True Blood [HBO TV series]

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
Post Reply
Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

True Blood [HBO TV series]

Post by Silver » Mon Sep 22, 2008 2:01 am

Вече втори епизод не знам какво да мисля. Т.е. знам, ама не искам :). А именно - че създателят на най-драматичното и близко до живота на младия съвременен чоек нещо, появявало се на TV-екран - a.k.a. Six Feet Under - е изпаднал от строя и ни занимава с вампирски али-бали, които смърдят на мухъл и евтино. Ужасяващо очевиден диалог + актьори с някакви преиграни акценти + пропилян потенциал - това засега е True Blood. Бил го докарва на вид и държание, но в момента, в който Ана Пакуин започва да прави чупки в кръста нещата започват да отиват на майната си. И тая редина между зъбите й... не мога да спра да си представям как всмуква събеседниците през нея, докато говори с тях. Шансовете за озаптяване на каста са малки, но все пак надеждата умира последна. Гадното е, че самата концепция на Алан Бол е погрешна и очевидно му липсва превъзходния сценарен екип зад Два метра. Искал да прави траш със секс, кръв, псуване и вампирски зъби... Оффф... Две години и половина го чакам това и кво излезе...

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Mon Sep 22, 2008 3:51 am

Мен ми хареса първите 2 епизода като цяло!Макар,че мазния негър гей и на Суки приятелката ми идват малко стереотипни!Мисля,че в крайна сметка сериала ще се окаже добър!
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6921
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Mon Sep 22, 2008 2:41 pm

Предвид книгите, по които е правен серила си се развива съвсем добре :) Пък и има доста забавни гаври и намигвания разпръснати из епизодите:) Ще поживеем, ще видим.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Mon Sep 22, 2008 2:51 pm

Да, забелязахме ги, защото бяха с много големи букви: "Анджелина осиновява вампирче", "Вампирите смучат" etc.

Alan Ball никога не е бил subtle, но винаги в десятката по отношение на характерите на героите си и наратива. А тук е сложен надпис "god hates fangs" в началните надписи. Wow, clever. Да, всички разбрахме, че сериалът е дълбоко метафоричен, нямаше нужда. Нямаше нужда и в първия епизод да се "гаври и намигва" с това кви страшни филми давали по HBO или как Бабата (която е ужасна, умира ли в книгите? дано!) чете последната боза на Харис.

Абе наистина ще поживеем и ще видим. Аз много трудно се паля по сериал и обикновено ме хваща след първите няколко епизода, но досега всичко, което ме е хванало поне не ме е изнервяло на толкова сериозно ниво. Третият вече се появи, но май ще го гледам чак след седмица. Как е в сравнение с другите?

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6921
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Mon Sep 22, 2008 2:59 pm

Сега го гледам третия:)
Иначе ми е любопитно цялото това възмущение. Баси, тва е телевизионен сериал с вампири. Повече или по-малко guilty pleasure. Що непременно чакаме някакава форма на висше кино изкуство?
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Mon Sep 22, 2008 3:48 pm

Ами щото досега съм гледал около десетина сериала и минита на HBO и всичко е било на стряскащо високо ниво. Освен това, щом ми задаваш този въпрос, значи не си гледал Six Feet Under от-до. :)

Знам, че концепцията е да бъде... как го каза Бол - very pulpy, и в интерес на истината за такова шоу върви. Изцяло съм за. Проблемът е, че можеш да правиш guilty pleasure и без диалогът ти да стои като ученическа пиеска. И можеш да не даваш инструкции на главната ти героиня да се държи колкото се може по-лигаво. Не е възмущение, по-скоро е разочарование. Ако беше възмущение нямаше да чакам трети епизод, да превеждам субтитрите на първите два и в общи линии да се надявам с тоя сериал да се случи някакво чудо и наистина да се превърне в Следващото Голямо Нещо на HBO, за което беше планиран.

HBO обаче са толкова доволни от рейтингите на първите два епизода, че са поръчали вече втория сезон.

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Mon Sep 22, 2008 6:35 pm

Мдам, Six Feet Under и според мен е най-добрият сериал, който се е появявал изобщо, така че очакванията ми за този конкретно са доста големи. Като понатрупа няколко серии, ще го пробвам, дано си струва.
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Sep 22, 2008 6:37 pm

Random wrote:Мдам, Six Feet Under и според мен е най-добрият сериал, който се е появявал изобщо, така че очакванията ми за този конкретно са доста големи. Като понатрупа няколко серии, ще го пробвам, дано си струва.
Ъм, принципно имам интерес към него, но подобен род изказвания мен поне обикновено яко ме отказват...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Mon Sep 22, 2008 6:43 pm

Защото? Сериалът е страхотен и е наистина много над всичко, което съм гледал. Най-вече с най добре развитите герои, които съм виждал и страхотния начин, по който са разказани историите им, включая използване на камера, музика, символизъм... А като знаеш, че аз по принцип се въздържам от подобни изказвания, това би трябвало да ти говори нещо. В случая това наистина ми е най-любимият сериал и нищо не се доближава дори близо до емоциите, които съм получил от него. Затова и нямам угризения да се изказвам така. Не е като да съм гледал стотици сериали, както е с литературата, че да не мога да си преценя личния фаворит.
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Mon Sep 22, 2008 7:47 pm

Roland wrote:
Random wrote:Мдам, Six Feet Under и според мен е най-добрият сериал, който се е появявал изобщо, така че очакванията ми за този конкретно са доста големи. Като понатрупа няколко серии, ще го пробвам, дано си струва.
Ъм, принципно имам интерес към него, но подобен род изказвания мен поне обикновено яко ме отказват...
Ами аз бих казал същото - това наистина е най-доброто, на което е способно TV като медия. И това съм го срещал употребено най-много за този сериал, а не е като да не съм се ровил. Гледал съм го три пъти, което е 3х63 часа, превел съм първия сезон на български с надеждата за минимална популяризация, но хората просто предпочитат Лостове, Призъни и Батълстарове... :( А аз такива глупости не правя по принцип. :)

Сериалите обаче са много tricky нещо. Аз сега както си хейтя по True Blood, след 2 епизода нищо чудно да съм на седмото небе, че Бол прави нещата именно така. Всеки сериал разчита на привързване към героите му и ако човек успее да направи това с тези от SFU (за което се иска инвестиция де, защото кактo при всичко на HBО, и тук няма черно/бяло), финалът при това положение действа просто разбиващо. Месец след това не бях в състояние да гледам каквото и да било друго.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Sep 22, 2008 8:20 pm

О, аз определено нямам предразсъдъци към тоя сериал, не ме разбирай погрешно. Просто съм малко скептичен към ЧАК такива обобщения. Да кажеш, че е най-добрият еди-какъв-си сериал (комедиен, сатиричен, квот там се води), по ше ме спечелиш. Но как да е де, аз съм си решил, че ще стигна някога до него.

ШЕЙМЛЕС ОФ-ТОПИК ЕНД. Можем да продължим в сериалите или в нова тема, просто ако някой иска да ми отговори, нека ми куотне тоя пост там и да действа смело.


Мен True Blood ме кефи като концепция, но още съм на няколко случайно мернати кадри от първи епизод, така че мнение нямам. Обаче пък си обичам Ана Пакуин, тъй че ще му дам шанс :)
And you can't dance with a devil on your back...

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Tue Sep 23, 2008 3:41 am

Обобщението не е ЧАК толкова далеч от истината, единственото кофти в него е, че по тоя начин ти вдига очакванията. Аз много мразя изказвания с хиперболизации от рода най-незнамсикакъв, обаче мога да го кажа така - всеки сериал или минисерии на HBO, които съм гледал до момента са били "най-доброто нещо евър", докато съм ги гледал :). После всеки от тях е останал в главата ми с нещо уникално за него, в което продължава да е над всичко останало: Carnivale с убийствения сетинг и почти библейските пропорции на конфликта (просто ми се ревеше с глас, когато свърши на едната трета от пътя); Rome със съвременния си подход към историята; Deadwood с може би най-добрия каст и диалог, който съм виждал в сериал (всъщност много малко игрални филми могат да се мерят с него); The Wire (който гледам в момента) с реализма си и начина, по който педантичната почти документалност е поднесена като истинско кино; Entourage с това, че е най-нахално забавния сериал, който ми е попадал, и по съвместителство е жестока дисекция на Холивудската действителност; In Treatment с това, че е като филмиран учебник по психология и живо доказателство, че първокласна интригуваща драма може да се разиграва и просто когато двама човека си говорят в една стая за 30 минути... и т.н. мога да продължа с Band of Brothers, Extras, Curb Your Enthusiasm, Angels in America...

Това, което мога да кажа за Six Feet обаче е, че е сериалът, който ме е трогнал най-силно, който ми е казал най-много неща по най-интересен начин, и най-вече - който ме е натъжил най-много. Това последното ми е най-съществения критерий за добър филм/сериал/квото-и-да-било (когато не се налага да се вторачвам из техническите неща).

Сега искам някой да озапти леко Ана Пакуин и да вкарат малко свежест в диалога, и True Blood след време може пък да го помня като най-якия романтичен вамприски траш. :)

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Tue Sep 23, 2008 11:53 pm

Гледах първи епизод, не беше лошо. Очертава се нелош потенциал, ако е подкрепен с приятен сюжет и повечко свежи идеи, бих му станал фен. Естествено, няма място за сравнение със Six Feet Under, съмнява ме да се доближи и до останалите много добри неща на HBO, но пък знае ли човек.
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Sat Sep 27, 2008 2:15 pm

Трети епизод и продължава да е в батака. :( Шибана Ана Пакуин, тя е виновна за всичко. Тя и абсолютно малоумният диалог.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6921
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Mon Sep 29, 2008 2:59 pm

Off-topic: Малко постове се озоваха на боклука.

По темата: Само Ана Пакуин да беше проблема. За три епизода се случиха твърде малко неща за сметка на безцелните секс сцени. Ще видим четвъртия как е, но нещо и моите очаквания се позанижиха доста.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 49 guests