тества сезоните, а не да ги гледа целите, както казах на адашката да погледне поне финала на 7, за да добие представа колко са се сговнили нещата в тоя сериал, след като тя каза, че не смята да гледа повече.
те ранните сезони са ги гледали изцяло, тях не ги споменавам.
Може и да има "вкусни хапки" в късните, но сезонът се обобщава във финала си.
:)
Хех, моят съвет би бил различен - зарежи финалите, можеш да си прочетеш ревюто на финала в Уикипедия примерно, а гледай само няколко избрани епизода, за да си струва все пак времето. Ако така и така не смяташ да гледаш сезона, защо да гледаш нещо, което ще те издразни, вместо нещо, което ще те разсмее? По-добре не гледай нищо в тази ситуация.
Аз примерно когато гледам нещо втори път трудно мога да изгледам всичко - скипвам това, което ми е скучно и карам само с яките части/епизоди и дори финалът да не ми е харесал - скип. Но това си е принцип, който важи за мен, разбира се - явно ти гледаш повече нещата в тяхната цялост :)
Това накрая за хубавото и лошото беше само бъзик - разбрах какво влагаше в думите ; )
Някой ден и до 6 фийт ще стигна...
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Thu May 24, 2012 11:18 pm

Кат отметнеш Фринджа примерно. :P

Адски си струва за мен, но зависи ти какво търсиш в един сериал, де. :wink:

Да го обсъдим след... точно 24 часа. :mrgreen:

Иначе защо човек да гледа финала? Ами за да добие обобщена представа за сезона. Иначе ако гледа шепата добри епизоди и прескочи лошите, ще реши, че сезонът е по-добър, отколкото всъщност е. :)
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Sun Jun 17, 2012 8:13 pm

Преди няколко дни наваксвах с изостаналите епизоди от май месец, и изгледах и финала на Хауса. Ми става, но единствено като финал на арковете от последните няколко епизода. Иначе е пълно дъно като финал на целия сериал. Смятам че заслужаваше по-достоен завършек от това, което ни беше представено.

Тук като гледам водилата се дискусия около качеството на последните 3 сезона - 6ти имаше своите моменти, 7ми беше в кофите, 8ми беше като свеж полъх спрямо предните два, но като цяло беше далеч от първите 5. Не смятам че финалите обаче са показателни за качеството им обаче - мисля че по-добрия вариант е да се гледат избрани, но хубави моменти от тях, вместо да се вадят генерални изводи на базата на нещо, което в никакъв случай не бих категоризирал като обобщаващо или представително за всичките епизоди от даден сезон.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Jun 18, 2012 12:15 am

А смяташ ли, че тези "избрани, но хубави моменти" ще са по-показателни за общото ниво на въпросните сезони? :wink:

Онова за финалите го казах на хора, които не бяха склонни да гледат целите сезони, колкото да видят на какъв хал са. И продължавам да смятам, че те дават по-добра представа за нивото им (поне за 6 и 7, от 8 гледах само финала). Финалите на 6 и 7 са адски показателни според мен. :)
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Mon Jun 18, 2012 6:15 am

Показателни са, разбира се, особено ако човек иска да си запази цялостното добро впечатление :) Иначе дай направо да видим най-голямата дупка, която е можело да се натвори и да го отпишем целия сезон. А конкретно финалите на 6ти и особено 7ми са си баш такава дупка

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Jun 18, 2012 10:15 am

armageddon wrote:Показателни са, разбира се, особено ако човек иска да си запази цялостното добро впечатление :) Иначе дай направо да видим най-голямата дупка, която е можело да се натвори и да го отпишем целия сезон. А конкретно финалите на 6ти и особено 7ми са си баш такава дупка
Да, като самите сезони. Което ги прави показателни за общото им ниво.

Хубавите моменти биха създали лъжливо впечатление, че 6 и 7 са по-добри, отколкото всъщност са. А както споменах вече, идеята беше човек да си създаде правдиво впечатление за въпросните сезони без да му се налага да ги изгледа целите. :)
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

LUIGI
Smallfolk
Posts: 7
Joined: Mon Jan 30, 2012 4:24 pm

Post by LUIGI » Tue Jun 19, 2012 1:50 pm

Снощи и аз най-сетне догледах осми сезон. Като цяло ми хареса, споделям мнението, че беше най-добрият от последните 3 сезона. За финала:
Spoiler: show
Смятам, че не беше лош. Може би сценаристите можеше да го направят и по-добре, но определено ми беше интересен. Не очаквах сериала да завърши с щастлив край, и финалът определено не е особено щастлив - Хаус наистина е жив, но до там. Всичките хора, които някога да са се интересували от него, го смятат за мъртъв. Единственият му приятел, скоро ще си отиде и след това Хаус остава абсолютно сам. Може би и това е част от идеята на края, всеки зрител да види още веднъж героите заедно, за последно да види и Хаус щастлив. А от там насетне какво ще стане - всеки сам може да си представи за себе си.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Aug 08, 2012 9:42 pm

Аз пък съм в края на шести и ме кефи страшно много. Двучасовият пилот беше страхотен, имаше няколко особено силни епизода, а тоя от гледната точка на Къди в стил The Zeppo от Бъфи ме изпълни отвсякъде.

Не знам откъде идва страданието, че Хаус е различен, не е като да не си постлаха сериозно за тая промяна и не е като да си е изгубил това, което го прави як.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6455
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Wed Aug 08, 2012 9:54 pm

Шести все още се ядваше в по-голямата си част, всъщност.
Финалът изобщо не ми хареса, а и имаше няколко не съвсем добри епизода, но пък ги имаше тези с рицаря и с безчувствената, които бяха страхотни. Тези на Къди и Уилсън също бяха доста приятни.

В седмия, обаче, основното, което сценаристите успяха да постигнат, беше да превърнат един от любимите ми женски персонажи изобщо - Къди - в самовлюбена егоистична коза, способна заради егоизма си буквално да съсипе живота на най-ценния лекар в болницата си. Спойлери няма да давам, само ще кажа, че към края на сезона направо я мразех.

Още не съм гледал осмия сезон, бтв. Всички казват, че бил много по-добър, но...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Aug 13, 2012 12:10 am

Изгледах и седми сезон. Продължавам да недосхващам къде я виждат хората тая рязка разлика в качеството спрямо първите пет. Сапунката е повече, но не МНОГО повече, а и някой като ти се е мотал шест години пред очите, нормално е да се фокусират нещата повече върху него и по-малко върху Случая на Седмицата. Мен цялото развитие на Хаус ме кефи зверски след пети сезон.
Spoiler: show
И опитът му да стане човек, и вкопчването му в Къди, и неспосбността му да се справи с нещата, когато тя го отеба. Тва е човек с абсолютно нулеви способности да се бори с проблемитр си.
Осми сезон излиза на БД след десетина дена, тъкмо време за почивка.
And you can't dance with a devil on your back...

kalendarа_ska4a
Misting
Posts: 338
Joined: Mon May 30, 2011 6:26 pm

Post by kalendarа_ska4a » Mon Aug 13, 2012 2:37 am

Абе след шести сезон някъде "развитието" на Хаус почна да цикли и да повтарят една и съща драма (и не говоря за неспособността му да се промени, а за това, че се минава през абсолютно същия път на развитие, който бяхме извървяли първите 5 сезона без да има адекватно обяснение ).

Главният ми проблем с Хаус е, че създателите му сами не могат да решат дали ще е психологична драма с медицински елемент или медицински сериал с драма моменти, които да разнообразяват от време на време. И точно тази безпосочност страшно дразни и резултатът е пълна какафония. Жанрът допълнително ограничава потенциала му, тъй като сценарният екип няма свобода да мисли извън наложените му параметри за медицински сериал. Е, да, след 4ти-5ти сезон почнаха да ги абюзват малко и стана още по-зле.

Еднобразието на епизодите с формулата (разрешаване на медицинския случай + емоционален катарзис на Хаус = завършек) също ми дойде в повече след определено време. Да не говорим колко лесно се измъкват от сериозно обмисляне на сценария с решението "Хаус е болен, Хаус е циничен, Хаус е най-добрият".

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 58 guests