House M.D. (Д-р Хаус)

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri May 18, 2012 7:48 pm

Аз тъкмо приключих първи сезон. Със съквартиранта се мъчим от цифра време с X-Files, а Хаус просто хвърчи без усилие. Ех...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6458
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Fri May 18, 2012 7:50 pm

Изчакай да видиш четвъртият как свършва... Петият също е адски силен, естествено, обаче на мен любим ми е финалът на четвъртия. После тръгна надолу толкова стремглаво, че сега се чудя да посмея ли да гледам осмия или да не смея...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri May 18, 2012 8:01 pm

Симеоне, стигнете до финала на пети, изгледайте го и спрете дотам. Аз точно това щях да направя ако имаше начин да разбера предварително какво следва. :wink:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri May 18, 2012 9:35 pm

Ти беше човекът, за който Бъфи трябвало да свърши на пети сезон, нали? ;)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri May 18, 2012 9:36 pm

Да, човекЪТ, други няма. :lol:

Ами ОК, зяпайте си и нататък щом си по-наясно от хора, които са гледали и двата сериала. Не че има смисъл да се сравняват като развитие на история и персонажи.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri May 18, 2012 9:38 pm

Наясно съм с това, че с теб вкусовете ни са ДРАМАТИЧНО различни. Не за това кои сериали харесваме, а КАК ги харесваме. И досега не съм спирал добър сериал, щото е зазлял в по-късните си сезони, та ако ми държи интереса до пети, естествено, че ще гледам и нататък :)

Се едно ти би спрял сериал, ако някой ти каже, че затъпява ;)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6458
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Fri May 18, 2012 9:52 pm

Абе той не просто затъпява, а от един момент в шести сезон нататък отива директно в кофите. Иначе в този сезон има някои доста добри епизоди, всъщност.
Седми в началото ми даваше някакви индикации за нещо добро, обаче в крайна сметка...
Написах си в предишния пост.

Както и да е, ще стигнеш и ще видиш.

Бтв, сега като се замисля, между финала на пети сезон на Хаус и финала на пети сезон на Бъфи има нещо в известен смисъл общо, доколкото и двата могат да приключат историята на съответния образ адски категорично и и двата свършват по възможно най-негативния за главния герой начин.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Fri May 18, 2012 9:57 pm

Мен също 6 сезон много ме спъна и го попрескочих (просто минах на седми сезон със сестрата, която го гледаше, върна ми се желанието да гледам и наваксах със шести, но доколкото помня го гледах разбъркано). 7-и беше по-добре, а сега 8-и според мен си е съвсем приличен... А и аз често гледам сериалите заради проблясъците, каквито примерно в осми сезон със сигурност имаше, а и не само!
Според мен ако ще е гарга, да е рошава - ако човек ще гледа нещо, да го гледа докрай. Пък и наистина никога не се знае кой на какво ще се изкефи :)
Бтв тъкмо днес си пуснах първи епизод на първи сезон и направо не мога да позная сериала - страшно много се обръща внимание на случая, Хаус е далеч по-кротък, всички говорят почти бавно ;Д и са МНОГО слаби, особено Уилсън!
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri May 18, 2012 10:14 pm

tigermaster wrote:Бтв, сега като се замисля, между финала на пети сезон на Хаус и финала на пети сезон на Бъфи има нещо в известен смисъл общо, доколкото и двата могат да приключат историята на съответния образ адски категорично и и двата свършват по възможно най-негативния за главния герой начин.
С малката разлика, че са с различна повествователна структура, както намекнах в поста си към Роланд. Все едно да сравняваме сериала "Шерлок Холмс" и "Батълстар Галактика".
"Хаус" много по-лесно може да се спре в края на някой сезон отколкото "Бъфи". Според мен.
Last edited by passer-by on Fri May 18, 2012 10:16 pm, edited 1 time in total.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri May 18, 2012 10:15 pm

Бъфи не може да свърши на пети сезон по ред причини. Ма това е за друга тема.

Иначе сериалът спира ли да развива отношения между герои по-натам? Щото първи при все, че няма сюжет, има яко керъктър развитие, което нямаше да го хвана, ако ги гледах разбъркано.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri May 18, 2012 10:28 pm

Най-мощно се развиват отношенията между персонажите и най-ярки промени търпи поведението им от шести сезон нататък. Ще останеш впечатлен. :)
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri May 18, 2012 11:06 pm

УФ, и ти си един лесно раним...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri May 18, 2012 11:12 pm

Ами... не. :)

А това в предишния ми пост е абсолютно вярно, като стигнеш дотам, сам ще видиш. Наистина е впечатляващо, а финалът на седми сезон е кулминацията. :D
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Sat May 19, 2012 12:32 am

:mrgreen: Хаха :mrgreen:
Ами аз не си спомням шести сезон да ми се е развалил особено от мешаното гледане - изгледах няколко епизода, отказах се, загледах седми отнякъде, върнах се отначалото и накрая прецъках шести - може и да ми се е оплело в главата, ама не мисля, че ще да е било фатално, пък и сестра ми ми обясняваше, ако нещо ми беше неясно..
Но първите сезони естествено трябва подред да се гледат. Аз Хаус само заради отношенията и героите го следя така или иначе - в един момент спираш да се опитваш да схванеш случаите, които без друго си следват почти еднакъв модел без няколко. Асега се замислих, че в осми сезон много ми липсват клиничните часове на Хаус - това бяха едни от най-свежите моменти в сериала :Д
На мен като финал иначе май 4-и най-много ми хареса - брилянтни финални епизоди, но на 5-и финалът сякаш седеше по-завършено :)
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sat May 19, 2012 12:58 am

Да, двойният финал на четвърти е страхотен по-скоро като индивидуално изпълнение, а този на пети е ценен като приключване на станалото дотогава в сериала. :)
Този на трети също затваря някакъв цикъл и ако сериалът беше спрял там, пак щеше да ми стои завършен като след пети.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 67 guests