Официалният Supernatural топик

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Wed Jun 15, 2011 8:35 am

Да спомена мимоходом, че стигнах до 5.08 с разходката из сериалите.

Встъпителната сцена :lol: :lol: :lol:
Dr Sexy, M.D. :lol: :lol: :lol:

Въобще хумористичните им епизоди са на ниво. Оня с книгите на Чък също заслужава специално споменаване.

И епизодът "The End", в който Дийн видя какво става ако обърне гръб на Сам. :thumbsup:
Както и този с Антихриста (косматата длан на Дийн беше :lol: ).

От новите персонажи кефят Кастиел, естествено, пророкът ( :lol: ) и Ана. Уриел също израдва (началникът Колман от The Wire впрочем, дето спретна Хамстердам).

Иначе след страхотния финал на четвърти сезон поспадна темпото в пети, поне докъдето съм стигнал. Пак е як, но възходящата градация 1<2<3<4 вече се наруши. Засега пети ми е някъде между втори и трети по общо впечатление, все пак по-близо до трети.

Първи и втори сезон имат отделни чудесни епизоди, но като цяло - ами стендалоунките владеят и колкото и да са добри някои от тях, по някое време става байгън.
В трети се усилва общата история, а в четвърти достига страхотната си кулминация. Трети и четвърти вече като цели сезони са добри, не само като отделни епизоди.
Да видим в петия какво ще измъдрят - засега добре оформят аналогията "двама братя в конфликт". :wink:

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Wed Jun 15, 2011 2:56 pm

5.09

Конвенцията.

Image Image Image Image Image Image

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Wed Jun 15, 2011 4:04 pm

Епик е яко да:)

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Wed Jun 15, 2011 7:58 pm

passer-by wrote:5.09

Конвенцията.

Image Image Image Image Image Image
+1000 :) Моментът с "Ти кой си - Дийн, да, бе, да, аз съм Дийн" много ме израдва тогава :))))
Image

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Jun 23, 2011 1:19 pm

Подхванахме и ние шести сезон. Както обикновено напоследък съм изцяло на мнението на Никола - началото е трагично, първия епизод почти ме отказа омг колко беше тъп. И Дийн, и Сам са значително по-неприятни от предните сезони, което и за дваамата е постижение, съдейки по това как целия сериал петте сезона е пълна деградация в техния керъктър дивелъпмънт :mrgreen: който го е изледал, знае за какво говоря.

Ениуей, откъм 5-6 епизод натам нещата набират сила и като изключим, че централната интрига е тотално изсмукана от пръстите, сериалът наистина заприлича пак на себе си :) Дори Сам почна да кефи, псолютен идиот :mrgreen:

Уикенд ат Боби'с наистина беше много добър епизод, но твърде стендалоун :) от него натам тръгва якото де.

Сега съм на около 8ми май.
This is it. Ground zero.

User avatar
Mother
Misting
Posts: 266
Joined: Fri Jul 06, 2007 9:32 am

Post by Mother » Sun Jun 26, 2011 10:05 am

Започнах го и аз. Първите 10 серии ги глътнах доста бързо и продъжавам. Сериала се оказа доста добър противно на очакванията ми. Засега няма някакъв завързан стори арк, но стенд алоун серийките са си супер. Има добри ефекти, а и "случаите" са представени доста добре :)))
А Дийн определено ми стана любимец.
Особено докато гониха полтъргайста от старата си къща и я разхвърляха цялата.. И жената им вика, каква бъркотия, при което Сам отговаря: Ще платим щетите. И Дийн го поглежда с един такъв безумен поглед. Умрех от смех :)))))))
Повечето смъртни понякога престават да вярват на разни части от себе си. С изключение на Круппе, разбира се, чиято заслужена самоувереност е абсолютна.

User avatar
Mother
Misting
Posts: 266
Joined: Fri Jul 06, 2007 9:32 am

Post by Mother » Mon Jun 27, 2011 11:41 am

Айде, отметнах първи сезон.
Хорър сцените са меко казано много добри. В комбинация с музиката става доста крийпи. Направо настръхнах на сцената с плашилото. Просто много добро. Позавърза се главната история, но все още не е нещо особено.
Баща им ме дразни с колт-а. Хем ги обича, хем и демона гони, противоречи си в някои моменти....

Основния проблем за мен в този филм е, че буквално няма потдържащи персонажи и поради тоя факт ми пустее. И малко са дразнещи драмите между двамцата. Но иначе, ефекти, кинематография, хорор елементи просто много радват. Лафчетата също. Кефя се и на препратките към Бъфи. Както и това че участваха едни от любимците ми - Джули Бенц, Ейми Акер и Амбър Бенсън.
Готино. Продължавам със втори :)
Повечето смъртни понякога престават да вярват на разни части от себе си. С изключение на Круппе, разбира се, чиято заслужена самоувереност е абсолютна.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon Jun 27, 2011 11:29 pm

Епизодът с актьорите и туитващия Кастиел :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :popcorn: :popcorn: :popcorn: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

НЯМА. ТОЛКОВА. ГЕНИАЛЕН. СЕРИАЛ.
This is it. Ground zero.

User avatar
thia
Commoner
Posts: 25
Joined: Wed Feb 23, 2011 7:22 pm
Location: от кюстендил съм, но живея в италия

Post by thia » Tue Jun 28, 2011 11:54 pm

О, да! Абсолютно! 6 сезон ми се стори доста изсмукан от пръстите в началото но края ми събра очите! окончателно съм пристрастена и съм в абстинентна криза. Чакам новия сезон.
Spoiler: show
Да вземат да ми съживят Балтазар, че...!

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Jun 29, 2011 12:31 am

Ползвай спойлерите ;) че сега аз например го гледам и очевидно не съм го свършил и някакси не ми беше много весело да разбера какво явно става с въпросния герой...
This is it. Ground zero.

User avatar
thia
Commoner
Posts: 25
Joined: Wed Feb 23, 2011 7:22 pm
Location: от кюстендил съм, но живея в италия

Post by thia » Wed Jun 29, 2011 1:41 am

:oops: Моля да ме извиниш, както и всички останали! По презyмпция приех, че всички са го свършили. Няма да се повтори. Знам колко е гадно да ти разкажат нещичко от края...
:cry:

User avatar
Mother
Misting
Posts: 266
Joined: Fri Jul 06, 2007 9:32 am

Post by Mother » Fri Jul 01, 2011 9:12 am

Малко ме разочарова втори сезон. 20 серии чакам нещо да се случи, а те се сцепиха от стенд-алонки и накрая всичко стана на бързо в 2 серии.
Първия сезон определено ми хареса повече.
Spoiler: show
Жълтоокия добре че го играе този актьор иначе щеше съвсем meh да ми дойде :ППП. Втори сезон неуспешно копира първи според мен.
Мейн сторите се губи. Сериите с полицая дето ги преследва си бяха яки обаче :))).
За сметка на това първите 2 серии на трети сезон са много по-яки от целия втори и появата на русата демонка раздвижи приятно обстановката.
А серията с този дух който подменя децата беше егати крипинеса.... Страхотна отвсякъде.
Ако продължава в същия дух трети сезон определено ще ми хареса най-много. Чакам си развитие в основния сюжет :))0
Повечето смъртни понякога престават да вярват на разни части от себе си. С изключение на Круппе, разбира се, чиято заслужена самоувереност е абсолютна.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun Jul 03, 2011 11:36 pm

Да, тоя епизод беше ужасно крийпи ><
This is it. Ground zero.

User avatar
Mother
Misting
Posts: 266
Joined: Fri Jul 06, 2007 9:32 am

Post by Mother » Mon Jul 04, 2011 8:56 am

До 16-та серия на четвърти сезон съм вече. Сериала вече кърти доста здраво. Баси трябваше да микснат първи и втори сезон в един и щеше да е перфектно :))).
В трети сезон няма слаба серия. Просто няма.
Spoiler: show
Особено тази дето Дийн мре като куче 100 пъти и следващата в полицейския участък когато ги бяха обкръжили 30-те демона. И русата Руби кефи на макс. Жалко че после я смениха.
Четвърти сезон засега ми е малко под трети като качество. Но и там просто си личи класата над първи и втори сезон. И Кастиел!!! ОМГ имба е :)))) А тоя Сам няма ли да спре да расте, баси великана стана. Гийк на анаболи :lol:
Повечето смъртни понякога престават да вярват на разни части от себе си. С изключение на Круппе, разбира се, чиято заслужена самоувереност е абсолютна.

User avatar
Goshko
Misting
Posts: 268
Joined: Wed Jul 29, 2009 10:38 am

Post by Goshko » Mon Jul 04, 2011 9:49 am

18ти епизод на 4ти сезон е най-смешния епизод в сериала :)
When in danger, When in doubt, Run in circles, Scream and shout.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests