Joss Whedon's Dollhouse

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri Dec 18, 2009 9:49 pm

Докато зяпах с едно око БиТиВи Синема хванах голяма част от епизода от първи сезон с Адел като клиентка на Виктор и разкриването на шпионина в Къщата.

Дублиран. :x

И при все дублажа пак успя да ме изкефи. Което само показва колко ще се израдвам при повторното изглеждане като завърши и вторият сезон. В оригинал ЕСТЕСТВЕНО.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

Бобсън
Arcanist
Posts: 779
Joined: Fri Feb 08, 2008 11:34 pm

Post by Бобсън » Sat Dec 19, 2009 7:16 am

Хайде моля, влачете моля!

Мотльовци таквиз...:)

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Sat Dec 19, 2009 10:34 am

Нямам думи да опиша колко ме изкефи десети епизод.

Девети не беше лош, имаше няколко много добри момента и сцени, но главната история ми ставаше на места леко скучна.

Обаче десети беше просто страхотен. От началото до върховните финални пет минути. Велико, велико, несъмнено велико.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Sat Dec 19, 2009 11:29 am

Yup. Десети е брутален просто, което вероятно означава че оставащите три епизода ще са космически. Особено ще ми е интересен следващият, който е Тим Миниър-ски.

passer, не си прав. В смисъл съгласен съм че ако първи сезон беше като втори вероятно щеше да събере повече рейтинг, но от друга страна личното ми мнение е че втори е така action-packed тъкмо щото фоксаджии решиха да го спират. Ако Уидън имаше и минимална надежда за 3ти сезон мисля че щеше да продължи със стендалоунките, първите два епизода за мен си бяха точно такива.

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Sat Dec 19, 2009 12:25 pm

Тhe Attic определено беше най-добрия sci fi от доста време на сам.Браво на Джон Касадей за режисьорския дебют и браво на Уедън, че последните няколко епизода ще се мега яки.
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Sat Dec 19, 2009 2:23 pm

Охоо, той точно на днешния епизод ли беше режисьор :) Аз бях чел, че ще дойде, но не знаех, че ще е точно за тази серия. Но наистина се е справил страшно добре.


Но иначе съм съгласен с armageddon, че най-вероятно нещата се развиват толкова бълзо и свързано, защото остават малко серии. Ако имаше шанс за още сезони, Джос щеше да работи по-бавно и да даде на историите повече време.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sat Dec 19, 2009 3:09 pm

armageddon wrote:passer, не си прав. В смисъл съгласен съм че ако първи сезон беше като втори вероятно щеше да събере повече рейтинг, но от друга страна личното ми мнение е че втори е така action-packed тъкмо щото фоксаджии решиха да го спират. Ако Уидън имаше и минимална надежда за 3ти сезон мисля че щеше да продължи със стендалоунките, първите два епизода за мен си бяха точно такива.
Ако е така (което не е сигурно, защото "Бъфи" и "Ейнджъл" също тръгнаха мудно, както споменах :wink: ) тогава по-добре, че - след неочаквания жест с даването на втори сезон - решиха да спрат сериала, та да вземе Уидън да се размърда. Ако беше продължил със стендалоунките, щеше да загуби още повече зрители.

Тоя негов лаф, че прави сериали за малко хора, които зверски да им се кефят, а не за много, които просто да ги харесват, не върви в телевизия, която трябва да се съобразява с рейтинги. И той досега трябваше да го е разбрал, все пак Долхауса не му е сефтето.

И не виждам с кое от казаното от мен не си съгласен. Говорех само за причината за ниските рейтинги, по което явно сме на едно мнение. :)
passer-by wrote:Отново уточнявам, че не говоря за индивидуално добри епизоди, а за развитието на общата история, защото именно тя задържа зрителския интерес, а не самостоятелните етюди. (...) Щом дори Уидънови фенове се отказаха да следят "Долхаус", какво да се очаква от общата публика?
:idea: :wink:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
VenomPlague
E'lir
Posts: 165
Joined: Fri Jun 20, 2008 10:07 pm

Post by VenomPlague » Sat Dec 19, 2009 7:09 pm

Attic, без съмнения, е най-добрият епизод за сезона за момента. Ето това се казва епизод, който да запази вниманието на публиката дори и след дълга(или не чак толкова) пауза. Жалко, че вече е малко късно за това.
А на
Spoiler: show
Darth Vader only kills lieutenants not stormtroopers.
съм се смял с глас много много време.

И едно интересно наблюдение:
Spoiler: show
Забелязахте ли, когато освободиха Виктор, в кой хотел го настаниха? Бая се е променил от времето, когато Ейнджъл и компания бориха злото от там.
Знаех си, че след време аватарът ми ще стане отново актуален ;)

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Sat Dec 19, 2009 8:04 pm

Хах, дам… Беше доста яко това, на мен ми стана носталгично за момент.

passer-by wrote:Ако е така (което не е сигурно, защото "Бъфи" и "Ейнджъл" също тръгнаха мудно, както споменах :wink: ) тогава по-добре, че - след неочаквания жест с даването на втори сезон - решиха да спрат сериала, та да вземе Уидън да се размърда. Ако беше продължил със стендалоунките, щеше да загуби още повече зрители.
Бъфи и Ейнджъл не просто тръгнаха мудно, но и продължиха да се развиват плавно. Втори сезон на Долхаус за момента изглежда като втори, трети и четвърти на Ейнджъл взети едновременно. Харесвам го доста, но нямам как да не призная, че стават страшно много неща, историите се развиват страшно бързо, едва ли не във всяка серия има сериозни и значими обрати. Изглежда си прибързано, макар напълно да разбирам сценаристите, все пак са искали да разкажат историята в оставащите им епизоди. Но нито в Бъфи, нито в Ейнджъл има похват от рода на
Spoiler: show
прескачане на три месеца по средата на сезона, през които месеци главните герои са живяли заедно и ей така са се влюбили.
Разбирам защо прибързват с историята и се радвам, че го правят, вместо да я оставят неразказана. Но все пак бих се радвал дори повече, ако можех да видя как Еко се съврзва с Пол, как той отива при нея, как започват да живеят заедно, как тя постепенно става цяла личност и развива чувства към нея.
Историята на Адел също би имала много по-могъщо въздействие, ако имаше 14, а не 4 епизода. Падението й от ръководителка на Къщата до жена, сервираща питиета можеше да е много хубаво направено в повече епизоди. Също и историята с трансформацията й можеше да е по-силна, ако не беше станала напълно зла и след това адски добра в рамките на 3 серии.

Но с оглед на атмосферата от първи сезон определено е видно, че сюжетите са били предвидени за по-бавно темпо. Категоричен пример за това е една сцена от Epitaph One, която просто не успя да се вреди в прибързания таймлайн –
Spoiler: show
сцената, в която Тофър впечатва в Еко личността на рускиня, която не може да говори английски. Пред него Еко не показва никакви признаци на самосъзнание, че е Еко. Но когато се качва в асансьора с Балард, тя веднага започва да говори на английски и казва, че главоболието продължава да става все по-тежко.
Във втори сезон главоболията на Еко започнаха чак след седми епизод. При това тя веднага беше вкарана в изолатор и още в осми епизод Тофър научи истината за нея и тя престана да се преструва пред него.
Т.е. моментът от Epitaph One напълно увисва във въздуха.
Може би не е случайно, че именно тази сцена беше един вид показана и в днешния епизод –
Spoiler: show
в кошмарите на Еко. Тя пак се качи в асансьора с Балард и му каза, че главоболията й стават все по-лоши. И носеше същата рокля и имаше същата прическа.

Както казах и по-горе – разбирам защо сценаристите е трябвало да развият така набързо сюжета и се радвам, че са го направили. Но все пак бих се радвал много повече, ако можеха да разкажат същата история доста по-бавно, в повече епизоди и сезони. Но не бих се радвал на още два или три сезона, в които сюжетите се развиват бързо и пришпорено и нямат време да дишат. Този похват го одобрявам само за преждевременно спрян сериал, който иска да каже възможно най-много с оставащите му епизоди.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Sun Dec 20, 2009 5:21 am

Все още смятам, че Epitaph One е доста по-добър от The Attic (а и от всички останали епизоди), но и новият не беше лош (за девети или добро или нищо, аз затова ще си замълча ;)). Адел толкова много да управлява, просто не е истина.

@Dr. Horrible
Spoiler: show
Падението й от ръководителка на Къщата до жена, сервираща питиета можеше да е много хубаво направено в повече епизоди. Също и историята с трансформацията й можеше да е по-силна, ако не беше станала напълно зла и след това адски добра в рамките на 3 серии.
От друга страна, като нищо можеше да се осерат с детайлите на сюжета. Аз и сега не съм много убеден, че целият маскарад имаше особен смисъл, не е като преди последните два епизода да нямаше куп поводи да пратят Еко на Тавана, а и въпросната би имала много повече основания да се довери на Адел преди Адел да почне да се изживява като Лайла Морган на стероиди.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Mon Dec 21, 2009 8:45 am

И не виждам с кое от казаното от мен не си съгласен. Говорех само за причината за ниските рейтинги, по което явно сме на едно мнение. :)
passer-by wrote:Отново уточнявам, че не говоря за индивидуално добри епизоди, а за развитието на общата история, защото именно тя задържа зрителския интерес, а не самостоятелните етюди. (...) Щом дори Уидънови фенове се отказаха да следят "Долхаус", какво да се очаква от общата публика?
:idea: :wink:[/quote]

В ретроспекция и аз не виждам с кое конкретно не съм бил съгласен, или просто вече ми се е загубила нишката на мисълта.

Ако говорим за сцени, пропуснати от Епитаф Първи, и не намерили място във 2ри сезон, поради пришпорването на сезона впредвид преждевременната му кончина, най-голяма загуба вероятно (поне за мен) е онази сцена която загатваше някакви по-близки отнешения м/у Бойд и Уиски. Изобщо загубата на Ейми Ейкърс за почти целия сезон я намирам за огромен минус. Ако имаше повече серии за този или повече сезони, определено щеше да може да се покажат повече неща.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sat Dec 26, 2009 8:39 pm

В момента по БиТиВи Синема върви... Epitaph One.

Иначе премиерата на "Долхаус" по този канал е от утре.

Пичовете пускат епилога на първи сезон преди въобще да излъчат сериала.

..................................................................................
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
VenomPlague
E'lir
Posts: 165
Joined: Fri Jun 20, 2008 10:07 pm

Post by VenomPlague » Sat Dec 26, 2009 9:29 pm

Spoiler: show
Image
Знаех си, че след време аватарът ми ще стане отново актуален ;)

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Sat Dec 26, 2009 9:54 pm

passer-by wrote:Докато зяпах с едно око БиТиВи Синема хванах голяма част от епизода от първи сезон с Адел като клиентка на Виктор и разкриването на шпионина в Къщата.
passer-by wrote:В момента по БиТиВи Синема върви... Epitaph One.
Иначе премиерата на "Долхаус" по този канал е от утре.


Не разбирам.
Никога не съм гледал БиТиВи Синема, но преди две или повече седмици един мой приятел ми беше казал, че е гледал трети епизод, известно време след това чета тук мнение за девета серия... А сега ми казвате, че сериалът започвал от утре о.О
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sat Dec 26, 2009 9:56 pm

Опа. :oops:
Май съм объркал премиерата от утре за някой друг сериал, Боунс вероятно.
Нали не следя сериалите дублирани и си пускам БТВ Синема най-вече за фон, ако има нещо хем интересно, хем субтитрирано.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 75 guests