Сериалчета за всички, част IV

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Dr. Horrible » Thu Dec 23, 2021 10:05 am

Аз пък изгледах Hawkeye и беше феноменален, най-невероятния сериал на Дисни+ след WandaVision.

Хейли Стайнфел е великолепна. Трябва да гледам това Дикинсън 8-)
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Roland » Thu Dec 23, 2021 4:40 pm

Dr. Horrible wrote:
Thu Dec 23, 2021 10:05 am
Аз пък изгледах Hawkeye и беше феноменален, най-невероятния сериал на Дисни+ след WandaVision.

Хейли Стайнфел е великолепна. Трябва да гледам това Дикинсън 8-)
Не съм гледал последния епизод още, че тая седмица всяка вечер сме на кино, но от първите пет епизода изглежда да има същия проблем като Loki - сетъпва много неща за други франчайзи, но не се грижи за себе си. Историята в първите 5 серии е абсолютно никаква, при все разкошната актьорска игра и яки изолирани сцени. И да, Хейли е великолепна. Чакаме Young Avengers.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Wed Jan 05, 2022 1:47 pm

Гледах първите два епизода на "Вдовицата":
https://www.imdb.com/title/tt7459986/
Няма повече.
Съпругът на главната героиня загива в самолетна катастрофа в Конго. Три години по-късно обаче тя го вижда на кадрите от протест от същата държава, излъчени от новинарско предаване, и решава да го намери.
Интересна идея, обаче има два проблема. Първо, сценарият е просто малоумен. Главните герои вършат неоспорими и очевидни глупости, а когато не вършат глупости, вдовицата от заглавието извършва нещо очевидно зло, а цялата противност на постъпката й изобщо не е отразена като такава в рамките на сценария. Просто не може главната героиня да отвлече дете, за да изнудва майка му, и аз да я подкрепям после. (На Браян Милс от "Taken" му разминаваха такива изпълнения, защото той беше абсолютен гадняр и сценарият не го прикриваше изобщо. Тук е друго.) Има и други, по-големи и по-дразнещи глупости, които обаче няма да споделям тук, че някой може и да иска да гледа сериала.

Вторият проблем е Кейт Бекинсейл - която принципно е добра актриса, обаче е прекалено красива и очевидно прекалено много държи да е красива пред камерата. Непрекъснато има някакви кадри, очевидно целящи да я покажат като апетитна хапка. Ами такава е, да, нищо, че в сериала е на 46 години, обаче това просто вади от филма - а тук очевидно се целят в някаква сериозност. Пак не е като другата вдовица, дето я играеше Скарлет Йохансон, но е досадно.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Martix » Fri Jan 07, 2022 12:42 pm

Благодарско на @Dr. Horrible, че написа добра дума за Hawkeye
Този сериал го бях отписал и щях да го скипвам, но се оказа много добър. Даже съм съгласен, че е втория им най-добър след Уанда.
Страхотен Jeremy Renner, страхотна Hailee Steinfeld и страхотни поддържащи персонажи. Историята динамична и държи интереса на собствени мускули, вместо да загатва неща, бойните сцени са готини и комиксови, хуморът е смешен, сърцето си е сърце и душата е душа.
И обратното на каквото каза Роланд, сериалът всъщност е първият им, който е задоволително самодостатъчен, не сетъпва някакви събития които ще се случват в бъдещето, и не завършва на клифхенгър, а си приключва каквото трябва да се приключи в 6 кратки епизода.
Също така е точния пример как трябва да се правят връзки между различните произведения в MCU-то. Събитията в сериала са причинени от, и стоят стабилно на раменете на предишни произведения. За да се извлече максимума от него, трябва да сте гледали поне avengers филмите и black widow, но нито един от тези не е задължителен и зрителят няма да се чувства изгубен дори да ги е скипнал. Камеотата от други марвел неща са задоволителни и pwn-ващи, но не са оставени без обяснение, така че предполагам, че и за не mcu фенове сериалът ще е разбираем (а и не е като исторята да е особено засукана, добро срещу зло, предателство и загуба, a tale as old as the world).

Единствените кусури, които мога да изнамеря, са че е една идея по-семеен отколкото си го представях - героинята на Hailee Steinfeld ми идва малко твърде мистърбийновска, вре се в опасности прекалено нахайпена и обичайното обяснение, че младите се чувстват безсмъртни не ми работи съвсем, при напълно adult бойните сцени в които участва. Просто сериалът се носи като cartoon анимация, а е live action.
И е доооста коледен, във всяка втора сцена има лампички и елхи, празничния дух краси диалозите постоянно, това дори не знам дали да го пиша като минус или плюс. :mrgreen:
9/10
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Ambartanen » Fri Jan 07, 2022 5:16 pm

До последния епизод не бях сигурен дали ми харесва или не, но наистина Hawkeye стои като най-завършение и самодостатъчен от техните (Локи го пропуснах, та за него нямам идея). Бих казал, че Wandavision започна далеч по-обещаващо, Falcon & The Winter Soldier се заигра с по-интересни идеи към средата, но само Hawkeye всъщност свърши задоволяващо и всъщност ставаше по-добър с всеки следващ епизод. От друга страна ако бях спрял с 4ти епизод, както обмислях, хич нямаше да съм фен на сериала.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Dr. Horrible » Sat Jan 08, 2022 2:35 am

Martix wrote:
Fri Jan 07, 2022 12:42 pm
Благодарско на @Dr. Horrible, че написа добра дума за Hawkeye
Този сериал го бях отписал и щях да го скипвам, но се оказа много добър. Даже съм съгласен, че е втория им най-добър след Уанда.
Ееее, супер, много се радвам, че ти е харесал!!! :)

И мен втората половина на сериала ме зарадва много повече от първата, но първата също беше забавна и с интерес си гледах епизодите. Наистина добра история, разказана в шест епизода. По-малко биха били прекалено малко, а с повече би станало разводнено, така че така беше просто идеално.

Замислям се как напоследък темата за загубата на близки и любими хора се промъква в толкова много комиксови продукции... Още Wonder Woman 84 беше за загубата и за това да продължиш напред, WandaVision също беше за загубата и скръбта, Falcon and the Winter Soldier беше отново за това какво е да живееш в свят без Капитан Америка... А Hawkeye беше сериалът, в който най-детайлно разгледаха загубата на Наташа. Още в първи епизод, когато Клинт гледа лигавия мюзикъл и погледът му е фиксиран върху танцуващата и подскачаща Наташа на сцената, ми стана толкова тъжно... Хареса ми много паралелът в четвърти епизод - как той не е стрелял срещу Наташа и после Кейт не стреля срещу Йелена. И после в последните два като истински видяхме толкова много от Йелена и чухме за загубата й... От "I need to tell her I'm okay" до "I loved her so much!".... Беше страхотно. И с всички тези продукции наистина ни показаха колко голяма е празнината, оставена от героите, загинали а в битката срещу Танос. Много е... уважително :D

И впрочем сценаристите на Хоукай не са били принудени да вкарат Йелена - напротив, идеята е била тяхна. И тъй като са били запознати със сценария на Black Widow, точно те са казали на продуцента Файги каква да бъде сцената след надписите там - за да може от тази сцена да се тръгне към събитията от Hawkeye :) И наистина беше много органично вплетена в сюжета. Изобщо Флорънс Пю тепърва имаме да я виждаме много!

И да не забравяме голямата поява в шести епизод. Актьор, когото толкова много се радвам да посрещна обратно в MCU! :)
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by трубадур » Wed Jan 12, 2022 11:35 am

Декстър свърши окончателно вече, почти толкова тъпо колкото преди 10 или там колко години бяха. Последните няколко епизода от сезона бяха уникални в сюжетните си дупки. Но беше добре заснето и изиграно (както може да се очаква от все пак скъпа модерна телевизионна продукция), докато техническите и актьорските умения растат, качеството на писане е потресаващо.

Totenkopf
E'lir
Posts: 152
Joined: Sat Dec 14, 2019 11:31 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Totenkopf » Wed Jan 12, 2022 6:27 pm

Пфу, имах някаква минимална надежда да е ок..

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Fri Jan 14, 2022 1:08 am

Загледах "Кобра Кай":
https://www.imdb.com/title/tt7221388/
Продължение на "Карате Кид", в което Ралф Макио и Уилям Жабка играят остарели с трийсетина години версии на своите герои от оригиналния филм. Не съм съвсем сигурен защо реших да го гледам - поради ред причини изобщо не харесвам "Карате Кид", да не говорим, че го намирам за откровено вреден филм заради това, че показва как за два месеца се взима майсторска степен по карате. Не става така.
Изгледах четири епизода на едно сядане и просто нямам време за петия сега, иначе го подхващах веднага.
Истината е, че сценаристите на това нещо все едно са взели една доста голяма част от критиките ми предвид, когато са писали сценария, защото, макар и да не противоречат на филма, всичко изглежда много по-реалистично и много по-истинско. Още повече, че злодеят от оригинала - Джони Лорънс - тук е положителен герой, макар и изпълнен с гняв, а Даниъл Ларусо е на моменти върло неприятен, макар че също е положителен герой.
Екшън няма много и през повечето време го раздава семейна/училищна драма. За четирите епизода, които изгледах, има една по-дълга бойна сцена - която обаче е изпълнена страхотно. Уилям Жабка не можеше да се бие така на млади години. Надявам се да го видя в още екшън роли. А и играе добре, да му се ненадеваш. Паралелите с филма са много, само че вместо одухотворения господин Мияги тук имаме гневното пиянде Джони Лорънс, който почти по неволя поема същата роля - само дето преподава по-добре. На моменти тия паралели будят смях. Един обаче е пълен кошмар - в края на третия епизод.
В някакъв смисъл сериалът ми напомня на "Тед Ласо" - също толкова абсурден е, но и по същия начин прегръща абсурдите и ги използва, за да човърка човешки проблеми. А и бойната сцена в първия епизод, и разни други, които гледах в Ютуб...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Sun Jan 16, 2022 1:40 am

^Догледах първия сезон. С напредването на епизодите екшънът става доста повече, а турнирът по карате в последния е доста зрелищен. Като цяло - сезонът ми хареса доста. Щеше да ми хареса и повече, ако не беше твърде сапунерчестата история, но това е - трябва да се запълнят десет епизода, трябва сапун. Уилям Жабка е все така готин. Честно, не знам защо този човек толкова години си пилееше таланта в разни десеторазредни екшъни като "Мечтана сила". И умее да се бие, и е разкошен актьор. Ралф Макио играе добре, обаче сцените, в които трябва да демонстрира бойни умения, не му се получават толкова. Не е толкова атлетичен и очевидно няма бойната подготовка на Жабка. Разбира се, начинът, по който се показва преподаването на бойни изкуства, е доста близо до тотална простотия, но това си идва от оригиналния филм - а и тук все пак е (малко) по-добре. И трябва да го кажа - при все очевидните проблеми в маниера на преподаване на Джони Лорънс, това, което той прави, е много по-адекватно от цялата философия на мир и любов, с която Даниъл-сан пълни кратуната на своя ученик.

Същевременно обаче, при все че подходът към бойното изкуство е тотално фентъзи, сценарият се държи доста по-адекватно, отколкото очаквах в началото. В предпоследния епизод видяхме трактовката на Джони Лорънс на някои от събитията в първия филм - и, мани, че аз едно време ги приех по същия начин и през цялото време подкрепях него, просто беше добре да се види тази страна на нещата. Като цяло - постоянно се набляга на това как всеки насилник е жертва и как всяка жертва може да бъде насилник. Джони си има своите проблеми, заради които на всичко отговаря с юмруци. Децата, на които той преподава, са все отритнати, тормозени в училище, кой - заради външен вид, кой - заради бедност, кой - заради някаква слабост. Естествено, че ще прегърнат обучението на човек, който им дава силата да смачкат всеки враг, и идеята, че врагът не заслужава милост. Даниъл, който в старите филми беше големият победител, заради преживения тормоз в крайна сметка е израснал в едно богато келеме, което едновременно го раздава морален стожер и с усмивка на уста се хвърля в дребнаво лично отмъщение и използва властта и парите си, за да мачка хората, които не му харесват - и в рамките на самия филм се намират хора да му кажат, че се държи като пълен боклук.

Децата обаче скриват топката. Не знам откъде са ги изкопали, честно. Справят се чудесно с бойните сцени, играят добре и може човек да им повярва.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by penzata » Sun Jan 16, 2022 2:12 pm

трубадур wrote:
Sun Jan 16, 2022 12:32 pm
Повече хора имат нужда да знаят, за великолепието на ултимативният чад, който е тХад касъл

Blue Mountain State беше яка простотия, трябва пак да го загледам. Бритчедът беше куджа як, но заради това, което представлява Скъли, ролята му на янг Скъли е топът.

За пореден път преджапвам през американския Офис - Майкъл Скот е религия! :lol: :mrgreen: :yay: :metal: :heart:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Ambartanen » Mon Jan 17, 2022 1:38 pm

Първите три епизода на Peacemaker ми бяха изключително приятна изненада този уикенд. Сценарият и хуморът са много на ниво, всичките актьори много ме радват и историята е достатъчно разчупена, за да не е хич очевидно какво точно се случва и накъде вървят нещата.

Вместо трейлъри и спойлери бих предложил направо да дадете шанс на първи епизод или първо да погледнете страхотното интро:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Thu Jan 20, 2022 1:20 pm

Началото на втория сезон на "Кобра Кай" по възможно най-неправилния начин ми припомни защо едно време намразих "Карате Кид". Дотолкова, че се чудя дали да продължавам, макар че се наспойлих и знам, че някои от проблемите ми с историята ще бъдат адресирани в бъдеще. Джони Лорънс все така продължава да бъде много по-адекватен каратист и треньор от Даниъл, обаче това в рамките на самия сценарий на практика не е отразено. Принципите на неговата школа - удряй първи, удряй бързо, не показвай милост - са доста агресивно тълкуване на реални принципи на карате, които могат да се намерят из книгите на Гичин Фунакоши. Принципите на Даниъл са глупости, каквито американски сценаристи си мислят, че одухотворените учители по бойни изкуства ръсят. Плюс, че Джони учи учениците си да се бият. Даниъл учи своя ученик да чисти и да му боядисва колата - и да, това идва от оригиналния филм, заради което и се дразня.
А и разликата в бойните умения и атлетизма на двамата актьори...

Странното е, че като се знам аз какъв съм като (недоучил) айкидист, би трябвало Даниъл да ми е доста по-близък, ама на. Не е.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by alshu » Fri Jan 21, 2022 12:47 am

Peacemaker не само е кефеща изродщина за галерия от чудовища с безумните им misadvetures, но е и страшно добре заснето и монтирано.
Любимият ми easter egg е предаването на G. Gordon Godfrey. Естествено, че бащата на Peacemaker-а ще гледа него.
Last edited by alshu on Mon Jan 24, 2022 9:23 am, edited 1 time in total.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Dr. Horrible » Mon Jan 24, 2022 12:52 am

Гледах двата епизода на How I Met Your Father. Ами много е несмешно. Супер дженерик герои, без нищо в тях, НИЩО. Общо взето ситуацията е - нищо не очаквах и пак съм разочарован.

И само ми напомни за това колко обичах оригиналния сериал и колко се провали той накрая заради настояването си да използва предварително заснет край още от първи сезон, макар сериалът да беше надраснал това развитие още към третата-четвъртата си година...
But goddamn,
you got me in love again

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests