House M.D. (Д-р Хаус)

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Strelok
Paragon
Posts: 508
Joined: Fri Nov 13, 2009 6:02 pm

Post by Strelok » Thu Apr 15, 2010 9:22 pm

Единственото, което ми хареса в последния беше това с пациентите Лиса Къди.

Бобсън
Arcanist
Posts: 779
Joined: Fri Feb 08, 2008 11:34 pm

Post by Бобсън » Fri Apr 16, 2010 3:19 pm

Наскоро сънувах предстоящ епизод на House MD...

Като го докарат до д-р Дом в магазин за играчки, вече няма да е предстоящ...

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Wed May 12, 2010 12:52 pm

Последните два епизода много ме зарадваха :lol: Имаше си закачките на Хаус с Уилсън, Къди и Екипа, имаше си шантавите пациенти имаше си и достатъчна доза сериозност :mrgreen: Тъкмо се бях отчаяла от предните глупости, че съвсем ще опропастят сезона и той се върна на ниво 8-)
Image

User avatar
Strelok
Paragon
Posts: 508
Joined: Fri Nov 13, 2009 6:02 pm

Post by Strelok » Tue May 18, 2010 8:09 pm

Интересен край на сезона.

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Tue May 18, 2010 8:50 pm

Spoiler: show
Huddy.
Хмм.
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6458
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sat May 22, 2010 2:22 pm

Изгледах и аз последния епизод. Доста, хм, неудовлетворителен финал, бих казал. Всъщност целият сезон беше доста неудовлетворителен, въпреки че повечето епизоди бяха поне прилични, а имаше и няколко адски добри.
По отношение на самия епизод не знам какво да кажа. Някак доста разпилян и вял, макар да имаше и силни моменти. Радващото е, че най-после имаме нещо подобно на оптимистичен финал, макар и на доста тежка цена.
Spoiler: show
Хаус да изневери на себе си и благодарение на това да убие пациент...
Можеше и по друг начин, де... Пък и начинът, по който
Spoiler: show
убеди Хана да се раздели с крака си, не ми хареса много. Ако беше казал същите думи с обичайния си саркастичен тон, щеше да е по-добре. Един вид, да й покаже колко мрачен, безчувствен и отчужден от хората го е направила болката, вместо да й го казва така, както една майка би убеждавала детето си да поиска друга играчка.
Отделно, това, което трябваше да е медицинската загадка, беше разгледано твърде кофти, даже спокойно можеше да се мине и без нея.
Spoiler: show
Ако кранистът беше умрял при катастрофата, като че ли нямаше да има никаква разлика.
За сезона като цяло също не знам много какво да кажа. От една страна имаше адски силни епизоди - този с Джеймс Ърл Джоунс, посветените на Уилсън и Къди, този с безчувствената пациентка, с рицаря и т.н., но от друга страна, в този сезон са и най-слабите епизоди от сериала изобщо, като върхът в това отношение е, за нещастие, режисираният от Хю Лори "Lockdown".
Дано следващият сезон, ако има такъв, е по-добър.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Wed May 26, 2010 2:47 pm

Финала ми се видя доста слаб, както сравнение с предходните серии, така и с тези на предни сезони. Като серия ми беше и по слаб от Lockdown. Колкото до Huddy, май по яко пропуснаха момента.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sat Jun 05, 2010 4:42 am

tigermaster wrote:в този сезон са и най-слабите епизоди от сериала изобщо, като върхът в това отношение е, за нещастие, режисираният от Хю Лори "Lockdown".
Съгласен, че в шести са най-слабите епизоди, но на мен пък точно Lockdown ми се струва един от най-добрите - и то не само за сезона, а за сериала въобще.

Иначе финалът ---> :neutral: :? :roll: :vomit:
Spoiler: show
Тирадата на Къди "Амчи аз такова, влюбена съм в теб, ша знайш, и не мога да се удържа, опитах да се откъсна от теб, но сърцето ме тегли и туйто" (само чалга мелодия за фон липсваше) беше горе-долу толкова левашки НЕаргументирана и дошла отникъде, колкото влюбването на Падме в Анакин или падането на въпросния в Тъмната страна. Няма на какво отгоре.

Допреди малко едно, после ЩРАК! и ей ви другото. Настоятелно казваме без допреди това реално с нищо да сме показвали, а само твърдим, че сме, пък вие не сте разбрали, че ви се показва.
Ако така ще я карат, по-добре седми сезон да е последен.

А, и сега съм двойно по-убеден, че сериалът трябваше да приключи с финала на пети сезон. Идеално му пасваше.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6458
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Fri Sep 24, 2010 10:17 pm

Споделям, че ми е доста странно, че още никой не е казал нищо за новоизлезлия епизод.
Не че епизодът беше наистина епизод на "Доктор Хаус", де. "Доктор Хаус" не е романтичен ситком за лекари. Всъщност се смях доста, но това не променя факта, че гледах част от тотално друг сериал със същите актьори. Дано по-натам го върнат в нормалния му вид.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Fri Sep 24, 2010 11:49 pm

Аз смятам, че няма да го върнат. Още в предния сезон личеше, че се опитват да променят концепцията, явно вече не могат да поддържат сериала в същия вид (което си е нормално, между другото, "още от същото" писва след време). Или е изчерпване, или е опит да се измъкнат от капана на затъпяването, но някак не го виждам да стане старият "Хаус".
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Sat Sep 25, 2010 7:17 am

Нямам особено положително мнение. От една страна е добре, че забиха Хаус с Къди, от друга - точно в тази насока спря да ми пука преди поне сезон и половина. Стига да уцелят правилната динамика, може и да се напаснат нещата, но ще предстои да видим, а и по трагично (се надявам) че не може да стане. А Тринайсет я отписаха за неопределено време (заета е явно жената с други работи), та съвсем се е омазала работата.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Sep 25, 2010 7:24 am

Този сериал се изхаби още в 3ти сезон в настоящата си формула. Аз довлачих с усилия до 5ти, но мисля да не го гледам повече. Финалът на 5ти сезон беше хубав иначе и наистина можеха да приключат с издояването на кинти от сериала с него.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sat Sep 25, 2010 10:22 am

И аз го зарязах към 5ти, нещо не ми се и гледа повече. Не става тая постановка за дълги сезони. :?
:ninja:

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Sat Sep 25, 2010 10:45 am

Е те в 6-ти се опитваха да наблегнат на драмата и характерите на нашите хора, което кара повечето хора да го плюят, защото може би не беше много успешно...
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Sat Sep 25, 2010 10:53 am

Имаше хубави неща в 6ти - епизода с лудницата, но обикновено сериите които не се развиваха в болницата и не се въртяха директно около нашия. От останалите ми се запомни само епизода с блогърката.

Като цяло мисля че му е време да го приключват, но докато държи рейтинг - едва ли.

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 66 guests