Фарскейп

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
Hijo de la Luna
Paragon
Posts: 521
Joined: Fri Mar 31, 2006 2:49 pm

Post by Hijo de la Luna » Mon Apr 24, 2006 3:31 am

***
Last edited by Hijo de la Luna on Wed Mar 21, 2007 9:16 pm, edited 1 time in total.
Gone for good

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Mon Apr 24, 2006 10:05 am

Не знам, аз също се опитах да гледам Farscape, ама нещо не успя да ме грабне историята. Оставям настрана повсеместното използване на хуманоидни раси (ех, защо всички трябва да копират Стар Трек?), но сюжетът беше прекалено заплетен, и аз честно казано се обърках доста, при беглите ми опити да го гледам. Иначе сериалът е приличен, спор няма, но според мен едва ли може да бъде поставен по-напред. Наистина, смятам че е по-добър от поредиците за Stargate (където сериалите според мен са адски ненужни), но се присъединявам към Ambarten, че Battlestar Galactica е далеч по-качествен, и като актьорска игра, и като сюжет.

За съжаление, освен гореспоменатият Battlestar Galactica, напоследък като че ли няма добри класически sci-fi сериали (имам предвид пътешествие в космоса, извънземни и т.н.) Нещо май липсват интересни истории, които винаги са били движеща сила - давам само един пример: на мен навремето "Седморката на Блейк" ми беше далеч по-интересен, нищо че сериалът е правен с нищожен бюджет.
This signature is not yet rated

User avatar
Vankata
Paragon
Posts: 615
Joined: Fri Dec 17, 2004 4:39 pm

Post by Vankata » Tue Apr 25, 2006 1:32 pm

Абсолютно си прав, Живик. Напоследък sci-fi сериалите хич ги няма. Последният, който следих що-годе редовно, беше "Star Trek: The Next Generation" (без майтап!!!). А "Седморката на Блейк" още си ми харесва - наскоро изгледах първите 3 сезона и макар ефектите вече да ни се струват смешни, установих, че филмът ми е все така интересен. Даже чакам с нетърпение да пуснат DVD-rip на четвъртия сезон (който впрочем беше издаден на DVD тъкмо вчера). Говори се, че финалният епизод бил наистина потресаващ!

User avatar
Syber
Sorcerer
Posts: 440
Joined: Sun Oct 10, 2004 4:02 am
Location: BG, засега

Post by Syber » Wed Aug 02, 2006 8:42 am

Фарскейп си остава един от най-добрите сериали които съм гледал. Върл фен съм :mrgreen:
Life is an illusion, death - just reflexion, heaven is a dream, only hell lies within...
_________________
- Happy people do not wear watch, you know:-)
Kinga
- Well I guess I'm not a very happy person... I'll remove it right away:-)))
Me

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Fri Aug 03, 2007 9:13 pm

Скоро ще дават филмите по Канал 1! :roll: А пък от SciFI Chanell обявиха,че смятат да пряват някви webisodes!
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Feb 02, 2015 1:00 am

Най-после излиза английски блурей на Peacekeeper Wars за регион Б, вероятно с английски субтитри, макар че засега няма подробности за това издание.
http://www.amazon.co.uk/dp/B00SRFX9RG/r ... ROKL5A1OLE

Блурей изданието на самия сериал вече си го има, разбира се, и се намира за около 40 лири с доставка от Амазон.
http://www.amazon.co.uk/gp/offer-listin ... dition=new


Засега съм гледал само по-голямата част от първи сезон и вече съм спечелен за каузата, а и отвсякъде казват, че най-доброто тепърва предстои. :D



zhivik wrote:За съжаление, освен гореспоменатият Battlestar Galactica, напоследък като че ли няма добри класически sci-fi сериали (имам предвид пътешествие в космоса, извънземни и т.н.)
(Офтопик в чест на Живика) Който Батълстар Галактика на всичко отгоре се оказа, че може да мине за сай-фай само в... първите два до три сезона, да речем. Четвърти сезон и особено финалът
Spoiler: show
(баси малоумието, още не мога да повярвам каква мързелива сценарно немощна простотия изцвъкаха с
Връщането към Първобитнообщинния Строй,
Внезапния Повсеместен Пацифизъм на Шепата Оцелели от Галактически Геноцид Включително Военните
и най-вече
Всичко-отначало-докрай-беше-Божията-воля-така-че-заебете-търсенето-на-смисъл-защото-неведоми-са-пътищата-Господни-Амин

P.S. Sooo... No, They Did Not Have A Plan After All, But Boy Did That Line Sound Cool In The "We Are Making It Up As We Go Along" Department)
обаче го изхвърлят от категория "научна фантастика" за мен.



П.П. Баси копането й ударих на тая тема, последният пост е още отпреди да се регистрирам. :lol:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 65 guests