The Wheel of Time

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: The Wheel of Time

Post by Ambartanen » Sat Nov 27, 2021 11:39 pm

Ама хиджаба не покрива лицето, а аийлците си покриват лицето? Сериозно не виждам каква е връзката, ама не е толкова важно. Идеята ми беше по-скоро да се подготвите за доста повече такива моменти, които са ориентирани към зрителите с елементи от нашия свят, а не към малкия процент хора с детайлни спомени от книгите :Р
Subvert expectations, какво друго. Любопитно ми е колко гняв ще има на туитър като се окаже, че главният герой все пак е, шок и ужас, бял (вероятно) хетеросексуален мъж.
Ема това е обратното на subverting expectations- they're subverting the subversion. "Кой е Дракона? Няма как да знаем, някой специален, интересен, могъщ, мистериозен, важен... да, точно така, бялото момче, което цепи дърва и рине лайна като му се каже!" Егвийн е супер мотивирана и нахъсана и желае да учи магия, Нинив е най-проактивната от всичките и вече показа невероятни магически способности, Мат има супер противоречивия характер дето може съвсем да те накара да се замислиш на коя страна ще е. Даже Перин има драмата с жена си, вълците, желанието за пацифизъм. В опити да направят другите потенциални кандидати, превръщат Ранд в най-скучния нелогичен възможен "избор."
Бела май си унря в Шадар Логот. :cry:
Невъзможно! В описанието на шоуто в прайм, Бела е същество наравно по важност с тролоци, мърдраали и вълците на Перин :D
Image

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: The Wheel of Time

Post by tigermaster » Sun Nov 28, 2021 12:17 am

Matrim wrote:
Fri Nov 26, 2021 2:10 pm
Но силно ми се ще някой да наложи вето на идиотщини като dual axe wielding. Ако ще е десет историци да се закълнат, че е имало войни, които успешно са се били с две брадвички пак няма да повярвам. :lol:
Това беше почти достоверно на фона на другите глупости със средновековни оръжия. Спаринг с остри оръжия... Ъх. Това съвсем буквално ми е писнало да го гледам вече, навсякъде го правят така - а е голяма грешка принципно. Скалагрим обяснява причините тук:

Тригър уорнинг - малоумен олигофрен с брадва наранява друг малоумен олигофрен по време на "тренировка". Кръв.

И това да третират лъковете, все едно са пушки, които може малки дечица в продължение на цели минути да държат прицелени и готови за стрелба. Тия, които ги правят тия сцени, имат ли представа колко сила трябва за това?

За момента това гаче ли беше най-слабият епизод - и не само заради тия проблеми, просто нищо не ми хареса, освен Логаин.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: The Wheel of Time

Post by Roland » Mon Nov 29, 2021 4:20 pm

Продължава да е мега зле. Историята е РАААААЗВЛААААЧЕНАААА (сериозно, колко епизода се очаква да е тоя сезон, щото те на 4-ти не са и на 1/3 от книгата), визуалните ефекти са травмиращи, КОСТЮМИТЕ омг. Не знам кой е отговорен за коса и гардероб, но по някаква причина е направил всичките Седайки да изглеждат като Funko фигурки с прекалено големи глави на малки тела, а хората от Две Реки са по пеньоари...

Въобще, не мога да схвана откъде идва тая отчаяна нужда на някои хора да защитават това некадърие, но към момента ВСЕКИ мързелив и евтин избор, който тая продукция е можела да направи, е бил направен :shock:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: The Wheel of Time

