Joss Whedon's Dollhouse

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Tue Jan 12, 2010 2:50 am

Oт това интервю изглежда, че нещата от Epitaph One са ги праскали доста на рандом и после това им е изиграло лоша шега.Ама то целия сериал си е лоша шега.
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Tue Jan 12, 2010 4:57 pm

Е то от това интервю излиза, че абсолютно всеки сценарист си пише своя епизод както му падне, без въобще да се съобразява грам с тези след него и без всички да имат някаква обща визия за цялостното развитие. Което, ако е вярно, наистина би било доста смущаващо...
But goddamn,
you got me in love again

Coolwind
Smallfolk
Posts: 3
Joined: Wed Jan 06, 2010 11:42 pm

Post by Coolwind » Wed Jan 13, 2010 12:14 pm

За пръв път ми се случи да си изтеглия епизод от сериал и да го спра по някое време, защото не ми стигат нервите да го догледам...изгледах първи сезон от чиста проба скука и да видя дали най-после няма да вземе да си върне паметта, но просто има нещо много объркано в този сериал...

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Sat Jan 16, 2010 1:11 pm

Днешният епизод беше чудесен и ми се иска да споделя някои впечатления, които ги усещах някак инстинктивно през целия сериал, но сега вече бяха напълно завършени и категорични. Но ще го направя след като изгледам и последната серия, за да мога наистина да коментирам цялостно.


Сега една седмица почивка и след това... финалът.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sat Jan 16, 2010 5:28 pm

Енвер Джокай пак ме израдва на макс. :D

Иначе Уидън или трябва да прави кратки сериали по ефирни телевизии, или дълги по платени кабелни.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Sat Jan 16, 2010 5:37 pm

Аз днес попаднах на някаква статия, която казваше, че Джос е работил с Фокс само защото те вече са имали договор с Елайза. Не знам до колко е достоверно...

http://www.comicbookresources.com/?page ... e&id=24437
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sat Jan 16, 2010 5:49 pm

Така е, да, знаеше се от самото начало.

Фокс обаче му пуснаха доста гювеч с Долхауса, не мога да им го отрека. Други телевизии нямаше дори втори сезон да му дадат при тия ниски рейтинги.

Та да се сърди на себе си. Не е като да не знае как се работи с ефирна телевизия, която трябва да се съобразява с рейтингите си. Творческите експерименти със стендалоунки (като в първия сезон) за малобройния фенски елит - някъде другаде.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sun Jan 17, 2010 7:02 pm

Очертава се отлагане на финала за 29-и януари.

На 22-и всички основни телевизии в САЩ ще предават телемаратона на MTV с водещ Джордж Клуни за набиране на средства в помощ на Хаити.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Sun Jan 17, 2010 10:11 pm

Дам, то и на промото за епизода пишеше "след две седмици".

Повечко ще почакаме, но по-добре така, другата Събота имам изпит :D
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
VenomPlague
E'lir
Posts: 165
Joined: Fri Jun 20, 2008 10:07 pm

Post by VenomPlague » Mon Jan 18, 2010 5:20 pm

Като заговорихте за Джос и кабелни телевизии, наскоро четох, че шефът на Fx има насрочени разговори с него. Но доколкото си спомням, точно така пишеше - разговори, а не преговори за ново предаване.
Сега, аз от тази телевизия не съм гледал нищо и не я познавам, но името ѝ ме наведе на мисълта, която в последствие и Уики потвърди, че тази телевизия има нещо общо с Фокс, така че не е излязъл съвсем от гората.

А иначе, поне мен, предпоследната серия ме остави с много горчиви чувства.
Spoiler: show
Не мога да оправдая съшитостта с бели конци на сценария, дори пред извинението, че е ръшнато заради прекратяването. Да, врътката с шефа на Росъм от миналата седмица ми хареса, но мотивацията му от тази седмица беше слаба. Какво беше това смешно обяснение, че технологията не може да се спре? Добре, че поне Хари Ленъкс е добър и се справи колкото можа с образа.

Друго, което ме изнерви в тази серия беше Уиски/Др. Сандърс. Само в една серия Ейми Ейкър успя да изиграе много по-добре, кризата от разкритието, че е кукла и страхът да загуби самоличността си, от Душку, когато Еко имаше подобен момент. И сега тотално заличиха това и я принизиха до посредствен злодей. Дори боят им с Еко беше тотално излишен. По щях да се зарадвам, ако Тофър си отмъщаваше по някакъв лукав и изобретателен начин.

За Мели да не започвам. Да, това животно "любовна връзка" при Джос Уидън не съществува или в най-добрия случай е мутирало, това го знаем. Но смятам беше излишно в две серии подред, веднага когато два от персонажите се съберат, малко след това да виждаме на женския герой мозъкът по стените. Две серии. Подред.

Е, имаше и неща, които ми харесаха. Енвър като Тофър и 2рия път радваше. Хари Ленъкс дори като кукла вкарваше респект. Тук-там някоя друга реплика, но иначе серията ме разочарова тотално.
Знаех си, че след време аватарът ми ще стане отново актуален ;)

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Jan 18, 2010 5:27 pm

При Мели най ме издразни
Spoiler: show
това, че изобщо успя да надвие програмирането си. Щото влюбена, разбираш ли, и нейната личност взела превес. Егати бълвоча. :x
Адски съгласен с наблюдението за еднаквите събития в две поредни серии. Досадно е вече.

Това с д-р Сандърс и на мен ми беше бая излишно и дошло отникъде.

А това с технологията е доста малоумно и от чисто причинно-следствена гледна точка.
Spoiler: show
Правим всичко възможно да я развием и сега като я има ще се напънем да изработим ваксина за нас си - малцината избрани, които ще оцелеят в новия световен ред, МУА-ХА-ХААА.

Само дето Керълайн я направиха кукла доста преди да се постигне въпросната технология, та тогава нямаше откъде да знаят, че им трябва специално нейната гръбначно-мозъчна течност за ваксината.
Хронологията на събитията е тотално в джаза тук.

Ама както се разбра от интервюто с Тим Майниър в линка по-назад, нещата се дотаманяват на парче. Това е положението.



Иначе двете открития за мен от тоя сериал са Енвер Гьокаж и Фран Кранц. А британското произношение на Оливия Уилямс ме кефи зверски.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Mon Jan 18, 2010 8:34 pm

Моето мнение в общи линии се припокрива с това на VenomPlague. Праскаха някакви обрати там, колкото да има, но обясненията за тях бяха безумни просто.
Spoiler: show
Най-много се набива в очи фактът, че ако Каролин е толкова ценна за Бойд, той трябва да е абсолютен дебил да позволява да я пращат на опасни мисии през седмица. В момента в който пичът осъзнава, че тя наистина произвежда ваксината, би следвало да я пази в най-тайния бункер и да я импринтва колкото се може повече (защото като резиствала се произвеждало нещото).
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Mon Jan 18, 2010 9:57 pm

Специално за Бойд
Spoiler: show
наистина имаше доста неща в действията му, които изглежда невероятно нелогични. Но имайки се предвид, че те го представиха в крайна сметка като изкукуригал психопат, не се и опитвам да търся логика. Ясно, че това е доста евтино измъкване, на мен също не ми хареса особено. Но пред един истински хитър зъл гений и един просто луд човек, който не осъзнава реалните последствия от действията си, май второто ми звучи по-добре.
Това с Уиски наистина си беше набързо наблъскано, както повечето неща във втората половина на този сезон, но аз мисля
Spoiler: show
че нея са я поимпритнали с някои допълнителни неща още в момента след бягството й. И после вече в тази серия вкараха в нея онзи другият основател, който само сменя телата си. Явно в последствие Тофър й връща доктор Сандърс импринта, поне от бъдещето така изглеждаше.
Но пък Мели не ме ядоса въобще, дори ми хареса особено много.
Spoiler: show
Аз не се зарадвах, когато я върнаха в миналата серия, някак не исках да стане нещо между нея и Пол. Затова бързата й смърт ме устройва :D
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Jan 18, 2010 10:00 pm

Не те ядоса как Мели
Spoiler: show
надви програмирането си след емоционалния призив на Пол "Бори се, ти можеш!!!", въпреки че всички епизоди досега ясно показаха, че това е невъзможно?! Щото само Еко е Дъ Чоузън Уан по тая линия, нали чу инфодъмпа на Бойд?! :lol:
Това с нея по аналогия с предишния епизод също не ти пречи, гледам.
Голям си фен, наистина. :P
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
VenomPlague
E'lir
Posts: 165
Joined: Fri Jun 20, 2008 10:07 pm

Post by VenomPlague » Mon Jan 18, 2010 10:37 pm

Spoiler: show
Е това с "лудостта" е най-елементарното възможно измъкване и изобщо не трябва да се използва. Никога. Още по-малко в сериал на Уидън.

Още нещо се сетих за Уиски. Те в предишната серия нали показаха някаква връзка с Бойд? Какво стана с това? Той я прежали и я даде да я импринтнат с учения. Cold Bastard. Или тя в този момент не е била Д-р Сандърс, а учения, което прави целувката, която си спомням, че показаха грешна на толкова много нива, че не ми се мисли. :mnia:

И Мели чини ми се доста бързо след окуражаванията на Пол се съвзе, все едно нямаше никаква вътрешна борба. Никаква съпротива от програмирането, изобщо. Дори не премигна, за да превключи :D Но това вече може би е заяждане от моя страна, спирам дотук, че колкото повече му размишлявам, по се ядосвам. И все пак, дано завърши хубаво.
Знаех си, че след време аватарът ми ще стане отново актуален ;)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 74 guests