Buffy the Vampire Slayer & Angel - SPOILERS

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Aug 07, 2008 12:58 am

На средата на втори сезон съм и няма празно :) Адски кефещо върви, има сериозен керъктър дивелъпмент, далеч не всичко е "monster of the week" и изобщо хвала на Уидън :) Да видим докога може да продължи качеството.

П.П. Друзила фтв!
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Aug 11, 2008 1:28 am

На средата на трети сезон съм и съм във все така див възторг. Току що изгледах и "The Wish", който към момента е най-любимият ми и емоционално зареден епизод, въпреки че предполагам, че човек трябва да е минал всичко преди него, за да му подейства наистина :)

Бтв, не ми е проблем да си говоря сам и сам да си отговарям, да знаете :lol:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Vash
Paragon
Posts: 610
Joined: Fri Jan 27, 2006 12:17 am
Location: София

Post by Vash » Mon Aug 11, 2008 2:25 am

Roland wrote:Бтв, не ми е проблем да си говоря сам и сам да си отговарям, да знаете :lol:
Сори :lol:
Преодолях предрасъдъците си и гледах първите два сезона. Ако не беше на Уедън нямаше да се пробвам даже. Но се оказа доста качествено всъщност. Елеметите тип сапунена опера са доста весели и не пречат, но и сериозните моменти са добре направени. Ейджъл през втори сезон особено кърти. Както и Спайк-Друсила.

"It was an octopus, centipede, spider kind o' thing, but they was a haff-shaped man's face on top of it..."

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Mon Aug 11, 2008 2:38 am

Ем аз съм го гледал целия (заедно с Angel) и любимия ми сезон е 4ти!По-нататъка като цяло чак към 7 сезон спада малко качеството!
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
Nyn
Sorcerer
Posts: 428
Joined: Sun Dec 16, 2007 12:39 pm
Location: Varna...

Post by Nyn » Mon Aug 11, 2008 12:05 pm

Опа, сори наистина :roll:
На мен 5-ти и 2-ри са ми любимите(и при двата сериала :lol: ...с уговорката, че на Angel така и на съм гледала 4-ти), като основно при Buffy имам забележки към напълно целенасочената абсолютна мрачност на 6-ти и някои спадове в качеството в 4-ти и 7-ми. Но и сред най-калпавите епизоди цъфва по някой бисер или готина серия.
На мен Друзила ми стана любима още преди Спайк 8-) А Ейнджъл(вампирът) има яки моменти, ама като цяло е прекалено предразположен към пасивно цупене и самосъжаление за моя вкус 8-) (Във връзка с това познайте кой момент в Destiny, свързан с една чаша, ме изпълва с див възторг :mrgreen:) Виж Анджелъс става :wink:
To the unfortunate person who threw a shoe on the stage. We collect shoes, so you're not getting it back. You're gonna have to hop home, on one leg. And while you're hopping home, dear shoeless person, you could whistle this tune to yourself. *starts playing Nancy Boy*

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Mon Aug 11, 2008 2:52 pm

5ти наистина кефи в по голямата си част, въпреки че я няма Фейт. Иначе 6ти поне в началото (преди да почне да ми писва) имаше силни моменти, въпреки че наистина забива в някакви прекалено мрачни тонове.

User avatar
Nyn
Sorcerer
Posts: 428
Joined: Sun Dec 16, 2007 12:39 pm
Location: Varna...

Post by Nyn » Mon Aug 11, 2008 3:11 pm

Мене не ми е проблема, че забива в депресията, а че някакси изведнъж всичко тръгна на лошо. Дет беше казал някой в нета, чак косата на Бъфи е в някъв по-убит тон, да не би случайно да помислим, че може нещо жизнерадостно да има. Да не говорим, че има известен брой OOC решения, според мен. Аз всъщност го харесвам сезона, де. Освен когато ме ядосва ужасно :roll:
To the unfortunate person who threw a shoe on the stage. We collect shoes, so you're not getting it back. You're gonna have to hop home, on one leg. And while you're hopping home, dear shoeless person, you could whistle this tune to yourself. *starts playing Nancy Boy*

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Mon Aug 11, 2008 5:43 pm

Мен ме издразни мюзикъл епизода, щото ми се видя адски изсмукан от пръстите и епизода с бъргърницата. Някъде по това време изгубих интерес да го следя по Фокс-а, да не говоря че някакси осраха и дублажа, който може и да не е бил перфектен, ма му бях свикнал вече.

User avatar
Nyn
Sorcerer
Posts: 428
Joined: Sun Dec 16, 2007 12:39 pm
Location: Varna...

Post by Nyn » Mon Aug 11, 2008 5:54 pm

Аз съм го гледала бая преди да го пуснат по Фокс (слава богу). Само съм чувала един-два пъти как е с дублаж и са ми настръхвали косите. За бъргърницата съм съгласна, че беше един от най-тъпите епизоди, ама да кажеш, че OMWF бил изсмукан от пръстите... :shock: :mnia: Той и Hush май са ми най-любимите на мен.
To the unfortunate person who threw a shoe on the stage. We collect shoes, so you're not getting it back. You're gonna have to hop home, on one leg. And while you're hopping home, dear shoeless person, you could whistle this tune to yourself. *starts playing Nancy Boy*

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Mon Aug 11, 2008 7:32 pm

Не знам, мюзикъл еп-а не ми допадна, някак си не смятам че беше на мястото си.

И не считай за даденост че всички знаем сериите по именно :)

User avatar
Nyn
Sorcerer
Posts: 428
Joined: Sun Dec 16, 2007 12:39 pm
Location: Varna...

Post by Nyn » Mon Aug 11, 2008 7:37 pm

:lol: Е, аз пък не ги знам пономерно :bigtongue: Hush е онази серия, където
Spoiler: show
всички си изгубиха гласовете.
А иначе- вярно, няма еднакви вкусове.(Бтв, кажи ми, че мюзикъла поне са направили със субтитри по Фокс...)
To the unfortunate person who threw a shoe on the stage. We collect shoes, so you're not getting it back. You're gonna have to hop home, on one leg. And while you're hopping home, dear shoeless person, you could whistle this tune to yourself. *starts playing Nancy Boy*

User avatar
Eck
Merchant
Posts: 76
Joined: Wed Feb 20, 2008 2:46 pm
Contact:

Post by Eck » Wed Aug 13, 2008 5:58 pm

The Wish коя серия беше?
Мен пък мюзикълът много ми хареса. Като идея и като песнички. Особено много се кефя на "Rest In Peace" и "What You Feel". :twisted:
Земята ни е твърде плитка,
сякаш на небето издълбана
и трепери като водна капка,
Кралят Гарван когато минава.


Моят блог

User avatar
Nyn
Sorcerer
Posts: 428
Joined: Sun Dec 16, 2007 12:39 pm
Location: Varna...

Post by Nyn » Wed Aug 13, 2008 6:49 pm

Като казваш What You Feel може би имаш предвид Walk Through The Fire? :)
Roland да ме поправи ако греша, но предполагам, че The Wish трябва да беше където се появи за пръв път Аня.
To the unfortunate person who threw a shoe on the stage. We collect shoes, so you're not getting it back. You're gonna have to hop home, on one leg. And while you're hopping home, dear shoeless person, you could whistle this tune to yourself. *starts playing Nancy Boy*

User avatar
Eck
Merchant
Posts: 76
Joined: Wed Feb 20, 2008 2:46 pm
Contact:

Post by Eck » Wed Aug 13, 2008 9:13 pm

Всъщност, харесвам и двете песни. ;) Просто в гласа на този иначе доста грозноватичък демон имаше нещо очарователно. :D
Земята ни е твърде плитка,
сякаш на небето издълбана
и трепери като водна капка,
Кралят Гарван когато минава.


Моят блог

User avatar
Nyn
Sorcerer
Posts: 428
Joined: Sun Dec 16, 2007 12:39 pm
Location: Varna...

Post by Nyn » Wed Aug 13, 2008 9:50 pm

Аа, аз малко не загрях за коя става дума, понеже не е обявена никъде така (Sweet's Song), но сега като се замислих се сетих :wink:
To the unfortunate person who threw a shoe on the stage. We collect shoes, so you're not getting it back. You're gonna have to hop home, on one leg. And while you're hopping home, dear shoeless person, you could whistle this tune to yourself. *starts playing Nancy Boy*

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests