Сериалите на нашето време

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Wed Feb 18, 2009 5:54 pm

Eureka да добавя също ми харесва. :wink:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Thu Feb 19, 2009 5:27 pm

"Доктор Хаус" и "Монк" за момента май са ми любими, макар че и на двата не съм им гледал всичките епизоди. "Файърфлай" щеше да се класира, ако беше завършен поне един сезон, защото това, което видях, беше наистина страхотно. И "Джон Доу" беше много добър, обаче го спряха след края на първия сезон. Преди десетина години много обичах "Шотландски боец" и "Ренегат", обаче сега не знам какъв ще е ефектът. Дано все още да радват.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Feb 20, 2009 2:23 am

Много благодаря на всички за препоръките! Станаха твърде много сериали май та ще търся най-малкото общо кратно с разни критерии отгоре :mrgreen:
This is it. Ground zero.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri Feb 20, 2009 4:20 am

Значи "Доктор Хаус"! Браво, добър избор! :mrgreen:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Feb 20, 2009 4:21 am

От него съм гледал доста, а и е твърде дълъг. Аз дори Family Guy нямах силите да изгледам, дето беше толкова безкрайно гениален (или South Park)...

(разните критерии)
This is it. Ground zero.

User avatar
zari
Sorcerer
Posts: 426
Joined: Sun Feb 04, 2007 9:11 pm

Post by zari » Wed Mar 04, 2009 12:20 am

Аз определено за Heroes и How I Met Your Mother . Много добри! Lost се превърна в нещо като таратор..много го разводниха. Бляк!
-You might have a point here,mate.But I can't give it up..Do you wanna know why?
-Why??
-..Meet me in the pub in two minutes.

User avatar
Samail
Sorcerer
Posts: 436
Joined: Fri Mar 19, 2004 4:48 pm
Location: Монреал, Канада

Post by Samail » Wed Mar 04, 2009 4:06 am

Entourage, защото е на-близо до реалните ситуационни комедии, знам ли и аз как да ги нарека (като 30 Рок), които са микс между риалити и комедия. Това е бъдещето, или поне първото деситилетие на 21 век. 8-) Пък и сериалът е заснет на страшно високо и професионално ниво, модерен е, с готини актьори.

Абе телевизията е бълвоч, ама така и така понякога трябва нещо да се гледа, то не може да е само Лост и 24, те са повече за пълнеж и интрига.
"Който ни освободи, той ще ни зароби" - Васил Левски
Живот на високи обороти

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Wed Mar 04, 2009 11:32 am

Аз подкрепям силно за Антураж, страшен е сериала, за хора, които се интересуват от филми е просто задължителен.

За най-малкото общо кратно - задължително удари РИМ и каквото можеш от нещата с продължителна история. Доктор Хаус не че е лош (макар че напук на изгледани ДОСТА пълни сериали така и не можах да го издържа след 4та серия...) просто си е франчайз-бейзд и историята си е всеки епизод за себе си, което лично мен успя да не ме отблъсне само в CSI:Las vegas и рандъм ситкоми.

kire4a
Commoner
Posts: 25
Joined: Fri Feb 20, 2009 10:09 pm

Post by kire4a » Fri Mar 06, 2009 1:50 pm

Band of Brothers-отлично 10 часово упражнение върху 'редник раян', CoD, MOHAA и прочие
The Sopranos-ако сте фенове на Mafia, на скорсезе, на пузо... и на невротизираните гангстери
Rome-миш маш м/у гладиатор и аз, клавдий+ударните дози секс и насилие от 'калигула'
Carnivale-с.кинг+стайнбек+нещо от д.линч... атмосфера и кинематография на добро ниво
Deadwood- основен плюс са диалозите и монолозите... развити характери... уестърн с шекспиров привкус... леко муден

Lost-досиетата Х+сървайвър+малко от повелителят на мухите...любимата ми сапунка
Prison Break-Escape from Alcatraz,The Fugitive, конспирации в духа на р.лъдлъм ...10/10 за 1и сезон
Heroes-готин вариант на Х мен... много добър 1и сезон... после нъцки
Battlestar Galactica-динамика, ефекти, битки, митология... поне през първите 2а сезона... темпото обачеее пада

IT Crowd-а на тази кретения съм се смял със сълзи


стари, но златни:

Farscape-гледал съм 1 и 2 сезон... добри попадения, чепати герои, свеж хумор,... основни минуси-бутафория, повечето серии са самостоятелни, мъпети

Babylon 5-гледан от 1и до 4и сезон... политически интриги, навързани серии, малко 'дюн', доста физика, отличен за времето си cgi... прекалено хайпнат според мен

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Fri Mar 06, 2009 4:02 pm

kire4a wrote: основни минуси-бутафория, повечето серии са самостоятелни, мъпети
Защо пък това да е минус?
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Fri Mar 06, 2009 9:05 pm

Ми първо, щото значи че на практика няма история. И писва в един момент. За Фарскейп специално не е особено вярно, особено в по късните серии, но пак се губи историята. Особено тъпо е като има гениално развитие на персонажите в рамките на 3-4 сериен стори арк, и след това айде пак отначало.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Post by coldie » Sun Mar 08, 2009 8:41 pm

Фарскейпа ми допадаше по-първите сезони, излъчваха ги по Диема преди доста време. В момента е някаква пародия. И тоя главният герой, се появи и във "Старгейт" и той се превърна в пародия. Докато старият титуляр, който ми беше любимец още от прастарият "МакГайвър" беше мн сериозен тип и придаваше сериозност и на филма.:)
Новият "Герои" за мен е абсолютна боза, и изобщо ми се струва, че най-свежото напоследък беше "Фринч".

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Mon Mar 09, 2009 11:05 am

coldie wrote:И тоя главният герой, се появи и във "Старгейт" и той се превърна в пародия. Докато старият титуляр, който ми беше любимец още от прастарият "МакГайвър" беше мн сериозен тип и придаваше сериозност и на филма.:)
"МакГайвър" никога не е предавал сериозност на Старгейт.Пича половината време разправяше как ще изпусне Simpsons,а другата половина как му се яде!
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

stealth
Scholar
Posts: 112
Joined: Thu Jan 03, 2008 3:37 pm

Post by stealth » Mon Mar 09, 2009 6:09 pm

така е, но го правеше с абсолютно сериозен тон :lol:

а Doctor Who е може би най-доброто, което съм гледал напоследък. сори, но не мога да го опиша :oops:

User avatar
VenomPlague
E'lir
Posts: 165
Joined: Fri Jun 20, 2008 10:07 pm

Post by VenomPlague » Tue Mar 24, 2009 10:47 am

Силно ви препоръчвам да хвърлите едно око на Breaking Bad, ако вече не сте го направили. Много е силен. Невероятна смесица от черен хумор и драма. Вярно, по сюжет прилича на Weeds, който тука има доста фенове, но това което смятам ще ви грабне е изключителната роля на Брайън Кранстън(знаете го - бащата на Малкълм). Засега излязъл е само първи сезон(7 серии) и първите три серии от втори, който се очаква да е към 13. А пилотният е нечовешки просто. Наистина дори само него да гледате ви гарантирам, че ще се зарибите.
Знаех си, че след време аватарът ми ще стане отново актуален ;)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 78 guests