Serenity и Firefly TV

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Jan 13, 2009 5:53 pm

Отговарям - когато гледах филмът, той ми хареса доста. Не ми хареса като за 10, нито като за 9, но да кажем като за 8. Обстоятелствата около него ме разчувстваха - оттам и отварящия пост. Още тогава обаче филмът ми се стори претупан - много действие + интродукция на нещата в малко време. Персонажите ми бяха симпатични и лафчетата им рутеха, но ги нямаше пластовете, нямаше ги миналите взаимоотношения - не ми пукаше толкова за тях.
Spoiler: show
Когато Уолш умря, не изпитах нищо.
Това не е хубаво. Изобщо, видях много потенциал - и в историята, и в персонажите, но си личи, за него си трябва сериал
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Tue Jan 13, 2009 5:55 pm

Trip wrote:Ако си го гледал след сериала, ще кажеш: "Уф, ами не е за филм това, за сериал е, ръшната история, персонажите нещо не са така, както трябва, сериалът е доста по-як."
Ами аз го гледах след сериала, но не бих казал, че е "ръшнат" или че персонажите са зле представени. Но ОК, да допуснем, че не мога да преценя това, защото не съм го гледал преди сериала. :)

На хора, които са гледали само филма, моментално ще препоръчам да гледат сериала и тогава да преценяват франчайза като цяло.

А по принцип смятам, че историята си е най-добре за сериал, да, вече го казах. За мен филмът е компромис заради анулирането на Firefly. И като опит да се завърши НЯКАК историята се е получил добре. Шапка свалям на Уидън, че в два часа общо взето е успял да затвори поне някои от основните сюжетни линии. Не всички (тази с Ривър и синьоръките най-вече), ама това просто не е възможно.

И продължавам да смятам, че филмът се е харесал НАЙ-ВЕЧЕ на феновете на сериала, които един вид са допълвали неизказаното и непоказаното. Което не изключва незапознат със сериала да го гледа, да се запали и да издири сериала, както са постъпили няколко души тук. И добре че са го направили, защото запалиха и мен след това. :wink:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Jan 13, 2009 7:38 pm

Бтв, Ицо, Done the Impossible не ти тръгва на плейърите, защото файлът е .mov, а двд-плейърите въртят само .avi. Сори, че не съм погледнал преди да го бърнна, но това така или иначе е единствената версия в интернет...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Tue Jan 13, 2009 11:59 pm

Roland wrote:Бтв, Ицо, Done the Impossible не ти тръгва на плейърите, защото файлът е .mov, а двд-плейърите въртят само .avi. Сори, че не съм погледнал преди да го бърнна, но това така или иначе е единствената версия в интернет...
Няма проблем, изгледах го на лаптопа с QuickTime. Още веднъж благодаря, че ми го записа. :)

Приятен филм за подкрепата на феновете, която е помогнала да се стигне до заснемането на Serenity. От него разбрах, че и една от отговорните служителки на Юнивърсъл била голяма фенка и доста е помогнала.

Друго интересно нещо е, че много от феновете не са успели да възприемат добре сериала заради скапаното излъчване на епизодите на разбъркан принцип и са се запалили истински едва когато е излязъл бокссетът. Просто недоумявам защо Фокс хем се е навила да финансира и излъчва сериала, хем го е прецакала мощно. От някаква строго научна гледна точка сигурно ще е любопитно да се разбере какво има в главите на някои телевизионни ръководни кадри... :roll:

Прочее, не издържах и заделих от парите за насъщни нужди, за да поръчам сериала и двудисковото издание на филма плюс двата комикса. Дано изтрая до следваща заплата. :lol:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Jan 14, 2009 2:37 pm

Поради лека липса на финанси за ся точа 40гб х264 вариант от блурей репака ;)
:ninja:

Shamajotsi
Sorcerer
Posts: 427
Joined: Sat Dec 30, 2006 9:01 pm

Post by Shamajotsi » Fri Jan 30, 2009 8:11 pm

Shiny!

Вчера изгледах и "Objects in Space", та да си излея и аз любовта си към сериала...

По принцип аз не съм никак фен на сериалите от какъвто и да е тип. Такива, които да ги харесвам по "не-сантиментални" причини (т.е. "Конникът и звездните шерифи", например) почти няма. Всъщност, именно поради всички сериали, които ги шмугват между "риалити шоутата" (и заради самите "риалитита", разбира се) почти не гледам телевизия. А след разните сапунени опери, на които съм попадал (каквато например изглежда ще стане "Песента за огъня и леда"), все по-рядко посягам към фентъзита, на които се мъдри надписа "Том 1".

Просто самата идея да се точат локуми в продължение на 10 тома/сезона/поколения пенсионери пред телевизора според мен убива какъвто и да е бил иначе положителен замисъл. Дори при "Футурама", като се изключат ама най-последните епизоди (тези, при които вече се е знаело, че нещото пада от ефир и създателите са си правели най-различни гаври с "Фокс"), съществува като че ли тенденцията колкото повече я гледам, толкова по-рядко да се засмея на разните шеги.

И от дотук казаното би следвало, че ще благославям Фокс, задето са спрели преждевременно "Файърфлай", като по този начин го възпират от нерадостната съдба от гениален сериал да стане посредствена изтъркана сапунена опера.

Е да, ама сега си давам сметка, че идеята, залегнала в тази продукция, е една от много малкото, които не просто си заслужават 14 епизода + филм, но всъщност е сред адски малкото идеи, за които си заслужава въобще да си говорим за "Сезон втори". И дори първоначалната идея на Уидън за нещо, което да се излъчва седем години, меко казано да ме смущава, 14 епизода на "Файърфлай" са като... абе като да си в адски як ресторант, но да имаш пари само колкото да си поръчаш салата и минерална вода.

И сега, чудейки се какво да пиша, гледках насам-натам из Уикипедия (стараейки се да не си спойлна "Серенити", който ще го гледам след няколко часа). И ми попадна пред погледа странното решение на разни продуценти да рекламират филма като "екшън-комедия". Разбира се, в подобно определение има доста истина, комедията се лее на талази, а и не е като да няма екшън. Но, както съм подхванал с кулинарните сравнения, това е като да кажеш, че мусаката е ястие с картофи. Т.е. това отговаря на част от истината, ама... как например в определението "екшън-комедия" попада епизод като "Bushwhacked" (от който ме полазиха тръпки без до края да съм видял от какво се плашат всички от екипажа, а и аз с тях), герои като "сините ръце" (от които още повече ме полазват тръпки)? Или особено на епизоди като "Out of Gas" или "The Message"?

Но какво да се прави. В крайна сметка се радвам, че съм имал възможността въобще да ги изгледам тези 14 епизода. Това, че Бокс не са гледали внимателно сериала (поради което им е дошла гениалната идея да го пускат в абсолютно произволен ред, да го изпедепцат като "екшън-комедия" и дори да не излъчат цели три епизода!), в крайна сметка е довело и до това, че не са забелязали, как те самите са един вид сред главните антагонисти в сериала, именно - Алианса ;) .

Сега ми остава да изгледам "Серенити", да изпонакупя всичко, което мога да си позволя (ДВД-та, саундтраци и пр.) и да си мечтая за една много специална част от Ада, специално отредена за Фокс :) .

И да - за хората, които са гледали "The Message" - финалът.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri Jan 30, 2009 8:32 pm

Всъщност проблемът на Firefly е, че трудно се поддава на описание за зарибяване на хора, които не са запознати с него. И аз отначало като ми се каза "уестърн-фантастика" направих физиономия и го гледах едва наскоро. Сега това е може би любимият ми сериал.

В един друг форум имаше едно доста точно изказване. Човекът обясни, че този сериал му е най-труден за рекламиране сред приятелите му и същевременно това е сериалът, по който най-здраво се зарибяват тези негови приятели, които все пак се навият да го гледат.

Освен това докато е вървял по Фокс сериалът е бил сравнително слабо гледан. Тези, които са го гледали въпреки безумното (по няколко параграфа) излъчване са му станали твърди фенове. Много хора обаче не са се загледали по него по телевизията, а са се запалили едва когато е излязъл ДВД-бокссетът - т.е. след анулирането.


Просто ме е яд, че не се е намерил някой във Фокс, който да се бори за сериала и да му извоюва повече шансове, включително по-адекватно излъчване и реклама плюс ненамеса в работата на Уидън. Някой като Алън Лад младши в 20th Century Fox, който е бранил до дупка Епизод 4 по време на заснемането му - дори Лукас е признал, че този човек му е помогнал страхотно всеки път, когато нещата са били на кантар. И филмът е видял бял ден, а оттам и цялата сага.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sat Jan 31, 2009 5:44 am

Изгледахме и филма :) Не мога да кажа по никой начин, че съм разочарован, но някак си тъпо се получи с разни сюжетни линии.. и герои. Не мисля, че е ръшнат, но е малко разпилян. Като цяло ако наистина можеше да се направят няколко нови епизода за "завършване" на оригиналния първи сезон с тия пари, мисля, че е било по-добра идея. Но кефи доста и така.

А и имаше повечко рийвъри :))
This is it. Ground zero.

