House M.D. (Д-р Хаус)

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Aug 26, 2012 2:22 am

Загледах осми сезон. Липсва ми Къди ;_;
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Aug 30, 2012 9:01 am

Ок, изгледах го. Финалът наистина не беше нищо велико, но тоя сериал нямаше някаква арка, която да стигне до специфичен край, така че за мен подобен завършек е добър.
Spoiler: show
Хаус си намира катарзиса, очаква го труден живот, изпълнен с несигурност, с който той за първи път е решен да се пребори без патерицата, която е Уилсън.
Аз много се израдвах на развитието на Чейс, а също и че досадното нещо Форман най-накрая замина в миманса (при все, че и неговата роля беше добра). Изобщо, не съжалявам за времето, прекарано с тоя сериал, въобще. След някоя и друга година с кеф ще си го изгледам пак.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: House M.D. (Д-р Хаус)

Post by Amelia » Sat Aug 13, 2016 7:43 am

Начи, последният месец и нещо бинджнах целия Д-р Хаус, че ми беше домъчняло. Предишния път, гледайки епизод по епизод, едва устисках до края на 5ти сезон и много ми се драйфаше от всичко и всички. Сега обаче си стигнах до края като пич и съм във възторг.

Бинджа е голяма работа - от анимето съм установила, че това е единственият начин да се гледат поредици, ако искаш все пак да ги докараш докрай и да ти харесат. Щото дори добри неща могат да почнат да ти лъхат като ги разтеглиш в месеци и загубиш връзката с героите и сюжета по трасето.

Та, на този етап от време намирам Хаус за доста добър сериал. Даже учудващо добър при положение, че е правен от знаем коя телевизия. Самият Грегъри Хаус е някакъв боговдъхновен персонаж - ебаси колко яко е направен! И някак успя да си остане прекрасен и badass дори след всичките тези 8 сезона, в които Фокс се опитваха да ни внушат как ако имаш мозък в главата си и не искаш да живееш в самозаблуда и да вярваш в приказки, ще си някакъв мизерабилен социопат, който ще унищожи всичко около себе си. И себе си. Щото примерно Бренан от Боунс успяха да я съсипят с тъпотиите си. А това го знам, щото преди месеци пробвах да бинджна и Боунс и пак го зарязах на 4ти сезон, щото дори бинджа не може да спаси тая катастрофа.

Развитието на Хаус всъщност беше доста добро и съм в състояние да кльопна дори това, което стана с него на финала на 8ми сезон. Като цяло сезони 4, 5 и 8 бяха зле и ми лазеха по нервите по най-разнообразни начини, но примерно 6ти и 7ми бяха прекрасни и ми показаха няколко нови фасетки от Хаус, от които наистина имах нужда, след репетативната LSD клоунада от предишните два сезона. Примерно смирения Хаус, който най-сетне реши да си позволи да покаже слабост пред себе си и пред други хора. Влюбения Хаус (с Къди имаха няколко невероятно hot и емоционални сцени, където виждаш как два индивида, които цял живот са се обграждали със стени си казват "oh, what the hell" и разбутват стените, за да се вкарат в някаква любов, закъсняла и обречена още от първите секунди - цялата им връзка беше катастрофа на забавен каданс, от която обаче някак си не можеш да отлепиш очи). Предадения и наранен Хаус. Хаус in complete denial. И жестокия и отмъстителен Хаус от края на седми сезон, на когото най-сетне му избиха чивиите след половин сезон игнор на реалността и направи най-античовешкото и отвратително нещо, което е правил. Знам, че хората не се кефят на това развитие, но за мен то беше може би най-якото нещо в целия сериал и със сигурност това, което прави Хаус един от най-любимите ми персонажи на всички времена.

Можехме преспокойно да си останем с тея 7 сезона, щото 8ми беше изкъртващо кух, но пък в него поне видяхме, че Хаус успя да направи саможертва за единственото човешко същество, което наистина обичаше - неговият soul mate Уилсън. С което Хаус се реабилитира, прероди, етц. 8ми сезон е също така сезонът на Чейс, който някак тихомълком (щото още от самото начало си беше тиха вода тоя) се разви в правилен и социално-приемлив вариант на Хаус.

Безпрекословните ми любимци в този сериал са Хаус, Чейс, Къди и 13. Останалите ми бяха от сравнително кефещи (Уилсън, Форман), през безразлични (Тауб, Кътнър, Адамс) и яко дразнещи (Амбър, Камерън), та до абсолютно непоносими (онова азиатско гнухяво човече, което вместо да си изиграе ролята, цял сезон си срича бездарно репликите с отвратителния си глас и още по отвратителната си дикция и съсипа всяка смешна сцена с абсолютната си липса на комедиен тайминг).

И последно - добре, че не разбирам от медицина. Туй щото в кратките моменти, в които но занимаваха с болест, с чието диагностициране и протичане съм запозната, се дразнех безкрайно от пълните глупости, които правеха. Ще ми се и да знам дали и при истинските доктори се наблюдава лицемерието да изписваш на пациентите си процедури и лечения, които няма да изпишеш на себе си, ако си на тяхно място. Подозирвам, да.

ПП. Хю Лори е бог. Само тоя може да изиграе някакво толкова прекрасно и многопластово savant man-child, с всичките му висоти и низости. И с тея пронизителни сини очи, дето не пропускат нищо. И това високо чело, зад което стои тоя супер-компютър... Трябва да сложат негова картинка до обяснение на речниковото понятие "сапиосексуален". Ако на някого не му е ясно как е възможно някво неатлетично 50-годишно оплешивяващо чиче да е факин хот - нека погледне Хю Лори в ролята на Хаус. А аз отивам сега да си пусна сцените им с Къди от края на 6ти сезон и началото на 7ми.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 69 guests