Star Trek - The Official Topic

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
Post Reply
User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Thu Aug 13, 2009 3:04 pm

Дакс :cry: :cry: :cry:!

Иначе аз само най-първият Трек и Вояджър не успях да гледам, но съм се нахъсала да опитам, когато се отлепя от друго едно занимание. Гледа ми се :).
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Lazy
E'lir
Posts: 185
Joined: Sat Apr 24, 2004 10:27 am
Contact:

Post by Lazy » Thu Aug 13, 2009 4:09 pm

Elayne wrote:Дакс :cry: :cry: :cry:!

Иначе аз само най-първият Трек и Вояджър не успях да гледам, но съм се нахъсала да опитам, когато се отлепя от друго едно занимание. Гледа ми се :).
Spoiler: show
Тоест Джадзия :( , нали?
Защото Дакс си е наред - това е трилът.

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Thu Aug 13, 2009 4:13 pm

Lazy wrote:
Elayne wrote:Дакс :cry: :cry: :cry:!

Иначе аз само най-първият Трек и Вояджър не успях да гледам, но съм се нахъсала да опитам, когато се отлепя от друго едно занимание. Гледа ми се :).
Spoiler: show
Тоест Джадзия :( , нали?
Защото Дакс си е наред - това е трилът.
Spoiler: show
Мда, беше ми любимката в тоя сериал, заедно с Нерис. :cry: :cry: :cry:
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Thu Aug 13, 2009 8:13 pm

Roland wrote:Има още една причина Ентърпрайз да се гледа последен, Ицо. Той в ОГРОМНА степен разчита вече да си фен, вече да знаеш много от събитията, да си наясно с технологиите, а понякога дори и с героите на старите сериали. Един вид опитва се да ти гали носталгията и да ти покаже как е тръгнало всичко. Т.е. той не е мислен като начало, а наистина като ретроспекция. Според мен гледането му само ще спечели, ако си го оставиш поне за след ТОС и ТНГ. А и в неговия случай както каза Лейзи, хронологията е малко... "абе то това не е документирано, ама се е случило".
Колебая се вече кога да го гледам, особено след аргументите на Лейзи и твоите, а има и една по-субективна причина.
Ентърпрайз го помня най-добре от откъслечните гледания на разпръснати епизоди от франчайза по AXN/AXN Sci-Fi. Та ако го гледам накрая, със сигурност ще завърша маратона с хубави впечатления, защото той определено ми харесва (язък, че много трекита го оплюват и е бил анулиран заради нисък рейтинг :? ). Та може и за десерт да го оставя.

А покрай ДС9 (и патакламата с плагиатството) се присетих за Babylon 5. Ян (за когото B5 плюс Файърфлай и БСГ са трите най-велики фантастични сериала) ми беше записал пилота и първите 10 епизода, ама много трудно ми влизат. На сто места обаче феновете казват, че тръгва слабо, ама после качеството скачало значително. Та може и него да добавя, като имам предвид колко хора го хвалят. Още повече, че Страчински бил успял да предаде всичките си предварително планирани за пет сезона идеи (знам и историята с "разтягането" на сюжета в пети сезон, след като бил отказан, а после все пак одобрен). А и финалният му епизод се дава адски често като пример за чудесно завършен сериал. Та може да го дръпна в движение.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sun Aug 16, 2009 5:34 pm

Отпочнах значи маратона.

Първи осем епизода на ТОС, като за първи броя пилота The Cage, който понякога се води нулев.
Ентърпрайз го оставям за накрая след съвети тук и в www.trekbbs.com - може би най-внушителният форум на франчайза, силно го препоръчвам.

Отначало ми беше малко неловко да гледам историите (нормални за онова време, но малко наивни от съвременна гледна точка) и шейсетарската декламативно-театрална актьорска игра, но много бързо интересът ми бе привлечен от все по-качествените идеи във всеки следващ епизод, а и привикнах към персонажите. Особено ми хареса The Enemy Within, което едва ли е случайно, защото от финалните надписи разбрах, че е писан от Ричард Матисън. Charlie X също ми допадна.

Опасявах се, че предвид времето на заснемането му, ще трябва да изгледам ТОС-а едва ли не от обща култура, а се оказа, че ми доставя кеф и приковава интереса ми още преди средата на първи сезон - нещо, което не мога да кажа за други, по-съвременни сериали, които са доста напред в класацията ми (не че бих го сложил над тях де, шейсетарски си е като изпълнение).

Приятна изненада, определено.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Lazy
E'lir
Posts: 185
Joined: Sat Apr 24, 2004 10:27 am
Contact:

Post by Lazy » Sun Aug 16, 2009 11:30 pm

passer-by wrote:Отпочнах значи маратона.

Първи осем епизода на ТОС, като за първи броя пилота The Cage, който понякога се води нулев.
Ентърпрайз го оставям за накрая след съвети тук и в www.trekbbs.com - може би най-внушителният форум на франчайза, силно го препоръчвам.

Отначало ми беше малко неловко да гледам историите (нормални за онова време, но малко наивни от съвременна гледна точка) и шейсетарската декламативно-театрална актьорска игра, но много бързо интересът ми бе привлечен от все по-качествените идеи във всеки следващ епизод, а и привикнах към персонажите. Особено ми хареса The Enemy Within, което едва ли е случайно, защото от финалните надписи разбрах, че е писан от Ричард Матисън. Charlie X също ми допадна.

Опасявах се, че предвид времето на заснемането му, ще трябва да изгледам ТОС-а едва ли не от обща култура, а се оказа, че ми доставя кеф и приковава интереса ми още преди средата на първи сезон - нещо, което не мога да кажа за други, по-съвременни сериали, които са доста напред в класацията ми (не че бих го сложил над тях де, шейсетарски си е като изпълнение).

Приятна изненада, определено.
The Cage си можел и да я прескочиш - в The Menagerie, Part I & II се повтаря изцяло (без 2-3 кадъра и с една променена реплика). Нищо, скоро ще си го гледаш наново. :D
За декламативно-театралната игра - леко пресилено е според мен. Спок си е вулканец та дрънка - и по съвременните стадарти. А на Кърк такъв му е образът - леко надувка, с вкус към драматичните ефекти. Само докторът яко дразни на моменти.
От първите серии на ТОС е любопитна The Naked Time - по-късно в ТНГ има сходна серия, в която следващият екипаж на "Ентърпрайз" се сблъсква със същия феномен (включително и на Дейта му се отразява). Mudd's Women също е забавна с образа на Мъд - той по-късно се среща и в други серии. Изобщо, според мен първите серии са доста добри. А скоро ще стигнеш до една от най-големите класики - Balance Of Terror

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sun Aug 16, 2009 11:38 pm

За декламативно-театралната игра говорех за всички персонажи, не само главните. Просто тогава изглежда такъв е бил подходът към киноактьорството. Забелязвал съм го и в други филми и сериали от онова време. :)

Ама им свикнах де. :wink:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Lazy
E'lir
Posts: 185
Joined: Sat Apr 24, 2004 10:27 am
Contact:

Post by Lazy » Sun Aug 16, 2009 11:47 pm

Между другото, Сулу е много силен в The Naked Time

Image

А в The Cage започва одисеята на Мейджъл Барет като първия офицер на капитан Пайк; само 2-3 серии по-късно тя се появява като сестра Чапел, а в ТНГ и ДС9 - като колоритната Лоаксана Трой. Отделно играе гласа на компютъра в стотици серии.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sun Aug 16, 2009 11:49 pm

Тъкмо погледнах в trekbbs.com кой точно беше The Naked Time и се засрамих, че съм пропуснал да го спомена. Страшно ми хареса, всъщност почти колкото The Enemy Within и повече от Charlie X.

А Мейджъл Барет съм я мервал за пръв път именно като Лоаксана Трой - точно в епизода с декламираната псевдо-любов на капитана по видеоекрана (умее си го чичо Патрик, театрал е). Ама в ТОС-а въобще не я познах - нито в пилота, нито като медсестрата. Благодаря, че сигнализира. Споменавай такива тривии и друг път като има повод, интересни са ми. :)
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Aug 17, 2009 12:21 am

Да спомена, че в момента сийдвам двата документални филма за феновете на франчайза - Trekkies и Trekkies 2. Дръпнах ги през изохънта, ако не се лъжа, а при втория добавих и линка от пайрътбея, че е същия рилийз.

Доста професионално са направени (има ги и на ДВД-та в Амазона), а феновете са големи симпатяги.

Впрочем, не обръщайте внимание на критиките, че във втория се чувал само режисьорският коментар. Няма такова нещо. На Windows Media Player Classic ми тръгва точно основната аудиописта, така че няма проблем. Иначе видях и една допълнителна, която може би е въпросният режисьорски коментар, но поне на MPC може да се сменят - а по дефолт е основното аудио.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Tue Aug 18, 2009 3:28 am

TOS 1.09-1.20
Особено ми харесаха Balance Of Terror, Miri, Court Martial, The Menagerie 1&2, Shore Leave (много свеж, писан от Теодор Стърджън).

Като цяло продължавам да следя ТОС-а основно заради историите, които са приятно-шейсетарски (като подход към фабулата). А и ми допада идеята след няколко века човечеството или поне представителите му сред космическия флот да са морални смели състрадателни самопожертвователни авантюристи. Нямам нищо против малко по-идеализирани персонажи, особено в далечното бъдеще.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri Aug 21, 2009 7:56 am

TOS 1.21-1.30

Силен край на първи сезон. Най-добрите епизоди бяха накрая - City at the Edge of Forever (който се оказа писан от Харлан Елисън и май е взел някаква награда) и Operation... Annihilate!

Заслужава да се споменат и Tomorrow is Yesterday, Space Seed (първа поява на Хан) и This Side of Paradise.

Признавам, че подходих малко скептично към ТОС-а, но сега нямам търпение да изгледам и другите два сезона. И вече разбирам защо капитан Кърк е толкова култов персонаж сред феновете и редовно печели гласуванията за най-добър капитан в trekbbs.com (по правило следван от Пикар).
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Lazy
E'lir
Posts: 185
Joined: Sat Apr 24, 2004 10:27 am
Contact:

Post by Lazy » Fri Aug 21, 2009 12:26 pm

Пикар и Джейнуей са много меки - Главната директива, хуманност, такива неща. А Кърк винаги е готов да разреши нещата по силов път - философия от времето на Виетнамската война, която и след 2001 г. е много популярна. А Сиско отначало е много задръстен, но после се научава. :D

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Aug 21, 2009 7:07 pm

Тук бтв има Official Star Trek Magazine (мисля, че е двумесечно) и новият брой е посветен на Боргите. Награбих с устрем :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Fri Aug 21, 2009 7:34 pm

Ако има някой брой с голям плакат на Закари Куинто, го искам. Плакатът, т'ва. Пичът е брутално готин.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 77 guests