Светът е футбол 2014

За най-важните акценти в кърлинга и турнирите по спортно оригване!

Moderator: Moridin

Post Reply
User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11224
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Светът е футбол 2014

Post by Marfa » Mon Jun 16, 2014 7:44 pm

Засрамете се, мъже! :x

Отварям тая футболна тема, в която евентуално да си пишете футболни нещица. Оставям ви я чиста и непокътната като току-що отворена нова страница на ново тефтерче.
Spoiler: show
Image
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Mon Jun 16, 2014 8:41 pm

So... how bout them balls and feet, eh?
Споко, изнасям се, но пак като всеки друг път, ще гледам финала та да може да минавам за нормален като някой отвори темата. :mrgreen:
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
SatanicSlayer
Merchant
Posts: 90
Joined: Thu Sep 26, 2013 4:32 pm
Location: Grind Line - Arabasta.
Contact:

Post by SatanicSlayer » Tue Jun 17, 2014 11:02 pm

За сега дузпите са проклятия. Особено ако с тяхна помощ откриваш резултата.

User avatar
Devoted of Slaanesh
Paragon
Posts: 740
Joined: Fri Jul 04, 2008 2:53 pm
Location: Austria

Post by Devoted of Slaanesh » Wed Jun 18, 2014 11:59 pm

Вече едно е ясно - ще има нов световен шампион!!! :mrgreen:

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6908
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Thu Jun 19, 2014 9:25 am

Толкова безобразно слаба Испания не бях очаквал.
А Австралийците показаха завидно желание за игра и вкараха един от най-красивите голове до тук.
Като цяло засега е доста прилично първенство с бая голове.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1649
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Thu Jun 19, 2014 12:13 pm

Честна дума, снощи се ядосах, че изобщо седях да го гледам тоя мач! Испанците много се изложиха, направо нямам думи! И Чили, и Австралия играха чудесно :)

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11224
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sun Jun 29, 2014 12:52 pm

Не знам в каква кома сте тука, но аз искам да споделя впечатления от снощния мач Бразилия - Мексико - Чили, в който мексиканците накрая паднаха от дузпи, ама искрено се надявам поне чилийците да продължат, щото успяха да ми станат симпатични.

Номинирам коментатора за най-малоумен коментатор на футболен мач евър. Няма да забравя как Мичмана, Бог да го прости, каканижеше с равен глас какъв фестивал се провеждал в момента в Швеция, докато датчаните крещяха от радост, че току-що са станали европейски шампион. Но това снощи беше от друга вселена.

То можеш ли в продължение на цял редовен мач, две продължения и после и дузпи да не схванеш, че отборът е на Чили, агитката е от чилийци, футболистите са чилийци и Мексико в момента просто не играе?
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Sun Jun 29, 2014 3:39 pm

Еее, извиняваше се даже по едно време човекът, не знаел какво му става. Според мен отрано е почнал да се готви за колумбийския мач с материали за единия отбор.

На четвъртфинала съм твърдо за Колумбия впрочем, няма шест-пет.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sun Jun 29, 2014 9:03 pm

Мексико и Холандия спретнаха един уникален мач!

Много ми стана жал за мексиканците, бяха по-добри през почти целия мач. Надявам се, че холандците наистина имат капацитета да направят нещо повече на това първенство, защото с тази защита някой ще им надумка 2-3 гола.

Едит: Опа, Марфе, коментатора снощи беше абсолютното дъно. Не знам дрогиран ли беше, какво му имаше, как е възможно изобщо да объркаш 20 пъти Чили с Мексико, не зная... Цялото студио на БНТ е пълен фарс, даже втория коментатор не можеше да говори български. :lol:

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun Jun 29, 2014 9:11 pm

Доста повече от 20 пъти - фарс.

А днес беше велик мач, според мен Мексико загубиха тактически като се прибраха.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11224
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sun Jun 29, 2014 9:18 pm

Е той втория беше бразилец... Но и мен ме е яд за днешното Мексико. Изкефиха ме. :( Дано утре пак играят и най-сетне да бият!
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

LFbg
E'lir
Posts: 166
Joined: Sun Mar 24, 2013 4:05 pm

Post by LFbg » Sun Jun 29, 2014 11:19 pm

RRSunknown wrote:
А днес беше велик мач, според мен Мексико загубиха тактически като се прибраха.
Бяха гроги накрая. Пък и Холандия си е Холандия, натиснаха здраво. Исках още 30 минути да гледам от тоя мач... Страхотен футбол.

Марфа, осмина финал беше. За съжаление Мексико излезе от турнира.
Утре от 7 ще играят Франция - Нигерия, а от 11 Германия - Алжир.
Self control... The only way to survive in this world dominated by idiots!

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Mon Jun 30, 2014 7:54 am

Aз храня надежди тоя път Мексикото с Меси най-после да бие!

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Post by Jen » Mon Jun 30, 2014 11:00 am

И аз така, макар че трябва да се признае, че клони към посредствеността това Мексико, на Меси даже дядо му му казал, че го мързи. И пак той е голямата разлика, де.
На такива форуми винаги има по един неочакван отбор, който изпълзява от мрака. Сега очаквах да са Белгия, (които много странно се държат досега, ако и да побеждават), но се оказаха Колумбия. Много ми харесват, не знам къде се е крило това Хамес Родригес досега!
Иначе на холандците като че ли им е дошло времето вече, страхотно поколение им е сегашното, а Робен е все така неочаквано гениален.
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Mon Jun 30, 2014 11:19 am

Доста посредствено Мексико тва бяло-синьото, да, някаква много осезаема липса на плеймейкър се усеща, пък Гагото уж можеше да подава. Не знам обаче що са решили всичко да минава през Ди Мария, сякаш умее нещо друго в средата, освен рейдове по крилото.
Нещо много объркано имат в концептуален план струва ми се - а и Игуаин е дърво отпред, да вземат да го посменят с Лавеци, който все добре се включваше. Не виждам тая нужда от target man отпред точно в отбор като Аржентина.

Иначе Хамеса го взеха Монако за безбожни пари още преди сезон и си цъка бая добре там, ама в националния нещо се е вселил и Фалкао в него, освен че си плеймейква. С малкия изгубен брат на Роналдиньо (онуй къдравото Куадрадо, дето не спря да ги мотае уругвайците вчера) просто ги сцепват. Помежду си имат осем асистенции тия двамата О.о.

Холандците си им е време (винаги, когато не играе Де Йонг), да, а поколението дори не е точно "сегашното", ами си е бая и "бъдещото" щото Вайналдум, Блинд, почти цялата защита, Депай, Ланс, Фер и разни други са със средна възраст 23.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests