Световно първенство по футбол - Южна Африка 2010

За най-важните акценти в кърлинга и турнирите по спортно оригване!

Moderator: Moridin

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Jul 12, 2010 12:06 am

Абсолютно заслужена победа и много оспорван (но предрешен :twisted: мач) .

Добро световно стана !

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Jul 12, 2010 12:06 am

Честитутка на шпаньолите, за тях бях! Кефи ме, че сега са и европейски и световни шампьони, но мачът определено не беше кой знае кво.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Jul 12, 2010 12:08 am

Хванах мача във фитнеса - от последните три минути на редовното полувреме, т.е. релевантната му част. :mrgreen: Тъй като имам МНОГО конкретно негативно отношение към Холандия и холандците като такива, бях много доволен в крайна сметка. Почувствах се донякъде отмъстен :twisted:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Mon Jul 12, 2010 12:11 am

Паул отново е безпогрешен!
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5257
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Mon Jul 12, 2010 12:12 am

Върна им се на Холандия за подпирането срещу Уругвай.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Jul 12, 2010 12:34 am

Испанците в Калгари вече са по улиците и клаксонират. :D
Шефът също беше за тях - разправяше, че холандците не са готови психически за това да са шампиони и се бои, че ще се напият и издавят масово.

Ква е развносметката с картоните бтв? Единият беше в резултат на красив шут в нечий гръден кош (забравих чий, ама ритникът си го биваше). ММА футбол - може скоро да стане като хокея, където боят си е част от играта... :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Jul 12, 2010 12:36 am

Както вече споменах на предишната страница - доскоро въпросният "ММА футбол" и въобще по-грубата игра са били доста по-често срещани в сравнение с последните първенства. :)


Из нета се намират равносметки на първенства - световни и европейски - виж какво е било преди 1990 г., да речем.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Jul 12, 2010 12:59 am

Сетих се нещо - сега кой ще стане голмайстор на първенството? Има няколко души с по 5 гола.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
RossTheBoss
Adept
Posts: 218
Joined: Sat Apr 10, 2004 11:55 pm
Location: На гарата у будката...

Post by RossTheBoss » Mon Jul 12, 2010 2:00 am

Би трябвало да е Мюлер, заради повече асистенции.
1st rule - I RULE.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Mon Jul 12, 2010 10:06 am

Еми пада им се на ония дървари, честно казано. Баси антифутбола в 90% от времето... Не е честно да имаш всичко на всичко двама истински футболисти в отбора (Снайдер и Робен) и да заслужаваш да станеш световен шампион срещу технически най-силния отбор в света. Айшги...

Те и гърците без грам индивидуален талант станаха европейски преди 6 години, де, ама поне не бяха такива рендета ебаси, и бяха приятни за гледане от тактическа гледна точка.

Честно, ванбомелизмите бяха през 5 минути снощи...
Не помня друг футболен форум бтв, където немците да играят консистентно като холандци в добра форма, а холандците - като немци в лоша.

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Post by Jen » Mon Jul 12, 2010 11:02 am

Холандците наистина бяха супер агресивни и аз също се ядосвам на такъв грубиянски стил, но истината е, че в резултат имахме единствения наистина равностоен отбор на Испания на това световно. За първи път някой успява да им разбива играта и да не им позволява да владеят напълно топката. Трябва да им се признае, че бяха тотално нереспектирани от космическата халфова линия на испанците (нищо общо със стъписаните германски хлапета), не се уплашиха, не се барикадираха в защита, да не говорим, че Робен буквално изкърти фланга – финтираше и надбягваше Капдевила където го хване просто.

Ван Бомел ме изненада приятно с това, че успя да не бъде изгонен до края на мача и съумя да не контузи никого, макар че отново доста се постара За сметка на това онзи кикбоксьорски шут на Де Йонг в гърдите на Алонсо беше бая зловещ, някой по-крехък можеше и да е с потрошени ребра. Чист червен картон си беше, ама да кажем, че се оравновесиха нещата със спестения втори жълт на Пуйол.

Понеже при испанците гениалните джуджета напред и без друго обират достатъчно слава, аз, като фен на full bаck позицията, да отбележа - страхотно първенство за Серхио Рамос! Спокойно мога да го сложа в четворката на най-важните за отбора хора. (Дори успява да компенсира основния си недостатък да е от Реал, с факта, че е много хубав. :) )

Да, Златната обувка е за Мюлер заради трите му голови асистенции, яд ме е, защото поне тази награда трябваше да отиде при Уесли.
Но пък е чудесно, че обявиха Форлан за играч на първенството. И съвсем закономерно - с никаквия отбор зад себе си категорично сложи в джоба си разните суперзвезди.

edit: забравих да кажа, че очаквам в близко време мокра поръчка на тото-мафията срещу октопода.
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Mon Jul 12, 2010 11:18 am

Абе както не се барикадираха в защита, така и абсолютно нищо не направиха в нападение. Просто си бяха изнесли защитните действия на 30 метра пред вратата на испанците и всеки дребосък, който се опитваше да напредне, биваше смазан от де Йонг и ван Бомел.

Практически владението на топката на холандците приключваше след втори-трети пас. Баси, Робен сам съумяваше да владее по-продължително, отколкото целият останал отбор с подавания :lol:

Рамос между другото недоумявам за чий е на десния бек. Пичът има много повече дадености за крило. И не е баш толкова хубав, с къса коса ше си личи леко издължената му физиономия :P

Бравос за Форлан, не знаех, аз му се кефя още от Championship Manager-a отпреди 10 години. Наистина разликата между него и останалите уругвайци е в няколко порядъка. Ма браво и на Мюлер, де, в смисъл, на 20 си голмайстор на световно първенство :shock:

Снощи между другото имах поредния Пуйол-втф момент - някъде към края на мача или в продълженията имаше някакво центриране и тоя ПРЕСКОЧИ Хейтинга, за да отиграе топката. В смисъл, тва беше изпълнение като за челна десятка на европейско по висок скок. Сериозно. Наред с това не се впечатлява от летящите колене на Касияс (който явно не може да се отърси от факта, че Пуйол е барселонец и успя да го нарита "без да иска" поне 2-3 пъти на тва първенство :mrgreen: ) и на трийсе и кусур надбягва кажи-речи всички нападатели, които пази (без Робен, де, ма то Робен кой ли може да го надбяга). Баси защитника.

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Mon Jul 12, 2010 11:39 am

Много картони този мач, накрая най-голямата изненада май беше как само един беше червен.

Чак сега разбрах защо пуснаха Наврас вместо Педро - Рамос сигурно се е поизморил, та е трябвало да вкарат друг човек да напада по дясното крило, че дотогава твой играеше и бек, и крило...

А Пуйол - това вчера го коментирахме с Corwin - косата придава един хеликоптерен ефект и така може да се издигне по-високо от земята ;)
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Mon Jul 12, 2010 12:15 pm

При въпросното надскачане на Пуйол имаше един момент, в който остана успоредно на земята, почти на височината на горната греда - 2.44м. :)
Иначе малко ме е яд, че холандците загубиха мача, играх стабилно имаха своите положения, а Уесли е просто много голям. Робен от друга страна ми падна доста в очите. Първо, игра доста слабо - дори без двата пропуска супер много се набиваше на защитниците, за разлика от обичайния си стил в който влиза към центъра с топката сега се завираше в крилото, там разбира се го затваряха двама-трима и потич всеки път губеше топката. Второ, не спря да реве по съдията, да ръкомаха и да се обяснява. За това изритване на топката накрая трябваше да го изгонят и него 100%.
А иначе за Испания какво да говорим, толкова много талант на едно място е невероятно нещо. И финалния мач надиграха, макар и този път с малко съперника. Имаха няколко технически фантастични изпълнения (няколко паса с чукване настрани на Рамос, спиранията и петичките на Иниеста, двойното между Шави и Иниеста при червения картон беше гениално). Дори само заради факта, че последните 10 минути от редовното време се опитваха да вкарат гол, а холандците да не получат, заслужаваха победата повече.
И бтв е крайно време Шави да вземе златната топка. От няколко години е мозъка на Барса, направи Испания европейски и световен шампион, просто е гениален. Когато той си спира и подава топката, останалите трябва просто да поседнат и да си водят записки. Ясно, че нямаше как да измести Кристияно и Меси предните години, но сега вече няма къде да ходят журналята...

П.П. Холандците са направили шпалир на Испания (БНТ са го скипнали разбира се). Не знам, аз лично не мога да си го представя, трябва да си много голям да го направиш това, особено след финал. Евала...
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Post by Jen » Mon Jul 12, 2010 12:31 pm

Шави най-вероятно ще стане Златна топка след това представяне на Испания, да.

За Робен хич не съм съгласна. Той изнесе 2/3 от мача на гърба си. Според мен държеше плътно фланга, защото усети, че Капдевила е слабо звено. А викаше, защото се изнерви от невдигнатия картон на Пуйол. И не че останалите холандци също не мрънкаха за нещо през цялото време. Иначе шпалира го показаха БНТ, беше наистина много феър плей.

А на Рамос точно това му е най-хубавото (освен че е разкошна, луничава инка, нали :) ),
Spoiler: show
Image
има всички данни за крило и то много добро крило, но техничните, остри включвания напред не му пречат да е супер стабилен в защита.

Абе както не се барикадираха в защита, така и абсолютно нищо не направиха в нападение.
Е, хайде сега, нищо... :) - имаха поне 4 голови положения, със стрелби в рамките на вратата най-малкото.
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 3 guests