Сериалчета за всички, част IV

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Martix » Thu Jun 30, 2022 4:52 pm

The Umbrella Academy season 3 е стъпка надолу спрямо предишния. Супер гледаем е, актьорите се кефят и флексват през цялото време, дори новите са доста яки всичките. Но в сценарно отношение се усеща една безцелност. Въртим се като мухи без глави на едни и същи 3 локации цял сезон, няма достатъчно външни конфликти и злодеи за побеждаване, и затова всички се държат като истерици и се бакстабват един друг за съспенс. Логика в сценария няма никаква, то не че преди имаше, но вече е full blown doctor who storytelling. Дано 4-ти да е последен и да не развалят хубавото сериалче накрая.
7.5/10

пп. Транзишъна на Елиът Пейдж е събитие в сериала, дори само за това и за страхотния 8-ми епизод си заслужава да се изгледа. Колкото и да не харесвам подобни клякания пред натиска на реалния живот.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Thu Jul 07, 2022 2:27 am

Гледах първия епизод на "За цялото човечество":
https://www.imdb.com/title/tt7772588/
Алтернативна история, в която от СССР първи изпращат човек на Луната. Доста ми хареса, всъщност. Дано задържи нивото по-натам.
Да избълвам срещу тъй наречения професионален превод, обаче - който беше пълен с елементарни грешки. Буквално бяха превели "You're in the sh!t" като "На смяна си". Така де.
Иначе, сериалът започва мащабно и изглежда впечатляващо. Джоел Кинаман е готин.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by трубадур » Thu Jul 07, 2022 11:05 am

Stranger Things - продължава да е най-гледаемият посредствен сериал на планетата. Дори дисни моментът
Spoiler: show
където проклетите страхливци отново върнаха персонаж от смъртта... 2 секунди, след като е пукнала
не ме бъгна чак толкова. Металика моментът беше доста приятен, и даже актьорът изглеждаше сякаш знае какво да прави с китара, което винаги е бонус.

Но и с оглед на всичката телевизионна гняс последните години, където всичко трябва да е мета или деконструкция да гледаш нещо, където основната идея е да е задоволително и да не ти губи времето, няма как да не го хваля. А и толкова брилянтен каст е наистина впечатляващ.

Дъстин си остава МВП-то, тоя пич има безупречна химия с каквото и да ги сложиш. Цялото филме е клиширано на макс, но за разлика от Аркейн, тук не ми пречи. Остава си от по-добрите неща на нетфликс.

Totenkopf
E'lir
Posts: 152
Joined: Sat Dec 14, 2019 11:31 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Totenkopf » Thu Jul 07, 2022 11:09 am

tigermaster wrote:
Thu Jul 07, 2022 2:27 am
Гледах първия епизод на "За цялото човечество":
Първия сезон е ок имаше яки неща и ми хареса драмата, втория не помня къде го спрях, но беше в началото не става за нищо

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Matrim » Fri Jul 08, 2022 1:54 am

Изгледах три сезона Legends of Tomorrow. Финалът на трети сезон е разбиващо як, гледах го преди малко и още се хиля като хиена след може би най-гениалния final boss fight, който някога съм виждал в сериал. All praise our lord and saviour Beebo! :P

Поредното доказателство, че ако ми харесват героите мога да гледам с кеф сериали с много елементи, които по принцип хич не понасям:
- пътувания във времето, правилата на които се менят постоянно в зависимост от текущите нужди на сюжета
- злодеи, които през епизод спукват от бой нашите, но не си правят труда да ги убият, след което нашите им връщат жеста, защото чакат финала на сезона. Суперсили, които или са мегамощни или безобразно зле в зависимост дали е време нашите да спечелят или не.
- супергерои с идиотски костюми

След първия сезон, който бе теглен здраво надолу от нелеп злодей, изигран от некадърен актьор и насилена мелодрама, явно сценаристите са решили да наблегнат повече на комедията и абсурдизма, вместо на ангста и резултатът е налице, дано така да продължава. Не че няма прилична драма, има и то доста, но атмосферата е оптимистична, cases of the week често бият на фарс (но обикновено някак си работи това). С моя късмет най-късно към пети сезон или ще стане darker and edgier (and dumber) или сюжетите ще станат прекалено абсурдни и хуморът вече няма да може да ги спасява, но определено се радвам, че му дадох шанс.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by coldie » Sun Jul 10, 2022 6:37 am

coldie wrote:
Sun Jun 26, 2022 6:35 pm

Това трябваше да ви пусна.

Тегля го веднага ако има откъде, но няма. Изобщо не е за футбол, като цяло.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by трубадур » Fri Jul 15, 2022 12:24 pm

Да си резидент ивъл фен, човес :neutral:

Та тва новото на нетфликс е очевадно, че е било неква пребита идея от южна африка, която са решили, че могат да продадат само, ако турят ъмбрела логото. Не знам как капком са дали правата (или който там ги дръжи за теве продукциите), ама е уау.

Минах 2 епизода и единственото яко нещо беше голямата гъсеница, където личи, че е отишъл и целият бюджет, щото зомбитата (които им викат zeros), тъпаците, и зомби псето са кофти. Ще ми се тия идиоти, които пишат зомби истории да не се правят на интересни - в комикса на волкинг дет си им викат зомбита, в резидент ивъл също. Аман от псевдо вселени, където думата зомби не съществува.

Как да е, целият каст е зле, с изключение на чича ви Ланс, който е там да си сложи името за тежест и очаквано само сцените с него предизвикват някакъв интерес. Сценарият е зле, героите ужасни, и е поредното тотално разочарование за поредицата. Нетфликс адаптацият мемето на макс е това тука.

... ще се догледа де, пуста му фенщина, но е абсолютен боклук засега. Просто искам да видя как двете пачи ги пречуква нещо. Ако не беше глупавият сценарий още в първия епизод голямата буба можеше да ни лиши от главната простачка. И кой е решил, че тоя вид изглежда яко. Мацката се носи с прическа у постапокалипсиса (бтв, силата на резидент ивъл далеч не е в бъдещето, не случайно ни една игра не се занимава с подобни празноумия), дето в наше време ще отнеме часове.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by alshu » Fri Jul 15, 2022 10:49 pm

Ма това не е Resident Evil, това е The Stepford Wives With Zombies - Diversity Edition.
Аз очаквах да задълбаят в Lore-а: био оръжия, Las Plagas, Tricel, Blue Umbrella или поне нещо за progenitor вируса.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Sat Jul 16, 2022 12:30 am

Гледах първия епизод на "Dark Winds":
https://www.imdb.com/title/tt15017118/
Криминална мистерия с главни герои индианци, развиваща се през седемдесетте. Сред продуцентите са Робърт Редфорд и Джордж Р. Р. Мартин. Започва бая интригуващо, а и е заснето страхотно. Крайно време беше Зак Маккларнън, когото съм гледал в толкова много поддържащи роли, да получи и главна роля - страхотно присъствие има.
Дано задържи прилично ниво и по-натам, понеже напоследък започнах твърде много сериали, които зарязах на третия или четвъртия епизод.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Yan » Sat Jul 16, 2022 12:10 pm

Дам, новият Evident Resil е издържан в добрите традиции на Capcom да cash-in-ват IP-то без да им пука особено за крайния резултат.
Ланс Редик е доста як Уескър, а и Паола Нунез освен дето е много красива се справи съвсем прилично с ролята на пълна социопатка, но само те не стигат, за да го извадят от блатото на посредствеността. Девойките дето играят Били и Джейд са тотална щета и в тийнейдж варианта си, и като възрастни. Сцец ефектите повече приличаха на дефекти. Гъсеницата и алигатора са единствените две неща дето приличаха на нещо и то пак с бая уговорки. Идеята да сплитнеш историята на две паралелни времеви линии явно е новото любимо нещо на Netflix, обаче за да сработи трябват поне умерено можещи сценаристи, а тук постапокалиптичната линия беше тотална щета... Дет вика @трубадур - земи тая прическа изискваща поне 3-4 часа да си я направиш и ни накарай да повярваме, че се поддържа безпроблемно 6 месеца у пущинаците. Плюс ебаси белите и перфектни зъбки на всички, 14 години след края на достъпните (с уговорки) зъболекарски услуги...
Най-дразнещото е, че за пореден път получаваме 1/2 или даже 1/4 незавършена история и тва е. С тия ревюта в Rotten Tomatoes не го виждам да получи втори сезон и може да е за добро.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Mon Jul 18, 2022 11:14 pm

tigermaster wrote:
Sat Jul 16, 2022 12:30 am
Гледах първия епизод на "Dark Winds":
https://www.imdb.com/title/tt15017118/
Догледах го. Вероятно ще гледам и следващия сезон, ако има такъв, но, честно казано, накрая останах поразочарован.
Хубавото - страхотна атмосфера. Все едно уестърн с главни герои - коренни американци, в който действието е през седемдесетте години на миналия век. Готини герои - особено Лийпхорн, който е изигран от Зак Маккларнън. Нелоша идея. Свръхестествен елемент - сериалът си е съвсем откровено фентъзи на моменти, което е яко.
Лошото - неизпълнени обещания. Образът на Рейн Уилсън, примерно, далеч не е това, което трейлърите обещаваха, не е и каквото предполагаше сравнително зрелищната му поява на екран. Откровено тъп сценарий на последния епизод. А и последният епизод свършва рязко, все едно са го клъцнали с ножицата.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Thu Jul 28, 2022 12:16 am

Загледах "Now and Again":
https://www.imdb.com/title/tt0212395/
Застрахователният агент Майкъл Уайзман, изигран от Джон Гудман, загива, след като го прегазва влак. Тайна правителствена организация, оглавена от доктор Тиодор Морис, изигран от Денис Хайсбърт, обаче спасява мозъка му и му дава възможност да заживее нов живот в струващо три милиарда долара тяло на супер войник. След това ролята на Уайзман е поета от Ерик Клоуз.
Паралелно с екшъна на супер войника върви историята на жената и дъщерята на Уайзман и проблемите, с които двете се сблъскват след смъртта на единствения в семейството, който изкарва пари.

Като цяло - поне първите четири епизода горе-долу ми харесват. Като за нещо правено преди повече от двайсет години, изглежда добре. Комедията е топ. Хайсбърт е абсолютно велик, Ерик Клоуз е готин, повечето поддържащи персонажи също радват. Проблемът са перипетиите на жената и дъщерята, които не са убедителни изобщо. Едно, че дъщерята изобщо и не регистрира смъртта на баща си и през цялото време се държи като разглезена кифла, и друго, че, имам чувството, сценаристите не са виждали истински финансови проблеми отблизо. Аз съм, понеже, и да гледам как някаква богаташка, притежаваща огромна луксозна къща, скъпа кола, скъпи дрехи, нормалната за онова време модерна техника и така нататък, се прави на бедна и безпарична, ми идва в повече. През деветдесетте заради такива сериали мечтаех да живея в Щатско - понеже всичко е бляскаво, дори бедността е много по-красива от панелката в Люлин... Само дето... Не. Не става така. Не може да ми показват как двете са притиснати за пари, а същевременно месеци наред след смъртта на бащата да живеят в лукс, без майката дори да работи.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Thu Aug 04, 2022 3:27 pm

^Това май ще го спирам. Не че очаквам на някого тук да му задреме за сериал на повече от двайсет години, обаче... Обръща се прекалено много внимание на романтични простотии и прекалено малко - на приключенията и фантастичния елемент. А дори количеството романтика само по себе си да не е проблем (а то е, не гледам сериала заради това), абсолютно всичките романтични връзки са просто криви.
Вдовицата на главния герой се забива с адвоката си, който е женен и има деца. Уж прекратява връзката и го уволнява, обаче по-късно той зарязва семейството си, за да бъде с нея, и тя му се радва.
Университетски преподавател решава да тръгне да сваля своя студентка, по-млада от него с двайсет години.
Уважаван учен решава да започне връзка с омъжена жена, която живее като самотна майка.

Да не говорим, че през повечето време жената и дъщерята на главния герой след смъртта му се държат, все едно изобщо не им дреме, че техен любим човек си е отишъл завинаги. Държат се като някакви глезли, на които са им спрели джобните. Дъщерята е особено дразнеща, и става още по-дразнеща в епизодите, които гледах, след като написах предишния коментар.

Бтв, почва да ме дразни този троп, дето жена важен герой никога не влиза в кадър, обаче всички говорят за нея. Жената на Найлс във "Фрейзър", майката на Хауър Уоловиц в "Теория за Големия взрив", жената на най-добрия приятел на главния герой тук... Подобно нещо се получаваше само в "Коломбо".
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Matrim » Thu Aug 04, 2022 3:48 pm

За съжаление същите простотии ги има и в голяма част от сериалите и днес. Тъпата холивудска мантра "щастливите двойки са скучни" все още е популярна. Също и "много е яко ако скъсват и се събират по два-три пъти на сезон", любовни триъгълници, влачещи се с години и т.н. Теоретичните финансови проблеми също са неугасваща класика.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Sun Aug 07, 2022 12:47 am

^Вярно е това.

Има го и другия проблем, заради който гледах само един епизод на "Град на хълма" и няма повече:
https://www.imdb.com/title/tt7187044/
Сигурно все нещо е направил както трябва, за да го докара до три сезона, обаче като абсолютно всеки с повече от две реплики е толкова органично противен, просто няма как да ми дреме или да искам да ми дреме за преживелиците на героите. Постоянното псуване ме изхвърляше от филма непрекъснато, а и - понеже очевидно се гони някакъв псевдореализъм - не мисля, че е особено реалистично.
Честно казано, изобщо не мога да си представя как за някого нещо такова ще е приятно за гледане. В най-добрия случай да е интересно, ама на мен не ми беше.
Единият главен герой - агент на ФБР, който половината първи епизод или се друса, или е надрусан, изневерява на жена си, откровен расист е, изнудва хора да лъжат пред съда... Другият - уж идеалист, а, в крайна сметка, и той се вбоклучва в рамките на първия епизод. Трети - уж горе-долу положителен персонаж, обаче се оказва, че прикрива престъпленията на брат си, който е педофил, вилнял из религиозно училище - или нещо такова. Четвърти е крадец и хладнокръвен убиец, обаче трябва да ни дреме, че на него му дреме за семейството му. Пети прави хитлеристки жестове с ръка и напада етнически малцинства. Останалото са роднините и шефовете на тия.
Същевременно ченгетата, освен дето са противни, са просто малоумни. Завръзката на историята е, когато един буквално прочита грешно номера на една врата и напада грешния апартамент (в който, понеже всички в тоя сериал трябва да са гнусни, все пак живеят противни хора).

Егати.
Ще ми се Холивуд, а и феновете на подобни творби да хванат да научат, че концентрираната гадост не е реализъм. Чувал съм, че в "Gangs of London" поне има хубави каскади около противните герои. Тук и това го няма. Сериалът даже не е толкова зле, че да му се кефя на простотията. Просто е гаден.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests