House M.D. (Д-р Хаус)

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon May 21, 2012 1:32 am

Я, Cutthroat Bitch по цици в Six Feet Under. Well, hel-lo, Anne Dudek. :)
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Tue May 22, 2012 5:36 am

Изгледах т.нар. финал с прескачания при досадните моменти, но видях последните няколко минути изцяло (от речта на Уилсън до края).

Усещанията ми в образи:

Image

Image



Ама не - сериозни бяха.

Представяте ли си Шерлок Холмс
Spoiler: show
да зареже детективската си практика и да тръгне да се шматка из Англия с Уотсън? И да загърби това, в което е уникално блестящ и което осмисля живота му?
И аз не.

Тоя финал според мен е пълна гавра с персонажа на Грегъри Хаус и това, на което най-много държи и в което е уникално добър. Тримата сценаристи (сред които създателят Дейвид Шор) сякаш са забравили какво казваше самият той за себе си и работата си в ранните сезони. Все едно други хора са писали репликите на Хаус тогава.


Радвам се, че Лиса Еделстийн е имала достатъчно себеуважение да не се появи в тая гавра с труп, който се развоня особено силно от финала на седми сезон насам.


Финалът на пети сезон = финал на сериала. За мен.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Tue May 22, 2012 8:05 am

Тъжно ми е да го призная, но това беше вероятно най-лошият епизод на House ever! Очакванията ми бяха порядъчно ниски след предпоследния, но това беше по-голямо дъно, отколкото мога да преглътна. Направо е обидно, колко предвидим и дасаден успя да бъде епизодът.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Tue May 22, 2012 6:59 pm

Е чак пък толкова :)
Епизодът според мен не беше лош, но за съжаление не беше и нищо достойно за завършек на сериала :)
Не знам, според мен
Spoiler: show
като Уилсън умре, той по един или друг начин ще се завърне - дали ще е под името Хаус, или по някакъв друг начин... Изкефи ме идеята за разните хора дето му се появяваха, но нещо ми липсваше
Хаха, много добър беше бля-бля-бля моментът :mrgreen:
Има някаква Лебедова песен - с различни сцени и т.н. от всички сезони, доколкото успях да схвана, като го пуснах за малко :)
По-натам ще го видя.
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Arlina
E'lir
Posts: 196
Joined: Tue Jan 03, 2012 8:24 pm
Location: Normandy

Post by Arlina » Tue May 22, 2012 7:39 pm

Не беше кой знае какво, но ми хареса. :)
Spoiler: show
Много се радвам, че не убиха Хаус в истинския смисъл, не знам какъв е тоя мерак на хората все да убиват главния герой.. :roll: Бях се притеснила, че наистина ще вземат да послушат "феновете", но мисля, че сега поне има баланс :)
passer-by,
Spoiler: show
Това, да си много добър в нещо не означава, че ти осмисля живота или че те прави щастлив.. Мисля, че Хаус го разбра най-сетне :) Поне аз така разбирам финала :)
I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Tue May 22, 2012 9:46 pm

Арлина, аз неслучайно направих аналогията с Шерлок Холмс в спойлъра - и двете са ми еднакво безумни като реакция от тия персонажи (първата на теория, втората, уви, на практика). Това, което казваш в спойлъра си, за Хаус точно това означава според мен. :)

Хаус добре помня на какъв акъл беше в ранните сезони и за себе си, и за работата си, и за отношението си към други и дали му пука за тях ако не са му пациенти (да, Уилсън е някакво изключение, знам - макар че тук в известен смисъл и той стана пациент).
А и не забравяй последната му реплика за скучното, пак мисли за диагнозата, макар и шеговито (може би). :wink:

Ама имайки предвид какво го направиха в последните 2-3 сезона (визирам основно финала на седми), нямах особена надежда, че ще избегнат сапунката и доизкривяването на персонажа му и тук.
Spoiler: show
Получи прозрение, че приятелите са най-важното, а работата му да разнищва загадки и да дава мило и драго да спасява пациенти кучета я яли, пък след като умре Уилсън, майната му, нека всеки фен си измисли какво ще прави, и се направи на умрял, за да изпаднат феновете в екстаз "Йеее, като Шерлок Холмс!" Доста тъпо.
Даже не ми се коментират безумията с пожара и клишираните халюцинации тип "това е краят, айде да наблъскаме всички досегашни за погъделичкване на феновете, макар и да е бутафорно, опа, Къди я няма".


Сапунеста работа, и то от нескопосаните, според мен. За мен това не е Хаус, за теб и други фенове е, здраве да е. :)
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Arlina
E'lir
Posts: 196
Joined: Tue Jan 03, 2012 8:24 pm
Location: Normandy

Post by Arlina » Tue May 22, 2012 10:08 pm

Все пак човек постоянно се развива, променя с времето, а той винаги се е чувствал нещастен въпреки всичко, което прави. Според мен трябваше да настъпи промяна в начина му на живот и изобщо разбиранията му.
Spoiler: show
Та според мен накрая просто сложи всичко на кантар и избра. Но това е моето мнение.. :)

Не разбрахме как е избухнал пожара, но честно казано аз не съм се и питала.. Не бих се изненадала, ако всичко е било част от плана, все пак за да смени картоните в болницата вероятно е било преди това, а не след.. иначе вероятността някой да го види е голяма. Както и баджа под масата на Форман. Въпреки, че като се замисля не ми се връзва с пациента, той нали уж нямаше да умира.. :roll:

Има и теория, че всъщност е мъртъв, а Уилсън халюцинира накрая, но това са болните размишления на онези с мераците главният герой все да мре :lol:
I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Tue May 22, 2012 10:15 pm

passer-by wrote: Даже не ми се коментират безумията с пожара и клишираните халюцинации тип "това е краят, айде да наблъскаме всички досегашни за погъделичкване на феновете, макар и да е бутафорно, опа, Къди я няма".
Да, Къде определено липсваше..
А всички герои символизираха според мен пътя извървян дотук и това определено ми допадна като идея. Но наистина ми липсваше нещо и не визирам само Къди.. Най-вече това да ме изненада епизодът (примерно епизодът с Чейс към средата на този сезон беше страхотен). Нещо подобно очаквах може би, но в този епизод просто нямаше толкова истински съспенс - като похват малко ми напомни на епизода с Амбър и липсващата част от пъзела и т.н., но просто не беше направено толкова интересно. И това е и основната ми критика, не толкова какъв край са избрали за сериала, ами начинът, по който го поднесоха.
Както казах - не смятам, че е лош финалът, но просто трябваше да е много повече :)
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Tue May 22, 2012 11:27 pm

За пожара имах най-вече предвид, че
Spoiler: show
куцащият халюциниращ пич някак успя да излезе от горяща сграда с падащи върху него възпламенени греди и пропадащи под него подове, която накрая съвсем замина, ама той явно се е телепортирал. При това остана без драскотина или дори леко изгаряне и никакъв проблем със задушаването от дима, което при нормалните хора настъпва доста бързо. Плюс удобната поява на Уилсън и Форман баш в сюблимния момент
ама само това да беше проблемът.
Arlina wrote:
Spoiler: show
Има и теория, че всъщност е мъртъв, а Уилсън халюцинира накрая, но това са болните размишления на онези с мераците главният герой все да мре :lol:
Това би ми се сторило за предпочитане, смятай. :lol:




Добре че си имам ДВД-тата на сезони 1-5 за повторни гледания, а Дейвид Шор ми става поредният пример на изчерпал се създател на сериал, който, вместо да приключи овреме и на високо ниво, разводнява и насапунисва творбата си и изопачава персонажите до безобразие под натиск на телевизията да изстиска рейтингите до последно и на желанието да се облажи докато може.
Жалка работа, ама както казах, бездруго нямах високи очаквания предвид тенденцията в последните 2-3 години на този сериал, който в първите си 5 продължава да ми е сред най-любимите.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Wed May 23, 2012 11:07 am

passer-by wrote:
Представяте ли си Шерлок Холмс
Spoiler: show
да зареже детективската си практика и да тръгне да се шматка из Англия с Уотсън? И да загърби това, в което е уникално блестящ и което осмисля живота му?
.
Ъъъ, не че нещо ма в книгите Холмс се оттегля за да се занимава с негови си работи и започва постепенно да забранява на Уотсън да публикува по - пикантните случки, защото да не му разваля спокойствието.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Wed May 23, 2012 11:15 am

Е, при това положение финалът на "Хаус" вече придоби смисъл и се изравни по качество с тези на НВО!
Last edited by passer-by on Wed May 23, 2012 11:17 am, edited 1 time in total.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Wed May 23, 2012 11:17 am

Не, просто обичам точността в тия неща. :mrgreen:
Иначе аз тоя сериал го гледах до 4 - ти сезон по AXN и после спрях щото почна сериозно да буксува.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Wed May 23, 2012 11:20 am

Да бе, прав си, това го бях забравил. :wink:
Нищо чудно сценаристите да са помислили баш за такава аналогия на изпроводяк тогава. Не че им се е получила според мен. Холмс най-малкото
Spoiler: show
не се превърна от ексцентричен социопат в опасен психопат, който да лежи в затвора, та двата персонажа да са 1:1 във финалния акт.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed May 23, 2012 11:27 am

Мдаа не е лесно да си педантичен :mrgreen:

Aз така и не го гледах след 5 сезон натам, някак с еднотипни епизоди ми е бил винаги и а личните им драми изобщо не ме касаеха с 1-2 изключения. Щом и Хю Лори не може да го поддържа вече тва...

Image
:ninja:

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Wed May 23, 2012 11:32 am

Ами ти най-добре си се ориентирал. Аз не си зададох навреме елементарния въпрос "Да гледам ли новия епизод на късния скапан Хаус или за същото време да си припомня сериала от времето на блясъка му с епизод от ранните сезони, ако държа непременно да се кефя на Хю Лори в този момент?" (а ако не - да си пусна епизод от сезон на друг доказано качествен сериал).

Хем и аз чат-пат хващах по някой епизод от първите сезони по AXN и го изглеждах с огромен кеф (ако беше субтитриран) и ясно виждах все по-разширяващата се пропаст в качеството спрямо по-късните сезони...
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 90 guests