The Wheel of Time

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6917
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: The Wheel of Time

Post by Yan » Thu Oct 28, 2021 1:13 pm

coldie wrote:
Thu Oct 28, 2021 3:47 am
И причината да пуснеш абсолютно същия трейлър като този от поста на Matrim малко по-нагоре е?
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: The Wheel of Time

Post by coldie » Fri Oct 29, 2021 12:04 am

Yan wrote:
Thu Oct 28, 2021 1:13 pm
coldie wrote:
Thu Oct 28, 2021 3:47 am
И причината да пуснеш абсолютно същия трейлър като този от поста на Matrim малко по-нагоре е?
Няма специална причина, малко по-късно видях трейлъра който е пуснал Мат. Ние сме ги пуснали долу-горе по едно и също време. We are so excited. IGN имат една интересна разбивка на трейлъра. Яко подгряване.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6452
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: The Wheel of Time

Post by tigermaster » Fri Oct 29, 2021 12:26 am

coldie wrote:
Fri Oct 29, 2021 12:04 am
Ние сме ги пуснали долу-горе по едно и също време.
Какво са няколко часа разлика...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: The Wheel of Time

Post by coldie » Fri Oct 29, 2021 12:39 am

tigermaster wrote:
Fri Oct 29, 2021 12:26 am
coldie wrote:
Fri Oct 29, 2021 12:04 am
Ние сме ги пуснали долу-горе по едно и също време.
Какво са няколко часа разлика...
Един миг във вечносста :)

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6452
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: The Wheel of Time

Post by tigermaster » Fri Oct 29, 2021 12:41 am

:facepalm:
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: The Wheel of Time

Post by coldie » Fri Oct 29, 2021 12:48 am

coldie wrote:
Fri Oct 29, 2021 12:39 am
tigermaster wrote:
Fri Oct 29, 2021 12:26 am
coldie wrote:
Fri Oct 29, 2021 12:04 am
Ние сме ги пуснали долу-горе по едно и също време.
Какво са няколко часа разлика...
Един миг във вечността :)

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: The Wheel of Time

Post by Dr. Horrible » Fri Oct 29, 2021 1:21 am

Неочаквано много ми хареса трейлърът.

От вчера го гледах няколко пъти и наистина ме впечатлява. Изглежда си като приказка, а аз имам нужда от красива фентъзи приказка, нещо интригуващо и приключенско.
Колкото повече го гледам, толкова повече ми харесва визуалният стил, декорите, костюмите. И с героите свикнах. Вече наистина нямам търпение да започне!
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: The Wheel of Time

Post by трубадур » Fri Oct 29, 2021 8:14 am

tigermaster wrote:
Fri Oct 29, 2021 12:41 am
:facepalm:
Дъ колди експириънс

Иначе и мен на моарейн сериозната мутра ми лази по нервите и се надявам да е само трейлър бейт

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: The Wheel of Time

Post by Ambartanen » Fri Oct 29, 2021 10:58 am

Matrim wrote:
Wed Oct 27, 2021 11:26 pm
Не съм гледал Пайк нищо друго, но нещо взе да ме дразни с това постоянно навъсено изражение, дано да е само в трейлърите така, за да покажат колко е Сериозно (тм) положението, а иначе чат-пат и да се усмихва леко.
Е, това не е ли Нещото на Моарейн от книгите? Нинив си дърпа плитката, Мат си върти фиджет спинъра, Моарейн гледа сериозно и безизразно? Всеки герой има един конкретен тик, който се появява в кажи-речи всяка сцена с тях в поредицата.

Иначе на мен нещо магията не ми кликна съвсем. Опитали са да направят нещо интересно и свързано с визуализиране на тъкането на нишките, ама... ще видим. Като се има предвид колко от героите колко време ще прекарат в правене на такива неща, наистина е нужно да изградят внимателно такъв визуален език за зрителите.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: The Wheel of Time

Post by coldie » Fri Oct 29, 2021 12:24 pm

Ambartanen wrote:
Fri Oct 29, 2021 10:58 am
Matrim wrote:
Wed Oct 27, 2021 11:26 pm
Не съм гледал Пайк нищо друго, но нещо взе да ме дразни с това постоянно навъсено изражение, дано да е само в трейлърите така, за да покажат колко е Сериозно (тм) положението, а иначе чат-пат и да се усмихва леко.
Е, това не е ли Нещото на Моарейн от книгите? Нинив си дърпа плитката, Мат си върти фиджет спинъра, Моарейн гледа сериозно и безизразно? Всеки герой има един конкретен тик, който се появява в кажи-речи всяка сцена с тях в поредицата.

Иначе на мен нещо магията не ми кликна съвсем. Опитали са да направят нещо интересно и свързано с визуализиране на тъкането на нишките, ама... ще видим. Като се има предвид колко от героите колко време ще прекарат в правене на такива неща, наистина е нужно да изградят внимателно такъв визуален език за зрителите.
Според мен Моарейн трейлъра загатва, че книгата ще се следва доста точно с изключение на политкоректността на кастинга. Въобще Амазон имат някакъв маниер първо да пускат тъп трейлър. И да зарибяват в следващите.

Това е частична дисекция на трейлъра, добра е но не е пълна, въпреки че е от човек който има вътрешна информация.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5263
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: The Wheel of Time

Post by Matrim » Fri Oct 29, 2021 2:29 pm

Ambartanen wrote:
Fri Oct 29, 2021 10:58 am
Matrim wrote:
Wed Oct 27, 2021 11:26 pm
Не съм гледал Пайк нищо друго, но нещо взе да ме дразни с това постоянно навъсено изражение, дано да е само в трейлърите така, за да покажат колко е Сериозно (тм) положението, а иначе чат-пат и да се усмихва леко.
Е, това не е ли Нещото на Моарейн от книгите? Нинив си дърпа плитката, Мат си върти фиджет спинъра, Моарейн гледа сериозно и безизразно? Всеки герой има един конкретен тик, който се появява в кажи-речи всяка сцена с тях в поредицата.
Не точно. Ето я първата ни среща с Моарейн:
“Good morning, Lady Moiraine,” Mat echoed somewhat more smoothly, but only a little.
She smiled, and Rand found himself wondering if there was anything he might do for her, something that would give him an excuse to stay near her. He knew she was smiling at all of them, but it seemed meant for him alone. It really was just like seeing a gleeman’s tale come to life.
Има си моменти, в които се отпуска (даже танцуваше с Ранд в първи том) и ако трябва да очарова някого, умее да го прави.

В сериала виждаме как с Лан влизат в хана с каменни изражения, на Моарейн се откъсва от сърцето една полуусмивка за пет секунди, но буквално в същата минута всички знаят, че тя е Айез Седай и отива да се взира драматично в камината. Надявам се все пак да има и да има и режим различен от "mysterious badass mentor".
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: The Wheel of Time

Post by coldie » Fri Oct 29, 2021 2:43 pm

Според мен ще се покаже, че отвъд каменното си изражение Моарейн е топъл човек, но има главни приоритети, които следва докрай. Сега вече не знам доколко е направено за тези, които не познават книгата, но сигурно е направено. Това все пак са трейлъри, аз например не смятам, че потупването по сърцето на Моарейн е свързано с флаш кадъра с Лан секунда преди това. Обърнете внимание как започва трейлъра. Няма как да не бъдат спестени моменти във филм от няколко часа, правен по почти хиляда страници текст. Окото на Света само по себе си се равнява на завършена книга.

Но ако наистина не започнат с Пролог-а, това е подигравка с феновете.

П.с. Иначе няколко неща ми направиха впечатление в трейлъра, едно от тях е че има реплики които са почти едно към едно от книгата.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: The Wheel of Time

Post by coldie » Fri Oct 29, 2021 10:06 pm


User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6917
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: The Wheel of Time

Post by Yan » Tue Nov 02, 2021 8:57 pm



Още малко стъф :)
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5263
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: The Wheel of Time

Post by Matrim » Thu Nov 04, 2021 2:03 am

https://twitter.com/FANologyPV/status/1 ... 4230598658

Впечатлен съм - няма и минута това клипче и вече има всички признаци, че войната между половете в сериала ще е по-детински патетична и от в книгите. Lore-ът също явно за нищо го нямат. Лошо, Амазон, лошо.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests