Световното!!!11! 2018-та Русия

За най-важните акценти в кърлинга и турнирите по спортно оригване!

Moderator: Moridin

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Световното!!!11! 2018-та Русия

Post by трубадур » Mon Jul 16, 2018 2:57 pm

Аз никъде не казах че само те са говеда, да не говорим колко пъти плюх по англичаните. Мен цялото първенство ми беше мех заради супер малоумните действия на калъфите. Даже по-рано в темата казах, че повечето отбори ще изглеждат великолепно, ако я няма топката. Аааамаха

И дузпа имаше, те.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Световното!!!11! 2018-та Русия

Post by Litz » Mon Jul 16, 2018 3:53 pm

Аз продължавам да твърдя, че Гризман последните два мача се лигаваше супер много и се държа неспортсменски. Срещу Белгия падаше докато около него няма жив футболист и вчера същото. А тва да се плези и да показва L на хърватите го очаквам от 5 годишно хлапе, дето рита футбол с аверите, а не от топ футболист играещ на световно, нали.

Golden Boot-a да го дадат на Кейн при положение, че тия голове всичките са от дузпи е гавра.

И на испанците награда за спортменство. :lol:

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Световното!!!11! 2018-та Русия

Post by Martix » Mon Jul 16, 2018 3:57 pm

Имаше основания за дузпа. Щом е имало френски играч по пътя на топката, който на теория можеше да вкара гол, и щом имаше игра с ръка, което е неоспоримо и се вижда ясно на всички повторения. Сега остава супер субективния въпрос дали е имало умисъл, но най-малкото щом се осуетява атака съдията е напълно в правото си да даде дузпа. Ако хърватите не искаха да ги преебава платения корумпиран съдия, да НЕ бяха играли с ръка. Ако е станало случайно, еми шанс, пак са в грешка и съдията пак е правото си да даде - който може да извади правило от правилника, което неоспоримо забранява даване на дузпа в тази ситуация да го извади, другите да замълчат, съдията за това е там, за да решава спорни ситуации - винаги единия отбор ще е преебан.

Това му е хубавото на това световно. Обичайните балкански разбирачи дето си знаят кога има и кога няма нарушения (когато е в полза на любимия отбор), не могат да пекнат. Французите изядоха ли сумалък ти нарушения и картони, изядоха. Аре ай сиктир с лигавщините. Все едно на бай Пешо дето играе в тийм диванче пред телевизор ги дават тея картони.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Световното!!!11! 2018-та Русия

Post by Matrim » Mon Jul 16, 2018 4:42 pm

Имаше основания за дузпа. Щом е имало френски играч по пътя на топката, който на теория можеше да вкара гол, и щом имаше игра с ръка, което е неоспоримо и се вижда ясно на всички повторения. Сега остава супер субективния въпрос дали е имало умисъл, но най-малкото щом се осуетява атака съдията е напълно в правото си да даде дузпа.
Само, че, на теория поне, дузпа за неумишлена игра с ръка не може да се дава, дали е имало френски играч на пътя на топката или не, е тотално без значение в случая.
Ако е станало случайно, еми шанс, пак са в грешка и съдията пак е правото си да даде - който може да извади правило от правилника, което неоспоримо забранява даване на дузпа в тази ситуация да го извади, другите да замълчат, съдията за това е там, за да решава спорни ситуации - винаги единия отбор ще е преебан.
В правилата пише черно на бяло deliberate act:

http://www.theifab.com/laws/fouls-and-m ... -kick-2018
Handling the ball

Handling the ball involves a deliberate act of a player making contact with the ball with the hand or arm.
Друг е въпросът, че точно това правило се прилага толкова непостоянно, че могат да се намерят хиляди прецеденти, за която и да е негова интерпретация. Ако твоята интерпретация е, че това е умишлена игра с ръка, окей, има резон, но като ще се караш на "разбирачите" да беше прочел правилата първо.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Световното!!!11! 2018-та Русия

Post by Litz » Mon Jul 16, 2018 5:55 pm

Идеята е, че ако французите бяха наистина толкова милиони класи по-добрият отбор от хърватите, на двайстата минута резултатът трябваше да е 3 на 0 за тях без дузпи и без пряк свободен удар.

Щото въпросната дузпа и въпросният пряк свободен удар са минимум супер спорни.

А тва да обясняваме как Франция е имала по трудната knockout фаза е смехотворно. Щото Аржентина бяха трагични цялото първенство. И Хърватия ги смаза доста по-категорично в групите.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Световното!!!11! 2018-та Русия

Post by трубадур » Mon Jul 16, 2018 7:17 pm

Никой не говори милиони класи, при положение, че са топ футболисти, просто класата на франция е по-висока и то достатъчно, че да спечели без да мори кой знае колко много. Да не говорим, че третият и четвъртият гол просто си ги разцъкаха хъртватите сякаш не бяха на терена. Което и беше очаквано, де, щото едните играха два последователни мача по 120 минути, последвано от ритането през глезените с англия, докато франция имаше сериозни проблеми само срещу белгия, плюс че и спретнаха спектакъла на първенството с аржентина. Но им беше доста по-лесно и ненатоварващо.

Иначе най-стойностният отбор беше белгийският.

А тоя закон трябва да се промени. Щото кадърните бранители влизат в такива ситуации с ръце зад гърба. И е едно от неписаните правила, че ако не искаш да има негативни последствия така действаш в наказателното поле. Тук говорим за крило, имало нещастието да е на тази позиция в момента, но ръката му отиваше към топката и тук говорим за доста бърз човек, който демонстрира нон стоп, че взима решения на секундата. И реферът търчи с тия хора по 90 минути и го прави от години. Далеч по-запознат е с психологията им и уменията отколкото нас.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Световното!!!11! 2018-та Русия

Post by Litz » Mon Jul 16, 2018 9:57 pm

Гледам сцени от Загреб и е толкова яко. Половин милион посрещат отбора. Чета как последно така е било, когато Хърватия е обявила независимост.

:heart:

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Световното!!!11! 2018-та Русия

Post by Martix » Mon Jul 16, 2018 11:36 pm

Matrim wrote:
Mon Jul 16, 2018 4:42 pm
Ако твоята интерпретация е, че това е умишлена игра с ръка, окей, има резон, но като ще се караш на "разбирачите" да беше прочел правилата първо.
Не точно. Моята интерпретация е, че тъй като не може да се докаже със сигурност дали играта с ръка е умишлена или не, а същевременно може да се докаже със сигурност, че е имало игра с ръка, то съдията е напълно в правото си да прецени, че играта е умишлена и да даде дузпа. Работата му е да преценява такива спорни отигравания.

Съгласен съм, че правилата не са недвусмислени и една клауза от типа "съдията е крайна инстанция и той има право да решава коя игра е умишлена" би била от полза, и би затворила устите на интернет разбирачите, но в такъв несъвършен свят живеем, че трябва да си вадим заключението, че съдията има това право, поради липса на обратната клауза.

И да премина отново на мета ниво, според моята логика аргументът на хората, които са против дузпата не е, че дузпа няма (както и ти показа с цитата, в правилника няма нищо, което забранява отсъждане на дузпа в тази ситуация, точно обратното, правилника дава цялата власт в ръцете на съдията, който трябва да реши дали играта е била умишлена), a че съдията е трябвало да покаже хърватски bias и да не я даде, защото хърватите са добрите. А това което се случва в действителност, е че съдията показва attacking team's bias и дава дузпа, защото играта с ръка разваля атаката неспортсменски.
Съответно разбирачите казват, да, ама съдията не показа attacking team's bias, а показа french bias, което дори да е вярно, по една случайност съвпада с правилно(нарочно не членувам, защото обратното отсъждане също е правилно според правилника) отсъждане в тази ситуация, и съвпада с правилата за спортсменска игра.

Т.е да погледнем на нещата наобратно, ако атаката беше хърватска и френски футболист я беше спрял с ръка щеше ли да твърдиш, че дузпа няма, защото французина изглежда trustworthy guy и най-вероятно не го е направил нарочно.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Световното!!!11! 2018-та Русия

Post by Matrim » Mon Jul 16, 2018 11:42 pm

Съгласен съм, че правилата не са недвусмислени и една клауза от типа "съдията е крайна инстанция и той има право да решава коя игра е умишлена" би била от полза, и би затворила устите на интернет разбирачите,
Всички интернет разбирачи (добре де, без разни безнадеждни идиоти) са наясно, че съдията не само има това право, но и е част от задълженията му да отсъжда такива неща, така че ми е доста неясно какво точно искаш да кажеш с това твърдение. Просто някои разбирачи мислят, че съдията сгреши с това отсъждане, включително и бивши съдии, Жозе Моуриньо и т.н. VAR на теория трябва да се използва за явни грешки, не за такива ситуации където и след петдесет гледания пет човека ще кажат дузпа е, пет, че няма дузпа. И затова според мен трябва да не се дава дузпа, особено при положение, че дузпата е от доста по-голяма полза за нападащия отбор, отколкото играта с ръка за защитаващия се отбор, освен ако не иде реч за избиване от голлинията.

Иначе и аз като попогледах повече повторения почвам да се чудя дали все пак Перишич наистина няма светкавични волейболни реакции, но пак не мисля, че става дума за очевидна грешка заслужаваща VAR.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Световното!!!11! 2018-та Русия

Post by Litz » Tue Jul 17, 2018 12:23 am

И Шмайхел е на мнение, че не е дузпа. :mrgreen:

Но дори да кажем, че е. То със сигурност театърът на Гризман не заслужаваше пряк свободен удар.

Все си мисля, че на финала на СВИТОВНОТО не трябва да говорим за решенията на съдията, а за самия мач и кой как е играл.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Световното!!!11! 2018-та Русия

Post by трубадур » Tue Jul 17, 2018 11:15 am

Е че ние говорим как са играли. Хърватите бяха на издихания, французите бяха на автопилот.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Световното!!!11! 2018-та Русия

Post by Litz » Tue Jul 17, 2018 3:56 pm

Така е, вярно е. :lol:

Силно се надявам да почнат да наказват супер брутално дайвинга, щото в момента някои хора (Неймар, Гризман се измъкват супер леко).

Бтв силно се надявам Мбапе да остане само един сезон в тоя умрял отбор psg, щото първо тва е мега умрелия отбор, учи се от Неймар на лигавщини, а и има marketability-то на Меси/Роналдо и е грехота да играе в толкоз заспала лига. Надявам се Реал да го вземат. Щото силно имат нужда от нападател.

Малко ми е тъжно, че следващото първенство, което ще гледам ще е чак 2026, ма ко да праиш.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Световното!!!11! 2018-та Русия

Post by трубадур » Tue Jul 17, 2018 4:12 pm

у хибернация ли минаваш или с други думи кво пропускаме? :lol:

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11232
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Световното!!!11! 2018-та Русия

Post by Marfa » Tue Jul 17, 2018 4:48 pm

Да отговоря на Мартикс.

1. Очевидно не познаваш правилника и спорът ми идва малко странен при това положение.
2. Точно тази "дузпа" наклони симпатиите ми към Хърватия, защото в началото бях по-скоро напълно неебателна кой ще спечели. Будалкам се за Киню и т.н., но все пак не забравям, че онова беше преди двайсет и четири години, когато родителите на Мбапе сигурно още са били ученици. С други думи твърдя, че ситуацията не изискваше свирене на дузпа не защото някой ми бил симпатичен, а защото дузпа нямаше, защото нямаше умисъл. Както и пряк свободен удар не трябваше да има.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Световното!!!11! 2018-та Русия

Post by Martix » Tue Jul 17, 2018 8:38 pm

1. Не виждам как познаването на правилника е задължително условие. Виж, ако бях изръсил някаква глупост, която противоречи с правилника е ясно (примерно, винаги при игра с ръка трябва да се дава дузпа), но аз поне не виждам да съм направил нищо такова.
А ако си имала предвид, че ти е странно някой в интернет да говори по теми, които не разбира, то позволи ми да се усъмня. Освен ако за първи път влизаш в интернет може би.

2. Good for you. Аз пък, както и по-голямата част от хората, следящи световното, бях за хърватите още отначалото, защото underdogs duh.

3. Май повечето хора тука не схванаха за какво се боря, и че не говоря за футбол изобщо, а за логика. :?
Ако съдията не беше дал дузпа, решението пак щеше да е правилно, защото съдията е този, който решава дали играта с ръка е умишлена или не, а не фенове, бивши съдии в интервюта, и тн. Сега, ако се имаш за такъв специалист по човешка психика, че можеш със 100% сигурност да твърдиш, че играта е неумишлена, тогава съм съгласен, че дузпа е нямало, но ние не може да знаем. Правилата са написани тъпо и по начина по който са написани решението винаги е правилно при доказана игра с ръка, единствения начин съдията да отсъди грешно е ако даде дузпа, а игра с ръка няма. По-добър wording би бил - дузпа се дава ако има игра с ръка, която спасява гол от голлинията, или спира пас към друг играч на нападащия отбор. Ако топката отива към играч на защитаващия отбор, или излиза и без играта с ръка, не се дава дузпа, а си приема за удар в тяло. Но разбира се и този wording би ударил на камък като почнат да спорят, че топката е нямало да стигне до другия нападащ играч и следователно е ок, че са я боксирали в корнер.
There are no rules! I'm gonna get you!

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests