LOST - The Official Topic (без спойлери засега)

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Thu Jan 21, 2010 10:36 am

Вече остават по-малко от две седмици до премиерата на финалния сезон. Наистина изгарям от нетърпение да видя какво ще се случи. Имам толкова много теории, че направо не знам колко епизода ще им трябват, за да ги потвърдят или опровергаят :D

Но за момента изглежда, че няма да имаме промо клипове... АBC са решили да не показват никакви видео материали от настоящия сезон преди премиерата.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sat Jan 30, 2010 2:20 am

Lost Season 6.01 LA X Official Sneak Peek
Първите четири минути.

http://www.youtube.com/watch?v=5oYrF9Uap64


Някакъв пич от CBR forums вика, че получил последния брой на Entertainment Weekly и Кузе и Линделоф се скъсали да повтарят в интервютата, че феновете сигурно няма да харесат как завършва историята, ама те така си решили. Странно презастраховане. Нека да го видим тоя прословут край, пък ще си кажем.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Wed Feb 03, 2010 7:58 am

ААААААААААААА!!!
Толкова яка премиера, не е истина!!! :D

И двата епизода бяха страхотни и определено ме държаха в напрежение. Новият стил на разказване е доста интересен, а в интерес на истината очаквах да бъде скучен и предсказуем. Но за момента ми допада повече от ретроспекциите.
Най-после имаше някакви отговори, но, естествено, много повече въпроси. И все пак вярвам, че до края ще отговорят на най-важните неща.
Та тъй... Страхотна премиера, страхотна.

Другата седмица епизодът се казва "What Kate Does". Интересно е, че Кейт-центрираният епизод във втори сезон се казваше "What Kate Did". :)
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Wed Feb 03, 2010 8:02 am

Мда...

След ПЕТ сезона flash-backs и flash-forwards сега ще има
Spoiler: show
FLASH-SIDEWAYS
драги зрители! :neutral:

Без майтап.


Отсега се питам колко от епизодите ще си струват вниманието при повторно гледане и колко ще бъдат отвратено прескочени като нагъл пълнеж.

Това за който гледа сериала наново, разбира се.

Иначе да - зарибяващо начало на сезона. Да видим обаче как ще приключи.

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Wed Feb 03, 2010 8:08 am

Като гледам сценаристчетата са чели комикси на Марвъл с пътуване във времето. :lol:
passer-by wrote: Отсега се питам колко от епизодите ще си струват вниманието при повторно гледане и колко ще бъдат отвратено прескочени като нагъл пълнеж.
Всмисъл?
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Wed Feb 03, 2010 8:11 am

В смисъл, че - може би - основната история ще е можела да се разкаже с първия и последния сезон, плюс няколко епизода по средата, без разните сюжетни криволичения, разводнявания и иди ми-дойди ми-та.

Пък и като добавим презастраховането на Кузе и Линделоф, че зрителите щели да негодуват като видят края си мисля, че една възможна причина за това би била зрителите да се усетят, че историята е можела да се разкаже в два-три сезона вместо шест. Това обаче ще се разбере чак като приключи сериалът. Сега се запазват надеждите, че всичко от шестте сезона ще се свърже в едно спретнато цяло (лично аз леко се съмнявам, съдейки по първите пет).

Та да видим.


П.П. А сценаристите/изпълнителните продуценти май са се посменяли (идването на Брайън Воън например) - или са си сменяли четивата в движение. Или партийната линия на създателите е претърпявала промени според кривата на рейтингите. :lol:
Last edited by passer-by on Wed Feb 03, 2010 8:27 am, edited 1 time in total.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Wed Feb 03, 2010 8:26 am

Гънслингър - Като спомена марвълски комикси - коментар в CBR forums:
Spoiler: show
Lost: The Clone Saga?
:lol:

Д-р Хорибъл - Наистина новият стил на разказване не е "скучен и предсказуем". И пак добре.
Spoiler: show
It showed more than just what would've happened if the plane didn't crash. Some of their lives changed before they ever got on the plane.
А е по-приятен от ретроспекциите именно защото дава повече пространство за непредсказуемост. :wink:

Белегът на врата на Джак например. :idea:

Или
Spoiler: show
Чарли към Джак - "I was supposed to die". Или Джулиет - "It worked".
Иначе - "I'm sorry you had to see me like that". :shock:
Spoiler: show
Думи на Джон Лок към Бен.

Лаф на деня:
Spoiler: show
- You are the monster.
- Let's not resort to name-calling.
:lol:

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Wed Feb 03, 2010 9:47 am

passer-by wrote:В смисъл, че - може би - основната история ще е можела да се разкаже с първия и последния сезон, плюс няколко епизода по средата, без разните сюжетни криволичения, разводнявания и иди ми-дойди ми-та.
Не виждам защо да е необходимо.
Когато един сериал има толкова добри рейтинги и може да си позволи да разкаже историята по-плавно и по-подробно, не виждам защо трябва да бърза и да се спира само на най-основното. Именно постоянните сюжетни обрати и неочакваните завъртания на сюжета правят Lost толкова популярен и харесван.
За мен има слабо място в сериала и това е втори сезон, който наистина е излишно дълъг. Но от първи, трети, четвърти и пети не бих съкратил нито един епизод. Кому е нужно да претупват сюжета, след като могат да си позволят да разкажа всички истории така, както искат? Пък и втори сезон не бих махнал всички епизоди. Там историята на острова до голяма степен тъпчеше на едно място, но имаше доста интересни ретроспекции.
passer-by wrote:
Д-р Хорибъл - Наистина новият стил на разказване не е "скучен и предсказуем". И пак добре.
Spoiler: show
It showed more than just what would've happened if the plane didn't crash. Some of their lives changed before they ever got on the plane.
Мисля, че това е свързано с острова.
Spoiler: show
Ако островът е гръмнал и потънал с падането на бомбата, то е нормално доста от историите да се променят. Дезмънд никога не би заседнал на него и не би прекарал три години там. Тоест е доста възможно в атернативната линия Дезмънд да е спечелил състезанието с яхтата.
Шанън я нямаше, но за нея не мисля, че е свързано с общия сюжет. Просто актрисата е отказала да се върне на този етап. Може и да го завъртят и да го обяснят някак с острова, ще видим. Това за Сун и за бащата на Джак беше адски странно и определено искам да видя какво ще стане.
Интересно какво ли означава това за останалите персонажи... Бен беше дете, когато гръмна бомбата, тоест сигурно е умрял на острова.
И не ми се мисли какво става с любимата ми Джулиет... След като няма Остров, тя никога не е повикана да спасява майките там, тоест си остава вкъщи жива и здрава. Но на сестра й откриват рак и като го няма Бен да я спаси, умира... И ако ги няма Ричард и другите, то никой не праща автобус да сгази бившият мъж на Джули и той продължава да си я тормози...
Всичко това са само предположения, естествено, но на мен ми се струва невероятно забавен процесът на гадаене :D
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
VenomPlague
E'lir
Posts: 165
Joined: Fri Jun 20, 2008 10:07 pm

Post by VenomPlague » Wed Feb 03, 2010 1:48 pm

Фантастично начало. Макар че, традиционно по Лост-ски, ни остави с повече въпроси от колкото отговори, въпреки обещанията в промотата, тази серия беше чудесна.
Spoiler: show
Две невероятни сцени ми направиха впечатление. Бен/Лок след клането, когато обсъждаха жалката съдба на един от най-трагичните образи в ТВ, и Джак/Лок в паралелната вселена.

@Минувача
Смятам, че притесненията на сценаристите са по-скоро как публиката ще приеме алтернативната вселена. Първоначалната им тревога, когато вкараха елемента с пътуванията във времето, беше оправдана. Лост загуби голяма част от аудиторията си както показаха рейтингите. Сега, това което искат Кюз, мисля, че е Кюз :wink:, и Линделоф е още едно ниво на абстрактно мислене и въображение от зрителите си нагоре. Изобщо цялата посока, в която явно са решили да тръгнат, е доста опасна. Защото аз, например, не бих им простил, въпреки че съм от големите фенове на този сериал, ако почнат да си измислят какви ли не невероятни неща само и само, за да срещат персонажите в чуждата вселена.
Смело и интересно решение, като цяло. Всички фенове се чудиха накрая на 5ти сезон, дали Джулиет е успяла, или не. Еми, получихме и двете. :)
Знаех си, че след време аватарът ми ще стане отново актуален ;)

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Wed Feb 03, 2010 9:09 pm

Попаднах на едно доста любопитно, поне за мен, интервю в което продуцентите коментират новия метод на разказване. Доста интересни неща отбелязват.

http://spoilerslost.blogspot.com/2010/0 ... rlton.html


За мен един от най-важните въпроси е
Spoiler: show
"Страничните" сюжетни линии резултат от гръмването на бомбата ли са? Нима наистина целият остров е потънал заради това?
Аз лично мисля, че не.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Mother
Misting
Posts: 266
Joined: Fri Jul 06, 2007 9:32 am

Post by Mother » Tue Feb 09, 2010 2:08 pm

Spoiler: show
Според мен причината за потъването на цял остров в запазен вид и взривяването на една водородна бомба са напълно несъвместими събития :)
Като цяло сезона почва доста силно. Аз имах високи очаквания и се оправдаха а това напоследък все по-рядко ми се случва...

User avatar
VenomPlague
E'lir
Posts: 165
Joined: Fri Jun 20, 2008 10:07 pm

Post by VenomPlague » Thu Feb 11, 2010 1:03 am

От последния сезон започна да ми прави впечатление, че Джош Холоуей("Сойър") играе много по-добре от първите 4. Хубавото е, че това наблюдение важи с голяма сила, и през новия сезон, макар и само две серии да са излязли досега.
Spoiler: show
Сцената с Кейт на дока беше доста умело изиграна и именно благодарение на майсторството, с което се справи, успяха да избегнат голямата опасност от излишна сантименталност.

Иначе традиционно Кейт-центрираната серия е безинтересен филър. Нищо ново тук.
Знаех си, че след време аватарът ми ще стане отново актуален ;)

User avatar
Mother
Misting
Posts: 266
Joined: Fri Jul 06, 2007 9:32 am

Post by Mother » Fri Feb 12, 2010 11:16 am

В пети сезон определено игра добре. Обаче в 6х01 и 6х02 страданието му по Джулиет беше някак изкуствено и пресилено, въобще не ме достигна по никакъв начин драмата. Някак си претупано ми изглеждаше. Набутаха прекалено много информация в тия два епизода. Сигурно от това ще да е.
За последния епизод обаче съм съгласен че го изигра добре, за сметка на това пак затлачиха действието.

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Wed Feb 24, 2010 11:55 am

All my questions revealed!!! :lol: :lol: :lol:
Spoiler: show
Показаха инхалатора на Шанън.
Сега мога да спя спокойно. :lol: :lol: :lol:
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Wed Feb 24, 2010 6:51 pm

На мен ми хареса днешният епизод :)

Наистина става интересно с тази "странични" реалности... И най-странното е, че
Spoiler: show
всички винаги завършват щастливо. Джак се сдобри със сина си, Лок е щастлив с Елън и се разбира с баща си, Клеър ще си отгледа бебето, Кейт може и да е невинна, Хюго наистина има късмет... Направо изглежда така, сякаш някой изкуствено е направил тази реалност, за да са щастливи героите в нея.
But goddamn,
you got me in love again

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 48 guests