Buffy the Vampire Slayer & Angel - SPOILERS

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Buffy the Vampire Slayer & Angel - SPOILERS

Post by Roland » Tue Jul 05, 2016 5:24 pm

Много ме кефи как се пишат тука дисертации по "логичност" (любим лаф в няколко теми, забелязвам) за сериал, изграден от символизъм и умишлена сатира. Имам епично разкритие за всички логикофили - Бъфивърс няма претенции за реализъм. Get over yourselves.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5259
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Buffy the Vampire Slayer & Angel - SPOILERS

Post by Matrim » Tue Jul 05, 2016 6:02 pm

Знам, че правиш разлика между вътрешна логика и реализъм, от първото винаги има нужда освен ако не иде реч за тотална пародия от рода на Саут парк, примерно. Особено във фентъзи/сай-фай жанра. Освен това си говорим до голяма степен доколко консистентни са героите, така че там "реализмът" съвсем не играе. Знам, че сериалът не е реалистичен, никога не съм и искал да бъде такъв. So get off your high horse.
Защо те баннаха, ако не е тайна?
Просто форумът беше безумно строг в това отношение, банваха наред. Даже и не помня точно за какво беше, но беше абсолютна дреболия - май казах, че аргументът, на който възразявах е проява на "insane troll logic".
Съгласна съм за Джайлс. Каква е истинската причина да го махнат? Актьорът е имал някаква друга роля и е трябвало временно да си ходи?
Искал е да прекарва повече време със семейството си в Англия. Разбираемо, но трябваше да измислят някаква смислена причина героят му да се оттегли, а не Whedon Daddy Issues Volume 5458.
А другото е несъзнателно, съвсем естествено е да забравиш всички глупости, които си си мислил, и чак когато ти покажат предмета, да си спомниш.
Не мисля, че работеше баш така амулета, но let's agree to disagree.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Buffy the Vampire Slayer & Angel - SPOILERS

Post by Ghibli » Tue Jul 05, 2016 10:53 pm

Matrim wrote:Честно казано и за мен това би бил далеч по-логичния вариант, но сценаристите са дали куп интервюта, в които категорично заявяват обратното - че е отишъл с ясното намерение да си върне душата.
:shock: Излиза, че е по-добре човек да не чете интервюта на автори...
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Buffy the Vampire Slayer & Angel - SPOILERS

Post by Roland » Wed Jul 06, 2016 12:02 am

Ghibli wrote:
Matrim wrote:Честно казано и за мен това би бил далеч по-логичния вариант, но сценаристите са дали куп интервюта, в които категорично заявяват обратното - че е отишъл с ясното намерение да си върне душата.
:shock: Излиза, че е по-добре човек да не чете интервюта на автори...
Безкрайно логично е това предвид образа му. Спайк през цялото си съществуване е бил fool for love. Всичко, което е правил като човек и после като вампир, е подчинено на любовта му към различните жени в живота му. Първо ква-беше-там-оная, дето й посвещаваше поезия, после Друсила, после Бъфи. И той постоянно се променя с цел да им пасне по-добре. Естествено, че щом Бъфи иска вампир с душа, той ще се бори с демони, за да постигне това и да бъде с нея. Спийкинг ъв вътрешна логика, нищо не е по-добре издържано от това решение.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Buffy the Vampire Slayer & Angel - SPOILERS

Post by Amelia » Sat Jul 09, 2016 7:47 pm

Ще се съглася със Симеон. Спайк е един от най-добре изградените персонажи в тоя сериал и това, че сам отиде да си върне душата е абсолютно ин керъктър. Той откакто съществува иска да бъде обичан. И е романтичен до глупост, като доста поети. И обича като поет - с пълна отдаденост и много мелодрама. Аз затова го считам за инхерентно добър, защото през целия си живот, дори като вампир, е бил способен на искрена любов - към майка си, към Друзила, към Бъфи. И не получи подобна любов от нито една от тея ужасни пачи (освен майка му докато беше човек), заради което е my baby и ще си го обичам аз.

Изгледайте Fool for love епизода пак. Сцената в края, когато Спайк отива да застреля Бъфи, но я вижда разплакана и от гнева му не остава и следа, е едно от най-красивите и характероизграждащи за Спайк неща в тоя сериал. Да не говорим, че играта на Джеймс Марстърс в тоя момент просто отвява. Човек може в лицето и очите му да види всичката тая болна и комплексна любов, дето от време на време даже избива в омраза. ЕСТЕСТВЕНО, че Спайк ще иде сам да се бори за душата си като някакъв епичен герой от легенда, защото романтичната му поетична натура го кара да се държи по тоя начин.

Спайковата линия е цялата един дълъг redemption, който приключва с окончателния и безвъзвратен триумф на Спайк над Ейнджъл в оная серия от пети сезон на Ейнджъл, където двамата се биха. Там вече става ясно кой е по-качествения от двамата, в морално отношение.

Иначе Уедън има отвратителния навик да навира героите си в някакви tough melodrama shitz, за да им изгради характера. Той им вика perils. Чела съм му интервюта, в които сам си казва, че е нужно да има perils, за да има character development. Това за мен е сериозен проблем в уменията му на писател и причината всеки негов сериал да избива в пресилени мелодрами. Затова и съм някак щастлива от факта, че Файърфлай спря преди да почнат яките сапунени изпълнения. Но Спайк е някакво боговдъхновение, което май си живее свобствен живот и което дори на Уедън скапаните похвати за керъктър девелопмент не могат да развалят.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Buffy the Vampire Slayer & Angel - SPOILERS

Post by Martix » Fri Aug 26, 2016 5:43 pm

Почнах Бъфито, след 10-тина години размотаване.
До началото на 2-ри сезон съм, засега е забавно, но възрастните актьори, играещи деца, ме дразнят (само Alyson Hannigan е пич, искам да и щипна бузките), формулата всеки епизод за себе си също е морално остаряла. Единственото нещо, което е top notch, е писането на Джос Уидън, владее ги диалозите и пъновете тоя човек, много е голям.
Жалко, че не съм го гледал като е било време, ще видим дали се оправя нататък. Засега не live up-ва на хайпа.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Buffy the Vampire Slayer & Angel - SPOILERS

Post by Amelia » Fri Aug 26, 2016 7:11 pm

Оправя се. Първи сезон е нелепа бутафория и аз никога не си го пускам, като си преизглеждам Бъфито. Но нататък нещата се променят бая. Пак има монстър оф дъ уик епизоди, но като цяло си имаме и добре обособен файнъл бос, с който ни занимават цял сезон.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Buffy the Vampire Slayer & Angel - SPOILERS

Post by трубадур » Fri Aug 26, 2016 8:44 pm

Га бях пробит тийн го гледах и много се радвах. Даже последните 2 сезона мисля ги следях в реално време, мъчех ги на немски, ма се тая. После го припомних, че да омета Ангел, след като му прекратиха живота и беше ясно, че мога да го изгледам за 1 седмица. Много зле ми се стори на второ гледане, докато Ачо беше истината. Още тая некви топли спомени от 4-ти сезон. Помня и колко малоумен беше в началото си петият сезон. Оправи се някъде 7-8 епизод.

А за бъфката, на второто преминаване освен Зандър, Спайк и Аня май за никой друг не ме еняше. Между другото не знаех, че по този сериал има хайп :mrgreen:

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Buffy the Vampire Slayer & Angel - SPOILERS

Post by Martix » Sat Aug 27, 2016 3:20 am

трубадур wrote:Между другото не знаех, че по този сериал има хайп :mrgreen:
Рече той в 74 страничната тема. :)
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Buffy the Vampire Slayer & Angel - SPOILERS

Post by Amelia » Sat Aug 27, 2016 3:29 am

Има хайп и то не само в този форум. Сериалът е крайъгълен камък на феминизма в попкултурата и даже се изучава в разни университети. Иначе при последното ми преизглеждане на Бъфи и Ейнджъл, което беше преди година, мисля, стигнах до извода, че Бъфи е по-якия от двата сериала. Щото дори при всичките си кусури, си остава докоснато от гения заглавие. Ейнджъл е по-добре изпипан, но по-обикновен сериал. Самият Ейнджъл е по-скучен и недоразвит образ от Бъфи, която е някакъв много рядко истински и добре направен персонаж. За тея седем сезона тя порастна от някво зажмуцано тийн кукле до истински силна жена, с всичката епика, умора и печал, които вървят с това да си мъдър и бит от живота войн и лидер. Докато Ейнджъл си цикли там в неговия доста скучен и стереотипен редемпшън. Редемпшъна на Спайк е доста по-интересен. То това може да се държи и на актьорската игра - Дейвид Бореаназ е дръвце. Джеймс Марстърс е бог.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Buffy the Vampire Slayer & Angel - SPOILERS

Post by трубадур » Sat Aug 27, 2016 9:03 am

Martix wrote:
трубадур wrote:Между другото не знаех, че по този сериал има хайп :mrgreen:
Рече той в 74 страничната тема. :)
да не е а съм ги чел, то хората обсъждат какви ли не глупости до края на света, не че и аз не се правя на ударен в момента, знам гийковете колко се радват на Жош, който винаги ми е бил доста посредствен във всяко едно отношение, и ся го раздавам некъв куул и над нещата, щото не ме еня за еднотипните му простотии 8-)

За мен двата сериала винаги са били някакви там евтинджоси с чудовища, но с приятни герои. Да ги изгледам целите означава, че не са дъното. Но са ми до неща като Чародейки и Зина. Обаче гръбнакът на подобен тип сериали не позволява и кой знае какви висини да достигнеш и май само първите 5 сезона на Свръхестествено изстискаха максимума от такъв формат. Но гледай, де, щом ти допадат на Уидън диалозите едва ли ще останеш разочарован. Както Амелията вика в следващите сезони винаги се набира някакъв олигофрен (или групичка такива), че да имаме централен конфликт.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Buffy the Vampire Slayer & Angel - SPOILERS

Post by Martix » Sat Aug 27, 2016 12:18 pm

Amelia wrote:То това може да се държи и на актьорската игра - Дейвид Бореаназ е дръвце. Джеймс Марстърс е бог.
QFT! Гледал съм само 3-4 епизода със Спайк до сега, но определено е improvement спрямо Angel, чиито highlight до момента е как в някакъв епизод каза, че е прекарал столетия във "honing his brooding skills" :lol:

А това с липсата на endgame босове не е точно нещото, което ми пречи (сезон едно си имаше the Master). По-скоро ме боли от липсата на consequences от каквото и да е действие от един епизод в друг. И пълната липса на опасност за главните герои. Ясно, че има 7 сезона и няма да убият някой важен, но сериала дори не се опитва да скрие това, и в този смисъл го гледам по-скоро като театрална постановка.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Buffy the Vampire Slayer & Angel - SPOILERS

Post by Amelia » Sat Aug 27, 2016 7:42 pm

О, има реални consequences и някои се натрупват в продължение на сезони точно като в реалния живот. Нататък ще има и смърт на главни. И в Ейнджъл също убиха няколко главни.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Buffy the Vampire Slayer & Angel - SPOILERS

Post by Martix » Sat Aug 27, 2016 11:23 pm

Ще видим, никога не дропя дори тъпи сериали (макар че съм this close с Doctor Who needs a reboot, а Mad Men е on indefinite hold).
А и Бъфи има предимството, че е интересен и минава бързо + лафчета.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Buffy the Vampire Slayer & Angel - SPOILERS

Post by Killua » Mon Oct 24, 2016 4:35 pm

Изгледах аз Тру Детектив и ме удари внезапно една носталгия и си пуснах някъде началото на пети сезон на Бъфи, ей така.
Обичам тоз сериал и ми липсва усещането да го гледам за първи път! Но и на втори си е все така епичен! :D Стигнах до момента, в който Райли се чупи, и бях все така хепи от факта :lol:
shadow dance nikoga ne luje

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests