Евро 2020

За най-важните акценти в кърлинга и турнирите по спортно оригване!

Moderator: Moridin

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Евро 2020

Post by трубадур » Fri Jun 11, 2021 9:41 pm

Гледайте европейското бря

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Евро 2020

Post by coldie » Mon Jun 14, 2021 3:44 am

То по дефолт има нещо различно около това Евро. В няколко отношения, вклuчително в това, че е задължително да се изговаря УЕФА Евро 2020, което вероятно е заради историята около Суперлигата и плановете на ФИФА да им отнеме контрола над европейските отбори, цирковете на Украйна и разбира се Пандемията. И то така и започна с инцидента с Ериксон, за който се твърди, че е изпаднал за няколко минути в клинична смърт. Откриването беше добро, освен това макар и много късичко само откриването в Сочи беше и закриването в Москва 80 е било с висок стандарт от това което съм гледал. Всички други са циркалъци и еднообразни.
Първия мач който гледах беше този на Холандия. И те и Англичаните бягаха като коне, което пък е друг въпрос след 70 изиграни мача.
Ще гледам каквото мога, но нямам идея къде да го гледам поне на FULL HD, БЕЗПЛАТНО, БНТ само са минали покрай покрай HD.

И между другото забеляза ли, че Иво Мексикото 50 минути наричаше Валнайдум - Вайналдо и накрая изцепи нещо от сорта на "хладните украинци попари алеите с оранжеви лалета, чиито чашки след това разцъфтяха".

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Евро 2020

Post by coldie » Thu Jun 17, 2021 12:26 am

От всички мачове досега, само мача на Холандия и Германия-Франция станаха мачове, другите ми доскучаха още в първите минути.
Малко странно, че в спорните издания в България се обръща много малко внимание на Копа Америка. Друг футболен свят си остават в Латинска Америка. Такова съдийство като на Аржентина - Чили много рядко се вижда. Съвсем безскруполно съдиите буквално се подиграваха с Аржентина. Видал какъв сравнително кротичък беше като играеше в Европа, в тоя мач не един, ами два червени картона си заслужаваше и не само той. Но за тях е нормално. Доколкото знам едно СП на Чили се води най-бруталното, касапско СП в историята. Мисля че 62-ра, когато са домакини (по памет).
Това е което ме разочарова като цяло от комерсиалния спорт и най-вече от футбола. Това няколко човека отстрани да решават мачовете. Някой точно това харесват да има кръв и зрелища, и явно те са мнозинство, защото този ВАР не само че е парлама, ами малко по-малко явно ще се откажат от него. Явно публиката това харесва.

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1582
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Re: Евро 2020

Post by Delegat » Thu Jun 17, 2021 12:43 pm

ВАР е просто инструмент, важното е как се ползва от съдиите. И ако искаш кръв и зрелища, моля те насочи се към друг спорт, там бокс или ММА. Всички мачове бяха интересни, вярно някои бяха по-скучновати като Испания - Швеция, но все пак е яко да се види отново публика по стадионите.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Евро 2020

Post by трубадур » Thu Jun 17, 2021 3:45 pm

Колди просто пак избива рибата, горката. Аз съм много доволен от първенството досега.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1930
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Евро 2020

Post by Martix » Thu Jun 17, 2021 11:01 pm

Гледам спорадично и засега съм много доволен от ВАР. Единственото ми оплакване, е бавното реагиране на съдиите, което довежда до инфарктните ситуации с отменени голове заради нарушения и засади. Да се надяваме, че с времето ще се научат да реагират по-бързо и ще спират играта преди да се стигне до гол, щото това дето се случва в момента е много ламаво.

Не съм гледал футбол от световното 2014, когато просто ми писна от мачове, прекарани 50% въргаляйки се на земята и артистични спорове със съдията, и разликата със сегашното положение е от земята до небето. Да, пак има промишлено количество симулации, но са поне наполовина от количеството, което се смяташе за нормално преди. Щом системата може да накара латино-сериални отбори като Испания и Португалия да играят почти чист футбол, значи прави нещо правилно.
Виждам, че са се появили и други промени в правилата, вече имат по 5 смени вместо 3, с което не съм особено съгласен, щото прави сменянето на хора no brainer и съответно всички го правят постоянно, но какво да се прави, не може всичко да е хубаво.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Евро 2020

Post by трубадур » Fri Jun 18, 2021 11:17 am

То дори не е бавно, такива са тъпите регулации. Чакат да се разиграе ситуацията и ако се случи нещо важно, тогава се вдига флаг за засада например, което не знам как е стигнало като финално решение, ама те. Определено прави нещата по-драматични, ама е ненужно.

За смените съм ок, първо че позволява буквално на целия отбор, извън вратарите, все пак да играят за държавата си, освен това щади и играчите.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6908
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Евро 2020

Post by Yan » Fri Jun 18, 2021 3:11 pm

Martix wrote:
Thu Jun 17, 2021 11:01 pm
Виждам, че са се появили и други промени в правилата, вече имат по 5 смени вместо 3, с което не съм особено съгласен, щото прави сменянето на хора no brainer и съответно всички го правят постоянно, но какво да се прави, не може всичко да е хубаво.
Мм, каквото и трубадура написа. В момента ситуацията с умората при играчите е безумна - имаш дълги първенства, безкрайно количество турнири и турнирчета на клубно и национално ниво (то не са квалификации, лиги на нациите и какво ли още не). За хора си говорим все пак. Играчите буквално нямат време да се възстановят, та си е съвсем логична стъпка.
Иначе тежките контузии и случаи като този с Кристиан Ериксен в първия мач на Дания ще станат нещо постоянно, а не изключения.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5257
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Евро 2020

Post by Matrim » Fri Jun 18, 2021 3:18 pm

Martix wrote:
Thu Jun 17, 2021 11:01 pm
Не съм гледал футбол от световното 2014, когато просто ми писна от мачове, прекарани 50% въргаляйки се на земята и артистични спорове със съдията, и разликата със сегашното положение е от земята до небето. Да, пак има промишлено количество симулации, но са поне наполовина от количеството, което се смяташе за нормално преди. Щом системата може да накара латино-сериални отбори като Испания и Португалия да играят почти чист футбол, значи прави нещо правилно.
Мисля, че по-скоро си попаднал на мачове с по-малко симулации, все още артистичните падания са повсеместни, особено за бавене на време в последните минути. А и ВАР по-скоро стимулира падането за дузпа - не точно сто процента симулативно падане, но докоснат ли те леко по крака, падаш като уцелен от снайперист и често съдиите свирят дузпи, които са в разрез с духа на правилата. Правилото за хандбала пък се мени на всеки няколко месеца. :P

Иначе аз не гледам много, но Италия ме радва, не помня някога да са играли толкова плавно и уверено в атака и в същото време защитата да е желязна. Но обикновено като печелят, тръгват трудно и задобряват, сега ще вземе да стане обратното и да си тръгнат рано-рано.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1930
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Евро 2020

Post by Martix » Sat Jun 19, 2021 4:43 am

Не че съм гледал мачове с малко симулации, ами последния път като гледах по старите правила беше по предишното световно и беше пълно с едни ми ти уругваи, парагваи, аржентини, бразилии, испании, и всякакви такива, дето повече се търкаляха, отколкото тичаха.
Та сега европейското ми се струва доста дисциплинирано in comparison. Пак падат, но се изправят значително по-бързо.
Иначе съгласен, че с този ВАР съдийските отсъждания често противоречат на духа на играта. Но пък преди ВАР често бяха погрешни, сега поне няма толкова фалшиви дузпи без контакт и несвирени дузпи, щото единия отбор не ни кефи. Стъпка в правилната посока е, но още не са доизкусурили правилата и интеракциите със съдиите. IRL футболът има да изяде доста хляб, докато настигне FIFA (играта).

А струва ли ми се, или всички играят доста пестеливо (да се чете, скучно) това първенство. Май само Италия и Франция се засилиха отначало, а аз съм си франсе фен отдавна, така че не ми вярвайте за вторите. :ninja:
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
LightOne
Adept
Posts: 216
Joined: Sun Mar 23, 2008 7:25 pm

Re: Евро 2020

Post by LightOne » Sat Jun 19, 2021 1:03 pm

Martix wrote:
Thu Jun 17, 2021 11:01 pm

Виждам, че са се появили и други промени в правилата, вече имат по 5 смени вместо 3, с което не съм особено съгласен, щото прави сменянето на хора no brainer и съответно всички го правят постоянно, но какво да се прави, не може всичко да е хубаво.
Пропускаш втората част от правилото. То хубаво увеличиха на 5 смени, но все още можеш да спираш мача само 3 пъти за размяната. Тоест тези допълнителни 2 човека са всъщност двойни смени, поради което нищо фактически не се променя откъм "no brainer".
If you want to touch Me-touch the sun,
if you want to catch Me-catch the wind,
if you want to smell Me-smell the blood,
if you want to kill Me-kill the death,
if you want to live-be Me
LightOne(2005-?)

Колелото на Времето - Какво липсва в превода?

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Евро 2020

Post by трубадур » Sat Jun 19, 2021 7:19 pm

Отмениха най-красивия гол досега, този на Германия, но в идентичната ситуация Португалия си го получи. ламерщина

Стана мач... Порту не знаят къде се намират, де... Се тая яко екшън

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5257
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Евро 2020

Post by Matrim » Sat Jun 19, 2021 7:54 pm

Португалия са вкарали три гола, но падат с 2-1 на почивката. Весел мач без много защита става.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Евро 2020

Post by трубадур » Sat Jun 19, 2021 10:03 pm

Matrim wrote:
Sat Jun 19, 2021 7:54 pm
Португалия са вкарали три гола, но падат с 2-1 на почивката.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5257
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Евро 2020

Post by Matrim » Wed Jun 23, 2021 11:02 pm

ВАР се поизложи с дузпата за Франция.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests