House M.D. (Д-р Хаус)

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Tue Dec 01, 2009 1:20 pm

Абе първите пет сезона си образуват едно хубаво цяло.

Тая все още надежда шестият да заприлича повече на тях, ама като гледам в каква посока е тръгнал, става все по-слабо вероятно. Става все повече като стандартен медицински сериал, а лично аз не си падам по такива, пък били те и с участието на Хю Лори.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
VenomPlague
E'lir
Posts: 165
Joined: Fri Jun 20, 2008 10:07 pm

Post by VenomPlague » Wed Dec 02, 2009 12:07 am

Да, първата не-Хаус-центрична серия беше слаба. Сценаристите са се заблуждавали дълбоко, ако са си мислили, че това би вкарало някаква свежест и разнообразие. Все пак всички гледат сериала заради Хаус. И да съгласен, че и последните две също не бяха нещо вълнуващо, но не е ли рано да се правят генерални заключения за посоката на сериала. Дори и половината от епизодите не сме стигнали. :wink:
Spoiler: show
Предходният сезон също беше безпосочен до към серията със смъртта на Кътнър. Горе-долу оттам подхванаха с на Хаус халюцинациите, ако не ме лъже паметта.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Wed Dec 02, 2009 12:13 am

Е, просто отбелязвам неприятна за мен тенденция в последните епизоди, казах си, че още се надявам да е временно явление. :)

В нито един предишен сезон, включително петия, не е имало епизод, а още по-малко три поред, чието гледане да ми е толкова дежурно и по инерция от предишните възхитени впечатления, че сериозно да се замисля дали сериалът не се е засилил към акулата.
При това тези не са безпосочни, има си обща линия с Къди (блах!), ама Хаус (пък и не само той) е толкова бледо подобие на себе си, че ако първият ми досег със сериала беше с тях, направо го зарязвах.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
VenomPlague
E'lir
Posts: 165
Joined: Fri Jun 20, 2008 10:07 pm

Post by VenomPlague » Wed Dec 02, 2009 10:23 am

Силно се надявам да не се окаже, че романсът между Хаус и Къди е движеща сила до края на сезона, а да минат към нещо далеч по-интересно след серия или две.
И все пак дори и в тази най-слаба за сериала серия имаше един два добри момента, които естествено са свързани с Хаус:
Spoiler: show
"Religion just killed another person." и сцената, в която пререди Уилсън за операционната.

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Thu Dec 17, 2009 2:36 pm

Трябва да се съглася с Минувача - толкова скучновати серийки с по един два проблясъка в нито един сезон не ми се е случвало да гледам. Дано наистина не е тенденция, поживем увидем дет се вика. А иначе Хю Лори и в реклама на сапун бих го гледала :mrgreen:
Image

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Thu Dec 17, 2009 9:14 pm

Абе не само ти би го гледала в какво да е Хю Лори. Затова и "Хаус" най-вероятно ще се изЛости. :(
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Strelok
Paragon
Posts: 508
Joined: Fri Nov 13, 2009 6:02 pm

Post by Strelok » Tue Jan 12, 2010 9:56 pm

Напук на разводняването, последният (610) беше прилично добър.

Бобсън
Arcanist
Posts: 779
Joined: Fri Feb 08, 2008 11:34 pm

Post by Бобсън » Wed Jan 13, 2010 1:45 pm

новият епизод кЪрти мифки отфсекъде!

Много много е добър!!!

User avatar
Vash
Paragon
Posts: 610
Joined: Fri Jan 27, 2006 12:17 am
Location: София

Post by Vash » Wed Jan 13, 2010 3:08 pm

Всъщност си беше съвсем стандартен Хаус, но за последния сезон и това е добре. :wink:

"It was an octopus, centipede, spider kind o' thing, but they was a haff-shaped man's face on top of it..."

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Wed Jan 13, 2010 3:11 pm

Стандартен Хаус, демек адски добър!
РАЗГЕЛЕ!

Последните три епизода (седми до девети) сериозно ме бяха притеснили, че сериалът отива на майната си.

Обаче 6.10 си беше точно както трябва, с добър баланс между комично и трагично. Всички сюжетни линии бяха изпипани.
И никакви простотии с любовните драми около Къди.

Абе качеството се завърна. Дано повече няма криввания от правия Хаусов път.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
VenomPlague
E'lir
Posts: 165
Joined: Fri Jun 20, 2008 10:07 pm

Post by VenomPlague » Wed Jan 13, 2010 3:38 pm

Spoiler: show
I NEED THE DRUGS!!!
Hm, works for Jack Bauer.
:mrgreen: Да забавното в серията беше наистина на високо ниво, но драмата - не. Мислех си, преди да изгледам серията, че сценаристите отдавна не са убивали пациент. Имам предвид емоционално, наистина въздействащо(това с Дибала не се брои, той си го заслужаваше :) ) И опита им в тази серия беше жалък.
Spoiler: show
Нима последните сцени, където даваха смесица от кадри със смъртта на пациента и такива на приятеля му как го опандизват, трябваше да ме трогнат. Ами не се получи. Хич не ме беше еня.
Последните наистина емоционални сцени за мен бяха в първата серия на новия сезон. Тя наистина ме грабна за гърлото и не пусна до самия и край.

Не казвам, че искам да е само драма, но е хубаво да вкарват и това животно от време на време, да не вземе сериала съвсем да смени жанрове.
Знаех си, че след време аватарът ми ще стане отново актуален ;)

User avatar
Vash
Paragon
Posts: 610
Joined: Fri Jan 27, 2006 12:17 am
Location: София

Post by Vash » Wed Jan 13, 2010 4:18 pm

Мен драмата в този сериал по принцип рядко ме хваща и тъй като от медицинските мистерии, колкото и добре да са направени, не разбирам нищо, си го гледам като ситком. :D И тъй като последния ме разсмя няколко пъти, съм доволен.

"It was an octopus, centipede, spider kind o' thing, but they was a haff-shaped man's face on top of it..."

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Tue Jan 26, 2010 6:29 am

6.11

Бая затрогващ епизод. Страшно добре показаха емоционалните проблеми на основни персонажи плюс пациентката.
Spoiler: show
- You feel something. What do you feel?
- I don't know. It hurts.
Даже комбинацията Фор-тийн ми хареса :shock: и ми се стори правдива конкретно в този епизод, особено в последната сцена на Форман и Хадли, където нищо не ни се навира в носа, само леко се загатва - диктовка с подходяща музика.
И песента накрая...

Евала.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Tue Jan 26, 2010 5:48 pm

Най-добрия епизод за сезона определено.
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Wed Feb 03, 2010 3:36 am

6.13

Готини лични взаимодействия между Хаус, Уилсън, Форман и Маркъс.

А изпълнението на Хю Лори като Еркюл Поаро накрая... :shock: Image
Двоен бъзик (детектив+ известната вече аналогия Хаус/Холмс). :thumbsup:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 42 guests