Светът е футбол 2014

За най-важните акценти в кърлинга и турнирите по спортно оригване!

Moderator: Moridin

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed Jul 09, 2014 3:57 am

Щом даже аз се хванах да гледам тоя мач, считайте... :shock:

Баси резила, баси чудото!
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Wed Jul 09, 2014 4:22 am

Image

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Wed Jul 09, 2014 6:59 am

Най-накрая някой, който играе футбол, да покаже на тези, които играят актьорски етюди, какво е футбол и къде има почва. Макар че не гледах мача, ще си го сваля, защото ще ми е кеф да го изгледам знаейки какъв ще го поемат бразилците.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed Jul 09, 2014 8:34 am

По-гадното от актьорските етюди на тия палячовци бяха ръгбистките им изпълнения цяло първенство. 32 фала срещу Колумбия, онова детенце Хамес го съсипаха просто, дано си остане голмайстор на първенството, та да не му остане тоя четвъртфинал само за спомен.
Пада им се, направо не видяха топката снощи. Ще му размахват и ще му стискат тениската на Неймар по време на химна и ше сочат към небето. Боклици.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11224
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Wed Jul 09, 2014 9:10 am

А бе, сигурни ли сте, че снощи нашите не се бяха маскирали като бразилци? :shock:
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11224
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Wed Jul 09, 2014 9:18 am

This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Post by Jen » Wed Jul 09, 2014 10:35 am

Trip wrote:Ще му размахват и ще му стискат тениската на Неймар по време на химна и ше сочат към небето. Боклици.
Аз сега последно не разбрах Неймар ще играе ли на финала, щото нали казал онзи ден, че ще иска от докторите за финала да го сложат на обезболяващи? И ако да, за кой отбор?
Инак германците са средно безидеен отбор (с великия голмайстор, дето топката се удря в него като в дирек и влиза от всяка възможна позиция), който не че точно заслужаваше да остане в историята като някаква убийствена футболна стихия. Но пък браво за изключително спортсменското поведения в края на мача.
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed Jul 09, 2014 10:47 am

Що да са толкова безидейни? Вярно, че бразилците ги оставиха да правят каквото си искат, ама и в други мачове добре разиграват, правилни положения създават? А в историята ще остане ужасният отбор на Бразилия това Световно, не толкова немците като стихия :D

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Post by Jen » Wed Jul 09, 2014 11:16 am

Нищо и никого не можеш да запомниш там. Сами Кедира и Мюлер са му епитомът на тоя отбор. :) Един Швайнщайгер (и от време на време Йозил) умее да връзва по някоя извънканонична мисъл. И имат страхотен вратар. Помня как и преди десетина години Кан буквално ги извлачи до финала (където Бразилия ги направи смешни с наистина забележителна игра). Виж как дори при погромните им мачове, като снощния и онзи срещу Португалия, се мисли и говори основно за тоталния нокдаун на противника им, отколкото за тяхната сила и стил.
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed Jul 09, 2014 11:22 am

Еми аз им помня отборната игра най-вече, ненам. Имена не са задължителни според мен, освен за World Cup сюжета, в който факт, немците не ги бива :) Иначе, страхотни качества демонстрира примерно Лам в защита, Кроос е идеален връзвач, Мюлер сякаш все им влиза като 12-и играч от тъча. Извънканонични мисли няма, но канонът е як :)

Не избухват, факт, но мисля, че и няма нужда. Испанците и те не избухваха 2010-а ;)

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Post by Jen » Wed Jul 09, 2014 11:25 am

Spain gave us tiki-taka, and, love it or hate it, it was at least an ethos. The history of the game moves forward with these revelations.

:)
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed Jul 09, 2014 3:00 pm

Хм, сега като се замисля, може би бих казал, че в сюжетен план това е нещо като пикът на едно от много редките технични и комбинативни поколения немци (май началото на 70-те само са имали двама-трима играчи подобни, даже не цяло поколение), което започна през 2006-а. Което пък в сюжетен план добре се връзва с размяната на ролите с Бразилия, около която витаят точно тия клишета.

Така че пак някаква сюжетна нишка има, не е без хич :) А и от другата страна, опортюнистичните майндгеймъри Холандия vs. Меси, пак си има тръпка.

User avatar
Vash
Paragon
Posts: 609
Joined: Fri Jan 27, 2006 12:17 am
Location: София

Post by Vash » Wed Jul 09, 2014 4:21 pm

Някой по-разбиращ може ли да обясни какво точно се случи снощи? Не съм много по футбола, но в игрите до сега Бразилия ми се струваха... ок? Верно разчитаха много на Неймар, верно правеха ненаказани нарушения масивно, но това да няма време да се пусне повторение преди да им вкарат нов гол пет поредни пъти едва ли някой е очаквал.
Или Германия се изтреля чак толкова? По едно време и НЛО-та да бяха кацнали на терена нямаше да ме учуди вече.

"It was an octopus, centipede, spider kind o' thing, but they was a haff-shaped man's face on top of it..."

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19282
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Jul 09, 2014 4:21 pm

http://clubz.bg/5731-zashto_vechnata_ge ... va_do_kraq

яка статия по въпроса, не знам доколко е вярна според вас
This is it. Ground zero.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11224
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Wed Jul 09, 2014 6:11 pm

Виж как дори при погромните им мачове, като снощния и онзи срещу Португалия, се мисли и говори основно за тоталния нокдаун на противника им, отколкото за тяхната сила и стил.
Е, сега! Да не изтъквам очевидното, ама едва ли е заслуга на Бог, че противникът е в нокдаун. Може да нямат някакви ярки звезди (изключая вратаря), но са много сработен отбор, който поне на мен ми е радост за окото. :)

Но просто не мога да си го обясня това снощи. Все едно Байерн разгряваше срещу Бистришките тигри или нещо такова.

Image

Edit:
Статията, дето Моридин я е постнал, поне на мен ми хареса, ако и да не знам и аз колко е вярна, но сега видях, че авторът й се казва Жаклин... :( Как ще си кръстиш сина Жаклин бе?!
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests