Официалният Supernatural топик

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Maledictus
Warmage
Posts: 1190
Joined: Sat Feb 23, 2008 10:27 am
Location: In the middle of the Danse Macabre
Contact:

Post by Maledictus » Mon May 04, 2009 2:30 am

Spoiler: show
И на мен така ми се струва, пък Боби ми е рядко симпатичен., обаче е единственият, който става за бастисване - хем е достатъчно близък на братята, за да излезе убиването му чудовищен акт, хем е не особено централен персонаж....Ще видим де...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon May 04, 2009 10:01 am

А аз си изгледах втори сезон и съм турбо доволен. Беше двойно по-добър от първи, както в самостоятелните си епизоди, така и в основната история. Дийн ми се утвърди като безкрайно по-интересният герой с много по-реалните проблеми и развитие. Освен това ме кефи колко е уязвим всъщност, под мачо маската.

Може би сега ще си дам малко почивка преди трети обаче :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue May 05, 2009 2:46 pm

Чета си гайда на втори сезон в момента и като цяло е як (макар и да не може да се мери с фен-гайдовет на Кийт Топинг), но леко ме дразни как пичът или си спестява, или не е хванал някои очевидни Бъфи-референции в сезона. А може и да е въпрос на някакви права да не ги споменава, ама аз все се дразня. Не става въпрос за неща като двамата гийкове от първи сезон (директно взети от шести на Бъфи) и тяхното "What Would Buffy Do", а за по-тънки работи:

- Амбър Бенисън (Тара от Бъфи) в ролята на реформирана вампирка.
- жертвата на призрак в един епизод се казваше Антъни Джайлс (Антъни Стюарт Хед играе Джайлс в Бъфи)
- почти съм сигурен, че и епизодът с върколака има директна връзка с Бъфивърса.

Не си ги въобразявам тия работи, щото Крипке си е признавал, доколкото знам, че е фен на Уидън. Що тогава не са споменати в официалния гайд, баси?
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu May 07, 2009 9:24 am

Иззяпах екстрите на първи сезон. Тоя екип ми създава некво много фърфалашко усещане "всичко е много куул и направихме това и онова, за да е куул". Явно трябва да си пренастроя представата за тв-сериали, щото като гледам хора с реален план и идеи за произведенията си в телевизията са изключение, а не норма...

Прочее, шокиращо за мен, но Джаред е доста по-разчупен и естествен от Дженсън извън кадър. И за мой ужас, настина се произнасяло "Падалеки". Нищо по-тъжно от това да забравиш корените си :cry:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Thu May 07, 2009 9:31 pm

Roland wrote: И за мой ужас, настина се произнасяло "Падалеки". Нищо по-тъжно от това да забравиш корените си :cry:
Какъв ти ужас, нали те бях подготвила??? Тва, че не ми вярваш си е чисто кощунство! :twisted:
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu May 07, 2009 10:14 pm

Ти си извратена. Обзалагам се, че прекарваш поне по пет минути всеки ден пред огледалото да си повтаряш "Уайноуна Райдър. Уайноуна Райдър. Уайноуна Райдър..."
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Thu May 07, 2009 11:08 pm

Yeah, maybe..but that's one of the main reasons to like me that much, so..deal with it! :twisted:
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri May 08, 2009 9:28 am

Иззяпах екстрите и към втори сезон. Крипке (КрипкИ!) е бая ламав като приказва зад кадър, звучи тотално clueless и най ме вбеси, че в What Is And What Should Never Be баш на най-силните и смислени сцени почва да ти плямпа за декорите и ефектите, баси! Но гаг-рийлът маже кардинално, по-як е дори от тоя на първи сезон, който мажеше доста.

Също така го имаше оригиналният кастинг на Джаред и почнах да си давам сметка, че проблемът не е, че той е чук и не може да играе, а че героят е чук и няма какво да му се играе. Все повече се убеждавам, че пичът всъщност си е много добър...

И все пак:

Henricksen: You think you're funny?
Dean: I think I'm adorable.

That kinda says it all :mrgreen:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Fri May 15, 2009 4:10 pm

Финала много ме изкефи.Cliffhanger-ът накрая не ме изненада много,но диалогът беше убийстен!
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat May 16, 2009 10:21 am

До пети епизод на трети сезон съм и засега ме кефи много. Освен това имаше баси култовите лафове, начело с I'm Batman - на Дийн, който ме събори на пода, и ужасно милото мрънкане на Сам "I lost my shoe". Плюс "Dude, could you be more gay?", когато Сам му разказваше приказки...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Maledictus
Warmage
Posts: 1190
Joined: Sat Feb 23, 2008 10:27 am
Location: In the middle of the Danse Macabre
Contact:

Post by Maledictus » Sat May 16, 2009 11:00 am

Spoiler: show
Доволен съм много от последния епизод. И самодоволен - през цялото време повтарях на Шулца, че Руби ще преебе Сам на финала. :twisted: И култовото
God is not in the building...
Отвориха си голяма врата към пети сезон, дано вдигнат нивото още... И вътрешно ми се ще Кастиел да е разхвърлял перушината на архангела.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6924
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Sat May 16, 2009 11:22 am

Spoiler: show
То беше очевидно, че го работи от сума време :wink: Язък само, че голямата смърт дето щеше да ни остави втрещени така и не се състоя.
Кастиел със сигурност трябва да е оцелял в някаква форма, че иначе няма много смисъл Миша Колинс да става част от постоянния каст. Хубавото на този край на сезона е, че първият епизод от следващия със сигурност ще е по основната сюжетна линия.
Лошото е, че има слухове, че петия щял да почне не есента, а чак февруари. Дано не са верни.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Lazy
E'lir
Posts: 185
Joined: Sat Apr 24, 2004 10:27 am
Contact:

Post by Lazy » Sat May 16, 2009 11:52 am

Spoiler: show
Язък само, че голямата смърт дето щеше да ни остави втрещени така и не се състоя.
Може да са мислили, че смъртта на Руби ще ни втрещи. :mrgreen:
Всъщност би могло и да стане така, ако се бяха постарали да направят Руби по-главен герой. А тя така и си остана второстепенна. Изобщо, малкият брой главни герои е най-големият проблем на този сериал според мен.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6924
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Sun May 17, 2009 11:02 pm

Има злостни спойлери за трети и четвърти сезон. ДА НЕ СЕ ЧЕТЕ, АКО НЕ СТЕ ГИ ГЛЕДАЛИ.
Spoiler: show
Попе, това е по твоята част:
Darth Sidious wrote:Предизвикателството сериала на "Свръхестествено"

Отдавна не бях писал в блога си, но този път възмущението ми надделя след като станах свидетел на 22 серия от 4 сезон от сериала "Свръхестествено". Основното, което ме възмути беше отношението към ангелите. Като фен на ангелите аз не мога да отмина тъжния факт, че представеното от сериала значително се различава от това, което е описано в Светото Писание. Дано това не е продиктувано от факта, че те имат различна гледна точка в деноминационен аспект или просто се опитват сами да тълкуват Писанията. Защото ако е така то това може да бъде сериозно възприето от редица крайни фракции, което ще се отрази зле върху внушенията от сериала.
Кои са основните моменти, които ми направиха такова грозно впечатление. Първият момент, принизяването на ролята на Св. Архангел Уриел. Архангел Уриел, известен още като "Божията Огън" или "Просветителя на душите", един от най-верните небесни войни бе представен твърде недобре. Създателите на сериала са си позволили да стигнат дотам, че да превърнат ролята му в негативна. Това граничи с богохулство. И при положение, че имаше толкова образи те избраха точно този библейски образ. Не искам да издребнявам, но това говори за тенденциозно отношение към ангелите.
Вторият момент е издигането на пиедестал на двата образа - на Сам и Дийн. В някои моменти те биват представяни и като по-безгрешни от самите ангели. Безгрешен е само Бог. Ала глупаво е да се мисли, че има хора, по-умни от Небесните ангели. Така се стигна до оварваряването на двата образа. Аз няма да използвам думата чудовище, но за жалост от милата осанка на Сам вече не е останало нищо. Що се отнася до характера на Дийн - циничността му е намаляла, но за сметка на това постоянно оспорва заповедите на Небесата.
Третият момент е свързан с показването на твърде близките контакти, които бяха така безмислостно показани - става дума за епизода където Дийн и Ана споделиха една...кола. Стотици интернет издания в продължение на толкова време изговориха толкова много за това колко вярващи били екипите на сериала. Как тогава един толкова вярващ екип би допуснал подобни сцени? И къде отива моралът във всичко това.
Четвъртият момент се отнася до явно изразеното могъщество на демоните. Тенденцията е да се наблегне на това, което те представляват, докато ангелите в този сериал са изтласкани на заден план. Отново тази стъпка на иначе вярващия екип губи огромно недоумение у някои зрители.
Петият момент е най-страшен. Той коренно се намесва и преобръща тезата за Апокалипсиса. Събитието е представено като игра между ангели и демони, в което има един избранник - човек, които задължително трябва да излезе и да победи повелителя на злите сили. Това е по-подигравателно отношение дори и от Дан Браун. Едва ли не иде реч, че Апокалипсисът е умишленно предизвикан и никой не го е грижа за хората. А в Библията какви са ангелите - наши закрилници. Още едно грозно поругаване.
Шестият момент е свързан с начина, по който главните герои се отнасят до ангелите. На моменти умишлено са предизвикани сблъсъци, които дават грешна представа за характера на небесните същества, които както знаем са наши закрилници. Не бива да се забравя отново какво огромно екранно време заемат злите сили а сметка на ангелите.
Седмият аспект е свързан с омаловажаването на образа на Св. Архангел Михаил.
Не знам защо и не видяхме неговата поява по време на целия сериал. Вместо това се акцентираше на ролята на Дийн като централен образ.
Можем да изброим още много неща. Разбираем е опитът на създателите на сериала да го направя още по-интересен. Но аз мисля, че те се справиха добре в първите два сезона. Смъртта на жълтоокия щеше да сложи мирно и тихо край на сагата. Но не, бяха нужни още по-сериозни образи от ангелологията и демонологията. И когато в трети сезон рязко се усети превеса на второто най-накрая някой в тоя екип се усети да вкара и ангели. Това обаче отново се оказа несполучливо. Да обобщим резултатите.
След края на втори сезон:
1) жълтоокия - мъртъв, а смъртта на хиляди невинни души - отмъстена
2) Сам Уинчестър - неговата смърт можеше да бъде избегната, ако Дийн го беше спасил. И това можеше да стане много просто - с нож в ръка, отколкото чрез една сделка, която отключи ужасяващи последствия за целия свят.
3) и всички заживели доволно и щастливо и продължили да ловят демони.

След края на четвърти сезон:
1) господаря на злите сили - освободен
2) идващ Апокалипсис
...това е достатъчно.

Имайки предвид редица други подробности силно се опасявам, че пети сезон няма да им стигне. И ще има още. Но разбира се трябва да се правят пари, как иначе. Но понякога си струва да се замислим на чии гръб.
Или пък просто някой се опитва да бъде проф. Луис на сериалите. Ала не от всяко дърво става свирка. Силно се надявам догодина по същото време да напиша похвални слова за сериала. Ала след случилото се силно се съмнявам това да се случи.
Подчертах си част от любимите моменти. Щях и да коментирам, но се отказах.

ОТ ТУК
Last edited by Yan on Mon May 18, 2009 11:57 am, edited 2 times in total.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Cruella
Commoner
Posts: 35
Joined: Thu May 07, 2009 2:34 am

Post by Cruella » Sun May 17, 2009 11:06 pm

Гледах първите 3 серии преди време и ми тъпееше, та спрях. Но, като ви чета, явно нататък става интересно.

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 56 guests