LOST - The Official Topic (без спойлери засега)

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sat Jun 05, 2010 2:44 am

Ебаси застреляния мързелив недоклатен и невдъхновен първолашки нахално-очевадно-предвиден-за-сълзи-и-сополи-за-да-няма-време-за-замисляне-каква-минавка-гледаме финал.

Да, и на мен ми допаднаха моментите с персонажите, разчувствах се тук-там и същевременно се дразнех, че толкова много загадки и случки, грижливо трупани в продължение на ШЕСТ сезона за поддържане зарибявката на доверчивите баламур... на уважаемите зрители в крайна сметка бяха оставени на феновете да си ги тълкуват както щат, че на създателите на Лоста явно им е омръзнало да се напъват. Неслучайно много хора правят съпоставки с финала на Батълстар Галактика, който обаче спрямо тоя на Лоста е за "Еми".

Както много точно каза SET във форплея - имаха шест сезона да развият и персонажите, и сюжетните линии, ама накрая отебаха сюжета.

Да, безсрамният им опит да припомнят хубавите моменти с героите, когато Лост още имаше интересно написани истории проработи при мен на първосигнално ниво, ама ако цялата идея ще е
Spoiler: show
"умряха, плеснаха с ръце, па се прегърнаха и дружно отпрашиха към рая"
това спокойно можеше да се развие в не повече от два-три сезона. В тоя случай шест сезона са си нагло и алчно разтягане тип "абе можехме и за 3 сезона, ама рейтингите ни изненадаха приятно, та ще си смучем зарибяващи загадки от пръстите двойно по-дълго, а отговорите - ако се сетим нещо, иначе заеби".

Мисля, че точно това най-много дразни подразнените (включително мен) - сюжетните линии и всички загадки около острова, управляващите го, стремящите се към него, привлечените в него бяха прекалено подробно развити в продължение на ШЕСТ сезона, че накрая небрежно да ни се каже "а, между другото, тоя сериал е само за шматкането на разни готини персонажи насам-натам, не се разсейвайте с конкретните елементи на сюжета, те не са чак толкова важни".

Просто създателите трупаха въпроси, случки, подмятания, въпроси, случки, подмятания, въпроси, случки, подмятания и накрая като дойде време за последните отговори без повече нови въпроси и загадки се забиха в задънена улица - малко като във втората половина от последния сезон на Батълстара, но многократно по-драстично.

Ако бяха подходили по-организирано, шест сезона щяха да са предостатъчни да дадат задоволителен завършек и на персонажите, и на историята (която сега феновете дообясняват, и то интересно в някои случаи, ама не е тяхна работа, да го еба!!!).

Вместо това Кюз и Линделоф избраха лесния сълзливо-американско-хепиендов-гнусносапунен-сюжетозаебаващ-до-лоботомия изход след като шест години се връзваха на фльонга да ни задържат вниманието не просто С КОГО стават разни работи, а КАКВО става - ооо, нова загадка, ще продължим да гледаме, че да разберем какво се крие зад нея. Един голям четвъртит с пулсираща вена за зрителя се крие, нищо друго.

(Да бе, изслушах го бързия инфодъмп на татко Шепърд - обясни примерно една десета от всичко видяно дотогава, условно казано. Питър Дейвид, който е писал не един и два телевизионни епизода, включително за Вавилон 5 много точно каза, че финалът работи най-добре за гледалите само шести сезон.)

Мърляшка работа. Почна култово и приключи като халтурка.
А можеше да стане нещо наистина страхотно с тая концепция, ако я бяха разработили кадърни хора, които не само знаят как да почнат, ами и как да продължат и как да завършат плавно, преливащо се умело от един елемент в друг, вътрешнологически смислено и художествено интелигентно.


Еби му и пропиления потенциал.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Sat Jun 19, 2010 1:18 am

Хубавото на толкова отворени за интерпретация произведения е, че можеш да намериш из нета всякакви теории, включително доста… особени.
Току що попаднах на една теория за това как всъщност Джейкъб лично направил така, че бременните жени да измират, защото на острова и без това било пренаселено и решил да поизчисти.
Но все пак това не може да бие една друга теория за това как всъщност островът бил под водата в огромен мехур, който понякога обаче се отваря и затова вали. И доказателството е, че до острова се стига с подводница. :D

Въобще готина работа. :)
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sat Jun 19, 2010 8:52 pm

Сценарен мързел и неебателност = Отворено за интерпретация...

Като книжките за оцветяване, един вид - феновете да допълват.
ОК :)


http://www.cracked.com/video_18190_lost ... thing.html

I find your lack of Kate disturbing. :lol:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Sat Jun 19, 2010 10:36 pm

Реално погледнато историята си е перфектно завършена
Spoiler: show
изключват силите на лошковеца и го убиват, Джак умира, Островът получава нов пазител - Хюго, Бен става негов пръв помощник, Сойър, Майлс, Кейт и Клеър успяват да отлетят, като последните две планират заедно да отгледат Арън.
Хората се ядосват най-много не на незавършеността на историята, а на това, че редица мистерии остават без директен, ясен и буквален отговор. Чувстват го като неуважение, питат се „Защо ни баламосваха шест години със загадки, като накрая не дадоха решения”. И от гледна точка на промота, които крещят „Ще научите всички отговори!” или сборни ДВД издания с надпис на обложката „Разкрий всички мистерии” хората са си прави, това не мога да го отрека. В един друг форум имаше едно мнение с което няма как да не се съглася – „най-добрите мистерии са именно мистериите, които имат добър отговор”. И да – доста от мистериите в сериала нямат отговор.

Това, с което не мога да се съглася, е че липсата на ясни отговори категорично означава сценарно безсилие. Всеки творец е свободен да разкаже историята си както пожелае. И ако на нас нещо ни изглежда необяснено, то това не значи автоматично, че въпросното нещо е недомислено. Някои автори мислят по-конкретно, развиват историята си ясно и последователно и накрая ни представят решение, логично съответстващо с всички малки подхвърляния, които сме получили в течение на произведението. Други автори мислят по-абстрактно, представят ни по-скоро символи, отколкото реални образи, позволяват си нелогична свобода на въображението, рисуват сюреалистични картини, потапяния и преливания във времето и пространството. Преди малко повече от година попаднах на роман на един доста популярен съвременен японски автор - "Кафка на плажа" на Харуки Мураками. В сравнение с мистериите от тази книга, целият сюжет на Lost ще ти се стори безумно ясен и обоснован. Това не го казвам, за да изтъквам качествата на Lost, нито за да рекламирам творчеството на Мураками – казвам го, защото искам да покажа, че различните творци мислят по различен начин.
И цялото движение в Lost е от конкретното и логичното към абстрактното и духовното. От „на 22-ри Септември 2004-та година, полет номер 815 на компанията Oceanic Airlines се разби на неидентифициран остров” към „в сърцето на Острова има светлина, тя е живот, смърт и прераждане, тя е источникът”. Първият сезон е най-ясен и конкретен, последният е най-мистичен и абстрактен. Първият сезон се занимава със социалната обстановка в инцидентно оформена група, последният разглежда идеята за душите след смъртта, за следващите измерения. И този преход става постепенно, като се почни с по-малки стъпки като натискане на мистериозен бутон и се стигне до по-големи стъпки като прехвърляния във времето и възможната промяна на реалността.

Не всеки е длъжен да харесва този преход, този начин на разказване. Хората имат право да смятат тази идея за гениална или за безумно глупава. Могат да се радват за развитието на персонажите или да са недоволни от неразкриването на мистериите. Но аз лично не мога да се съглася с тезата, че финалът е сценарен мързел.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Mon Jul 12, 2010 1:03 pm

Не че е особено важно, но сериалът получи няколко номинации за Еми тази година.

Изгубени беше номиниран за най-добър драматичен сериал, Матю Фокс за най-добър актьор в главна роля, Тери О'Куин и Майкъл Емерсън за най-добър актьор в поддържаща роля и Елизабет Мичъл за най-добра актриса, има и още 6-7 номинации за разни други неща.
Най-много се развам за Матю Фокс, Майкъл Емерсън и Елизабет Мичъл, дано спечелят, дано, дано ^^
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Sat Aug 07, 2010 1:24 am

The New Man in Charge is on the internet. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Sat Aug 07, 2010 8:57 am

Ахахахахах, гледах го, страхотен е :D
Абсолютно Лост стил - далеч не това, което очаквах, но все пак страхотен. Но все пак предложи някои отговори, тъй че да се радват хората. ^^

И мерси много, че ме подсещането. :)
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Sat Aug 07, 2010 10:07 am

От туитъра на Damon Lindelof - "I'm so glad we made "The New Man in Charge." I was starting to miss getting yelled at" :D
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Mother
Misting
Posts: 266
Joined: Fri Jul 06, 2007 9:32 am

Post by Mother » Thu Sep 02, 2010 5:11 pm

ДВД-то вече тряя да е излязло, така че ако някой знае дали отнякой торент може да се дръпнат прословутите екстри от 6-ти сезон да ги изгледам ще съм много благодарен.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Thu Sep 02, 2010 6:27 pm

Единственото, което аз съм теглил е 10 минутния епизод New Man In Charge, който трябваше да се явява епилог за двамата, останали на острова.
Има разни отговори, но отваря доста въпроси, което е тотално Лост стил и ме изкефи :D

http://isohunt.com/torrent_details/2037 ... ab=summary
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Mother
Misting
Posts: 266
Joined: Fri Jul 06, 2007 9:32 am

Post by Mother » Thu Sep 02, 2010 7:16 pm

AAA, златен си. :wink: :wink: :wink: :wink:

Мятам се да го тегля :)

User avatar
Mother
Misting
Posts: 266
Joined: Fri Jul 06, 2007 9:32 am

Post by Mother » Thu Sep 02, 2010 7:37 pm

Dr. Horrible wrote: Има разни отговори, но отваря доста въпроси, което е тотално Лост стил и ме изкефи :D

http://isohunt.com/torrent_details/2037 ... ab=summary
Spoiler: show
Е супер е. И мене ме изкефи яко. Има наистина разни отговори, но не виждам какви нови въпроси поставя. Освен може би къде е Дезмънд и какво стана с него? Той оцеля все пак.
Но определено да вкарат Уолт си е готино. И най-дългото филмче от Инициативата Дарма е тука. Оффффф пак тряя гледам целия сериал...

ПП: Най-после чисто доказателство че "Инцидента" е причината бременните да умират на острова. Доживях.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Thu Sep 02, 2010 8:14 pm

Spoiler: show
Мисля, че Дезмънд си е жив и здрав при Пени. Във финалния епизод Бен каза на Хърли, че трябва да помогне на Дезмънд да се върне вкъщи. И Хърли каза, че било невъзможно да се напусне острова, а Бен допълни, че това бил метода на Джейкъб и имало и други начини за управление. Демек Хърли най-вероятно е помогнал след това на Дезмънд.
И аз страшно се изкефих на окончателния отговор за проблемите с бременните на Острова. Някак си много исках наистина това да е причината, защото се връзваше много добре с всичко от пети сезон. Някак поетично беше точно Джулиет да гръмне бомбата и така да стане причина жените на Острова да не могат да раждат, особено след като точно тя прекара три години в опит да им помогне.

А под въпроси имах предвид защо викат точно Уолт, как това ще помогне на баща му, какво всъщност искат да правят Хърли и Бен с Острова, защо го оправляват по точно такъв начин и т.н.
Ама филмчето си е чудно, страхотен финал. Пък и би излязъл страхотен спин-офф, ако някога им хрумне да го правят :D
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Mother
Misting
Posts: 266
Joined: Fri Jul 06, 2007 9:32 am

Post by Mother » Thu Sep 02, 2010 9:11 pm

Dr. Horrible wrote:
Spoiler: show
Мисля, че Дезмънд си е жив и здрав при Пени. Във финалния епизод Бен каза на Хърли, че трябва да помогне на Дезмънд да се върне вкъщи. И Хърли каза, че било невъзможно да се напусне острова, а Бен допълни, че това бил метода на Джейкъб и имало и други начини за управление. Демек Хърли най-вероятно е помогнал след това на Дезмънд.
И аз страшно се изкефих на окончателния отговор за проблемите с бременните на Острова. Някак си много исках наистина това да е причината, защото се връзваше много добре с всичко от пети сезон. Някак поетично беше точно Джулиет да гръмне бомбата и така да стане причина жените на Острова да не могат да раждат, особено след като точно тя прекара три години в опит да им помогне.

А под въпроси имах предвид защо викат точно Уолт, как това ще помогне на баща му, какво всъщност искат да правят Хърли и Бен с Острова, защо го оправляват по точно такъв начин и т.н.
Ама филмчето си е чудно, страхотен финал. Пък и би излязъл страхотен спин-офф, ако някога им хрумне да го правят :D

За спинофф-а съм съгласен. Има още доста хляб в тоя сериал. Могат да развържат възлите в един нов сериал. :)))
Spoiler: show
Тва за Уолт и баща му не го зацепвам и аз, но явно го баламосват да се върне на острова....
Защо го взимат е ясно- той е специален пък и Джейкъб си го беше заплюл още отначало...
По начало само хора с някакъв вид сили трябва да управляват острова, такива като МиБ, Уолт и Хърли...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests