Red Dwarf

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
Post Reply
Бобсън
Arcanist
Posts: 779
Joined: Fri Feb 08, 2008 11:34 pm

Red Dwarf

Post by Бобсън » Mon Apr 13, 2009 3:31 am

Това е един сериал от периода 1983 до днес...
последния еп от преди тази седмица е с дата 1999. от петък до днес има
три съвсем нови епизода, които са много на ниво.
Аз съм много надъхан почитател на класическите серии и обичам да ги препоръчвам на хора дето залитат по научна фантастика...
Това е SF-sitcom и е единствен по рода си с/д мен....
Дали някой тук го е гледал това нещо оссвен мен и още някои, с които сме го говорили на живо?

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19286
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon Apr 13, 2009 4:46 am

Ами доста е известен сериалът, отвсякъде го препоръчват, ама.. знаеш как е :mrgreen:

Предполагам, че Пенчев го е гледал ;р Имам некви спомени и за Ян и Гибли, но не знам дали не се бъркам с Д-р Ху.
This is it. Ground zero.

Бобсън
Arcanist
Posts: 779
Joined: Fri Feb 08, 2008 11:34 pm

Post by Бобсън » Mon Apr 13, 2009 4:52 am

по предположението ти за Пенчев, аз съм сигурен, че е гледал съвсем само началото на поредицата.
по въпроса за как е? ще си призная, че свсем не знам... А д-р Кой аз малко по малко почвам да го фледам с еппизодите от 60те г насам...

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Apr 13, 2009 8:53 am

А? К'ва 83-та бря? От 88-ма е.

Сериалчето определено е от най-добрите сай-фай комедии, а сай-фаи като цяло. Или беше де, в последните 2 сезона някъде нивото падна значително, а гледам, че и новият не получава много ласкави коментари.

И какво излезе накрая, заебаха Red Dwarf филма след 10 години чакане?

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon Apr 13, 2009 9:53 am

Гениално е (негледаемо без субтитри уви), пък Пенчев само се хвали че има да ти връща двд-то и ме дразни ;рр

Котката е омг :mrgreen:
:ninja:

User avatar
Vankata
Paragon
Posts: 615
Joined: Fri Dec 17, 2004 4:39 pm

Post by Vankata » Mon Apr 13, 2009 4:13 pm

На мен пък "Back to Earth" изобщо не ми хареса :?
Първо, идеята беше абсолютен рип-офф на една от старите серии - "Back to Reality", и второ, почти нямаше свестни смешки. Доста жалък начин да приключат с тоя сериал.
Иначе старите епизоди са супер (с изключение на някои към края, дето вече почнаха леко да тъпеят) и бих ги препоръчал на всички. :mrgreen:
Заповядайте в Клуб за фантастика и фентъзи "Соларис" - гр. Пловдив

Събираме се всеки петък от 18:00 пред книжарница "Литера" на Джумаята.

Бобсън
Arcanist
Posts: 779
Joined: Fri Feb 08, 2008 11:34 pm

Post by Бобсън » Mon Apr 13, 2009 4:23 pm

Аз на Пенчев Мъглата съм му дал в момента трвтия сериал, за да го гледа преди да ми го върне, т.к. до миналата седмица бяха общо 8...
Back to reallity част 1 и 2 са добри, трета сега ще зяпам...

apocalexxnow
Commoner
Posts: 26
Joined: Tue Apr 20, 2010 6:07 pm

Post by apocalexxnow » Tue Apr 20, 2010 7:10 pm

Супер е :) И аз от последните серии не съм кой знае колко очарован, можеха нещо по-космическо да направят, но пък това си им е стила, постоянно да се връщат на Земята :) Но най-много се издразних, че са махнали записаните смехове :(
Иначе си ги гледах без субтитри, таман да се упражнявам - вярно доста бъзици изпускам, но повечето си ги хващам, а и така или иначе доста са предназначени за британците, та дори и да ги прочета, пак няма да ги схвана. Любимите ми моменти са когато се запознаха с Крайтън (нали така се казваше андроида) който прислужваше на мъртвите си господарки, както и като застреляха мечо пух на планетата на Римър (не помня кой точно епизод беше, помня само реакцията на Листър докато бяха в килията хахаха).
Трябва скоро пак да го гледам, позабравил съм го, определено си заслужава второ гледане :)

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Tue Apr 20, 2010 7:13 pm

apocalexxnow wrote:Но най-много се издразних, че са махнали записаните смехове :(
Интересно. За мен липсата на записани смехове е повод за радост при който и да е сериал. :)
Все си мисля, че средният зрител е достатъчно схватлив да си прецени сам на кое да се смее, а не да му сигнализират "ето това тук е смешно".

apocalexxnow
Commoner
Posts: 26
Joined: Tue Apr 20, 2010 6:07 pm

Post by apocalexxnow » Tue Apr 20, 2010 9:57 pm

Прав си, но ако си гледал 8 сезона със смехове, после ако ти ги махнат е някак си тъпо... Просто навик :)

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Red Dwarf

Post by alshu » Thu Sep 22, 2016 11:29 pm

11-ти сезон почна поносимо.
10-ти ми хареса повече, а и сякаш беше с по-добри production values, но поне първата серия на новия е смешна и ме удря точно в носталгията.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Red Dwarf

Post by alshu » Wed Sep 28, 2016 10:39 pm

Втора серия е по-добре, но все още не на нивото на 10-ти сезон.
По-скоро ми прилича на някои от първите сезони.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Red Dwarf

Post by Xellos » Sun Oct 02, 2016 9:45 am

Мяу, ох това изгледах едно време няколко сезона ама или имаше по-интересни неща за зяпане или нямаше торенти с някои сезони и субтитри, ама чисто от колекционерска страст ще седна да ги подкарам пак явно.

This is mine... and this is mine... :mrgreen:
:ninja:

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Red Dwarf

Post by alshu » Wed Nov 02, 2016 9:07 am

This is mine... and this is mine...
Да, котакът е голяма работа.


Доста слаб се оказа сезонът...щото излизат често и са с по много серии. :shock:
11-ти определено беше стъпки надолу в сравнение 10-ти, който пак в 6 епизоди успя да постигне доста повече.
За съжаление е останала само простотията, а ги няма изключително странните идеи и социалните коментари.
Поне 12-ти сезон ще е относително скоро.
Все пак ми беше приятно да видя старата банда - всеки с характерните му странности.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests