Евро 2020

За най-важните акценти в кърлинга и турнирите по спортно оригване!

Moderator: Moridin

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Евро 2020

Post by coldie » Tue Jun 29, 2021 8:19 am

Matrim wrote:
Tue Jun 29, 2021 12:54 am
Яко стана, че Мбапе провали отбора си.
Мдупето пак го нямаше цял мач, отива в графа вечен талант.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Евро 2020

Post by coldie » Tue Jun 29, 2021 8:28 am

Моридине, аз също рядко гледам мачове. Гледам само Барселона и когато има големи национални надпревари, като сега. Ми не се сещам в един и същи кръг такива брутални мачове. Сега да видим и Англия-Германия то и там май ще е чудо.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Евро 2020

Post by coldie » Tue Jun 29, 2021 8:44 am

Не познах за френския вратар, обаче на това първенство ми прави впечатление от психологическа гледна точка някои неща. А иначе дузпата на Мбапето, еми те му се подиграха малко, вратаря на Щвейцария си врътна ръката в другата посока и малкото нег* се хвана инстинктивно.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Евро 2020

Post by coldie » Tue Jun 29, 2021 7:15 pm

Играйте 4-4 всички мачове. После ще делим :) . Че утре ми носят новата карта и не мога сега.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Евро 2020

Post by coldie » Tue Jun 29, 2021 8:34 pm

Неестествено ми е с тези екшън камери, поне така ми се струва, че с такива снимат и предават.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Евро 2020

Post by coldie » Tue Jun 29, 2021 9:30 pm

Досега продължават само отбори с по-силния дух на терена. За мен мача на първенството е Хърватска - Испания. Грешниците са Дешан, Льов и Де Бур. Де Бур, колкото и Куман да е ненормален 80% от тима на Холандия го е открил той. Не знам откъде на Де Бур му е хрумнало да сменя система, която я играт сигурно 50 години. Още от началото се видя, че Де Йонг им прави играта, въпреки че го сложиха на най-слабата му позиция. Де Лихт отново е провал. На Роналдо идеята му беше да си запише лични постижения и нагло излъга, за което беше и наказан. Лоьв, който преди си бъркаше в задника сега си бъркаше в носа, буквално. На него пък откъде му дойде да започва без двамата си плеймейкъри. Дешан и той си получи заслуженото, понеже онази световна титла беше подарена от съдиите. Мбапето не съм го видял в истински напечен мач да поеме някаква отговорност. Луис Енрике явно има дарбата да печели луди мачове и изобщо няма да се учудя ако Испания вземе титлата.
Довечера ще видим кой кого за уж най-безинтересния мач на 1/8, но ми се струва че Украйна ще продължи.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Евро 2020

Post by penzata » Tue Jun 29, 2021 10:01 pm

Не се оплаквам, защото английските ръбове фо'ева 8-) , но и трите класирали се отбора от т.нар. "група на смъртта" (Франция, Германия и Португалия) сбраха багатериите.
Ако могат сега и Украйна да изчешат Швеция, която ги класира за този мач, това ще се окажат най-бруталните осминафинали, които съм гледал.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Евро 2020

Post by coldie » Tue Jun 29, 2021 10:28 pm

Според мен, могат и то най-вече ако са загърбили тези политически глупости с които дойдоха на първенството. Никога не съм харесвал спортни събития да се ползват за политически цели. А пък и това е комплекс. Като гледах фамилиите на стартовия състав има поне двама руснаци, а вратаря им има някаква югославска жилка, мисля че има и беларусин. Но Шевченко е слаб треньор, така ми се струва. От друга страна шведите имат голям опит. Но всъщност докато пишех им шибнаха гола. Този Караваев ми направи впечатление още като име и то май той даде началото на попадението.

А това вече е най-странната национална надпревара, която съм гледал. Може би само Италия 90 съперничи. То онова беше риплей след риплей. Марадона пас съм Каниджа и победи с по 1 на нула. Помня го още осминафинала срещу Бразилия когато бразилците удариха 4 греди.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Евро 2020

Post by coldie » Tue Jun 29, 2021 11:10 pm

Зася сякаш не са го загърбили този комплекс. Особено 7-цата на Украйна сякаш показва някакво пренебрежение към останалите и иска той да е звездата на мача и провали няколко добри възможности досега.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Евро 2020

Post by coldie » Sat Jul 03, 2021 7:41 pm

Как да се разтълкува изречението "Патрик Шик остава изолиран от съотборниците си, но получи много извеждащи пасове" или нещо такова.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Евро 2020

Post by coldie » Mon Jul 05, 2021 5:00 am

Като цяло Луис Енрике прави каквото си иска. Състава е изключително само от футболисти от региони които не са в много добри отношения с Мадрид. Ще е изключителен удар ако спчели титлата. Всички много дрънкат за Дания, то ми писна вече, постоянно да се притопля случката с Ериксен. Англичаните очевидно ги бутат. Италианците са много хитри копеленца, но все още не са срещали истински биткаджийски и качествен тим. Никога не съм бил фен на Испания, въпреки че съм фен на Барселона и най-големите им успехи дойдоха предимно с ядро съставено от футболисти свързани с Барселона, но този път съм за тях. Минат ли Италия титлата е тяхна.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6908
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Евро 2020

Post by Yan » Mon Jul 05, 2021 11:49 am

coldie wrote:
Mon Jul 05, 2021 5:00 am
Англичаните очевидно ги бутат.
:dash: :dash: :dash: Единственият отбор дето не е допуснал гол на първенството и опука Германия с 2-0, след което анихилира Украйна с 4-0 (и можеха да са поне 6), го бутали... :roll: :roll: :roll:
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Евро 2020

Post by трубадур » Mon Jul 05, 2021 12:57 pm

Ми бута го... амбицията :mrgreen:

Мен ми хареса, че като видяха колко се спукаха украинците свалиха темпото и просто доиграха мача, че можеше да е много грозна касапница.

Кофти за белгия (вече друг мач), тяхното с италия определено беше най-красивият футбол досега това първенство.

Аз искам да вметна и колко е стабилно съдийството. Въобще нивото на абсолютно всичко се е качило с много.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Евро 2020

Post by coldie » Mon Jul 05, 2021 1:18 pm

Потока им е най-слабия от векове насам. Мачовете на Уембли. Оня пръдльо - треньора на немците ли са менци ли са започна без двамата си плеймейкъри. Защо? Украйна пълни фигуранти, то не беше режисирана драма не беше чудо. Същата работа и с Дания. слабаци, Чехия ги разпердушини. Ако Дания не полегне на Англия - ето тук искам да пишете че съм сгрешил и ще се покая публично.

Съдисйтвото е толкова яко, че вече няколко пъти след ВАР преглеждане главния съдия се чуди къде да се скрие и какво да прави. но аз не говоря за съдийството, говоря за нагласената програма. Но титлата е за Испания. Не знам дали нещата се повтарят но точно когато Испания взе световната титла им се получиха подобни мачове. На косъм всички. А при италианците е наопаки - когато са минавали групите а и елиминациите много трудно са ставали шампиони. Страха от Испания на Луис Енрике е зловещ, ето и съдията ще е един германец, който обича касапница и не вдига картони.

А на онова швейцарче, което влезе с двата крака в стил контузия за приключване на кариерата, не един ами пет червени картона щях да му дам. И онова лисунгерче Ян Зомер, как се облизваше лукаво след мача.

Ако тима на Луис Енрике не вземе титлата, значи на този Свят наистина няма справедливост. В краен случай Италия, и те заслужават, но тия останалите мишкари, които продължиха на 1/2 не заслужават нещо по-малко от разгромни загуби.

И отделно световната тила на Англия е една от най-спорните в историята.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Евро 2020

Post by penzata » Mon Jul 05, 2021 7:40 pm

Добре, че дойде да ни светнеш и за футбола, че иначе не знам как щяхме да я караме. :mrgreen:
The hardest battles are fought in the mind.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests