Стари, но златни анимации

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
Post Reply
User avatar
Aerith
E'lir
Posts: 193
Joined: Thu Oct 06, 2005 8:54 pm
Location: in her PROTOPLASM
Contact:

Стари, но златни анимации

Post by Aerith » Fri Nov 18, 2005 5:16 pm

Та, интересува ме колко от вас са ги гледали и какво мислят за тях (вярно, че много време е минало, но все пак няма начин да не са оставили поне по някой избледняващ вече спомен :roll: ):

Та, моите любими анимационни филмчета от онова време са:

1. СтарКом
Image
Просто това филмче е велико, спомням си, че го превеждаха от френски и имаше страхотна начална песничка. Наскоро излезна първото ДВД, аз естествено имам копие от него. 3 епизода са, но и толкова ми стигат да си припомня старите времена.

2. Тайнствените златни градове
Image

Това май се води аниме де, ама карай, все е анимирано .
Мисля, че него поне всеки го е гледал, пък и доколкото знам, го дават по кабелната. Всички епизоди + музиката която е страхотна си ги имам.

3. Вълшебната корона
Image
Страшно ми харесваше, наскоро го даваха по една немска тв, за жялост не я хващам. Страхотна атмосфера, и музиката ми харесва. В еМуле намерих един епизод, но няма източници, от няколко месеца вече го мъча :cry:

4. Костенурките нинджа
Image
Има ли нужда да ви ги представям, мисля, че всеки ги знае. Класика. Обаче като казвам класика, имам предвид старите епизоди, новите са пълна скръб :P

5. Мечето Ръкспин
Image
Отново страхотно филмче.Благодарение на Оптимус се добрах до доволно количество епизоди :D

6. Мишел Ваян
Image
Обожавам го, никога не съм се заглеждала толкова по коли, колкото в това филмче. Имаше страхотна начална песничка. Никъде не открих епизодите обаче, за което ме е яд :(

7. Мариян Първата
Image
Също страхотна френска анимация, спомням си, че края беше малко разочароващ :? В мулето съм намерила песничката и някакво видео, но и те не искат да се свалят...аргх

8. Ферди мравката
Image Кои не е чувал за Ферди, кой не знае Гвендолин :lol: В мулето има епизодчетааа. Да видим дали ще се свалят

9. Кадилаци и динозаври
Image
И играта и филмчето са страхотни, искам комиксите!


Ми май са това. Боже, дори не подозирах колко много ми се гледат тези филмчета преди да напиша поста :oops:
Last edited by Aerith on Fri Nov 18, 2005 5:22 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5259
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Fri Nov 18, 2005 5:20 pm

3,4,6,7,8 са заредени с приятни спомени от детството. Не знаех, че има анимация по Cadillacs and Dinosaurs, но играта все още си я пускам чат-пат, макар че без жетони няма много тръпка. :) Аз наскоро май открих, че Капитан Планета било аниме, което някак ме озадачи, макар и да не мога да обясня защо.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Nov 18, 2005 5:25 pm

Стар-ком! Стар-ком! Стар-ком! Стар-ком! Стар-ком! Имах даже играчки от това филмче, човечетата имаха магнитчета на стъпалата, като в анимацията. НАМЕРЕТЕ МИ ГО! Имаше даже извънземни, както и много як опънинг...

Но Тайнствените златни градове не му е тука мястото, то е аниме ;)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Aerith
E'lir
Posts: 193
Joined: Thu Oct 06, 2005 8:54 pm
Location: in her PROTOPLASM
Contact:

Post by Aerith » Fri Nov 18, 2005 5:28 pm

:shock: Как можах да забравя за Капитан Планета :shock:

Ама какво казваш, аниме ли ? Това направо да ме убият не мога го повярвам и точка. А Кадилаците си има и амимационно филмче, да, само 13 епизода, но са готини, аз имам повечето от тях :D

EDIT: Rol, ако дойда на рд-то на Алексис ще ти донеса ДВД-то, даже може и направо да рипнем епизодите с Алексис, ако няма как да си го презапишеш :wink:

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5259
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Fri Nov 18, 2005 5:39 pm

Sorry, проверих за Капитан Планета и се оказа, че не е аниме. Mea culpa.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Fri Nov 18, 2005 5:51 pm

То и оставаше да е, това си е чисто американска пропаганда (Капитан Планета де)

Иначе на мен Мечето Ръкспин ми е най-голямата слабост, макар че Ферди Мравката и Костенурките Нинджа също ги гледах много. Но Ръкспин си е просто друга класа, все пак няма как да не уважим филмчето, откъдето дойде съкращението ОЧЗ, нали? Или пък незабравими герои от типа на Туиг (във всичките разновидности на името му :) ) и Елби ...

Колкото до Старком, някой може ли да ми припомни каква точне беше историята, че може да съм го гледал, ама нещо не си спомням вече.

Иначе бих могъл да добавя и Смехораните (The Mon-Chi-Chis), който също беше много яко филмче, както и абсолютната класика Пчеличката Мая, което май е правено от японци, доколкото си спомням, нищо че е по някаква немска книжка ...

Edit: Всъщност няма нужда някой да ми обяснява какво беше Старком, спомних си, беше наистина яко филмче, само че май не много серии са излъчвани у нас. Беше нещо в стил изстребители в космоса и да пуцаме лошите извънземни, ако не се лъжа.
This signature is not yet rated

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11232
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Fri Nov 18, 2005 5:56 pm

Смехоранчетата бяха страхотни!!!!
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5259
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Fri Nov 18, 2005 5:58 pm

Да, Пчеличката Мая е аниме. Смехораните ги бях забравил, но иначе им бях голям фен. Също така се радвах на нещо, което май се казваше "Приключения в Космоса", само че в момента друго за него не си спомням. :)
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri Nov 18, 2005 6:02 pm

Мдам, от 3 до 7 съм ги гледала със затаен дъх, а също и смехораните и Мая като много малка... Мат, "Приключения в космоса" го помня, беше с някак земни жители, които дълбоко не бяха хора и мелодията на оупънинга адски ми харесваше, макар че и дума не разбирах, доколкото беше на френски.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11232
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Fri Nov 18, 2005 6:11 pm

Ааааааа, ония май ги помня... Те ме бяха травмирали - бяха некви жабоподобни, жирафоподобни, коткоподобни пр. твари, които бяха уж хора, и които имаха влудяващи и накърняващи психиката приключения в Космоса. Тва не ми харесваше. както и "Блу - земното дете" не ми харесваше. Но Мая, Смехоранчетата, Мечо пр., включително и "Вълшебната корона" бяха много правилни!
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Nov 18, 2005 6:22 pm

Въпросът при тия филмчета е кои могат да се гледат и сега, и кои са твърде детински и инфантилни, за да успеят дори да върнат приятните спомени, а вместо това само да ги развалят... за Ръкспин гарантирам, че е от вторите, уви :(
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Aerith
E'lir
Posts: 193
Joined: Thu Oct 06, 2005 8:54 pm
Location: in her PROTOPLASM
Contact:

Post by Aerith » Fri Nov 18, 2005 6:24 pm

Помня, помня всичко каквото споделихте до тук.

Приключения в Космоса, както и Пчеличката Мая са анимета, а имаше и още едно аниме ... Приключенията на Боско, ако никой не се сеща за него ще кажа, че имаше принцеса, която се казваше Абрикотин :P

Бтв, имам видеота от всички филмчета, имам и песни, имам доста работи, ако някой иска започвам да качвам в Чисе, и само като за начало ето песничката от СтарКом :

http://chise.ludost.net/upload/anna/Mis ... rench).MP3

Едит: Мне, не съм съгласна с теб Роланд, може и да изглеждат тъпи за вас, но определено мен, както и Оптимус, както и братовчед ми, както и още други хора, направо си ме докарват до сълзи, вярно, че за сегашните стандарти са нишожни, но определено в тях има много по-качествени неща, отколкото в повечето анимета !

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri Nov 18, 2005 6:31 pm

Това с Абрикотин го помня, имаше тъжен край и съвсем японска анимация.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Nov 18, 2005 6:39 pm

Ще забележим, че Роланд не обяви всички за такива, а просто ги раздели на два типа. Някои вече дразнят, други не.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Fri Nov 18, 2005 6:43 pm

Ех..
Спомени, спомени.....
:?
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests