Стари, но златни анимации

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Fri Jun 01, 2012 10:43 am

Page not found

Иначе имам чувството, че просто си изброил заглавия давани по телевизията без да подбираш много.

Някои от тях са напълно вдебиляващите детското съзнание неща (Captain Planet, really?) :lol: :lol: :lol:

Забелязвам липси на доста анимета ("Приключения в космоса" anyone?) или пък на някои от Disney класиките, като TaleSpin и Chip 'n Dale Rescue Rangers.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Jun 01, 2012 10:45 am

1. Капитан Планета беше СУПЕР ЯКО.
2. Много добра статия, не го слушай алшу ;р
3. Махни това /урл от линка
This is it. Ground zero.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Fri Jun 01, 2012 10:58 am

Moridin
Капитан Планета беше СУПЕР ЯКО
Ми принципно може да се гледа, като култова простотия от вида "So Bad, It's Good" и да се изкара някакво удоволствие от него...ама за малки деца едва ли е кой знае колко полезно...освен ако не ти пука за менталното им развитие.

"Смехораните" също помня, че беше голяма ретардщина.

Не че няма и добри заглавия в списъка - "Доктор Снагълъс", "Вълшебната корона" и т.н.
Last edited by alshu on Fri Jun 01, 2012 1:06 pm, edited 2 times in total.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1649
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Fri Jun 01, 2012 12:11 pm

Супер статия :) И да кажа и аз, че Капитан Планета си беше супер, така ми се искаше да съм и аз част от екипа :) Алшу, това все пак в голямата си част са детски, почти бебешки сериали, за каква ретардщина говориш :) Моят син скоро изгледа Смехораните и много се забавлява :)
А това за Тайнствените златни градове е супер новина :)

User avatar
Super M
Warmage
Posts: 1000
Joined: Wed Jan 11, 2006 10:25 pm
Location: Sofia/Bourgas
Contact:

Post by Super M » Fri Jun 01, 2012 12:22 pm

Здрасти,

Оправих линка.

Подбирах заглавията внимателно. Не се вместих в топ 10 и реших да ги "закръгля" на 13. Това число е специално, както всички знаем, а поне 3-4 от поредиците бяха умрели след 13-ия епизод. После осъзнах, че рева за Капитан Планета, Костенурките и Мишел Ваян ще е толкова силен, че трябваше да направя нещо. Все пак се спрях на 15 заглавия и пропуснах костенурките, защото те са твърде комерсиални и там няма какво повече да се каже.

Мислех и за "Приключения в Космоса". В интерес на истината можех да сглобя кратко ревю дори от оскъдната информация, която имах и да си направя някоя шегица с гладния за лазаня жабок. Осъзнах, обаче, че дори не помня дали ми е харесало и реших да го пропусна.

Както между другото и много други филмчета.

Като последен коментар за репликата на Алшу - филмчетата от "Часът на Дисни" са споменати и представени от "Gummi Bears"
Блог за хора, които не се примиряват с живота в сиво:
http://troshanov.wordpress.com

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Fri Jun 01, 2012 1:12 pm

Mushu
за каква ретардщина говориш
Естествено за такава, каквато превръща децата в ретарди.
това все пак в голямата си част са детски
Да, прекарвам ги точно през оценката ми за "продукти подходящи за деца", а не през "какво ми харесваше докато бях малък".


Super M
филмчетата от "Часът на Дисни" са споменати и представени от "Gummi Bears"
А пък моят коментар е, че в този "Час" имаше и по-добри неща.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Jun 01, 2012 1:28 pm

Не са ми съвсем ясни критериите ти, но както и да е. Капитан Планета е значително по-developed филмче от Смехораните, Плодчетата и т.н. (които също са си страхотни, mind you), да не говорим, че имаше силно екологично и човеколюбиво послание в на практика всеки епизод, което го прави идеално за деца, особено в България.

Включването на Мариан Първата е достатъчно, за да е тази статия идеална :) Иначе Вълшебната корона определено е най-свестното от изброените неща.
This is it. Ground zero.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Fri Jun 01, 2012 1:32 pm

А аз си спомням с голяма любов Канди, но едва ли някой от мъжки пол ще да е гледал :mrgreen:
Аз всъщност някои от тези анимации никак не ги помня, явно разликата в годините, дори и да е малка, си казва думата. Или съм ги забравила, или не съм имала телевизор.. : )
От Капитан Планета най се кефех на "сърцето" май :D Ех, каква мания бяха пръстенчетата навремето!
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Fri Jun 01, 2012 1:40 pm

"Гумените мечета" ФТВ! Родителите ми го гледаха с не по-малко интерес от мен и брат ми. Трябва да му хвърля пак един поглед...

Иначе покрай статията рекох да видя отново "Тайнствените златни градове". От него помня само че го обожавах... И нищо друго. Дано все още радва.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
LightOne
Adept
Posts: 216
Joined: Sun Mar 23, 2008 7:25 pm

Post by LightOne » Fri Jun 01, 2012 1:44 pm

А аз си спомням с голяма любов Канди, но едва ли някой от мъжки пол ще да е гледал
Absolutely NOT! And I am Proud of it!
Candy ми е второто любимо детско след Войната на зверовете. Първото ми детско от типа на биография на рандъм животец, който не е някаква супер героиня дето спасява света. Всяка вечер в 18.00 закотвен пред Ефир 2.
Предлагам също най-любимото си детско - Войната на зверовете. Него го гледах наново преди половин година и останах изключително очарован от "зрелостта" му. (а се бях настроил да си разваля страхотните спомени от хейта ми към идеята роботи-коли в същия франчайз)
If you want to touch Me-touch the sun,
if you want to catch Me-catch the wind,
if you want to smell Me-smell the blood,
if you want to kill Me-kill the death,
if you want to live-be Me
LightOne(2005-?)

Колелото на Времето - Какво липсва в превода?

User avatar
Super M
Warmage
Posts: 1000
Joined: Wed Jan 11, 2006 10:25 pm
Location: Sofia/Bourgas
Contact:

Post by Super M » Fri Jun 01, 2012 1:46 pm

Иначе покрай статията рекох да видя отново "Тайнствените златни градове". От него помня само че го обожавах... И нищо друго. Дано все още радва.
Все още радва и то може би повече отколкото би повярвал. А видя ли, че в момента рисуват продължение ;)))

Ако го изпипат добре, току виж станал някой хит като "The Airbender" ;) Мисля, че от западните канали последно nickelodeon са пускали оригиналната поредица
Блог за хора, които не се примиряват с живота в сиво:
http://troshanov.wordpress.com

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Fri Jun 01, 2012 2:20 pm

Moridin, не разбрах какво се опита да ме mind-неш за "Плодчетата" (Това беше някаква испанска анимация, нали? Май не беше лошо, като картинки - сюжет не помня.), но може би аз трябва да те mind-на, че то и "Смехораните" са предназначени за различна възрастова група от "Капитан планета".
Не разбрах защо ги сложи на едно място (най-малкото не съм казвал нищо за "Плодчетата").

на практика всеки епизод, което го прави идеално за деца, особено в България
Това, което помня от заглавието е, че протагонистите ползваха някакви абсолютно неекологични средства за предвижване и борба с "лошите".
Ако примерно пилотираха някакви bio-mech-ове или да кажем ползваха магическите си пръстени за повече неща, щеше да е поносимо...ама те горяха разточително повече ресурси и от антагонистите.
Другото проблемно нещо са самите антагонисти. Не бяха нито световните корпорации, нито игнорентното към проблемите на околната среда общество, а група от тъпи злодеи и главорези. Същите водеха някаква нерационална терористична война срещу природата...очевидно без изгода за самите тях. Плановете им в 90% от случаите се проваляха сами.
Третият...последен в списъка, но и най-проблемен е самият Капитан. В грозният 90-тарски диско-гей керъктър дизайн няма да задълбавам (а заслужава, защото изглежда, като съставен от токсични отпадъци). Нелогичното е, че пичът губи силите си и при най-малък досег с природно замърсяване...а това е основната му задача, да се бори именно с такива.
Не можеше ли да облече hasmat suit, що ли?

Какво е "идеалното" екологичното послание тук?
Разточително харчене на ресурси, пълна дезинформация за това от къде идва световното замърсяване и как точно трябва да се борим с него и в личен и в обществен план...
В допълнение сюжетът на всяка серия беше глуповат и рециклираше втръснали спупергейройски клишета.

ПП

Super M
Мисля, че от западните канали последно nickelodeon са пускали оригиналната поредица
Ами ако сравним The Legend Of Korra и новия сезон на Penguings Of Madagascar по Nick, с My Little Pony: Friendship Is Magic по The Hub, с Young Justice, Green Lantern, DC Block, Thundercats 2011 и Star Wars The Clone Wars по CN, с Avengers EMH, Ultimate Sipder-Man и Tron: Uprising по Disney XD...бих казал, че всички големи анимационни канали дават големи пари за нови шоута...но май CN дава най-големите.

Апропо, от изредените заглавия най-много ме кефят Young Justice, Legend Of Korra и MLP: FiM :lol:

ПППП
Като малък страшно мразех "Тайнствените златни градове". Интересно как бих реагирал сега на тях.
Last edited by alshu on Fri Jun 01, 2012 3:18 pm, edited 1 time in total.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Drigan
Sorcerer
Posts: 456
Joined: Thu Oct 06, 2005 10:51 pm
Location: Neverwhere

Post by Drigan » Fri Jun 01, 2012 2:49 pm

Наскоро преоткрих детската си страст към Спасителен отряд :>> Много яко филмче, ей! Особено входящия филм..
Иначе си въртя и Гаргойли, което като малък не ми беше сред любимите анимации, но от сегашната ми гледна точка е по-лесно да го оцени - тъмна анимация, с умерено сложен сюжет и крайно двустранни злодеи. Такова нещо днес да се направи - абсурддд.
"Ние сме просто хора и боговете са ни създали за обич. Това е голямото ни величие, това е славата ни и най-голямата ни трагедия."
Емон Таргариен

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Fri Jun 01, 2012 3:24 pm

Drigan
Такова нещо днес да се направи - абсурддд.
Ъъъ...Spectacular Spider-Man (артът му е малко странен и семпъл) и Young Justice (артът му е убийствен) са от същия сценарист/продуцент (Greg Weisman)...а и подобни неща има в Avatar: The Last Airbender (споменато от Super M по-горе), както и в продължението му Legend Of Korra (споменато от мен по-горе)...
Още Avengers EMH...ъъъ, ми де да знам има и още, но не ми идват в момента.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Super M
Warmage
Posts: 1000
Joined: Wed Jan 11, 2006 10:25 pm
Location: Sofia/Bourgas
Contact:

Post by Super M » Fri Jun 01, 2012 3:38 pm

ПППП
Като малък страшно мразех "Тайнствените златни градове". Интересно как бих реагирал сега на тях.
Факт е, че и аз преоткрих "Тайнствените златни градове" далеч след оригиналното им излъчване. В началото, поради някаква странна причина, не ги считах за интересни. Попаднах само на последните 3 епизода и бях зашеметен. Тогава осъзнах какво съм изпуснал. Наваксах си пропуска години по-късно.
Блог за хора, които не се примиряват с живота в сиво:
http://troshanov.wordpress.com

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests