House M.D. (Д-р Хаус)

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20292
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed May 23, 2012 11:55 am

Еми има нещо вярно в теорията че след 5ти сезон колкото и да е добър един игрален сериал започва надолу да пада качеството. Просто като се вдигне летвата от начало няма как да издържат. Кво да се прави ще си гледаме/скипваме как се доизстискват парици още 2-3 сезона с тази Марка или заради някой гениален актьор + евентуален проблясък от сценарист и ще си мрънкаме. :) Мене не ми пречи ако правилния сезон е свършил яко да скипна натам и да не ме дразни че изкарват още.
:ninja:

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Wed May 23, 2012 12:13 pm

И аз това съм забелязал за повечето сериали. Освен британските разбира се. :mrgreen: Просто при по - малко епизоди няма как да има толкова филър. Американците колкото и да го сучат не ги бива.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20292
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Thu May 24, 2012 10:14 am

Лебедовата песен спешъла е готин, имах си хас да не е с водещ Хю Лори. Пейнтбола беше култов.
:ninja:

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Thu May 24, 2012 2:12 pm

Днес си дадох сметка, че сценаристите забравиха кой велик философ цитираше Хаус още в пилотния епизод. И след пети сезон решиха да угаждат на зрителите, които реагираха отрицателно на финала му и искаха
Spoiler: show
на всяка цена някакъв хепиенд за Хаус, който внезапно се променя спрямо това, в което се беше превърнал през по-голямата част от живота си. Зрителите, а може би и сценаристите, отказаха да признаят, че някои хора, всъщност доста хора, не се променят, особено на тия години. И че далеч не винаги има хепиенд, особено при тоя светоглед и начин на живот на Хаус.

В последните дни попадам на все повече мнения на фенове в стил "абе тъп финал беше, но важни за мен са последните пет минути, няма значение как се стигна до тях". Пък за мен има значение, и то доста.

Трябваше сценаристите да припомнят на тоя род зрители, че както е казал философът Джагър "you can't always get what you want". :mrgreen:

Затова смятам, че краят на пети сезон е реалният край на историята - точно той пасва на тоя тип персонажи. Да, тъжен е, за някои хора може би и депресиращ, но е смислен и честен.

И се питам дали финалът на седми сезон или този на осми е по-обидно неадекватният, но и двата са си постижение в това отношение. :(
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Arlina
E'lir
Posts: 196
Joined: Tue Jan 03, 2012 8:24 pm
Location: Normandy

Post by Arlina » Thu May 24, 2012 2:49 pm

Искаш да кажеш, че сега имаме happy end ли? Кое му е щастливото :roll:
Spoiler: show
Уилсън ще умре след няколко месеца, Хаус ще остане сам, без нищо към което да се върне. А и не съм сигурна дали трябва да се връща към този начин на живот.
Не мисля, че има значение на колко години си, винаги можеш да се промениш. Това го казвам по принцип, а не специално за Хаус.
I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Thu May 24, 2012 2:57 pm

Аз пък го казвам специално за Хаус, предвид начина, по който ни беше показан. Иначе винаги можеш да се промениш на теория, но на практика далеч не винаги го правиш, а с напредването на възрастта става все по-рядко.

И да, хепиенд е като за него, особено при гювеча, който му пуснаха сценаристите още от шести сезон, но особено във финала на седми, който за мен беше пълен абсурд и направо грозен. А безумията във финала на осми вече ги коментирах пространно.

За сравнение - финала на пети сезон. По-тъжен, да, но несравнимо по-адекватен предвид всичко показано допреди това. Понякога нещата завършват и по тоя начин. You can't always get what you want, драги розовоочилати зрители.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Arlina
E'lir
Posts: 196
Joined: Tue Jan 03, 2012 8:24 pm
Location: Normandy

Post by Arlina » Thu May 24, 2012 3:47 pm

Честно казано вече може и наизуст да си говоря, понеже преди доста време ги гледах тези серии, но доколкото си спомням в края на 5ти сезон
Spoiler: show
Хаус влезе в клиника с халюцинации и пристрастяване към викодин. След това образа му започна малко по малко да се променя.. А и не би ли трябвало да е така? :)
Вече дали го промениха в правилна насока, не знам, всеки сам си преценява дали му харесва.

Ще взема да си направя един Хаус маратон тези дни, защото някои неща ми се губят вече, но според мен е нормално
Spoiler: show
след като живота ти се срути да започнеш да търсиш други начини да го изградиш наново. Ако не се променяш просто ще стигнеш до същото положение. Според мен Хаус циклеше през цялото време и това, което направи накрая беше крачка напред.
Едит: оправих си малко мнението, съвсем изключих, че може да има и хора, които не са гледали старите серии :lol:
Last edited by Arlina on Thu May 24, 2012 3:57 pm, edited 2 times in total.
I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Thu May 24, 2012 3:54 pm

Сложи си това за финала на пети в спойлър таг, моля, че някои от четящите темата не са стигнали дотам. :)

Иначе след това бих казал, че образът започна постепенно да се променя, защото сценаристите решиха (може би заради някои зрители и надежда за увеличение на рейтингите, знам ли) да го променят спрямо изграденото в първите пет сезона и според мен го изкривиха грозно, но да не се въртим в кръг, казахме си приказката. :wink:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu May 24, 2012 7:45 pm

Абе, я кажете накратко кво се е случило в тоя сериал от 5ти сезон насам, щото не ми се минава през 4 сезона помия, за да разбера как свършва. То аз разбрах как свършва от последните спойлери в темата, ама станало ли е нещо интересно в миналите сезони?
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Thu May 24, 2012 8:01 pm

Петият все още биваше, а финалът му си беше парфе.

От шести сезон нататък стана повечко сапунка отколкото е здравословно за тоя сериал, поне какъвто беше в първите си пет години.
Ако имаш предвид интересно като приятно смислено - според мен не, даже напротив. В сценарно отношение стана ж.п. катастрофа.

Изгледай само финала на седми сезон, той обобщава прекрасно ситуацията.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Thu May 24, 2012 8:29 pm

Amelia wrote:Абе, я кажете накратко кво се е случило в тоя сериал от 5ти сезон насам, щото не ми се минава през 4 сезона помия, за да разбера как свършва. То аз разбрах как свършва от последните спойлери в темата, ама станало ли е нещо интересно в миналите сезони?
Абе не мисля, че Хаус е за това как свършва.. все тая как свършва - аз се наслаждавах на пътя. И осми сезон си беше много хубав като цяло, доста по-готин от предните сезони.
Но всеки тук с различно мнение - ако наистина искаш да знаеш, трябва да изгледаш :mrgreen:
А ето ти накратко хайлайтите от 6-7-8 (МНОГО спойлери, аз на твое място все пак бих гледала :) )-
Spoiler: show
Хаус отива в клиника за луди, излиза, мотка се, забива се с Къди, омазва го сериозно с Къди, отива в затвора, излиза, но го вардят, през цялото това време се менят екипите - едни идват, други си отиват, стари се връщат.. И накрая Уилсън заболява от рак, Хаус омазва нещата и трябва да се върне в затвора, но фейква смъртта си и с Уилсън бромансват като за финал - на Уилсън му остават няколко месеца живот, всички мислят Хаус за мъртъв и двамата се качват нейде в дълбоката провинция на моторче и отпрашват в безкрая..
Абе не беше толкова лош финал, според мен :)
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20292
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Thu May 24, 2012 8:54 pm

Това в спойлера ме потресе доста мене, ще дръпна са по 2-3 епизода между сезоните да видя кво що и дали е чак толкова ужасно колкото си го описала :twisted: Все пак за 8 години с 1000 човека екип според мейкинга можеха и по-добре...
:ninja:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu May 24, 2012 8:56 pm

A Хаус що
Spoiler: show
отива в затвора? За лудницата знаех.
Голяма простотия са направили от тоя сериал. Няма да имам нервите да издържа и 1/10 от тоя шит. Хаус беше прекрасен епизодичен сериал с гениален главен герой - задник. НЕМАШЕ НУЖДА да ни се обяснява в подробности що е задник и да ни го развиват като поведение. Това е един от сериалите, които ме отвратиха от американската телевизия. Не мога повече да им гледам сапуните и мелодрамите, обривам се като си помисля за тях.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Thu May 24, 2012 9:23 pm

Amelia wrote:A Хаус що
Spoiler: show
отива в затвора? За лудницата знаех.
Spoiler: show
Заради споменатото мазало с Къди - влиза с кола в къщата й, като потрошава всичко.. Така свърши сезонът, беше много странно, Къди загърната с одеялце, тъмно, полицаи - човек ще рече, че поне трима умрели и 10 сериозно ранени.. И така в затвора - не е като да е най-сериозното престъпление според мен поне, ама... И Къди си взима парцалките и щерката и си заминава и не се вясва за осми сезон. А в края на осми сезон Хаус омазва за затвора по още по-смешен начин - пуска в болничната тоалетна някакви билети в найлон - като пранк срещу Форман, те запушват там канализацията и в един момент се посриват разни стени и се съсипва техника - още по-безумно мен ако питаш..
Но как да е, аз се абстрахирам от подобните странности и се наслаждавам именно на епизодичните гениализми, които макар и по-рядко, се намират, особено в осми сезон :)
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Thu May 24, 2012 9:47 pm

Xellos wrote:Това в спойлера ме потресе доста мене, ще дръпна са по 2-3 епизода между сезоните да видя кво що и дали е чак толкова ужасно колкото си го описала :twisted:
Още по-ужасно е, тя го е описала бая дипломатично. :mrgreen:

Предлагам ти да гледаш само финалите на сезони 6, 7 и 8, добро обобщение са.


Мели, ако зависеше от теб
(ФИНАЛ СЕДМИ СЕЗОН)
Spoiler: show
Хаус щеше на свобода да си остане. Не е най-сериозното престъпление, викаш. Само можеше да утрепе няколко души плюс дете и травмира доживот жена, която твърдеше, че обича. :lol: Страхотно послание, няма що.
Това ако не е прескачане на акулата със засилка от другия край на залива, не знам кое е. :mrgreen:


Да припомня какво писах за финала на седми сезон по-подробно:
passer-by wrote:Странно, феновете, които продължават да следят "Хаус" още не са коментирали финала на седми сезон. :P

По някои западни форуми е такава патаклама, че ми стана любопитно какво аджеба е станало и го изгледах, въпреки че спрях сериала на 7.18.

Ами страницата няма да ми стигне за всички фейспалмове, които ми се ще да изпиша.

Някои американски фенове направо допускат, че
Spoiler: show
Лиза Еделстийн може да е напуснала
и заради станалото в този сезонен финал. Доста американски фенове са възмутени докъде са докарали поведението на Хаус, което вече не е просто ексцентрично, а направо психопатско -
Spoiler: show
с оная постъпка (с колата накрая) той застраши живота на 4 души, плюс този на детенцето, което можеше да влезе в стаята в тоя момент.

А дори по някакъв вълшебен начин да беше видял, че вътре няма хора в момента на удара (което трудно можеше да стане при това засилване ако някой беше влязъл), как си представяте, че трябва да реагира Къди? Бившето й гадже току-що е проявило такава агресия, че би трябвало да го пратят в затвора, а преди това да му забранят да практикува лекарска професия.


Жалко за персонажа на Хаус. Отначало беше симпатичен въпреки изцепките си, но сега за какво да му симпатизира човек? И какво ни казва тоя епизод - "Ако сте ядосани, че гаджето ви е зарязало и е тръгнало с друг мъж, разбийте си колата в къщата й, за да покажете какъв независим характер имате и въобще нямате нужда от нея, защото за вас е важно да сте велик в професията си и емоционално необвързан и се надявайте, че никой няма да пострада при тази ваша проява на върховен егоизъм и грозен непукизъм към физическото и душевно здраве на една жена, която сте обичал."
Това е толкова неадекватно развитие, че се питам дали сценаристите не се дрогират повече от Хаус в сериала.

Тоя епизод може да е поставил рекорд по заричания на фенове, че спират сериала - основно заради онова в спойлъра, което си е адски гадно послание. А някои си казаха, че от известно време го гледат само от дъжд на вятър, но този епизод ги е отказал. Е, верните фенове, които все още го следяха редовно май са по-раздразнени и разочаровани.

А това, което каза за осми сезон, съвсем изби рибата. Точно лекар да направи това... Преди все пак му пукаше за болните, даже рискува професията си, за да спаси свой пациент в епизода с присаждането.
Добре, че спрях на 7.18 и гледах само финалите на 7 и 8, ама определено трябваше по-рано да го отсвиря.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests