Стари, но златни анимации

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Aerith
E'lir
Posts: 193
Joined: Thu Oct 06, 2005 8:54 pm
Location: in her PROTOPLASM
Contact:

Post by Aerith » Fri Nov 18, 2005 6:58 pm

Roland of Gilead wrote:Ще забележим, че Роланд не обяви всички за такива, а просто ги раздели на два типа. Някои вече дразнят, други не.
Определено Ръкспин не влиза в първата категория, аз си признавам, че си го гледам, отвреме навреме, нямам много епизоди, но тези които изкопахмe от мулето ги гледам, даже знам, че и Оптимус ги гледа, а сигурно ще има и други.

@ Морвен: Аз толкова плаках на Боско, че даже бях в криза, наложи се майка ми да ме кара на лекар-психолог ....помня си го сякаш беше вчера :roll:
Image

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Fri Nov 18, 2005 7:53 pm

Леле Божке! То какво ставаше всъщност накрая? Принцесата се сля май с водните извори ли? Имаше нещо такова.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Aerith
E'lir
Posts: 193
Joined: Thu Oct 06, 2005 8:54 pm
Location: in her PROTOPLASM
Contact:

Post by Aerith » Fri Nov 18, 2005 8:05 pm

Мда, самопожертва се, обаче за дете на тази възраст (някъде или в детската градинка или в първи-втори class) което е гледало само филмчета с happy end, това направо си е било гаден удар !

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Fri Nov 18, 2005 9:15 pm

Плодчетата
Мн са натоварих на онова орязано нещо дето го даваха по лека нощ деца преди година.
Иначе Костенурките нинжа са номер едно
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Nov 18, 2005 9:40 pm

Ай, каква хубава тема съм изпуснал!!!! Поздравления, Aerith :)

Навремето аз само градях планове как като порасна, ще стана депутат и ще въведа закон да дават само детски по тв-то.. наште само ми казваха сериозно как нямало винаги да съм дете, ма кво пък разбираха :P

Окей, по ред:

Старком - ами не съм го гледал това..

Тайнствените златни градове - брутално! Много красивичко, завладяваща история, а накрая беше супер разчувстващо, когато се срещнаха с бащата. Плюс това аз имам свръх слабост към откеиване на древни цивилизации и тайни в историите и просто бях влюбен в това филмче.

Вълшебната корона - имам по-малко ясни спомени, но си спомням, че много ми харесваше това, имаше невероятна музика и една такава издължена анимация, много... отнесена :) Историята също беше на ниво и имаше много яки същества.

Костенурките нинджа - Класика с главно К. Nuff said.

Мечето Ръкспин - любимото ми детско. Никога няма да забравя как на един супер важен епизод спря тока и с брат ми бесняхме цял ден. Култ просто, а вярно ОЧЗ и оня зеления и онова червеното, както и да се казваха, зеленият май беше Туиг, бяха жестоки :) За съжаление и аз го гледах като голям пак...

Мишел Ваян - ми яко, ама не чак толкова, но си го гледах редовно де.

Мариан Първата - по-отдавна май съм го гледал, но много ми харесваше, имаше много приятна атмосфера, а опънингчето си го тананиках 24/7 :)

Ферди Мравката - това бтв ми е една от любимите истории (в смисъл на книга) още от невръстна възраст и винаги съм бил зарибен по Ферди, а филмчето беше много сладко и интересно.

Кадилаци и динозаври - не съм го гледал, но го джитках на ротативките :P


Смехораните слабо ги помня, но Плодчетата бяха МНОООГО яко (ако и доста по-наивно от горните все пак сюжетени филмчета)...

Иначе аз пък съм фен на "Малкото пони" (just dare laughing! :P) ... онова дето вятъра гони де, не "Приказките на малкото пони", което беше за банда ученички, но първото имаше много сюжетни епизодчета.

А като си говорим за детски имам един въпрос.
НЯКОЙ има ли спомен за едно детско, в което разказваха версии на известни приказки, и ги разказваха някакво семейство панди??? Окей, може изобщо да не е така, това си го възстановявам по някакви преплеетени спомени, but if it rings any bells...
Една от историите беше най-яката трактовка на Котаракът в чизми, която съм гледал, но и от нея помня само, че имаше някакви скъпоценни камъни и беше много цветно... ъ... не, не са гъбите, сериозно :roll:
This is it. Ground zero.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Nov 18, 2005 10:10 pm

Moridin wrote:Старком - ами не съм го гледал това..

Тайнствените златни градове - брутално! Много красивичко, завладяваща история, а накрая беше супер разчувстващо, когато се срещнаха с бащата. Плюс това аз имам свръх слабост към откеиване на древни цивилизации и тайни в историите и просто бях влюбен в това филмче.

Вълшебната корона - имам по-малко ясни спомени, но си спомням, че много ми харесваше това, имаше невероятна музика и една такава издължена анимация, много... отнесена :) Историята също беше на ниво и имаше много яки същества.

Костенурките нинджа - Класика с главно К. Nuff said.
За Старком - жесток пропуск.
За другите съм абс на един акъл, обаче на мен не Ръкспин, а Градовете ми бяха любими. Просто зашеметяващо ми действаха, последните 5 епизода си ги имах записани на видео и съм ги гледал стотици пъти :)

Иначе, тръст ми, Плодчетата са УНИКАЛНО гнусни и тъпи, даваха ги преди новините по Канал 1 релативли неотдавна. БЛА!

А що се отнася до Малкото Пони (онова приказното, не ученическото (то хапе)), аз съм му гледал всички епизоди покрай сестра ми и си ме кефеше и мен много :)

А за другото помня, че с Лили (май?) бяхме родили гениален (за времето си - 7-8-ми клас) алтернативен текст на опънинга му... Помня, че там в изброяването на имената имаше едно "Крава, Кучка и Чакал, Шербет и Бозичка (другите не ги помня, ма тия последните май бяха Шемет и Звездичка оригинално), Кинг-Конг кани ви сега - измрете всички!" (Бон-Бон кани ви сега - хапнете всички!)... С кви неща си троши човек младостта, а? Уви, останалото е изгубено в пясъците на времето...

А що се отнася до култовостта на Малкото Пони, имам за вас само една дума - "Хиигия!"
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Fri Nov 18, 2005 10:26 pm

Рол, ако си гледал наскоро Плодчетата, може и да са ти били уникално гнусни и тъпи, ма мен навремето ме кефеха. Както и повечето което беше анимирано, в това число, и повечето от тук изброениете, въпреки че не помня вече кое съм гледал и кое не.

Изключение правят Тайнсвените златни градове, ма то си е аниме. Като се сетя трябва да си ги дръпна, че все не мога да ги хвана по Диема 2, ма навремето ми действаха не зашеметяващо, ми и аз не знам как да го определя. Голяма мания ми бяха.

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Fri Nov 18, 2005 11:10 pm

Вярвате ми или не, аз не помня почти нищо от тези, изброени от Aerith. Т.е. спомням си, че съм гледала Ръкспин и нинджите, поне от тях имам спомени, другите със сигурносот съм ги гледала, но нямам НИКАКВИ спомени, нито за героите, нито за музиката, нито за историята, нищо...

Понитата и плодчетата съм ги гледала като по-голяма явно, щото тях си ги спомням, сладки бяха. Плодчетата ме радваха с opening песничката :).
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1651
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Fri Nov 18, 2005 11:20 pm

Ихаа, всичките ми любими детски :P Умирах си за Тайнствените златни градове, разкошно сериалче :) А Вълшебната корона я диря от няколко месеца, обаче една колежка ме метна по върбите, че се казва Синята планета/аз, склерозата, и името му бях забравила :oops: /, та известно време го търсих така. А тя каква била работата :roll:
Мариан първата ми беше идол, исках да съм като нея, да си имам шпага и да трепя наред :lol:
Костенурките и сега да ги гледам пак ще се търкалям от смях, умирах си за тях, особено онея двете горили на Шрьодер :D
Мечето Ръкспин е култово отвсякъде :wink:
Мишел Ваян ме кефеше също, ама скоро гледах едно епизодче по немските и паднах :shock: След Initial D примерно ми дойдоха много зле тея ъгловати коли :roll:
Плодчетата и Смехораните, ммм, а също и Мечетата с нежни сърца и Бискитите :)
Ферди и Мая също обичах много :P
Това ми е болна тема, щото като гледам сега какви анимационни дават и се хващам за главата :evil: Просто ми призлява и се чудя какво ще правя като детето ми стана на възраст за такива работи :roll: Толкова глупави филмчета дават, че направо не е истина. Затова отсега събираме поне на Дисни филмите, от аниметата, които гледаме няма много като за лапета, ама все ще се измисли нещо :wink:

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Nov 18, 2005 11:33 pm

Мда, Мечетата с нежни сърца си бяха доста яки и доскоро (т.е. допреди два дни) имах завеска с тях :lol: Бискитите ги помня само по име, но от тях - нищо..

Дима - лошо, лошо.. ;) Дръпни си ги :D

А Плодчетата забозяха във втория сезон, но преди това бяха доста сладки :)
This is it. Ground zero.

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Fri Nov 18, 2005 11:36 pm

:wink: Yeah, след няколкото стотин аниме сериала, които чакат :twisted:. А и рискувам да си спомня и да се разочаровам :? ...

Бтв в Ръкспин имаше супер як шестокрак оранжев... ъъъ... гущомрав...? Кво беше? Как се казваше, беше ми любим.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sat Nov 19, 2005 12:06 am

Май че Гръби или нещо такова :P
This is it. Ground zero.

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Sat Nov 19, 2005 12:07 am

Yey, точно, и името му е сладко-сладко, мерррси :wink:.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Sat Nov 19, 2005 12:48 am

Абе не точно златно, но по едно време въртяха май по тогавашния Ефир 2 ако не се лъже 5тия мускетар или нещо от сорта, на което просто съм се въргалял от смях. Страхотно беше.

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Sat Nov 19, 2005 8:23 am

Абе не точно златно, но по едно време въртяха май по тогавашния Ефир 2 ако не се лъже 5тия мускетар или нещо от сорта, на което просто съм се въргалял от смях. Страхотно беше
Казваше се "Албер - петият мускетар".

Иначе от СтарКом и аз имам мили спомени, помня как све се забивах пред телевизора за него.
От Градовете нямам спомен, макар да съм почти убедена, че съм го гледала и това.
Вълшебната корона я следях с огромно внимание.
Костенурките все още ги харесвам и ако по някоя чужда телевизия ги мерна (но не тези нови сезони със съвсем различна анимация и без Ейприл /журналистката - за тези, коиото не помнят/, който се въртяха по Нова ТВ)
Мечето Ръкспин ставаше, но спомените ми са смътни.
Мариян първата и на мен ми беше кумир, кое момиче не би се запленило по жена, която със завързани очи изгася три запалени свещи само с шапагата си. И песничката наизуст я знаех, че дори сега си спомних някои моменти.
Мишел Ваян почти не го помня.
Фреди Мравката съм чела книгата, за филмче нямам спомен.
За Кадилаците и Динозаврите сега чувам.
Но обожавах едно филмче, което дори си пазя на видеокасети - Енотите, умирах си за него и дори сега понякога си пускам по някоя серия.
Плодчетата като бях малка кефеха, но сега не толкова.
А от Сънчо, най-обичах 2 анимацийки - Слончето Нели (една дебела добродушна млкада слоничка с розва рокличка) и имаше за едно зайче с петнисти уши, които можеха да се навиват едно око друго и притежателят им летеше с тях като хеликоптер.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 47 guests