Shamajotsi
Sorcerer
Posts: 427
Joined: Sat Dec 30, 2006 9:01 pm

Post by Shamajotsi » Sat Jan 31, 2009 2:46 pm

Мнението може да съдържа спойлери за филма "Серенити", поради което хората, изчели по някакъв начин предните 10 страници коментари в темата без да гледат филма, нека моля прескочат това мнение. Иначе рискуват или да си спойлнат фъна или да добият представата, че фън във филма като цяло няма.

Да, и аз го изгледах с приятели преди няколко часа (което не беше кой знае колко умно, защото после се прибирах в два часа до вкъщи по празните улици с живите картини на Рийвъри в главата ми :lol: ). Като цяло филмът ми хареса, но се чудя дали това не е така, задето вече съм заклет Светулков фен. Във всеки случай колкото и да е хубав филмът, можеше още по-добре.

Историята е интересна, но като че ли си личи, че не е замисляна да бъде развивана в двучасов филм след четиринадесетия епизод на първи сезон. Не ми хареса посоката, в която са се изменили някои от героите - Джейни и Кейли, например, са "отрезвенели" (за Кейли всъщност май няма нужда от кавичките). Т.е. промени тип петата книга за Хари Потър - резки, стряскащи и необясними за възприемателя промени в героите. Най-вече ме е яд за Шепърд Бук. С него направо са се подиграли. От главните герои, единствено Ривър ми направи по-добро впечатление спрямо изявите си в сериала. А ако тръгнем да си говорим за второстепенни герои - там разочарованието е още по-голямо. Сравнявайки например главния антагонист от филма с главния антагонист от "Objects in Space", Джубъл Ърли, става ясно, че... място за сравнение няма. И като се сетя за ловеца на глави, който слага в малкия си джоб една камара "лошковци" от хиляди други филми, че и книги, направо яд ме хваща (то яд ме хваща и като се сетя и за конкретния епизод, който поставя същите тези филми и книги в същия този малък джоб, да не говорим и като се сетя и за останалите 13 епизода...).

Това, което най не ми хареса беше атмосферата на филма. От Уестърн Сай-Фай, каквото беше "Файърфлай", е останала само "Фай-частта" (мда, дори ни направи впечатление, че ако събитията се развиват наистина една година по-късно, то за тази година космосът странно се е наситил със звуци...). И като цяло филмът беше доста по-"тежък". Все едно гледам героите от "Таралежите се раждат без бодли", ама когато са станали смазани от живота възрастни. Е, може би не чак толкова, ама усещането е подобно.

И все пак, въпреки казаното, филмът ми хареса. И въпреки това едва ли ще го изглеждам още толкова пъти, колкото ще изгледам четиринадесетте епизода на "Файърфлай".

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sun Feb 01, 2009 11:57 pm

Гледах бонусите към сериала.

. . .

"That was Firefly"

. . .

И последният кадър с отдалечаващия се в космоса кораб...

. . .

... докато Джос Уидън пее последния стих "You can't take the sky from me"

. . .

Ех, Фокс, Фокс... ако знаех мандарински...
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon Feb 02, 2009 1:40 am

А на мен въпросните двама главни антагонисти от филма и последния епизод ми изглеждаха стряскащо еднакви, та чак се усъмних
This is it. Ground zero.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Feb 02, 2009 1:43 am

Moridin wrote:А на мен въпросните двама главни антагонисти от филма и последния епизод ми изглеждаха стряскащо еднакви, та чак се усъмних
Ловецът на глави и пратеникът на властите? Стряскащо еднакви? Мен доста различни ми се сториха. Първият беше тотален психопат, който се наслаждаваше на причиняването на болка. Вторият причиняваше болка ако се налага за постигане на целите си, но без да се радва специално на това, просто като част от работата си.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Feb 02, 2009 2:27 am

Абеее... доста еднакви бяха всъщност. Не чак прекалено, но все пак са негри, наети от правителството, за да хванат Ривърката, които се опитват да разиграват и/или насилват околните, за да постигнат целите си.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Feb 02, 2009 5:03 am

Гледах и бонусите към филма. Колко много още е имало да се каже...

Дори само откъсите от психиатричните сеанси на Ривър намекват за това. И как само бяха монтирани... :mrgreen:
Spoiler: show
Започва се с хронологично последния откъс и се завършва с предпоследния.
Ефектът е най-добрият възможен. Качествено стряскащ. :thumbsup:


Така се запалих, че вече обмислям да взема и РПГ-книгите. Не че съм геймър, но в тях имало интересни допълнителни подробности за героите и света, та дори да не играя играта, мисля, че пак ще ми допаднат.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Feb 02, 2009 9:11 am

Апропо, мъжът, дето си зима в тая екстра с Ривър май е Уидън :mrgreen:
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 75 guests