Сериалчета за всички, част IV

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4058
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Mon Sep 06, 2021 6:24 pm

трубадур wrote:
Tue Aug 24, 2021 12:18 pm
Сигурно на всички е ясно кво ми е мнението за марвел, ама Локи навремето беше 1 на 1 с Тор да го еба или поне си държеше граунда ДОКАТО СЕ БИЯТ! С ТОР, брат. У тая вселена Тореца къвто е показан. Тва в сериала е баси асасинейшъна, една идея не е останала от коварния злодей, щото тва все пак е героят от първте авенджъри. Кво ще да си говорим без фаврю, уидън и вече братята русо тая вселена тотално си е взела. Само един файги е ясно, че не стига. Фейспалм е тоя сериал, гледаш буквално Том актьорът и хубавата му дикция, която е използвана да мрънкя глупости, Локи никъде го няма. Тва е негледаемо. Единствено черната вдовица успя да си съсипе героинята повече... май.
И аз го изгледах и мнението ми е, че е супер boooooooooring. Скукаааааа.

Марвел като цяло има огромен проблем с power balance, и тука не е по-различно. Самият Локи не само, че е некав хахав льольо, дето за нищо не става, ми е и супер скучен и незабавен.

Тва с нарцисизма и предатирството, дето всички го обвиняваха, не го разбрах, щото той в сериала няма една нарцистична секунда, или тва с предателството, дето той никой не предава в контекста на сериала, но всички го обвиняват.
персонажите освен Оен Уилсън, всичкште бяха неква непоносима скука и бланднес, тва по-зле овесена каша беше.

Доста по-интересно можеше да се получи.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6435
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Thu Sep 09, 2021 1:36 am

Пък аз загледах "Люпен":
https://www.imdb.com/title/tt2531336/
Общо взето, огромен фен на книгите на Морис Льоблан за Арсен Люпен извършва поредица от зрелищни кражби и други престъпления с цел да отмъсти на човека, заради когото е загубил баща си. Сега съм на шестия епизод - засега върви прекалено интензивно и доста вълнуващо. Омар Си е напълно великолепен в главната роля. Този човек буквално си променя излъчването в зависимост от превъплъщенията на героя си. Справя се разкошно и с бойните сцени - които не са малко и са доста зрелищно хореографирани. Като цяло - сериалът успява по някакъв начин да комбинира зрелищните и върло нереалистични приключения, с които човек свързва името на Арсен Люпен, с доста голяма доза социален коментар, без да се разпадне на съставните си части - заради което и заслужава уважение. Сниман е разкошно, всеки епизод завършва с клифхенгър, има си напрежение, има и забавление. Екшънът е доста приятен, а и отношението към главния герой е една доста голяма идея по-осъзнато, отколкото очаквах - с други думи, далеч не е идеализиран, макар че е харизматичен колкото си ще. Препоръчвам.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1930
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Martix » Thu Sep 09, 2021 10:56 pm

Сори за фалшивата тревога от предните страници. На Young Sheldon му свърши горивото доста бързо и още на втори сезон вече не си заслужава нито като комедия, нито като slice of life drama.
tBBT все още е the boss обаче. Почти ме е срам да го кажа, но тоя сериал завършва толкова по gracefully от HIMyM. Бавничко напредвам по последния сезон и се чудя какво да гледам в ситком слота като го приключа. Май вече не ги правят такива. Малко съм изкушен за рибуута на Мърфи Браун поради исторически причини, ама оценките хич не са добри.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20275
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Xellos » Sun Sep 12, 2021 11:51 am

Моеше и без последния сезон на Луцифер дето ся пуснаха, ма ае да има там некъф клоужър и фенсървис. Личи си че е по Нетфликс.
:ninja:

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Demandred » Fri Sep 17, 2021 4:37 pm

Финалният двоен епизод на Brooklyn Nine Nine се оказа страхотен, заради него си струваше да се гледа последния сезон, който иначе беше доста посредствен. Тотален фенсървиз, обаче done right.
Spoiler: show
Джина се завърна и беше толкова забавна като в най-добрите си епизоди, heist-ът беше по-абсурден и over-the-top от всякога, имаше една камара перфектни callbacks за любими моменти от предишните сезони, въобще всичко беше на ниво.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6435
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Fri Sep 17, 2021 5:04 pm

"Люпен" в последния си епизод го удари през просото леко. Трябваше да е по-добре, но пак си заслужава гледането.

Гледам и втория сезон на "Тед Ласо". По-тъжен и по-трагичен е от първия, но пак има достатъчно моменти, които да ме разсипят от смях, та не се оплаквам. За жалост един от любимите ми герои от първия сезон става върло неприятен тип, но всъщност развитието му е достатъчно логично - просто когато човек, който цял живот е бил подритван от всички, получи някаква власт, започва на моменти да се държи като тотален боклук. Футболистите са все така готини и, навръх идиотската идея, сериалът доставя доста човечност. Даже коледният епизод почти успя да не ме вбеси.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6435
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Sun Sep 19, 2021 3:01 pm

Последният засега епизод на "Тед Ласо" е пълен провал, бтв. Буквално най-разочароващото нещо, което съм гледал тази година, честно. Централен образ е вторият треньор - който принципно е бая готин образ и от епизода можеше да излезе нещо интересно, ако не бяха решили да сменят цялостния тон на абсолютно всичко. Няма на какво да се засмее човек. Няма и адекватен психологизъм. Няма нищо. Има само някакъв псевдосюрреализъм, който стои тъпо. В ИМДб пише, че епизодът е трибют на някакъв филм на Скорсезе, който не съм гледал. След тъпотията, на която станах свидетел, нямам и намерение да го гледам.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6435
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Sat Sep 25, 2021 12:52 am

Гледах първите три епизода на "Брегът на комарите":
https://www.imdb.com/title/tt11041132/
Имам някои проблеми със сценария, а и като цяло това точно сериал на "Епъл" да ми критикува консуматорството в американското общество ми идва все едно Тръмп да говори против сексизма, обаче всъщност доста ми допада. Заснет е разкошно, актьорите са готини, образите им - също. При все че се опитва да бъде приземен в реалността, има чист приключенски дух, който ме радва.
Last edited by tigermaster on Sat Oct 02, 2021 4:52 pm, edited 1 time in total.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6435
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Sun Sep 26, 2021 1:49 am

Новият епизод на "Тед Ласо" измива доста от срама от предишния. А и е най-могъщият рикрол в историята на телевизията, което трябва да се отбележи.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6435
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Sun Sep 26, 2021 11:44 pm

tigermaster wrote:
Sat Sep 25, 2021 12:52 am
Гледах първите три епизода на "Брегът на комарите":
https://www.imdb.com/title/tt11041132/
Наака се зловещо в първия половин час на четвъртия епизод. Не трябваше да го хваля по-рано. Още от предишните епизоди ми беше направил негативно впечатление фактът, че уж гениалният изобретател, който бяга от американското правителство, изобщо и не подготвя децата си за оцеляване в съвременен технологичен свят. Едното дете даже не знаеше какво е "Екс-Бокс", егати. Това кулминира в една изключително тъпа сцена, заради която виках срещу екрана. В продуцирания от "Епъл" сериал девойчето няма да знае какво е това уебкамера или как да ползва интернет. Ха!
Да не говорим па за това двамата уж свръхинтелигентни родители да си зарежат децата сами за неопределено време и без нищо за ядене в мотелска стая в непозната държава, при положение че нямат никаква връзка с тях, а хлапетиите (едното на петнайсет, другото на единайсет) да тръгнат да вилнеят сами поотделно из съответната държава, докато едното от тях даже не знае местния език. И кого да обвинявам за това? Децата ли, дето би трябвало да са достатъчно големи да не хукват така, или родителите, че не си познават наследниците?
Егати.
Last edited by tigermaster on Sat Oct 02, 2021 4:52 pm, edited 1 time in total.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
tiffany aching
Misting
Posts: 254
Joined: Wed Apr 10, 2019 10:09 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tiffany aching » Wed Sep 29, 2021 10:01 pm

Изгледах първи сезон на Utopia.
Какво да кажа... все бях с чувството, че тоя сериал съм го гледала и даже продължавам да го гледам :mrgreen:
Имаше добри моменти, но ще пропусна втори сезон.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5257
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Matrim » Sat Oct 02, 2021 4:45 pm

Гледах 4 епизода от Squid Game. По описанието не изглеждаше да е като за мен, но си казах, че е време да гледам първия си корейски сериал. Засега съм много доволен. Кинематографията е просто страхотна - в четвърти епизод има брутална екшън сцена, която гледах буквално със зяпнала уста. Героите са с ясно изразена индивидуалност. Сюжетът не е особено оригинален ако някога сте виждали battle royale история, но има интересни обрати. Въобще, браво на братята корейци, да се надяваме, че ще продължи да държи качеството до финала.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6435
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Sat Oct 02, 2021 5:14 pm

Аз пък загледах "Варвари":
https://www.imdb.com/title/tt9184986/
Немско героично фентъзи, маскирано като историческа продукция за борбата на германски племена срещу древния Рим. Върви леко и приятно, въпреки потресаващите на моменти жестокости. Не е зрелище като "Викинги" или "Последното кралство" и определено не носи същото пауърметълско усещане, но пък откъм костюми и цялостен дизайн е по-добър и от двата. Героите са симпатични. Германците говорят на модерен немски и това се усеща, дори човек да не е добре запознат с езика, а римляните говорят на класически латински. (В тая връзка - не гледайте англоезичния дублаж, че е много зле.) Един от актьорите съвсем очевидно се опитва да играе като Александър Дреймон в "Последното кралство", даже визуално са го направили да прилича на Утред. Не му се получава, но е готин образ. Кланетата засега ми допадат, но още не съм видял голямата битка в последния епизод. Визуално е чудесно.
Толкова засега.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11224
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Marfa » Tue Oct 05, 2021 8:59 am

Започнах La Catedral del mar (Cathedral of the Sea) по нетфликс. https://www.netflix.com/bg/title/80150507 Средновековна работа, малко като Устоите на земята, доста добре се развива. Препоръчвам.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6435
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Tue Oct 05, 2021 2:58 pm

tigermaster wrote:
Sat Oct 02, 2021 5:14 pm
Аз пък загледах "Варвари":
https://www.imdb.com/title/tt9184986/
Вкараха любовен триъгълник в последните два епизода. Защо вкараха любовен триъгълник? Любовните триъгълници съсипват абсолютно всичко, до което ъглите им се докоснат.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest