Serenity и Firefly TV

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
Post Reply
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Dec 01, 2008 6:50 pm

Май има робски договор с тях. Който кой знае колко години трае :/ Него това му е първият сериал с тях май (освен ако не е Angel), сега Dollhouse e вторият... Може още дълги години да го/ни радват тия чукундури.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Nyn
Sorcerer
Posts: 428
Joined: Sun Dec 16, 2007 12:39 pm
Location: Varna...

Post by Nyn » Mon Dec 01, 2008 9:03 pm

Пет години вече почти и все още всеки път като се сетя за Firefly и все така страшно се ядосвам. Просто е престъпление това да са само 14 епизода :evil:

Ейнджъл беше на WB, или поне с тях приключи, много добре си спомням лудите протести. Изобщо, на Уидън хич не му върви с компаниите. Но съм почти сигурна, че бях чела някъде, че Уидън се е бил зарекъл повече да не работи с FOX след Firefly. Дано не извъртят някакъв подобен номер и с Dollhouse.
To the unfortunate person who threw a shoe on the stage. We collect shoes, so you're not getting it back. You're gonna have to hop home, on one leg. And while you're hopping home, dear shoeless person, you could whistle this tune to yourself. *starts playing Nancy Boy*

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Dec 01, 2008 10:02 pm

Е странно заричане предвид новия му сериал...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Dec 01, 2008 10:38 pm

Мдам, Уедън продължава да е Fox's bitch.

User avatar
Nyn
Sorcerer
Posts: 428
Joined: Sun Dec 16, 2007 12:39 pm
Location: Varna...

Post by Nyn » Tue Dec 02, 2008 1:50 am

The treatment that Firefly received at the hands of Fox executives has caused Whedon to state that he refuses to work with Fox again, under any circumstances.[6]
http://www.answers.com/topic/joss-whedon
Мдам, Уедън продължава да е Fox's bitch.
Явно :roll:
To the unfortunate person who threw a shoe on the stage. We collect shoes, so you're not getting it back. You're gonna have to hop home, on one leg. And while you're hopping home, dear shoeless person, you could whistle this tune to yourself. *starts playing Nancy Boy*

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Dec 02, 2008 8:43 am

Гледахме Serenity и... абе... иска ми се да кажа, че беше страхотен, ама не беше. Като цяло се оказа приличен филм с ОК идея, но сценарият и режисурата бяха посредствени (личи си, че Уидън не ги може много пълнометражните филми), половината актьори играха като треснати (Специално докторът успя да е по-зле и от изпълненията си сериала, с което потвърди подозренията ми, че е яко бездарен...) и въобще липсваше чувството, като дори по-драматичните моменти имаха точно нулево въздействие. Свръх-високата оценка в imdb мога да си я обясня само с ултра феновете на сериала. То не са десятки, то не е чудо!
За мен Firefly си е истината. Serenity е просто фен сървис.

6.5/10

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Dec 02, 2008 9:50 am

Хаха, смех.


А докторът е велик. Тва да не можеш да различиш умишлен ръб от некадърен актьор...


Mal: "Fear's nothin' to be ashamed of, doctor."

Simon: "This isn't fear. This is anger."

Mal: "Well. Kinda hard to tell one from t'other, face like yours."

Simon: "Well I imagine if it were fear, my eyes would be wider."

Mal: "Hmm. I'll keep a look out for that next time."
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Dec 02, 2008 10:38 am

Това всъщност е единственият сполучлив диалог с участието на доктора в Serenity. За сметка на това лафовете му с Кейли бяха якото зле и неизменната драма със сестра му беше съвсем никаква.

Иначе - :suck: Знам, че един е Джош Уидън и последно време ти си неговият пророк, но пробвай поне веднъж да си спестиш фенбойските язвителни коментарчета. За мен Firefly е велик сериал, а Serenity - малко над посредствен сай-фай филм, което не виждам по какъв пречи на твоето височайше и (разбира се) по-правилно мнение.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20292
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue Dec 02, 2008 2:24 pm

Сладури.

Аз филма си го бройкам като поредна серия като усещане. Доктора и пилота винаги са ми били на втори план някак. Мене ми стига и сцената с Ривър накрая да си го закарфича на стената на пантеончето тва. Иначе блуупърите са велики, особено тва с разкрасяването на кораба.
Фен Бонус точки печели капитана и в ролята си в 7 сезон на бъфи :)
:ninja:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Dec 02, 2008 4:49 pm

Ти го виж като Captain Hammer в Dr. Horrible's Sing-Along Blog. Нема такава изродия! :lol: :lol: :lol:

Иначе на мен Серенити на второ гледане ми хареса по-малко. Сериалът е много по-добре. Тук са натъпкали твърде много неща в малко време и е някак претупано. А това, което Уидън умее най-добре - човешките взаимоотношения - ужасно е пострадало от по-кратката форма.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Dec 02, 2008 4:53 pm

My hands are not the hammer!
...
My penis is the hammer...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Dec 05, 2008 2:49 pm

Изгледах си и екстрите на Firefly. Много ревлив съм станал поселдно време...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Dec 05, 2008 3:44 pm

Еми ти съвсем си изтрещял покрай Уидън. Овладей се малко. :)
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Dec 05, 2008 3:46 pm

Пиши си там есето за Спайк и недей да знаеш много :mrgreen:

Не е от изтрещяването бтв, то общо взето мина. Просто винаги ми е толкова тъжно като си представя как можеше да продължи тоя сериал...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Dec 11, 2008 10:20 pm

Довърших си риуоча на Firefly, изглеждайки Serenity с майка ми тая вечер. Наистина отстъпва в някои отношения на сериала, но пък в други ми се чини по-добър. Тая вселена имаше нужда от малко епика, определено. Това е бтв първият път, струва ми се, когато го гледам СЛЕД сериала. Сега ми остават екстрите му и после Done the Impossible.
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 37 guests