Post by coldie » Mon Nov 29, 2021 9:03 pm

Moridin wrote:
Sat Nov 27, 2021 9:26 pm
Значи тъпото с хиджаба е, че те вече въведоха, че айилците се забулват и сега - окей, не е съвсем същото, но при положение, че има култура, която активно си носи булото, абсолютно излишно и in your face pandering е да имаш хиджаб и в тая сцена. Не че е ПРОБЛЕМ ПРОБЛЕМ, ама е просто очевидно насилено и тъпо.
Моята представата за булата на айилците е друга. По-скоро забулването им си го представям като някакво забулване на текстилен шлем, Русинов не го ли превеждаше като шуфа, което според мен е много ОК и най-близката ми аналогия е пчеларските була. Изобщо нямам никакви забележки, че седайка е забулена по този начин.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: The Wheel of Time

Post by coldie » Mon Nov 29, 2021 9:21 pm

Ambartanen wrote:
Sat Nov 27, 2021 11:39 pm
Ама хиджаба не покрива лицето, а аийлците си покриват лицето? Сериозно не виждам каква е връзката, ама не е толкова важно. Идеята ми беше по-скоро да се подготвите за доста повече такива моменти, които са ориентирани към зрителите с елементи от нашия свят, а не към малкия процент хора с детайлни спомени от книгите :Р
Subvert expectations, какво друго. Любопитно ми е колко гняв ще има на туитър като се окаже, че главният герой все пак е, шок и ужас, бял (вероятно) хетеросексуален мъж.
Ема това е обратното на subverting expectations- they're subverting the subversion. "Кой е Дракона? Няма как да знаем, някой специален, интересен, могъщ, мистериозен, важен... да, точно така, бялото момче, което цепи дърва и рине лайна като му се каже!" Егвийн е супер мотивирана и нахъсана и желае да учи магия, Нинив е най-проактивната от всичките и вече показа невероятни магически способности, Мат има супер противоречивия характер дето може съвсем да те накара да се замислиш на коя страна ще е. Даже Перин има драмата с жена си, вълците, желанието за пацифизъм. В опити да направят другите потенциални кандидати, превръщат Ранд в най-скучния нелогичен възможен "избор."
Бела май си унря в Шадар Логот. :cry:
Невъзможно! В описанието на шоуто в прайм, Бела е същество наравно по важност с тролоци, мърдраали и вълците на Перин :D
Image
Тя книгата както винаги съм я усещал е писана по нашия Свят, или по представите на Джордан за нашия свят, само, че я усещам като яко фентъзи, а не като Песен за Огън и Лед, която на мен ми се струва като политическа драма, тя и затова се хареса де. Джордан е масон с определени разбирания. Много неща ме кефят в този Епос. Но сякаш най-яката идея е, че това дето е познато като артефакти със собствена сила в други фентъзита тук са предмети, а силата идва от Изавора и се транслира от самите хора. На мен ми е много интересно и че огиеритте не могат да преливат. Обаче най-якия момен в цялата книга за мен е Пролог и тя определя цялото действие натам. А я няма.

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: The Wheel of Time

Post by Ambartanen » Mon Nov 29, 2021 11:47 pm

Showrunner-а си каза, че сцената от Пролога я пазят за Правилния Момент. Аз бих заложил на седми епизод с разкритието, че Ранд е Дракона.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: The Wheel of Time

Post by coldie » Tue Nov 30, 2021 10:05 am

Ambartanen wrote:
Mon Nov 29, 2021 11:47 pm
Showrunner-а си каза, че сцената от Пролога я пазят за Правилния Момент. Аз бих заложил на седми епизод с разкритието, че Ранд е Дракона.
За мен това е вариант, който може да ме задоволи само отчасти и то ако е добре изпълнено. Колелото на Времето трябваше да започне с Пролог, с почти всичко друго мога да направя компромиси, но с това някак си не мога.

Първата книга която си купих и прочетох по стечение на обстоятелствата през мисля 2000-ната година беше седмата - "Преродения Дракон",. За щастие в книга седем нямаше кой знае какви спойлери, по скоро ми изникнаха питанки, книга 7 според мен е една от най-добрите, след това прочетох "Окото на Времето" и нормално започнах с ПРОЛОГ.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: The Wheel of Time

Post by Moridin » Tue Nov 30, 2021 7:57 pm

Първа книга се казва Окото на света, седма се казва Корона от мечове, а Прероденият дракон е третата книга

Впрочем с тоя Пролог имам интересни истории. Дълго време и.аз го смятах за супер велик с цялата тая епика, имена и древна история. THE NINE FUCKING RODS OF DOMINION! HELL YEAH! Бях дал като тийнейджър на баба ми да я чете, понеже искаше фентъзи, а тя се възмути че й давам текст за земетресение, понеже имаше голямо земетресение в Турция тогава. И аз бях, ъъъъ, какво земетресение ДЕВЕТТЕ ПРЪЧКИ НА СИЛАТА БЕ!!

И т.н., по време на препрочита във форума, прологът ми се видя сакатичък, не одобрих дори Ишамаел който принципно е топ :D
This is it. Ground zero.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: The Wheel of Time

Post by coldie » Tue Nov 30, 2021 11:29 pm

Moridin wrote:
Tue Nov 30, 2021 7:57 pm
Първа книга се казва Окото на света, седма се казва Корона от мечове, а Прероденият дракон е третата книга

Впрочем с тоя Пролог имам интересни истории. Дълго време и.аз го смятах за супер велик с цялата тая епика, имена и древна история. THE NINE FUCKING RODS OF DONINION! HELL YEAH! Бях дал като тийнейджър на баба ми да я чете, понеже искаше фентъзи, а тя се възмути че й давам текст за земетресение, понеже имаше голямо земетресение в Турция тогава. И аз бях, ъъъъ, какво земетресение ДЕВЕТТЕ ПРЪЧКИ НА СИЛАТА БЕ!!

И т.н., по време на препрочита във форума, прологът ми се видя сакатичък, не одобрих дори Ишамаел който принципно е топ :D
Gadnqr:)
"Корона от Мечове", да. Баси колко години са минали.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: The Wheel of Time

Post by coldie » Wed Dec 01, 2021 8:03 am

Розамунда ми се струва, че яко си е паднала по Лан, вижте към края на видеото как се облизва:)

Тя си е някаква харпия, обаче нещо и пада преградата:) Да не би да се е впечатлила от онази сцена с горещата вана :) Да ви кажа по-добре да коментиряаме подобни неща около сериала, щото..

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: The Wheel of Time

Post by Matrim » Wed Dec 01, 2021 5:11 pm

Кой има най-много реплики засега:
Spoiler: show
Image
Добре, че Том ни избави от Дана. :P
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: The Wheel of Time

Post by coldie » Wed Dec 01, 2021 7:49 pm

Според мен каста е много як, някак си всички си влизат в ролята. Том Мерлин не ми хареса в първата цена в която се появи, но награжда след това, Аз си твърдя, че рисунките на Дарел Суит са си еталон и Том си го представям с бяла коса,

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: The Wheel of Time

Post by coldie » Fri Dec 03, 2021 8:04 am

Искам да ви попитам дали Лан беше умрял, преди тази простотия с Нинив на края на епизод 4, щото ако е така...
Сега и белег има...
Май най-якото от този сериал е шапката.
Актьорите са си много-добре за мен, особено Лан набира скорост. И въобще всички, Егвийн ако беше малко по-бяла си е точно плахата девойка от началото на книгата. Само не Знам Розамунд Пайк много трудно ще изиграе истинската Моарейн, в началото Моарейн наистина е хладната жена без скрупули, не виждам как такъв външно студен човек като Пайк ще успее да изиграе топлината на Моарейн.
Въобще относно основния каст прекалиха много, много са прави тези, който казаха че книгата и историята е пълна със всякакви раси и е тотално ненужно чак такова прекаляване.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: The Wheel of Time

Post by Matrim » Fri Dec 03, 2021 2:46 pm

Зле е положението и с пети епизод. Диалогът пак е тъпичък, свободните съчинения и мелодрамата са на талази. Лоиал беше изненадващо поносим, но човекът, в чиито мозък се е родила идеята за рус Лоиал трябва да бъде уволнен.
Spoiler: show
Пътуването от западен Андор до Тар Валон е като екскурзия, Моарейн не се тревожи особено, че лошите може да спипат четиримата "тавирени". Всички пристигат общо взето по едно и също време без каквито и да е признаци, че пътуването ги е затруднило, изключая забележката на Мат, че трябвало да спи навън цял месец.

След това се фокусираме на някакъв рандъм Стражник за сигурно една трета от епизода. Подозирам, че някой от Амазон е прочел първоначалните сценарии и казал "Абе хора, колко пъти трябва да ви казвам да се учите от Game of Thrones? Никой важен не умира в тоя ваш сценарий. Ако няма такива в книгата, измислете някой, аз ли трябва да ви уча? Ако не бяха бдителни хора като мен, Безос отдавна да е фалирал". Най-весело беше като тоя Степин разправи в детайли живота си на Лан, все едно за сефте се виждат. И не знам предполагаше ли се да е умилително, че едно време е ходил да бие хора от скука и после се е поправил, но това беше още причина да си кажа "Айде бе, няма ли да мреш вече, какво се туткаш"?

Нинив направи нещо изумително в предишния епизод, сега само Лиандрин проявява интерес към нея. Жълтите вместо само да ги споменават трябваше да ги видим, а то в цялата Кула никакви нови седайки не видяхме май. И въобще и в Тар Валон, и в Кулата има едно такова усещане за клаустрофобия и нисък бюджет, което хич не ми допада.

Валда продължава да е много по-комичен, отколкото зловещ. Вълците са тотално рандъм в сериала, да не говорим какви са мижави и как лаят.

Церемонията накрая беше дъното.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

Shamajotsi
Sorcerer
Posts: 427
Joined: Sat Dec 30, 2006 9:01 pm

Re: The Wheel of Time

Post by Shamajotsi » Sat Dec 04, 2021 9:57 pm

Аз съм още на четвърти епизод, но поне засега ми изглежда, че нещата се подобряват спрямо първия епизод, но все пак има проблеми, които сигурно ще се задържат за целия сезон (или дори цялото продължение на сериала).

Много от нещата сте ги казали, та няма да се спирам на тях, но едно нещо ще си позволя да повторя, защото все още ме кара да недоумявам - при все големия си бюджет, цялата продукция изглежда на моменти доста бутафорно. До степен такава, че се радвам като няма тролоци в епизода, защото те ми пречат адски много да се потопя в ставащото на екрана.

Друго впечатление е че са решили да увеличат драмата на 11 и от това на моменти дори ме напушва смях. За мое съжаление, това май си е скорошна тенденция в сериалите, защото и с Arcane, например, имах подобен проблем. Некво, не може героят просто да не си пада по Айез Седай. Всъщност, разбираш ли, предишната Мъдра е била път до Тар Валон, ама те са ѝ отказали, защото била бедна, кучко! Интересно, дали при всички промени в сериала ще оставят поне малкия детайл, че най-добрата приятелка на Моарейн (която в първия епизод трябваше да изтрае тези излияния на Нинийв) - шибания Амирлински Трон of all people - е била проста рибарка преди да я отведат в Кулата...

И да, като цяло нямам много против промените в сериала (хехе, така малко и аз не знам какво ще се случва занапред), но в немалко случаи са се опитвали да постигат нещо с тях и май не се е получавало. Пример: приятелката ми безпогрешно уцели кой ще е Преродения Дракон и е супер убедена в това (as in, като я питах дори не ѝ беше минавало на ум, че може да има две мнения - въпреки че беше усетила, че се опитват да ни пратят за зелен хайвер с Егвийн). И ако можех да дам съвет на Амазон/Сони, то това би бил да се осланят повече на world building-а от поредицата книги, защото на тях не им се получава много добре да го модифицират.

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 10 guests