Joss Whedon's Dollhouse

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Wed Oct 14, 2009 7:09 am

Roland wrote: Притеснява ме само, че сезонът е доста безпосочен засега, а очаквах да е обратното - предният си имаше интрига и основен злодей още от първа серия, тук засега никаква връзка, освен състоянието на Ехо, а то само не може да движи историята, мисля.


И тук още от първи епизод се появи сенатор Уесли. :D
Той най-вероятно няма да е the big bad на сезона, но все пак може неговото участие в сюжета да доведе до интрига, която да се развива до финала.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Oct 14, 2009 7:11 am

Е той по-скоро ми мяза на Балард 2.0, отколкото на Алфа, нали... С който, апропо, какво стана в крайна сметка? Нещо не ги виждам да се тревожат за него, а имам спомен, че избяга...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Wed Oct 14, 2009 7:29 am

Балард беше по-безобиден, Адел си го разиграваше както й падне. Докато чрез сенатора могат да дадат повече информация за големите шефове на организацията. От предишния сезон бяха загатнали, че Долхаусът има някаква мистериозна цел и аз ще се радвам да видя повече развитие по това направление.
А Алфа явно е утихнал временно, но се надявам да се появи пак този сезон.
But goddamn,
you got me in love again

Бобсън
Arcanist
Posts: 779
Joined: Fri Feb 08, 2008 11:34 pm

Post by Бобсън » Sat Oct 17, 2009 7:21 pm

Мрън!!
защо няма от снощи нов епизод???

и чувам, че този сезон ще го прекъсват след 13и еп.... Гадуве...

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sat Oct 17, 2009 7:25 pm

Бобсън wrote:Мрън!!
защо няма от снощи нов епизод???

и чувам, че този сезон ще го прекъсват след 13и еп.... Гадуве...
Защото имаше планирано излъчване на бейзболен мач, както стана дума по-назад. На 23-и ще си има четвърти епизод, споко.

А за прекъсване не се знае. Единственото сигурно е, че Фокс ще излъчат поръчаните 13 епизода, което предвид все по-кошмарните рейтинги на сериала си е голям жест, трябва да им го призная.

Пък за нататък стискаме палци рейтингите да се повишат и да поръчат и още епизоди. Но при тези обстоятелства не съм оптимист. Уидън неслучайно обяви, че готви приемлив завършек на ниво епизод 2.13, с леки вратички за всеки случай.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Sat Oct 24, 2009 8:49 am

4-ти епизод беше хубав, имаше някои доста силни моменти, особено визуално. Аз не вярвах, че историята на Сиера би могла да ми е интересна въобще... Но беше. :)
И Тофър и Адел бяха великолепни :)


Жалко, че следващия епизод ще излезе чак през Декември... Но поне ще излизат по две серии тогава. :)
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sat Oct 24, 2009 8:55 am

Dr. Horrible wrote:Жалко, че следващия епизод ще излезе чак през Декември... Но поне ще излизат по две серии тогава. :)
Което хич не е добър знак. Е, добре поне, че ще излъчат поръчаните 13 епизода от втори сезон. Така Уидън има достатъчно време да си подготви завършека.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sat Oct 24, 2009 10:17 am

Много здрав четвърти епизод. И Сиера, и Тофър, и Бойд, и Адел, и Виктор, и Кийт Карадайн се представиха чудесно.

А финалният кадър беше великолепен. Толкова много се каза с него. Квинтесенцията на целия епизод. По Уидъновски.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Sat Oct 24, 2009 3:04 pm

Where the frell was Ballard?Не, че беше нужен.Мда, много здрав епизод.
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
VenomPlague
E'lir
Posts: 165
Joined: Fri Jun 20, 2008 10:07 pm

Post by VenomPlague » Sat Oct 24, 2009 3:12 pm

Дам, най-силния епизод за този сезон според мен. Успя да ми изгради емоционална привързаност към някои от героите. Нещо, което досега ми беше проблем с този сериал.

И все пак ако Уидън не почне да вади асата от ръкава си в следващите серии, бъдещето няма да е добро за този сериал. А и тази огромна почивка хич не помага.

Бобсън
Arcanist
Posts: 779
Joined: Fri Feb 08, 2008 11:34 pm

Post by Бобсън » Sat Oct 24, 2009 7:45 pm

passer-by wrote:Много здрав четвърти епизод. И Сиера, и Тофър, и Бойд, и Адел, и Виктор, и Кийт Карадайн се представиха чудесно.

А финалният кадър беше великолепен. Толкова много се каза с него. Квинтесенцията на целия епизод. По Уидъновски.
Кой пък е Кийт Карадайн?
Малко ме зачуди силно скритата ретроспекция, при която
Spoiler: show
Тофър отива да прибере Прия от лудницата...
Не подходиха към момента... умело... пък Бат' Джос не е малък, знае как се захождат такива неща...
Ако обаче финалният кадър е типично по Видъновски, то
Spoiler: show
някой ще умира от двамата и другият ще е в тежка за изживяване загуба...
Хареса ми тънката заигравка с
Spoiler: show
Иде Буря, нещо Лошо и Голямо...

това може да се тълкува като мета бележка за надвисналото прекратяване...
А Г-на Енвар Гджокай ме впечатли силно с ролята
Spoiler: show
на Италиански търговец..
Много го бива в Акценти и не само в Руските...

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sat Oct 24, 2009 7:50 pm

Бобсън wrote:Кой пък е Кийт Карадайн?
:shock:

:spank:

http://www.imdb.com/name/nm0001018/

Тук беше големият шеф, който нареди на Адел да си трае и да изпълнява. "You wouldn't like our early retirement plan".


Мен пък ми хареса ретроспекцията.

За влюбените се надявам да не си прав, но Уидън е печално предвидим в тия неща, уви. Дано пък тук да няма време да приложи традиционния си садизъм.

За метабележката - напълно възможно това да е допълнителен подтекст, да.

За Енвер Гьокаж съгласен.



Един фен каза, че епизодът е бил здрав И благодарение на отсъствието на Балард и почти пълната липса на Ехо. Малко пресилено, но все пак имаше зрънце истина. Иначе ми хареса разговорът между Ехо и Бойд.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

Бобсън
Arcanist
Posts: 779
Joined: Fri Feb 08, 2008 11:34 pm

Post by Бобсън » Sat Oct 24, 2009 8:32 pm

passer-by wrote:
Бобсън wrote:Кой пък е Кийт Карадайн?
:shock:

Тук беше големият шеф, който нареди на Адел да си трае и да изпълнява. "You wouldn't like our early retirement plan".
В Епизода съвсем епизодичен тип... Въобще не смятам за нужно да знам, кой е актьора и това, че е брат на David...
То ако ще подхождаме така, що не си говорим, за правнучката на лелята на кърмачката на Charles Chaplin, дето чакаше на светофара срещу пазарчето дето Прия продаваше на сергия... Аз си давам труда да пиша чужбинските имена да се дирят лесно в википедия та хич не ми и хрумна, че е Keith ...
Нямаше ли един актьор от BSG дето го раздаваше голям шеф на Адел?
[/quote]

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sat Oct 24, 2009 8:35 pm

Кийт Карадайн е малко по-установил се актьор от "правнучката на лелята на кърмачката на Charles Chaplin". Не го споменах защото е брат на Дейвид, демек.

Виж му ролите в линка от имдб-то и сам прецени. Може да не е толкова известен колкото брат си, но и не е взет от гората.

А в четвърти епизод ми хареса изпълнението му.

И не ме цитираш изцяло. :mrgreen:
Бобсън wrote:Кой пък е Кийт Карадайн?
:shock:

:spank:

http://www.imdb.com/name/nm0001018/

Тук беше големият шеф, който нареди на Адел да си трае и да изпълнява. "You wouldn't like our early retirement plan".
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Sat Oct 24, 2009 8:46 pm

Бобсън wrote: Ако обаче финалният кадър е типично по Видъновски, то
Spoiler: show
някой ще умира от двамата и другият ще е в тежка за изживяване загуба...
В 13-ти епизод на първи сезон
Spoiler: show
и двамата са показани в бъдещето и двамата бяха живи поне няколко години напред. Тоест и да става нещо такова, ние едва ли ще го видим в сериала.


Впрочем, като споменах бъдещето, доста ми се иска да разбера какво точно се е случило и по-специално
Spoiler: show
дали Еко наистина убива Адел. Не ми се вярва, защото това е точно против природата на Еко, която в крайна сметка е вечната Спасителка, но все пак... Беше доста бясня, някак.


И не съм съгласен с това, че епизодът бил добър, защото Еко и Пол почти липсвали. Просто си беше силен и завладяващ сам по себе си. Не мисля, че би бил по-лош ако и Пол имаше някакво екранно време. Въобще не виждам откъде идва идеята, че Еко и Пол "развалят" сериала... Те не са най-любимите ми персонажи, защото това е Адел, но все пак ми се струват доста интересни и най-често следя сюжетните им линии с голям интерес. И епизод 1х06, който се въртеше до голяма степен около Пол, е сред най-добрите и най-интригуващите в сериала.
But goddamn,
you got me in love again

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 74 guests