Фарскейп

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
shanara
Commoner
Posts: 36
Joined: Sat Apr 15, 2006 4:55 pm
Location: честно - някъде във Вселената
Contact:

Фарскейп

Post by shanara » Sat Apr 22, 2006 8:26 am

Какво мислите за сериала и филма
Който иска, успява!
Който опитва, го прави!
Който обича оживява!

User avatar
shanara
Commoner
Posts: 36
Joined: Sat Apr 15, 2006 4:55 pm
Location: честно - някъде във Вселената
Contact:

Post by shanara » Sat Apr 22, 2006 8:30 am

Това е един отнай - любимите ми сериали на света. Гелоите... самият сюжет... актьорката игра... Не мисля, че могат да се открият думи, които да опишат този филм.

Всеки знае поговорката "Всичко хубаво си има своя край" е и краят на Фарскейп дойде с филма, които имаше за цел да сложи край на пътуванията на Джон Крайтън.

Сега обаче има слухове, че ще се пусне нов сериал, които да идва от него. Ето ви нещо, за да разберете нещо повече за това
http://scapecast.libsyn.com/index.php?post_id=82643
Който иска, успява!
Който опитва, го прави!
Който обича оживява!

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Sat Apr 22, 2006 10:14 am

Гледала съм не повече от 3 епизода от сериала и ми стана интересно, но все забравях да си пусна съответния канал в еди-си-колко часа, та, пропуснала съм го.

Искам да го дръпна и вероятно ще го, само да довърша Orange County.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Sat Apr 22, 2006 10:23 am

Брат ми го зяпаше по кабеларките. Хич не ме радваше, гледал съм няколко епизода, ама ми се стори некадърно направен (доста бутафорни работи имаше) и пълен с клишета...
Може би ако му бях дал повече шанс и време...
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
shanara
Commoner
Posts: 36
Joined: Sat Apr 15, 2006 4:55 pm
Location: честно - някъде във Вселената
Contact:

Post by shanara » Sat Apr 22, 2006 12:02 pm

В арената ги има всичкити сезони за желаещите
Който иска, успява!
Който опитва, го прави!
Който обича оживява!

Hijo de la Luna
Paragon
Posts: 521
Joined: Fri Mar 31, 2006 2:49 pm

Post by Hijo de la Luna » Sat Apr 22, 2006 4:11 pm

***
Last edited by Hijo de la Luna on Wed Mar 21, 2007 9:16 pm, edited 1 time in total.
Gone for good

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Sat Apr 22, 2006 11:32 pm

В началото имаше хляб в него, даже ми беше интересно и изтраях май към 2 сезона (докато го въртяха навремето по Диема). След това страхотно почна да конкурира Дързост и Красота по досада и въпреки че още го даваха по Диема постепенно спрях да го зяпам.

User avatar
shanara
Commoner
Posts: 36
Joined: Sat Apr 15, 2006 4:55 pm
Location: честно - някъде във Вселената
Contact:

Post by shanara » Sun Apr 23, 2006 9:23 am

ДЪРЗОСТ И КРАСОТА - ти добре ли си? Какво от това, че филмът не ти е харесал, не можеш да го сравниш с таз простутия. Вярна е, че накрая стана малко по - тъпо, но това не е заради продължителността му. Старгейт има 10 сезона и още е интересен.

Малко се поизложиха с филма, но иначе Фарскейп си отстава по - добър от много други фантастични сериали.
Който иска, успява!
Който опитва, го прави!
Който обича оживява!

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Sun Apr 23, 2006 12:23 pm

Напротив, впредвид на факта че сюжета стана точно копие на Дързост и Красота, смятам че сравнението е уместно. То не беше Обичам го, Ни го обичам и останалите любими сюжетни похвати на вървящата в над 3000 серии сапунка.

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Sun Apr 23, 2006 2:34 pm

а пък според мен беше доста по-интересен от ентерпрайз примерно,някак си по-раздвижен.ама пък не можа да мине старгейт по моя любимост:)))
Image

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6924
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Sun Apr 23, 2006 3:48 pm

armageddon wrote:Напротив, впредвид на факта че сюжета стана точно копие на Дързост и Красота, смятам че сравнението е уместно. То не беше Обичам го, Ни го обичам и останалите любими сюжетни похвати на вървящата в над 3000 серии сапунка.
E ясно колко си го гледал де:)
Доста си далеч от истината :D
Поне за мен един от най-добре реализираните sci-fi сериали. Имаше си всичко - интересна история, екшън, романтика прилични спец ефекти.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Sun Apr 23, 2006 5:47 pm

Всъщност, както казах, го следях редовно, особено в началото, и ми беше доста интересно до един момент. И може и да преувеличавам малко (as usual), но в един момент просто основния движещ момент в сериала стана връзката м/у Крайтън и Ерън ли бяха имената че нещо ми се губят в момента.

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Post by Ambartanen » Sun Apr 23, 2006 10:27 pm

Ами сериалът е приличен, ама нищо повече. До един момент ми беше забавен, въпреки всичките недомислици, от които бъка сценария, но по някое време (средата на трети сезон или може би началото на четвърти) ми дотегна. Насилих се да го изгледам до края, че и филмът гледах чак... ама просто по някое време става съвсем глупаво. За четири сезона да не могат да представят поне грубо света, за да има представа зрителя какво има в него, ами от нищото да изкачат разни нови пространства, велики раси, важни исторически събития и не знам си какво си към края на псевдоисторията (всъщност между повечето епизоди почти няма връзка) е малко прекалено. Иначе актьорската игра е на доста по-високо ниво от другите sci-fi сериали за телевизията, което не е кой знае какъв комплимент.

Аз лично смятам, че Battlestar Galactica (новия) е доста по-интелигентно направен. Има последователност в сюжетното развитие, светът е описан сравнително добре, липсва изобилието от хуманоидни раси, които по някаква причина се бутат в повечето sci-fi произведения (филми, игри, че дори и бая книги), актьорската игра е по-добра поне според мен и се поставят някои интересни въпроси за разликата между човека и машината (не, че същите не могат да бъдат открити още в творчеството на Азимов, че дори и Чапек, но поне има нещо такова за разлика от Farscape). Недостатъци на сериала са, че предисторията е представена в един сравнително некадърен филм, който обаче трябва да се гледа, за да се разбере сюжета, и все още се прави, тъй че не само не може да се изгледа целия наведнъж, ами отгоре на всичко има възможност и той да се развали в бъдеще (засега е 2 сезона плюс гореспоменатия филм).

Hijo de la Luna
Paragon
Posts: 521
Joined: Fri Mar 31, 2006 2:49 pm

Post by Hijo de la Luna » Mon Apr 24, 2006 12:37 am

***
Last edited by Hijo de la Luna on Wed Mar 21, 2007 9:16 pm, edited 1 time in total.
Gone for good

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Post by Ambartanen » Mon Apr 24, 2006 2:25 am

И не че имам нещо против срещу Galactica- та, ама не показва нищо революционно в жанра (тои не че у Фарскейпа има нещо такова де).
Вярно е, в нито един от двата сериала няма особено оригинални идеи, но аз лично предпочитам режисьорите да се вдъхновяват от (да не казвам чак копират, защото няма да е съвсем вярно) класическите фантасти в литературата отколкото от Star Wars. За мен и в двата филма има много интересни герои, само че синята или зелена кожа, набръчканото чело и странната прическа ми се виждат ненужни при положение, че и в двата сериала главните герои са все хора (какъв е смисълът героят да е малко зелено земноводно при положение, че във всички отношения се държи точно като човек?).
Общо взето това филм с доста добър замисъл.
Всъщност поне според мен по-голямата част от сериала си върви съвсем безцелно, само в началото има някакъв замисъл, след това започва една почти безкрайна последователност от не свързани епизоди.

А Норанти беше оная баба, която се появи точно на края на трети сезон, нали? Е, не, честно, точно тя почти ме накара да спра да гледам сериала. Не стига, че е толкова клиширан образ, ами отгоре на всичко появяването беше абсолютно абсурдно и несвързано с нищо, ей така си падна от небето просто.

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 83 guests