The X-Files - The Official Topic

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

The X-Files - The Official Topic

Post by Roland » Fri Sep 12, 2008 12:40 am

Не знам какъв успех ще има този топик, но тъкмо изгледах първия епизод, инспириран от средняшкия филм. Странна работа колко е нищо особено епизодът всъщност, обаче ме изкефи много. Мисля да тествам да го изгледам целия сериал малко по малко...

Едит: ЗОМГ, във втори епизод играе младият Сет Грийн с дълга мазна коса... It's heavy...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Nyn
Sorcerer
Posts: 428
Joined: Sun Dec 16, 2007 12:39 pm
Location: Varna...

Post by Nyn » Fri Sep 12, 2008 1:33 am

:lol: Дам, доста познати лица се появяват тук-там, кой по-малко, кой повече странно изглеждащ. Включително на 2 пъти Callum Keith Rennie, aka лошия с убийствения акцент от филма. (За когото всъщност е писана ролята на Крайчек, само че той я отказал и предложил Nick Lea :roll:.)
Едно време като го даваха по телевизията страшно го харесвах този сериал. Сега на скоро се опитах и аз да го почна отначало, че не съм гледала всички серии... ама някакси не беше същото. Не че не ми харесва пак, но чувството е друго. Подозирам, че е защото тогава беше нещо едва ли не единствено по рода си, а сега вече сме виждали подобни работи с тонове. А и вече никой не се опитва да ми забрани да го гледам, защото е страшно :mrgreen:. Аз май ще го доизгледам, поне сезоните преди да се сбози.
To the unfortunate person who threw a shoe on the stage. We collect shoes, so you're not getting it back. You're gonna have to hop home, on one leg. And while you're hopping home, dear shoeless person, you could whistle this tune to yourself. *starts playing Nancy Boy*

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Fri Sep 12, 2008 1:56 am

Досиетата Х не случайно са толкова известни!Последните сезони съкват,но това се случва при всички дълги сериали!
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri Sep 12, 2008 9:12 am

Първия и втория сезон гледах с фанатична отдаденост, но пък и бях на 13 май...
Всъщност Гънслингър е прав, че сериалът неслучайно имаше такъв успех, беше много добре направен, а и навремето тематиката му беше сравнително новаторска - свръхестественото погледнато от научна гледна точка, отделни истории и т.н.

Ама чак отделна тема...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Sep 12, 2008 10:10 am

Малко е особено как в първите епизоди са ръгали извънземни и доказателства под път и над път, а после всичко става толкова прикрито...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Fri Sep 12, 2008 10:13 am

Като даваха първите сезон-два по ТВ, бях много голям фен, после нещо ми мина ентусиазма. Все се каня да ги пробвам пак някой ден, интересно е как ще ми се видят сега.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Sep 12, 2008 10:14 am

Ми на мен ми се виждат готини, макар че му личи малко коя година е правен, поне в първите епизоди.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Fri Sep 12, 2008 10:46 am

Аз преди година някъде се опитах да го почна сериала отначало, но не можах да догледам първия сезон дори. Ама тогава гледах и Супернейчаръл и сравнението между двата не беше в полза на Досиетата. Иначе едно време го гледах фанатично по телевизията. Може и пак да се пробвам заради носталгията. Особено ако пълнометражния филм ми хареса.
I am Fire! And LIFE INCARNATE! Now and forever . . . I am PHOENIX!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Sep 12, 2008 10:47 am

Еми на мен по-скоро не ми, но пак ме зариби по сериала...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Fri Sep 12, 2008 10:53 am

Ако прецапаш до втори сезон ще се запалиш още повече. Личи си че вкарват малко повече пари а и започва да има епизоди с основната сюжетна линия. Което ме подсеща че така и не разбрах каква е хавата с нея и май все пак ще се пробвам и аз с сериала скоро.
I am Fire! And LIFE INCARNATE! Now and forever . . . I am PHOENIX!

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Fri Sep 12, 2008 11:13 am

Аз преди няколко месеца изгледах до 12-ти епизод от първи сезон и дотам много ми хареса - в общи линии приятните ми впечатления от малък не се развалиха, а имаше и няколко епизода, които свършиха страхотно. Освен това Мълдър е пич, а Скъли е приятно сериозна и задълбочена понякога. :mrgreen:
Ей, оня дивак с изрезките от вестниците и черните дробове, много психарски епизод е....

А, и сериалът има един най-добрите опънинги в историята на сериалите.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Sep 12, 2008 11:13 am

Ъм, филмът бтв я спойли тая хава, та ако не държиш да го гледаш на кино, може би ще предпочетеш да изчакаш с гледането, докато не минеш и сериала ;)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Fri Sep 12, 2008 11:16 am

От viewtopic.php?p=161222#161222:
Roland wrote:Валери, не се подвеждай - на всички филмът по-скоро НЕ НИ е харесал, но НЕ НИ е харесал по-малко, отколкото се очакваше :)
Обобщенията са хубаво нещо, ама... почти на всички :) Както казах, на мен всъщност ми хареса.
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Fri Sep 12, 2008 11:18 am

Ами ще пробвам май първо със сериала тогава. Пък ако не ми понесе винаги мога да прескоча директно на филма.

Ония дивак дето си правеше леговище от вестници беше доста сик. Спомням си че след този епизод една седмица имах проблеми със заспиването. :lol:
I am Fire! And LIFE INCARNATE! Now and forever . . . I am PHOENIX!

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Fri Sep 12, 2008 11:21 am

Аз го гледах като бях на 11, на село, и отвън виеха койоти. Питай ме мен. :mrgreen:
Страхотен завършек имат епизодите с психирания космонавт и мъжената :))) Ех, догледа ми се.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 74 guests