Star Trek - The Official Topic

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: Star Trek - The Official Topic

Post by Ambartanen » Thu Nov 02, 2017 4:29 pm

Alexis wrote:
Wed Nov 01, 2017 2:32 pm
Не знам дали искат да се харесат на 15-те хардкор Трек фена, които са се напънали да учат клингонски, но това е доста интересна ниша от зрители, които да се таргетират.
Реших да проверя колко са всъщност и се натъкнах на това забавно изречение в уикипедия:
One Klingon speaker, d'Armond Speers, raised his son Alec to speak Klingon as a first language, whilst the boy's mother communicated with him in English.[15] Alec rarely responded to his father in Klingon, although when he did, his pronunciation was "excellent". After Alec's fifth birthday, Speers reported that his son eventually stopped responding to him when spoken to in Klingon as he clearly did not enjoy it, so Speers switched to English.[16][17]
Засега 3ти и 4ти епизод ми се струват най-слабите. Последните два епизода си бяха направо интересни, макар че финала на 7ми беше доста тъп.

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Re: Star Trek - The Official Topic

Post by Alexis » Thu Nov 02, 2017 8:10 pm

Мда, днес успях да изгледам 7-ми и наистина финалът беше пълното дъно. Уви, те трябва да се съобразят с това че Мъд е жив и в двете вселени за събития, които се случват по-късно и няма как да го убият. А толкова ми се искаше. Иначе на мен продължава да ми е забавно сериалчето.

Не съм голям фен на цялата пресилена емоционалност на Майкъл и нейните опити да интегрира емоции в характера си. Предвид, че макар и на Вулкан е отгледана в присъствието на човек, в лицето на Аманда, бла е сред хора по врме на обучението си и службата си в Старфлийт и не е като емоциите й да са били временно блокирани през всичкото това време. Просто тази липса на последователност е тъпа.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1582
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Re: Star Trek - The Official Topic

Post by Delegat » Wed Nov 22, 2017 3:52 pm

Аз загледах The Orville и след първите няколко епизода спокойно мога да кажа, че е по-Стар Трек от Дискавъри, има го целия вайб на предишните СТ сериали (най-вече TNG) плюс типичният хумор на Сет Макфарлейн, който освен създател на сериала играе капитана на кораба. Три от епизодите са режисирани от Бранън Брага, продуцент и сценарист на Вояджър, а Джон Фавро, Джонатан Фрейкс и Робърт Дънкан Макнийл също имат по един епизод. Отделно от това в самият сериал гостуват много бивши и настоящи холивудски звезди като Чарлийз Терън, Виктор Гарбър, Кели Ху, Лиъм Ниисън и т.н. На всеки треки го препоръчвам с две ръце, пък който не е - време е да стане :D

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: Star Trek - The Official Topic

Post by Ambartanen » Sun Jan 26, 2020 9:17 pm

Айде малко форумна некромантия. Току що изгледах пилотния епизод на Пикард и изглежда много обещаващ. Ефектите се ползват с мярка, но изглеждат добре; бойната хореография беше шокиращо добра, но също се ползва с мярка и не карат Пикард да бие хора; нямам никаква идея за точността на по-дълбокия трек лор, но за лаик като мен в четиресет минути успяха много добре да заложат важните конфликти и мистерии.

На кратко със сигурност ще се гледа, един от най-силните пилоти от бая време насам.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Star Trek - The Official Topic

Post by Xellos » Sun Jan 26, 2020 11:48 pm

Много силно начало, ама все пак да се понатрупа преди да се израдвам съвсем.
:ninja:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Star Trek - The Official Topic

Post by tigermaster » Fri Jan 31, 2020 11:23 pm

На "Пикар" първият епизод беше страхотен, вторият обаче беше много празен и освен дето оная каза могъщата думичка с F, в него не се случи на практика нищо. Ще гледам поне третия, пък дано е ОК той, обаче искам по-високо темпо.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Star Trek - The Official Topic

Post by tigermaster » Fri Feb 14, 2020 6:46 pm

^Докъм четвъртия епизод радва горе-долу стабилно, въпреки че принципно не съм треки. Използването на мръсен език на моменти обаче просто ме изхвърля от филма, доколкото всичко друго е някакво PG-ниво. Имам чувството, че разните F-думички имат за цел изкуствено да вкарат нещото в рейтинг TV-MA, за да изглежда по за възрастни или де да знам и аз.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: Star Trek - The Official Topic

Post by Ambartanen » Fri Feb 14, 2020 8:53 pm

Да, след четири епизода продължава много да ме радва. За мен това е най-якото официално Стар Трек нещо досега*, всъщност ми е много интересно накъде се развива историята и са ми интересни всичките герои. Имам подозрения, че целия първи сезон ще бъде събирането на екипажа и формалното решение каква точно им е мисията/целта.

* Да се отбележе, че съм гледал по малко от всеки сериал, новите филми и дори съм забърсал един-два от старите, но нищо от тях не бих го определил като повече от "прилично," така че не обявявам Пикард за новото си любимо шоу или нещо такова.
Използването на мръсен език на моменти обаче просто ме изхвърля от филма, доколкото всичко друго е някакво PG-ниво.
Това изобщо не съм го отразил. Кога е псувал някой?

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Star Trek - The Official Topic

Post by tigermaster » Fri Feb 14, 2020 9:02 pm

От последния епизод:
I hate that fucking hospitality hologram.
И в предишните два епизода имаше по една такава реплика, хвърлена не знам точно защо. Не ми е проблем, де, просто през останалата част от епизодите диалогът е, откъм език поне, на ниво "Малкото пони" и ми е странно.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Star Trek - The Official Topic

Post by tigermaster » Sat Feb 22, 2020 4:47 pm

Последният епизод на "Пикар" обаче беше откровено тъп, а и продължава малоумната тенденция от предишните на най-неадекватни места да вкарват "съдържание за възрастни", при все че останалото е ниво "Малкото пони". Този път един популярен, доколкото подразбрах, образ от предишните сериали беше разпарчетосан доста брутално в началото. За какво го правят това, като не пасва изобщо на цялостния тон на сериала??? Еле па при положение, че постоянното инфодъмпене и правотекствено обясняване на всяко чувственце, което някой изпитва, беше като в детски сериал. Ъх.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Star Trek - The Official Topic

Post by alshu » Fri Feb 28, 2020 10:03 am

Тора-шишо, стига обижда Малкото пони!

Последният сериал дето приключи със седмия си сезон миналата година тук-таме имаше доста добри моменти. Дори забелязах на едно-две други места заимствани идеи точно от MLP:FIM.
Не е стандарт за боклук. В първите си два сезона дори е пример, как трябва да се пише детско шоу...а нататък спорадично надобряваше и после пак пропадаше.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Star Trek - The Official Topic

Post by Killua » Fri Feb 28, 2020 10:12 am

Не мисля, че споменаването на "Малкото пони" е в негативен смисъл. Аз поне тълкувам репликата на Тайгъра като: целият филм е тотално children friendly и звучи като детски сериал, като език, ниво и т.н., но изведнъж като изперкат по някоя псувня/съдържание за възрастни не на място, тотално не се връзва с останалото. Тоест "Малкото пони" в смисъл на нещо невинно, правено за деца, не нещо непременно лошо.

Хаха, тора шишо :D
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Star Trek - The Official Topic

Post by tigermaster » Fri Feb 28, 2020 3:34 pm

^Именно. Нямам нищо против "Малкото пони" или детските програми в цялост, обаче "Пикар" докъм петия си епизод е страшната комбинация - в, примерно, деветдесет и пет процента от времето детско, а изведнъж избликват кървища или псувни.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: Star Trek - The Official Topic

Post by Ambartanen » Fri Feb 28, 2020 9:07 pm

Не знам, на мен въобще не ми прави такова впечатление. Нито е просто или детско през повечето време, нито тази една псувня на епизод ми прави грам впечатление. Последните два епизода обаче бяха малко разочароващи- повечето актьори и героите им са готини, но самите конфликти започват и свършват доста прибързано. Седем се появява изненадващо на края на един епизод и изчезва изненадващо в следващия. Края на днешния епизод пък съвсем ме обърка.
Spoiler: show
Добре, Елнор пази Пикард... защо не отиде с него да го пази на другата планета, а остана на Куба да убива ромуланци, където Пикард вече не е и те не могат да го последват?
Прави ми добро впечатление, че повечето герои си имат лични истории и повечето актьори се справят добре, така че въпреки името, шоуто въобще не е one man show на Патрик Стюарт.

lightning peregrine
Farmer
Posts: 58
Joined: Sun Dec 17, 2017 10:53 pm
Location: Sofia

Re: Star Trek - The Official Topic

Post by lightning peregrine » Thu Mar 05, 2020 11:41 pm

Само на мен ли сюжета на Picard ми се струва исключително клиширан. Ако го резумираме в едно изречение - в Стар Трек вселената задъртял бумър живее безмислен живот, но един ден решава да посвети живота си да опази живота на младо момиче
което е спИциалнa. Не съм само аз да забелязвам сходствата с Вещера/Bioshock infinite и доста други неща.
А Ромоланците са много аними, което за мен лично е плюс :D

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests